Brak TV, brak zainteresowania bieżącymi wydarzeniami?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
śnieżka
Introwertyk
Posty: 63
Rejestracja: 26 sie 2010, 18:06
Płeć: nieokreślona

Re: Brak TV, brak zainteresowania bierzącymi wydarzeniami?

Post autor: śnieżka »

Odbiornik TV posiadam, choć od wielu lat widnieje na nim naklejka z telewizorem w czerwonym kółeczku i napisem: 'Nadmierne stosowanie szkodzi'. :lol:


Oj, chciałabym wiedzieć więcej i więcej odnośnie tego, co się dzieje na świecie. Tylko pojawia się problem skąd tu wytrzasnąć rzetelne źródła. :twisted:
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Brak TV, brak zainteresowania bierzącymi wydarzeniami?

Post autor: Piorun23 »

Mam TV - ale dlatego że trzeba do czegoś XPudło podłączyć, filmy na dużym ekranie prezentują się lepiej, no i czasem lubię pooglądać Discovery.

Wiadomości nie oglądam - wychodzę z założenia że jeśli zdarzy się coś NA PRAWDĘ ważnego, to ktoś mi o tym powie
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: Brak TV, brak zainteresowania bierzącymi wydarzeniami?

Post autor: lea »

Mam w domu dwa telewizory. Nie oglądam wgl. telewizji, chyba że leci jakiś dobry film/program, i ktoś chce go obejrzeć ze mną.
Nie wiem co się dzieje w polityce, nie znam się na niej, nie interesuje mnie kto jest prezydentem USA i czy ma dziś urodziny. Nie wchodzę na żadne strony informacyjne, by po raz kolejny dowiedzieć się, że kogoś ponownie ekshumują. Zdarzy się coś ważnego, to dowiem się bez pośrednictwa telewizji.
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
arbuz25
Pobudzony intro
Posty: 130
Rejestracja: 10 paź 2012, 20:48
Płeć: mężczyzna

Re: Brak TV, brak zainteresowania bierzącymi wydarzeniami?

Post autor: arbuz25 »

Kiedyś nie wyobrażałem sobie życia bez telewizora. Bardzo lubiłem oglądać - szczególnie kanały informacyjne. Moje zainteresowanie rynkiem mediów tez powodowało, że bardzo dużo czasu spędzałem przed telewizorem.
Teraz mogę powiedzieć, że zdarza mi się oglądać telewizję. Poziom dziennikarstwa w Polsce niestety cały czas maleje i nie trawię większości dziennikarzy.
W internecie też coraz ciężej przeczytać normalne informacje. Większość portali ma krzykliwe tytuły wiadomości, żeby tylko w nie kliknąć (WP.PL i Onet.pl w tym przodują).

A i jeszcze napiszę, że za czasów szkolnych zawsze miałem piątki z WoSu za kartkówki z bieżących wydarzeń :D.
Awatar użytkownika
Jeanne
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 26 sty 2013, 19:27
Płeć: nieokreślona

Re: Brak TV, brak zainteresowania bierzącymi wydarzeniami?

Post autor: Jeanne »

Nie lubię oglądać telewizji, bo zazwyczaj nie ma w niej nic ciekawego. Gdy od czasu do czasu zdarzy mi się włączyć telewizor spędzam przy nim około 10 minut, które wystarczają, żeby przelecieć przez kilkadziesiąt kanałów. Gdybym na dzień dzisiejszy miała zamieszkać sama, nie kupiłabym telewizora, bo nie ma po co. Złodziej czasu i w dodatku trochę kosztuje. Filmy i potrzebne informacje można przecież znaleźć w internecie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak TV, brak zainteresowania bierzącymi wydarzeniami?

Post autor: Difane »

Hmmm. I tak i nie. Z jednej strony nie bardzo interesuje mnie polityka i wdawanie się w szczegóły wypowiedzi różnych "znanych" osobistości. Zazwyczaj po prostu sprawdzam nagłówki aby wiedzieć, co się wydarzyło i tyle. Chyba że ktoś powie coś zabawnego/głupiego/kontrowersyjnego, to lubię wówczas sprawdzać komenty i pośmiać się z lawiny ironii jaka się w nich przewija. Z drugiej jednak ciekawią mnie np. programy dokumentalne typu "Prosto z Polski", które dotyczą spraw zwykłych ludzi i interesują mnie o wiele bardziej, niż jakieś pierdoły z cyklu "co powiedział Kaczor, a co powiedział Donald" :D . Co do TV, to w moim domu musi być TV, bo nie lubię oglądać meczyków w małym ekraniku, na jakichś mongolskich streamach w rozdzielczości 200x300 pikseli :mrgreen: . Jak futbol, to tylko na dużym ekranie :wink: .
Rina
Introwertyk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2013, 9:04
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Brak TV, brak zainteresowania bierzącymi wydarzeniami?

Post autor: Rina »

Brak tv- owszem, a co do orientacji w wydarzeniach- jest internet i gazety.
Awatar użytkownika
Hardway
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2013, 18:35
Płeć: nieokreślona

Re: Brak TV, brak zainteresowania bierzącymi wydarzeniami?

Post autor: Hardway »

Telewizor mam, ale włączam go tylko w czwartkowe wieczory. A co do zainteresowania bieżącymi wydarzeniami to jak najbardziej się tym interesuję bo lubię wiedzieć co się dzieje( ale do zbierania informacji używam internetu ) . Ale zawsze "przefiltrowuję" wiadomości i wybieram te, które najbardziej są interesujące dla mnie.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Brak TV, brak zainteresowania bierzącymi wydarzeniami?

Post autor: qb »

Od dłuższego czasu bardzo mało się orientuję co się dzieje w świecie i sobie to raczej chwalę. Jeśli jest coś co może mnie zainteresować to raczej dowiaduję się o tym i tak. Telewizora nie mam i raczej nie będę miał. Pod względem rozrywkowym zastępuje mi go youtube i filmy na kompie. Pod względem informacyjnym tez youtube i ogólnie internet, chociaż to co jest wpisane w internecie nie jest często do końca wiarygodne.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Porii
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:12
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Brak TV, brak zainteresowania bierzącymi wydarzeniami?

Post autor: Porii »

No ja mam ten problem, że mnie aż za bardzo czasem interesuje polityka , interesuję się tematem praw człowieka i chciałabym w przyszłości coś robić w tym kierunku, chociaż czasem się obawiam czy z moim introwertyzmem wgl mam szansę przemawiać do ludzi ;)
" Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie. Pytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju" - J.F.Kennedy
MatiZ
Pobudzony intro
Posty: 160
Rejestracja: 18 wrz 2013, 17:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak TV, brak zainteresowania bierzącymi wydarzeniami?

Post autor: MatiZ »

Mam telewizor ale nie używam go w ogóle od ładnych paru lat. W końcu to komputer go przeważył. Jednak mimo wszystko nie oglądam nigdy wiadomości bo nie ma tam niczego co mnie by zainteresowało. Nawet nie wiem kto jest prezydentem Polski - aż do tego stopnia się nie interesuję i wolę własne sprawy.
Awatar użytkownika
nika
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:14
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak TV, brak zainteresowania bierzącymi wydarzeniami?

Post autor: nika »

używałam telewizora ale tylko do oglądania seriali, jeśli nie mam możliwości obejrzenia w TV oglądam przez internet albo na płytach DVD :D
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Brak TV, brak zainteresowania bierzącymi wydarzeniami?

Post autor: Miszka »

Obecnie nawet nie mam TV w mieszkaniu i raczej w najbliższym roku nic się nie zmieni.
Awatar użytkownika
paranoik
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 26 cze 2010, 1:21
Płeć: mężczyzna

Re: Brak TV, brak zainteresowania bierzącymi wydarzeniami?

Post autor: paranoik »

Podobnie jak nika używam tv wyłącznie do oglądania filmów na DVD. Czasami luknę jak gdzieś w innym pomieszczeniu jest włączony telewizor czy do obiadu, ale coraz rzadziej włączam to pudło, bo akurat jest coś ciekawego w programie. Wiadomości to w ogóle dosłownie tragedia - tu gwałt, tam matka zarżnęła niemowlę itd.
"Achilles miał tylko piętę Achillesa. Ja mam całe ciało Achillesa. "
AnaElaine Joice
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 17 maja 2011, 16:40
Płeć: nieokreślona

Re: Brak TV, brak zainteresowania bierzącymi wydarzeniami?

Post autor: AnaElaine Joice »

Czasem mam wrażenie, że wiadomości/informacje (jak zwał, tak zwał) są po to, by kardiolodzy nie zbankrutowali.
Dlatego ja wolę nie oglądać.
"Jest 10 rodzajów ludzi – ci, którzy rozumieją kod dwójkowy i ci, którzy go nie rozumieją."
~~~~

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa." Julian Tuwim

"Trzeba żyć, a nie tylko istnieć" Plutarch

"To smutne, że głupcy są tacy pewni siebie, a ludzie rozsądni tak pełni wątpliwości." Bertrand Russel
ODPOWIEDZ