Brak TV, brak zainteresowania bieżącymi wydarzeniami?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
wazz
Rozkręcony intro
Enneagram: 5w4

Re: Brak TV, brak zainteresowania bierzącymi wydarzeniami?

Post autor: wazz » 28 lip 2016, 22:01

Absolutnie brak telewizora nie przeszkadza mi być na bieżąco. W internecie mogę przeczytać przynajmniej informacje podane bezstronnie, bez zbędnej propagandy albo jadu z tej drugiej strony. Omijam pierdoły typu kto z kim, gdzie, po co, żenujące programy, odmóżdżające "szoł" i inne trudne sprawy. Bez TV żyje się lepiej.
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.

Awatar użytkownika
cristanov
Introwertyk
MBTI: ISTJ

Post autor: cristanov » 31 sie 2016, 8:34

Nie mam tv ale lubię być na bieżąco choć w internecie też jest masa dziadostwa. Zamiast tv dużo korzystam z youtube, przynajmniej oglądam co i kiedy chcę. Możecie polecić jakieś kanały / portale, na których informacje są faktycznie bezstronnie podane?
Gdy masz serce do niczego i do niczego nie masz serca
Instynkt samozachowawczy nie wystarczy, by przetrwać.

Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
MBTI: ENFP

Post autor: nudny introwertyk » 31 sie 2016, 9:09

Gdy nie mam czego czytać, czytam wiadomości. Zwykle jestem na bieżąco z tym co się na świecie dzieje, ale żeby mnie to jakoś szczególnie interesowało ? Nie, raczej nie. Ten zabił tamtego, ta zaginęła, tamci porwali innych, to obraziło tych - tak naprawdę ciągle to samo, tylko nazwiska i miejsca się zmieniają. Za to o nowinkach na temat nowych odkryć czy technologii zawsze chętnie poczytam. Jeśli chodzi o TV to nie używam, z reguły wolę czytać niż słuchać/oglądać, a katowanie się wiadomościami z telewizorni byłoby chyba ponad moje siły ;)

Awatar użytkownika
Anthrax91
Introwertyk
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ

Post autor: Anthrax91 » 31 sie 2016, 10:00

Telewizora używam tylko do oglądania większych imprez sportowych typu Igrzyska Olimpijskie albo Euro tak więc głównie pełni rolę mebla zbierającego kurz. Wszystkie wiadomości czerpie z internetów...bywają okresy że nie jestem na bieżąco z wydarzeniami, mordy wiecznie plujących na siebie polityków przyprawiają mnie o mdłości.

Awatar użytkownika
wazz
Rozkręcony intro

Post autor: wazz » 31 sie 2016, 11:16

cristanov pisze:Możecie polecić jakieś kanały / portale, na których informacje są faktycznie bezstronnie podane?
Zazwyczaj sprawdzam informacje u kilku źródeł. Te z których najczęściej korzystam i mogę polecić to infor.pl, gazeta prawna, independenttrader, bankier i ogólniejszy wykop. Warto poczytać opinie Roberta Gwiazdowskiego i Cezarego Kaźmierczaka (albo ich stowarzyszeń CAS i ZPP). Kto lubi podcasty jest totalnie niezależne radio Kontestacja i w poniedziałki wydanie główne z komentarzem nt bieżących tematów. I od czasu do czasu Mariusz Max Kolonko, mówię jak jest ("albo prawie jak jest, albo jak nie jest, albo chciałbym żeby było ") Nowy Jooork.
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.

Awatar użytkownika
nyarlathotep
Introwertyk
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Brak TV, brak zainteresowania bieżącymi wydarzeniami?

Post autor: nyarlathotep » 07 wrz 2016, 16:59

Akurat Wykop pokazał "klasę" gdy ktoś się dopuścił fortelu: Podał wiadomości z niemieckiej gazety bodajże o utonięciu balangowicza podpisując, że w Niemczech kolejny raz imigranci kogoś zamordowali. Na głównej wylądowało od razu, gdy np. link z przyczynami, dla których Brytyjczycy nie lubią Polaków (nazjeżdżało się wielu przestępców uciekając przed wymiarem sprawiedliwości) poszedł w zapomnienie. Nadal urabianie lemingów do cudzej wojny. Niestety dzisiaj w necie jest tak wiele manipulacji, że nawet się z tym media nie kryją. Osobiście wolę kilka radykalnych portali (i z 'prawej" i z "lewej"), z których wyciągam "średnią" a przy okazji porównując odcinam to, co dodano w ramach linii poglądowej portalu.
Irrecoverable error, bailing out.
C:>_

ODPOWIEDZ