wiek

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.

W którym roku się urodziliście?

przed 1950
0
Brak głosów
50-59
1
1%
60-69
1
1%
70-75
4
3%
76-80
10
7%
81-85
22
15%
86-90
41
27%
91-95
55
37%
95-2000
16
11%
po 2000
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 150

Senyan
Introwertyk
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:22
Płeć: nieokreślona

Re: wiek

Post autor: Senyan »

Ja mam 14 (muszę czekać do 20 marca na 15), ale moich rodziców często pytają do jakiego liceum chodzę. Ostatnio byłem np. z tatą kupić płaszcz (znaczy to było na początku listopada,ach jak ten czas szybko leci) i sprzedawca się mnie pyta, co studiuję. Powiedziałem, że do gimnazjum chodzę. Miałem ubaw jak wytrzeszczył oczy :D
Widać staro wyglądam.;/
Awatar użytkownika
Agata
Pobudzony intro
Posty: 125
Rejestracja: 07 sie 2010, 20:52
Płeć: nieokreślona

Re: wiek

Post autor: Agata »

Senyan pisze:Ja mam 14 (muszę czekać do 20 marca na 15), ale moich rodziców często pytają do jakiego liceum chodzę. Ostatnio byłem np. z tatą kupić płaszcz (znaczy to było na początku listopada,ach jak ten czas szybko leci) i sprzedawca się mnie pyta, co studiuję. Powiedziałem, że do gimnazjum chodzę. Miałem ubaw jak wytrzeszczył oczy :D
Widać staro wyglądam.;/
To ja mam odwrotnie.
Ostatnio pani w sklepie stwierdziła, że czasem po zachowaniu można stwierdzić ile kto ma lat i poprosiła o dowód osobisty :twisted:
Senyan
Introwertyk
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:22
Płeć: nieokreślona

Re: wiek

Post autor: Senyan »

Moim zdaniem ciężko jest określić wiek osoby po jej zachowaniu i wyglądzie. Ośmielę się nawet stwierdzić, że zachowanie bardziej zależy od wychowania i charakteru.
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: wiek

Post autor: Piorun23 »

To racja - charakter mocno wpływa na "wiek oceniany". Styl też - ale to przecież charakter wpływa na styl

W pewnym wieku dochodzi jeszcze jeden czynnik: "dzietność" i "ślubowosć" - z moich obserwacji wynika że bezdzietni single (czy bezdzietne pary nieformalne) to ludzie psychicznie i "wyglądowo" zdecydowanie młodsi od swoich dzieciatych równolatków. Często zdecydowanie młodsi.

Może dziwne to, ale prawdziwe :mrgreen:
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
qrs
Intronek
Posty: 30
Rejestracja: 03 sty 2011, 20:00
Płeć: nieokreślona

Re: wiek

Post autor: qrs »

Rocznik 88. W marcu będzie 23, co mnie nie specjalnie cieszy. Czuję się jakby ktoś mnie okradał z życia...
INTJ A Analityk
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: wiek

Post autor: iksigrekzet »

Czemu? Pamiętaj, że im więcej lat tym bardziej optymalne możliwości ciała i umysłu osiągamy, tym większa mądrość zagaszcza w naszym sercu i nie mówię tu o typowej mieszczańskiej roztropności.
Ja też jestem 88 i z różnych perspektyw jesteśmy jeszcze z racji wieku upośledzeni czy to biologicznej pod kątem rozwoju mózgu czy duchowej, gdzie optymalnym wiekiem żeby rozpocząć przygodę z duchowością w różnych kulturach jest mniej więcej 35 lat.
Sułtan.
Badyl
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2010, 12:19
Płeć: nieokreślona

Re: wiek

Post autor: Badyl »

94 ale mam wrazenie ze jestem duzo dojrzalszy niz niektorzy* moi rowiesinicy...


*czasami mam tez wrazenie, ze niz wiekszosc
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: wiek

Post autor: Inno »

Też kiedyś uważałam się z dojrzalszą od większości osób w moim wieku (też rocznik 88), a teraz wydaje mi się, że jest wprost przeciwnie. Ciekawe... Może się cofam w rozwoju. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: wiek

Post autor: lea »

"94. Podobno człowiek ma tyle lat na ile się czuje. Więc właściwie mam 100 lat. Jestem niby pełnoletnia, przy czym czasem czuję się jak kompletne dziecko z dowodem osobistym, na który może kupić alko - co jest może trochę sprzeczne z tym, co pisałam wcześniej, tamto bardziej wynikało z ogólnego zmęczenia, a drugie z lekkiego zagubienia. Zawsze uważałam się też za bardziej dojrzałą psychicznie od rówieśników, chociaż to też zależy... pod jakimi kwestiami. Nie umiem się z nimi dogadać, wydają mi się... głupi, ale z drugiej strony z młodszymi ode mnie osobami gada mi się o wiele lepiej. Traktują mnie poważniej. Za to jak lubię gadać ze starszymi ode mnie osobami [ o te dajmy na to. 5-10 lat to nie tak mega dużo ], to znowu czuję się jak dzieciak, bo ci z kolei odbierają mnie jako osobę - z którą można pogadać - ale nadal mają do mnie taki lekko drwiący dystans coś jak "drogieee dziecko c;".
Nie wiem ile mam lat, jeżeli chodzi o dopasowanie się. Jakkolwiek to brzmi.
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
Awatar użytkownika
arhol
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2013, 21:29
Płeć: nieokreślona

Re: wiek

Post autor: arhol »

19,I sam nie wiem...niewiele mam wspólnego z rówieśnikami (lub tak myślę przez izolacje),z starszymi osobami też raczej się nie dogadam, samopoczucie mam "emeryckie".
Organizm młody, zaś "dusza" może być już jedynie tylko coraz bardziej "posępna"..
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: wiek

Post autor: Difane »

Dopisuję się do jakże zacnego grona urodzonych w drugiej połowie lat 80-tych :mrgreen: . Poruszana jest tu kwestia wieku faktycznego i wieku, który pasowałby do naszej osobowości. Otóż ze mną to było tak, że w gimnazjum czułem się starszy i dojrzalszy niż reszta, w liceum czułem się jakbym był wśród rówieśników. A na studiach ? Na studiach ludzie myśleli o zakuwaniu do sesji, o jakiejś pracy, o planach na przyszłość, a ja byłem raczej skłonny pytać "Ej no co wy ? Nie wolelibyście sobie w CS-a popykać ? Albo w piłkę na boisku pograć ? :D ". Także nie bardzo cieszy mnie fakt, że się starzeję. Szczerze mówiąc wolałbym, aby czas stanął w miejscu, a dorosłość nigdy nie nastąpiła :P .
Awatar użytkownika
Sundari
Introwertyk
Posty: 88
Rejestracja: 20 lut 2013, 11:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: wiek

Post autor: Sundari »

Jestem w najliczniejszej grupie wiekowej:) Rocznik '89.
„Samotność jest niezależnością, życzyłem jej sobie i zdobyłem ją po długich latach. Była ona zimna, o tak, ale była też cicha, prawdziwie cicha i wielka, podobnie jak zimne, ciche przestworza, po których wędrują gwiazdy.”
Hermann Hesse - Wilk stepowy


O mnie: INTJ | Jedynka ze skrzydłem dwa: 1w2 - "Adwokat" | Płciowo stypizowana "na krzyż":P
Rafał
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 08 lut 2013, 19:04
Płeć: nieokreślona

Re: wiek

Post autor: Rafał »

ups 38 wiosen :wink:
Awatar użytkownika
djaq
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 15 lut 2013, 23:52
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: wiek

Post autor: djaq »

No to ja mam 20 (rocznikowo 21 :( ), czuję się jakbym miał 50, a zachowuję jakbym miał 10 :)
5w4
INTJ
Awatar użytkownika
hipotermia18
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 25 lut 2013, 23:21
Płeć: nieokreślona

Re: wiek

Post autor: hipotermia18 »

'94 ale jeszcze 18 ;) Niebardzo mi sie to podoba bo zupełnie na tyle sie nie czuję,tym bardziej jak ktoś mówi, że 18 lat to najszczęśliwszy okres mojego życia
"Przecież każdy ma marzenia. Są moje, są tylko, tylko moje"
ODPOWIEDZ