Pory roku.

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
black_rainbow
Intronek
Posty: 58
Rejestracja: 11 paź 2010, 8:35
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Pory roku.

Post autor: black_rainbow »

Mam nadzieje, że w dobrym dziale zamieszczam ten temat. Jest temat dotyczący upodobań co do zwierząt czy napoi, a czy macie swoją ulubioną porę roku?

Tak się ostatnio nad tym zastanawiałam i jednak moja ulubioną niezmiennie od kilku lat jest zima.
Nie wiem jak Wam, ale mi się zima kojarzy z taką harmonią, ciszą ,spokojem. Jest taka tajemnicza, pełna przestrzeni i wolności.
Jeszcze mam słabość do przedwiośnia, gdzie wszystko powoli się budzi, wyrastają pierwsze pąki i przebijają się promyki słońca. Ale tylko przedwiośnie bo wiosna zbyt szybko przeradza się w lato.
I właśnie lato to zdecydowanie moja najmniej lubiana pora roku. Zawsze się czuje taka trochę osaczona, o każdej porze dnia wszędzie pełno ludzi, taki przesyt wszystkiego. Hałas, gwar, że nawet swoich myśli nie słychać. Ciężko znaleźć odludny kawałek ziemi.

A Wy czy macie jakieś swoje upodobania?
Czujecie się lepiej podczas jakiejś pory roku? :)
Awatar użytkownika
cityCAT
Pobudzony intro
Posty: 171
Rejestracja: 02 kwie 2011, 23:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pory roku.

Post autor: cityCAT »

Zima! :D
Można się ukryć w kurtach/swetrach itd nawet będąc między ludźmi q; Mroczno..Zimno.. Perfect [;
Actually, I CAN
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pory roku.

Post autor: Inno »

Wizualnie zima - jest najpiękniejsza. Lubię szczególnie widok cienkich gałązek drzew pokrytych śniegiem lub szronem, tak jakby były z niego uformowane. Ale jestem zmarźluch, więc wolę cieplejsze pory roku. I dlatego wybieram późną wiosnę lub wczesną jesień, kiedy króluje słoneczna pogoda i można chodzić w lekkich ubraniach a nie ma przyprawiających o zdychotę i poty upałów. Na zimowe krajobrazy najbardziej lubię patrzeć przez okno ze środka ciepłego, przytulnego pokoju. :P
Obrazek
Senyan
Introwertyk
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:22
Płeć: nieokreślona

Re: Pory roku.

Post autor: Senyan »

Myślę, że większość osób preferuje tutaj zimę. Ja osobiście nie lubię w zasadzie tylko jesieni, kiedy wszystko umiera. Jednak jeśli o faworyta chodzi to będzie wczesne lato. Kiedy jest ciepło, wystarczą spodenki i można się palić w słońcu. Heh, mój nastrój zależy od pory roku, zimą jestem strasznie ospały, a latem mam masę energii.
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: Pory roku.

Post autor: higsa »

Och, chciałabym być wyjątkowa, ale mi się tym razem nie uda.
Moją najukochańszą porą roku też jest ZIMA, ale nie ze względu na walory estetyczne, lecz właśnie z powodu mrozu, a najlepiej takiego po -20. Lubie jak jest ziiimnooo, a jak przy tym jeszcze jest gruba warstwa śniegu i świeci słonko to jest fantastycznie. Żyć - nie umierać! Ubierać się ciepło i na półgodzinny-godzinny intensywny spacer wymrażać zarazki z płuc :D .
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Pory roku.

Post autor: Akolita »

Nie mam ulubionej. Każda pora ma dla mnie swoje plusy i minusy, w każdej miewam dni lepsze i gorsze. Dzika przyroda jest piękna o każdej porze roku a wielkie miasto o każdej porze roku paskudne.
Mimo to, wolę wielkie miasta.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Alien
Intronek
Posty: 51
Rejestracja: 24 maja 2011, 11:23
Płeć: nieokreślona

Re: Pory roku.

Post autor: Alien »

Jesień, a dlaczego, bo jest deszczowo, słońce nie razi i nie przypieka człowieka,a do tego powietrze i odczucie, że wszystko się oczyszcza.
4w5,dodatkowo INTJ
Awatar użytkownika
sam1984
Intronek
Posty: 45
Rejestracja: 26 sie 2010, 22:18
Płeć: nieokreślona

Re: Pory roku.

Post autor: sam1984 »

Nie bardzo wiem, jakie znaczenie może mieć taki wątek, ale tak dla odróżnienia się odpowiem, że upalne lato, kiedy pot leje się niemiłosiernie, a mózg zaczyna umierać. No i wszystko jest lepsze od śniegu, mrozu, zimy, która najlepiej wygląda na obrazkach.
Awatar użytkownika
black_rainbow
Intronek
Posty: 58
Rejestracja: 11 paź 2010, 8:35
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pory roku.

Post autor: black_rainbow »

A czy każdy wątek musi mieć jakieś głębsze znaczenie?
Jest oderwaniem od poważniejszych tematów. Ot tak założony czysto z ciekawości.
Awatar użytkownika
astro93
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 22 sty 2011, 22:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków/Kraśnik

Re: Pory roku.

Post autor: astro93 »

Jak dla mnie to wszystkie pory roku kiedy jest zielono, czyli w sumie od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Uwielbiam zieleń, jak w kwietniu patrzy się na pąki na drzewach i uśmiecha do samego siebie, albo w lecie gdy jedzie się na łąki poleżeć i jesienią gdy las wydaje się taki piękny, spokojny no i pełen grzybów :D Uwielbiam jak jestem otoczony zielenią i właśnie nie przepadam za resztą pór roku kiedy mi tak jej brakuje.
bosy
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 21 maja 2011, 14:05
Płeć: nieokreślona

Re: Pory roku.

Post autor: bosy »

Ja najbardziej lubię lato. Cierpię na naturalny deficyt energii i lato jest jedyną porą roku, gdy jej poziom rośnie. Nawet ludzie mnie mniej męczą :D
Awatar użytkownika
Alyssa
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2011, 14:16
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP

Re: Pory roku.

Post autor: Alyssa »

W każdej porze roku jest coś pięknego co pojawia się jedynie w ten określony czas.Kocham naturę i zachwycam się nią przez cały rok :D .W szczególności lubię czas wiosny i lata ,kiedy wszystko budzi się do życia i jest tak kolorowo oraz deszcz,kocham deszcz ! wtedy wychodzę na łąkę bez butów,jestem cała mokra i bardzo szczęśliwa :)
all you need is love...
Alien
Intronek
Posty: 51
Rejestracja: 24 maja 2011, 11:23
Płeć: nieokreślona

Re: Pory roku.

Post autor: Alien »

Deszcz jest oczyszczający tak jakby i to jest własnie w nim piękne.
4w5,dodatkowo INTJ
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: Pory roku.

Post autor: higsa »

Alien pisze:Deszcz jest oczyszczający tak jakby i to jest własnie w nim piękne.
Hmmm... DESZCZ.... :roll:
Któż nie lubi zmoknąć wiosenno-letnią porą. Uwielbiam chodzić w deszczu po mieście, zwłaszcza nocą jak jest totalnie pusto. ALe ja chyba jestem jakąś dewiantką :wink:
Alien
Intronek
Posty: 51
Rejestracja: 24 maja 2011, 11:23
Płeć: nieokreślona

Re: Pory roku.

Post autor: Alien »

Uczucie jest przyjemne, gorzej jak zimna woda wlewa się za kołnierz.
4w5,dodatkowo INTJ
ODPOWIEDZ