Castaway :)

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
SundavarFreohr

Castaway :)

Post autor: SundavarFreohr »

Witam. Jestem na tym forum nowym introwertykiem i chciałbym coś napisać. Otóż ostatnio w TV leciał film, jeden z moich ulubionych filmów "Castaway". Kto zna ten wie, że była tam przepiękna BEZLUDNA wyspa z pięknymi widokami. Fajnie byłoby po prostu się tam przenosić, ( za pomocą jakiegoś magicznego przycisku) kiedy mamy ochotę pobyć w samotności, porozmyślać trochę. I mieć jeszcze Wilsona i z nim czasem (tylko czasem) "porozmawiać" :D Mi osobiście jako introwertykowi bardzo spodobał się klimat tego filmu. Jeśli znacie jakieś filmy o introwertycznym, melancholijnym klimacie to piszcie :) Chętnie obejrzę :)
Senyan
Introwertyk
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:22
Płeć: nieokreślona

Re: Castaway :)

Post autor: Senyan »

Mi się bardzo spodobał motyw w filmie "Doomsday", pomijając ludożerstwo. Czasem chciałbym, żeby tak po prostu pojawił się niepowstrzymany wirus i zrobił swoje... Może nie jest to do końca introwertyczny film, ale fantastyczna koncepcja. Możliwość stworzenia nowej kultury, a nawet "świata", w filmie, żadne z powyższych nie powstało, ale wiadomo o co mi chodzi :D

Polecam także wszystkim (którzy jeszcze nie obejrzeli) film "The Secret" (dokumentalny), tylko oglądać do końca!!
Awatar użytkownika
Agata
Pobudzony intro
Posty: 125
Rejestracja: 07 sie 2010, 20:52
Płeć: nieokreślona

Re: Castaway :)

Post autor: Agata »

Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy to "Jestem legendą". Facet, jego owczarek, kilka manekinów w sklepie z płytami i stado zombiaków. Gdyby nie hollywoodzki patos film byłby super.
Musisz pogrzebać w filmach post-apo - tam zwykle mało kto przeżywa ;)
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Castaway :)

Post autor: qb »

Skazani na Shawshank -niesamowity film, którego głównym bohaterem jest introwertyk (tak mi się wydaje ;p). Bardzo zabawny momentami i wzruszający. Nie od parady znajduje się na szczycie listy IMDb.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Marcin
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2010, 3:00
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Poznań i okolice

Re: Castaway :)

Post autor: Marcin »

Widziałem tylko raz i nie od początku, ale klimat mi się spodobał: "V jak Vendetta". W tej chwili nic innego nie przychodzi mi na myśl.
"rain makes everything better"
Awatar użytkownika
maadmaax123
Intronek
Posty: 46
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:54
Płeć: nieokreślona

Re: Castaway :)

Post autor: maadmaax123 »

Amelia - OSTRZEŻENIE: Film jest trochę dziewczęcy. Po obejrzeniu prawdopodobnie będzie trzeba komuś wp**rdolić, żeby odzyskać męskość ;)
Senyan
Introwertyk
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:22
Płeć: nieokreślona

Re: Castaway :)

Post autor: Senyan »

Kiedy oglądałem Black Swan, to do 70% się nudziłem, myślałem, nudne to, ale jak już pobrałem to obejrzę. Wtedy nadeszło tzw. BOOOOM!! Akcja się rozpoczęła, te wszystkie zwidy i jak zaczęła się zmieniać w tytułowego czarnego łabędzia, to było fantastyczne i ta końcówka, "Poczułam to",
"Byłam doskonałą". Wybaczcie moją dziecięcą ekspresję :D

Wracam do tematu, przypomniał mi się film, "Pozwól mi wejść". Nie tyle film jest introwertyczny, co ta dziewczynka-wampirzyca i klimat.
Pola
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 01 sty 2011, 7:39
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Castaway :)

Post autor: Pola »

"Wszystko za życie" :)
Intro 95 % grupa A
INFP
Awatar użytkownika
Jat
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 20 wrz 2010, 15:24
Płeć: nieokreślona

Re: Castaway :)

Post autor: Jat »

"Wszystko za życie"
Wspominałem już na tym forum o tym filmie, książce i historii Chrisa McCandlessa. Może się powtórzę, ale ten facet zainspirował mnie w życiu jak mało kto.
I never found the companion that was so companionable as solitude.
Pola
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 01 sty 2011, 7:39
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Castaway :)

Post autor: Pola »

Ja przez cały film myślałam "też tak chcę", ale ostatni cytat, który główny bohater zapisał w notatniku, dał mi sporo do myślenia:„szczęście jest prawdziwe jedynie wtedy, gdy się je z kimś dzieli”. Niestety on to za późno zrozumiał...
Intro 95 % grupa A
INFP
maga
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2011, 13:57
Płeć: nieokreślona

Re: Castaway :)

Post autor: maga »

Też jestem nowa na forum. Ze swojej strony mogę polecić:
Pachnidło
K-Pax
Donnie Darko
Wspomniane Amelia i Into the wild - słodka duchowa uczta:)
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: Castaway :)

Post autor: iksigrekzet »

maga pisze: K-Pax
Donnie Darko
MOJE UKOCHANE :))
Sułtan.
Awatar użytkownika
Gabriel
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 29 lut 2012, 0:11
Płeć: nieokreślona

Re: Castaway :)

Post autor: Gabriel »

Nie zapominajmy też o Pięknym Umyśle, Fight Clubie, Adamie i Dexterze.
5w4
Haura
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 21 lut 2012, 22:56
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Lublin

Re: Castaway :)

Post autor: Haura »

Ja ze swej strony dorzucę do waszej listy "Pieśni z drugiego piętra". Metaforycznie ujęte choroby ludzkości. To raczej z tych cięższych filmów. Oprócz tego polecam jeszcze "Jak we śnie" z przewodnim motywem snu. Główny bohater - introwertyk z krwi i kości ;)
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Castaway :)

Post autor: Fist »

Podpiszę się pod "Wszystko za życie" :)
ODPOWIEDZ