Masturbacja

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zanim usnę (dziwne)

Post autor: Inno »

NoSenseAtAll pisze:Przytulanie się do samego siebie jest trochę smutne.
A masturbacja też?
Obrazek
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Zanim usnę (dziwne)

Post autor: highwind »

NoSenseAtAll pisze:
Inno pisze:
NoSenseAtAll pisze:Przytulanie się do samego siebie jest trochę smutne.
A masturbacja też?
Owszem, też.
Wszyscy zwalacze ronią właśnie łezkę ;( ;)
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zanim usnę (dziwne)

Post autor: Inno »

NoSenseAtAll pisze:
Inno pisze:
NoSenseAtAll pisze:Przytulanie się do samego siebie jest trochę smutne.
A masturbacja też?
Owszem, też.
Czemu?

Dla wielu osób, to radosna manifestacja cieszenia się swoją seksualnością.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maksiu
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2012, 23:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Łódź, TM

Re: Zanim usnę (dziwne)

Post autor: Maksiu »

Może dlatego, że kultura i tradycja uczą nas, że to moralnie złe. Osoby które dały się "wychować" widzą w masturbacji coś czego nie powinno się robić. Umysł prubuję znaleźć sens swych działań i decyzji, i tak człowiek sam siebie przekonuje, że to złe, smutne, nieodpowiednie.
Natomiast ludzie masturbujący się prubują usprawiedliwić swoje działania i nie widzą w tym nic złego. To się nazywa bodajże dysonans poznawczy (poprawcie jeśli się mylę).
Obrazek
Awatar użytkownika
Alex
Introwertyk
Posty: 80
Rejestracja: 25 wrz 2012, 15:53
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: UK

Re: Masturbacja

Post autor: Alex »

Nawet niektore zwierzeta sie masturbuja (np. niektore gatunki malp - nawet gdzies widzialam wideo jak jeden szympans to robil), pod tym wzgledem sa madrzejsze od ludzi.
Spatsi
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 06 paź 2012, 23:37
Płeć: nieokreślona

Re: Masturbacja

Post autor: Spatsi »

Nie potrafię pojąć, dlaczego masturbacja ma taką złą sławę. Toż to naturalna czynność mająca na celu redukcję napięcia seksualnego, ponadto zmniejsza ryzyko wystąpienia raka prostaty - same plusy. Ludzie, którzy uważają, że onanizm to zło/grzech, mają IMHO nie po kolei w głowach.

A tak poza tym bądźmy szczerzy - kto nigdy tego nie robił, niech pierwszy rzuci kamień ;)
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Masturbacja

Post autor: Difane »

Spatsi pisze:Nie potrafię pojąć, dlaczego masturbacja ma taką złą sławę.
W sumie to ja też nie. Nie wiedzą co tracą po prostu :D .
Spatsi pisze:A tak poza tym bądźmy szczerzy - kto nigdy tego nie robił, niech pierwszy rzuci kamień ;)
Dokładnie tak. A dokładniej - z cyklu "obalamy mity" - trzeba nazwać rzeczy po imieniu. Nie ma podziału na ludzi którzy się masturbują lub nie. Jest natomiast podział na tych, którzy się do tego przyznają oraz na takich, którzy wstydzą się do tego przyznać :P .
Awatar użytkownika
Alex
Introwertyk
Posty: 80
Rejestracja: 25 wrz 2012, 15:53
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: UK

Re: Masturbacja

Post autor: Alex »

Czy faceci tez tak maja ze jak np przez jakis okres masturbujecie sie codziennie to po jakims czasie to juz nie wystarcza i musicie to robic jeszcze czesciej, w tym wypadku kilka razy w dzien?
Spatsi
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 06 paź 2012, 23:37
Płeć: nieokreślona

Re: Masturbacja

Post autor: Spatsi »

Alex pisze:Czy faceci tez tak maja ze jak np przez jakis okres masturbujecie sie codziennie to po jakims czasie to juz nie wystarcza i musicie to robic jeszcze czesciej, w tym wypadku kilka razy w dzien?
kiedy miałem jakieś 11-12 lat, miałem taką fazę(tzn. Ponad 3x dziennie), ale po jakimś czasie mi przeszło. Obecnie "praktykuję" kilka razy w tygodniu.
Awatar użytkownika
vragutinovic
Pobudzony intro
Posty: 169
Rejestracja: 18 lis 2012, 0:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Masturbacja

Post autor: vragutinovic »

Jeśli robi mi się smutno, to tylko dlatego, że to jednak nie z nią. Co do "kultury" i "tradycji" - są kultury represyjne i są kultury afirmujące. W kontekście bieżącego tematu, ja nie dałem się wychować tym pierwszym. Aha, ten wiek 11-13 lat, naprawdę okrutne czasy :wink: Na szczęście potem sublimacja zaczęła działać dość dobrze.
Awatar użytkownika
degieb
Pobudzony intro
Posty: 126
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:18
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: B(rz)ydgoszcz
Kontakt:

Re: Masturbacja

Post autor: degieb »

vragutinovic pisze:Aha, ten wiek 11-13 lat
No wiem jak to jest bo mam 13 lat :evil:
Mhm.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Masturbacja

Post autor: Akolita »

Ja też uważam, że polerowanie gały i czochranie bobra to bardzo wesołe i przyjemne zajęcia, w sam raz, jak ma się trochę wolnego czasu. :P
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Masturbacja

Post autor: highwind »

Byleby nie przesadzać ;)
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Masturbacja

Post autor: Akolita »

highwind pisze:Byleby nie przesadzać ;)
A to można przeholować?
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Masturbacja

Post autor: highwind »

Akolita pisze:
highwind pisze:Byleby nie przesadzać ;)
A to można przeholować?
http://www.youtube.com/watch?v=SNH5EUw7gxk
Można się uzależnić, albo np. uszkodzić fizycznie. We wszystkim trzeba mieć umiar. Chyba :D
ODPOWIEDZ