Masturbacja

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Demon Hunter
Pobudzony intro
Posty: 143
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ (?)
Lokalizacja: Poznań

Re: Masturbacja

Post autor: Demon Hunter »

a dlaczego nie? nie można wprost powiedzieć o swoich potrzebach/ochotach?
Najlepiej wziąć z zaskoczenia :mrgreen:



A później poszukać kolejnej dziewczyny :mrgreen:
The future belongs to the mad
Awatar użytkownika
pustka
Stały bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 18 mar 2011, 16:08
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kalisz

Re: Masturbacja

Post autor: pustka »

przybysz pisze:Tzn, żeby nie było. To nie chodzi o to jakie ja mam nastawienie. :D
oby oby :D
Demon Hunter pisze:
a dlaczego nie? nie można wprost powiedzieć o swoich potrzebach/ochotach?
Najlepiej wziąć z zaskoczenia :mrgreen:



A później poszukać kolejnej dziewczyny :mrgreen:
po takiej akcji to ja bym szukała kolejnego faceta :P
Co jest, to jest. Co się zdarzy, to się zdarzy.
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Masturbacja

Post autor: Papaja »

Wszystko w normalnych granicach jest dla ludzi :D
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
kangoor
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 31 gru 2014, 22:21
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: pomorskie

Re: Masturbacja

Post autor: kangoor »

So-ze:
jakby się tak zastanwoić, masturbacja to masowe ludobójstwo
W takim razie nie wiem ile miliardów już zdążyłem uśmiercić.
Awatar użytkownika
Corpseone
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 02 lip 2014, 11:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Masturbacja

Post autor: Corpseone »

Z tego powodu masturbacja męska jest według religii chrześcijańskiej, żydowskiej i muzułmańskiej grzechem, ponieważ marnuje się nasienie, z którego powstaje życie. Jest to też jedną z przyczyn obrzezania u żydów i muzułmanów, aby masturbację uniemożliwić lub utrudnić. O ile mi wiadomo, to wobec autoerotyzmu w wykonaniu kobiet wiary są bardziej pobłażliwe:)
Awatar użytkownika
kangoor
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 31 gru 2014, 22:21
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: pomorskie

Re: Masturbacja

Post autor: kangoor »

Nie tylko wiary, ale i - według mnie - ludzie są prędzej w stanie zrozumieć i dopuścić do świadomości to, że kobieta się onanizuje.

Jak to dobrze, że mnie jarzmo wyznania nie dotyczy. :D
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Masturbacja

Post autor: Dant3s »

Corpseone pisze:Z tego powodu masturbacja męska jest według religii chrześcijańskiej, żydowskiej i muzułmańskiej grzechem, ponieważ marnuje się nasienie, z którego powstaje życie.
Tylko dlatego, że uważano iż każdy mężczyzna ma ograniczony "zapas" nasienia.
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Masturbacja

Post autor: So-ze »

Obrazek

ADOLF HITLER, ZABIŁ 10 MILIONÓW ŻYDÓW I 100 MILIARDÓW POTENCJALNYCH NIEMCÓW.
thali
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 02 lut 2013, 5:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Masturbacja

Post autor: thali »

Wlasciwie to 100 miliardow potencjalnych Austriakow.
INFJ z silnie rozwinietym T
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Masturbacja

Post autor: Sorrow »

Suplementy cynku istnieją.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Masturbacja

Post autor: Konradek »

Trzeba pamiętać o zmianie rąk, tak by lewy i prawy biceps wylądowały tak samo :D
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Masturbacja

Post autor: Papaja »

najlepiej to chyba oburącz cwiczyc niektore chywty :P
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
lukasamd

Re: Masturbacja

Post autor: lukasamd »

Hm.. a ja nieco od innej strony podejdę do tematu. Ostatnio zaczyna mnie zastanawiać kwestia hormonów i ich wpływu na funkcjonowanie tj. w przypadku np. mężczyzny poziomu testosteronu, a także "dawkowania sobie" dopaminy w związku z masturbacją. Wiele artykułów na ten temat czytałem, opinie są różne i różniaste, acz obraz jaki się wyłania i tak mówi o tym, że kontrola pozostawiona organizmowi, a nie naszej kontroli (lub jej braku w przypadku uzależnienia) wpływa ciekawie np. nie tylko na pewność siebie, ale także zachowanie mężczyzny wobec kobiet - w związku ponoć staje się on bardziej czuły, bardziej zależy mu na samym przebywaniu ze sobą, poczuciu bycia z kimś.
Ciekawe.
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Masturbacja

Post autor: Papaja »

lukasamd pisze:Hm.. a ja nieco od innej strony podejdę do tematu. Ostatnio zaczyna mnie zastanawiać kwestia hormonów i ich wpływu na funkcjonowanie tj. w przypadku np. mężczyzny poziomu testosteronu, a także "dawkowania sobie" dopaminy w związku z masturbacją. Wiele artykułów na ten temat czytałem, opinie są różne i różniaste, acz obraz jaki się wyłania i tak mówi o tym, że kontrola pozostawiona organizmowi, a nie naszej kontroli (lub jej braku w przypadku uzależnienia) wpływa ciekawie np. nie tylko na pewność siebie, ale także zachowanie mężczyzny wobec kobiet - w związku ponoć staje się on bardziej czuły, bardziej zależy mu na samym przebywaniu ze sobą, poczuciu bycia z kimś.
Ciekawe.
czyli ze jak facet sobie dawkuje dopamine za pomoca masturbacji to jest bardziej emocjonalny/czuly/wrazliwy? cos w tym moze byc, bo jak taki facet ma za duzo testosteronu, ktory jest to hormonem "walki" to jest tez bardziej agresywny, a jak sie go "pozbedzie" to moze stawac sie bardziej wrazliwy
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
lukasamd

Re: Masturbacja

Post autor: lukasamd »

Paradoksalnie, nie.
Facet, który jej sobie nie dawkuje, powinien reagować nawet na dopaminę w niewielkich dawkach - będzie się cieszył z obecności drugiej osoby, po prostu z byle czego, co daje okazję do uśmiechu. W efekcie będzie bardziej czuły. Osoba przyzwyczajona do dużych dawek dopaminy może być niewrażliwa na mniejsze, co zaburza cieszenie się tym, co ją spotka. To dotyczy obu płci.

Testosteron oczywiście ma wpływ na np. pewność siebie. Wysoki poziom skłania do agresji, walki, ryzykowania. To by się zgadzało bo... gdyby facet nie masturbował się, to napięcie seksualne zbudowane m.in. testosteronem będzie go bardzo popychało do zabiegania o partnerkę. Gdy ta się znajdzie, zbliżenia między nimi w zasadzie "uspokoją agresywnego samca". Nadmierna masturbacja może to zaburzyć, bo skoro nie będzie napięcia, to co miałoby popychać samca do działania?
ODPOWIEDZ