Farmakologia

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Farmakologia

Post autor: leonidas »

siemanko czy ktos z was probowal sie jakos ratowac farmakologicznie ?
tzn czy przyjmowal jakies okreslone leki na swoje niedogodnosci typu patologiczna niesmialosc stany apatyczne itp..
bo wiem ze sa takie leki dostepne ale na recepte, akurat ze mna tak zle nie jest ale chcialbym poprostu szybciej myslec, polepszyc koncentracje i wiecej mowic,oczywiscie nie oczekiwalbym takiego efektu jak w filmie Jestem Bogiem ale delikatnie polepszyc wyzej wymienione sprawy
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Farmakologia

Post autor: Inno »

leonidas pisze:chcialbym poprostu szybciej myslec, polepszyc koncentracje
A wysypiasz sie kazdej nocy, odzywiasz zdrowo, ograniczasy nadmiar bodzcow w formie telewizji, zbyt glosnej muzyki, gier komputerowych i internetu? To zwykle sa przyczyny problemow z koncentracja i zamulenia mozgu.

PS. Przepraszam za brak polskich znakow, ale jestem na Slowacji i klawiatura nie ma polskich znakow.
Obrazek
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: Farmakologia

Post autor: iksigrekzet »

Po prostu przestań wymagać od siebie cudów i niewiadomoczego, to się wszystko unormuje.
Sułtan.
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Re: Farmakologia

Post autor: leonidas »

nic sie nie unormuje wiec chce sobie troche pomóc,poto chyba jest ta chemia
inno robie wszystko to co piszesz, łykam nawet kapsy z kwasami omega 3 i 6
ostatnio nawet mialem przepisany lek o nazwie Concerta i go bralem ale krotko bo mialem czasami czyszczenie,gorszy sen itp,i przestalem go brac,wiec myslalem zeby zaczac leczenie na wlasna reke,raczej dalo by rade pokminić troche leków "pod ladą" wiec z tym problemu nie bedzie
Schmalzler
Introwertyk
Posty: 121
Rejestracja: 25 maja 2011, 17:36
Płeć: nieokreślona

Re: Farmakologia

Post autor: Schmalzler »

Prozac na wszystko. Cała Ameryka jedzie na nim od lat.

Oczywiście musisz brać pod uwagę efekty uboczne, tj:
Częste: bóle i zawroty głowy, niepokój, senność lub bezsenność, uczucie osłabienia, drżenia mięśni, nudności, dyspepsja, biegunka, suchość błony śluzowej jamy ustnej, jadłowstręt, wzmożona potliwość, zmniejszenie masy ciała. Niezbyt często: trudności z koncentracją i myśleniem, niezwykłe sny, depersonalizacja, drgawki, wymioty, osłabienie, dreszcze, rozszerzenie naczyń krwionośnych, zaburzenia czynności układu krążenia, niedociśnienie, nadciśnienie, omdlenia, dławica piersiowa, zawał serca, tachykardia, niedokrwienie mózgu, wybroczyny, osutka, zaburzenia widzenia, poszerzenie źrenic, zaburzenia smaku, zaburzenia funkcji sfery seksualnej (opóźniony wytrysk, impotencja, anorgazmia u kobiet), hiperprolaktynemia, zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia częstości oddawania moczu, zatrzymanie moczu. Rzadkie: mania, hipomania, halucynacje, psychozy, pobudzenie, śpiączka, depresja, obrzęk mózgu w wyniku hiponatremii, małopłytkowość, leukopenia, pancytopenia, dysfagia, zaburzenia przewodzenia i powstawania bodźców w sercu, zakrzepowe zapalenie żył, nadwrażliwość na światło, reakcje przypominające chorobę posurowiczą, obrzęk naczynioruchowy, ziewanie, bóle stawów, limfadenopatia, świąd, pokrzywka, łysienie, gorączka, miastenia, miopatia, zapalenie mięśni, priapizm, po odstawieniu fluoksetyny - zespół odstawienny (zawroty i bóle głowy, parestezje, lęk, nudności), nieprawidłowe wyniki testów czynnościowych wątroby, hiponatremia, hipokaliemia, zwiększenie aktywności fosfokinazy kreatynowej. Bardzo rzadkie: zapalenie wątroby, zapalenie trzustki, zapalenie naczyń. Donoszono o złuszczającym zapaleniu skóry związanym ze stosowaniem fluoksetyny. Podając jednocześnie inne leki serotoninergiczne, sole litu, L-tyroksynę, L-tryptofan, nieselektywne inhibitory MAO obserwowano objawy tzw. zespołu serotoninowego. Objawia się m.in.: zaburzeniami świadomości, niepokojem, dreszczami, gorączką, drżeniami mięśni (także mioklonie), biegunką, wygórowaniem odruchów ścięgnistych, zaburzeniami koordynacji motorycznej. W przypadku stwierdzenia powyższych objawów i wykluczenia innego czynnika etiologicznego (infekcja, zaburzenia metaboliczne), należy przerwać leczenie i zastosować leczenie objawowe. Stosowanie leku może nasilać tendencje samobójcze. W przypadku przedawkowania leczenie objawowe, podać węgiel aktywowany z sorbitolem, ewentualnie wywołać wymioty lub wykonać płukanie żołądka.
...a to tylko niewinny prozaczek. Im dalej tym ciekawiej. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli masz możliwość żyć w miarę normalnie i nie przyjmować chemii - to jej nie przyjmuj.

Na wspomniane problemy polecam bieganie, masło orzechowe i kakao.
Keep talking, I'm diagnosing you.
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Re: Farmakologia

Post autor: leonidas »

no slyszalem o tym prozacu ale w polsce ponoc trudno z jego dostepnością,
a skutki uboczne to obserwacja na setkach ludzi reakcji niepożądanych wiec tak naprawde mnie dotknąc moze zaledwie kilka z nich a i tak można je zminimalizować tak jak przy kuracjach sterydowych
Schelmazer od razu ci powiem ze lekomanem nie jestem ale przeczytalem sporo wpisów na forach ludzi którym ta chemia pomogła i dzięki temu mogą lepiej życ, za rok piszę maturę wiec chce poprostu troche podniesc wydolnosc umyslu pamiec i koncetracje bo caly rok praktycznie jade na dwojach a leniem nie jestem
co do prozacu to zobacze co bedzie mozna zrobic
Schmalzler
Introwertyk
Posty: 121
Rejestracja: 25 maja 2011, 17:36
Płeć: nieokreślona

Re: Farmakologia

Post autor: Schmalzler »

Mogę się mylić, ale 'częste' oznacza chyba 1 osobę na 10, a każdy stopień wyżej dodaje jedno zero (niezbyt częste = 1/100 itd.). Więc prawdopodobieństwo jest całkiem spore, biorąc pod uwagę ilość objawów w każdej kategorii. Poza tym ujęte są tylko najbardziej widoczne. Ile naprawdę mikro-szkód wyrządza biednym mózgownicom - nikt nie powie.

Nie ma chemii, która oferowałaby takie efekty, o jakich mówisz bez poważnych efektów ubocznych - i każda (każda!) działałaby krótkotrwale. Gdyby była, kosztowałaby fortunę (i braliby ją wszyscy). Najbliższa ideałowi jest amfetamina. Poza tym branie czegokolwiek na własną rękę to zdecydowanie zły pomysł.

Z tym bieganiem, orzechami i kakao to na serio. Efekty dokładnie takie, jakich oczekujesz.
Keep talking, I'm diagnosing you.
Awatar użytkownika
air
Pobudzony intro
Posty: 156
Rejestracja: 06 gru 2009, 20:09
Płeć: nieokreślona

Re: Farmakologia

Post autor: air »

Nie ma chemii, która oferowałaby takie efekty, o jakich mówisz bez poważnych efektów ubocznych - i każda (każda!) działałaby krótkotrwale. Gdyby była, kosztowałaby fortunę
Schmalzer ma rację pod tym względem. Co do biegania, orzechów i kakao - nie zaszkodzą z pewnością :mrgreen:

Jeżeli nie widzisz wyjścia z Twojej sytuacji drogami "naturalnymi" i musisz się podrasować farmakologicznie, to zrób to z głową i skorzystaj z usług dobrego specjalisty.

Natomiast tu moja podpowiedź - rozejrzyj się po temacie pod hasłem dysleksja, dysortografia, dyskalkulia, dysgrafia. Zastanawiam się, czy nie zahaczasz właśnie o ten dośc często występujący problem. Są różnego rodzaju pomoce dla osób dotkniętych takimi dysfunkcjami, w większości dla dzieci, ale znalazłam i dla młodzieży, bo jak się okazuje, występują te problemy u 10% - 20% młodzieży:
Młodzież pracująca na podstawie Programu ORTOGRAFFITI:


- będzie usprawniać funkcje poznawcze uczestniczące w nauce

czytania i pisania wzrokowo-przestrzenne, słuchowo-językowe, motoryczne i współdziałanie ze sobą tych funkcji,
a także pamięć, koncentrację uwagi, logiczne myślenie;

- osiągnie postępy w pisaniu w zakresie poprawności ortograficznej oraz poziomu graficznego pisma;

- opanuje umiejętność płynnego czytania, a zwłaszcza technikę czytania i rozumienie czytanego tekstu, poszerzy zakres słownictwa i wiadomości;

- rozwinie sprawność językową w zakresie form wypowiedzi pisemnej i ustnej;

- osiągnie lepsze wyniki w nauce i wyższą motywację do pracy
http://www.ortograffiti.pl/rodzice/orto ... _mlodziezy

Na pocieszenie dodam, że większość ludzi dotknietych którąś z tych dysfunkcji, odznacza się znaczną inteligencją. Nie spiesz się z lekami, idź do szkolnego psychologa lub pedagoga i zapytaj o te sprawy. Jeżeli to jest to, co myślę znajdziesz pomoc. Ale zrób to jak najszybciej. Pozdrawiam - air 8)
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Re: Farmakologia

Post autor: leonidas »

miałem robionych juz kilka testów i wszystko ze mna ok poza wolnym kojarzeniem faktow i niska koncentracja a z psycholozka szkolna ktora jest zaledwie starsza kilka lat odemnie moglbym zrobic duzo innych przyjemnijszych rzeczy niz terapie : )
sport uprawiam od zawsze pije olej lniany litrami i dobrze śpie a problem sie nie zmniejsza wiec postanowiłem sobie pokosztować troszke chemii, co do specjalistow teraz sobie odpuszcze juz dosc sie nasłuchałem i nachodzilem, poprostu regularnie robie badania krwi,ciśnienie zelazo cynk i wskazniki wątrobowe więc w miare wiem kiedy robi sie cos ze mna nie tak,jedynie co to może pójde sie skonsultować w sprawie dawkowania ale narazie jeszcze szukam czegos w miare taniego dobrego i bezpiecznego
Schmalzler
Introwertyk
Posty: 121
Rejestracja: 25 maja 2011, 17:36
Płeć: nieokreślona

Re: Farmakologia

Post autor: Schmalzler »

Ciekawostka - obejrzałem właśnie ciekawy program na Discovery o lekach przyszłości :)
Amerykanie już mają coś takiego. Znacznie poprawia pracę neuronów, koncentrację, pamięć i ogólne zdolności kumacji. Dziś jest już na etapie testów na osobach z demencją i nie wykryto efektów ubocznych.

Fajnie, nie?
Keep talking, I'm diagnosing you.
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: Farmakologia

Post autor: iksigrekzet »

Nie.
Sułtan.
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Re: Farmakologia

Post autor: Ausencia »

iksigrekzet pisze:Nie.
iksie, powróciłeś ;> a ja Ci taką ładną mowę pożegnalną zaserwowałam...

wybaczcie off, nie mam nic na swoje usprawiedliwienie.
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Re: Farmakologia

Post autor: leonidas »

zamowilem sobie dzis zwykla guarane,dziala lepiej niz kofa,wolniej sie rozkreca ale dluzej dziala no i wspomaga fuknckonowanie umyslu ale kupilem to jedynie ze wzgl na pobudzenie
Awatar użytkownika
air
Pobudzony intro
Posty: 156
Rejestracja: 06 gru 2009, 20:09
Płeć: nieokreślona

Re: Farmakologia

Post autor: air »

Hej,Leo!

Kiedy miałam zamulenie znaczne i niczego nie mogłam zapamiętać, braki w koncentracji spowodowane znacznym przeciążeniem psycho - fizycznym, moja koleżanka poleciła mi Bilobil. Jest to preparat naturalny...
http://www.nazdrowie.pl/pr-news/bilobil ... la-pamieci
U mnie zadziałało - oczywiście nie od razu, ale był taki moment, ze czułam takiego powera umysłowego, ze chyba sama znowu wrócę do preparatu. Przy regularnym stosowaniu juz po około 3 tygodniach odczuwałam różnicę.

Stosując inne preparaty, jednak powinieneś chociażby w aptece zapytać pani/ pana farmakolog, czy można łączyć tego typu mikstury. :roll:
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Re: Farmakologia

Post autor: leonidas »

dziekowa za konkret odpowiedz tylko czym sie rozni zwykly lek od FORTE bo roznica 13zl..
ODPOWIEDZ