Rodzina w dorosłym życiu oraz posiadanie dzieci

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Xayan
Intronek
Posty: 54
Rejestracja: 22 wrz 2012, 18:42
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: Xayan »

Nie. Nigdy. Nie cierpię dzieci.

Te małe, przeszkadzające, denerwujące bachory powodują u mnie stres i chęć mordu :wink:
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: Miszka »

Mam dwie wizje swojej przyszłości, całkiem skrajne. W jednej nie mam dzieci ze względu na zainteresowania, w drugiej mam ich całą gromadkę, 7 albo 8 w tym 4 synów.
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: Difane »

Ja to bym raczej chciał mieć spokój w domu a nie dzieci :P . Bo małolaty to wiadomo wrzeszczą, krzyczą i latają. A weź jeszcze zrozum takiego i mu wytłumacz żeby się uspokoił, skoro jest zbyt młody (i zbyt głupi :) )aby cokolwiek zrozumieć :mrgreen: . A to dopiero wierzchołek góry lodowej. Dziecko to cała masa obowiązków i wydatków, no i do tego bardzo ryzykowna inwestycja :P . Zresztą nie należę do zwolenników stwierdzenia, że każdy mężczyzna musi zbudować dom, zasadzić drzewo i spłodzić syna. Lubię żyć wg. własnych zasad. Chociaż z drugiej strony jakby drugiej połówce bardzo na tym zależało, to jakoś trudno mi to sobie wyobrazić, abym był w stanie odmówić. Dlatego wolałbym znaleźć taką, której na tym nie zależy :mrgreen: .
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: MetalMan »

Nope. Jak ktoś wspomniał, ryzykowna inwestycja, pakować wolny czas, pieniądze i nerwy, mając nadzieję, że wychowam je na tyle dobrze, żeby zapewniły mi godne życie na starość.
Poza tym, sądząc po tym w jakim kierunku idą zmiany w polityce prorodzinnej, podejrzewam że rodzice za 20-30 lat będą mieli przej*** z różnego rodzaju opieką społeczną itd... zresztą nie ma się co oszukiwać, już teraz dzieci są traktowane jak własność państwa a nie rodziców.
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: Sorrow »

Po co? Po to by żyło w świecie kolesiowstwa, reklamy, przywilejów i dyskryminacji? Niech spierdalają. Niech płonie świat.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: highwind »

Sorrow pisze:Po co? Po to by żyło w świecie kolesiowstwa, reklamy, przywilejów i dyskryminacji? Niech spierdalają. Niech płonie świat.
I jest sens skupiać się jedynie na stronach negatywnych? Ja tam jestem mimo wszystko zaaaajebiście wdzięczny rodzicom za sprowadzenie mnie tutaj. Mam nadzieję, że kiedyś przekażę pałeczkę. Tak ze trzy razy przynajmniej.
kosmonauta80
Introwertyk
Posty: 88
Rejestracja: 07 wrz 2012, 20:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Tarnów

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: kosmonauta80 »

Więcej kopii materiału genetycznego (introwertycznego) to więcej potomków. Więcej potomków to więcej introwertyków na świecie. Więcej introwertyków na świecie to szansa na przejęcie kontroli nad nim :twisted:
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: Sorrow »

kosmonauta80 pisze:Więcej kopii materiału genetycznego (introwertycznego) to więcej potomków. Więcej potomków to więcej introwertyków na świecie. Więcej introwertyków na świecie to szansa na przejęcie kontroli nad nim :twisted:
No, też o tym myślałem. W sumie to by było jedyne co by mnie mogło zmotywować. Wizja ostatecznego totalnego zwycięstwa.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
my_way
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 22 kwie 2012, 22:19
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: my_way »

Sorrow pisze:
kosmonauta80 pisze:Więcej kopii materiału genetycznego (introwertycznego) to więcej potomków. Więcej potomków to więcej introwertyków na świecie. Więcej introwertyków na świecie to szansa na przejęcie kontroli nad nim :twisted:
No, też o tym myślałem. W sumie to by było jedyne co by mnie mogło zmotywować. Wizja ostatecznego totalnego zwycięstwa.
No tak, i więcej użytkowników na forum 8)
dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: higsa »

kosmonauta80 pisze:Więcej kopii materiału genetycznego (introwertycznego) to więcej potomków. Więcej potomków to więcej introwertyków na świecie. Więcej introwertyków na świecie to szansa na przejęcie kontroli nad nim :twisted:
Zmartwię Cię ale Twój plan jest nieprzemyślany, bowiem nawet jeśli jakaś Introwertyczka da Ci się zapłodnić, to nie oznacza, że Wasze potomstwo także będzie introwertyczne.
A pomyślałeś cobyś zrobił jakbyś miał w domu trzy ekstrawertyczne nastolatki przechodzące bunt/połamane serca/galeriańskie hobby? Nieustannie wrzeszczące, kłócące się, domagające się niewiadomo czego?
Taka wizja jest niezłym środkiem antykoncepcyjnym :wink:
Awatar użytkownika
midnight_rider
Intronek
Posty: 50
Rejestracja: 09 paź 2012, 16:28
Płeć: nieokreślona

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: midnight_rider »

Dzieci to problem na całe życie, kasa, trzeba by się ustatkować... Nie, nie. Może będzie mi łyso na starość, ale nie chcę sprowadzać nikogo na ten świat i ryzykować, że urodzi mi się jakiś dresoraper na przykład.
A wszystko to jest
identycznie trwałe
jak numer telefonu
na pudełku zapałek
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: MetalMan »

higsa pisze:Zmartwię Cię ale Twój plan jest nieprzemyślany, bowiem nawet jeśli jakaś Introwertyczka da Ci się zapłodnić, to nie oznacza, że Wasze potomstwo także będzie introwertyczne.
A pomyślałeś cobyś zrobił jakbyś miał w domu trzy ekstrawertyczne nastolatki przechodzące bunt/połamane serca/galeriańskie hobby? Nieustannie wrzeszczące, kłócące się, domagające się niewiadomo czego?
Taka wizja jest niezłym środkiem antykoncepcyjnym :wink:
Ojtam, już Spartanie radzili sobie z tego typu problemami. Zapytaj chińczyków co robią, gdy urodzi im się dziewczynka :D
Może będzie mi łyso na starość, ale nie chcę sprowadzać nikogo na ten świat i ryzykować, że urodzi mi się jakiś dresoraper na przykład.
Pozostaje nadzieja, że się nie dożyje starości :D
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
midnight_rider
Intronek
Posty: 50
Rejestracja: 09 paź 2012, 16:28
Płeć: nieokreślona

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: midnight_rider »

Pozostaje nadzieja, że się nie dożyje starości

Nie, żeby coś, ale naprawdę mnie to pociesza. Niespecjalnie mi zależy żeby dożyć setki, skoro ostatnie czterdzieści lat będę stara...
A wszystko to jest
identycznie trwałe
jak numer telefonu
na pudełku zapałek
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: MetalMan »

midnight_rider pisze:Nie, żeby coś, ale naprawdę mnie to pociesza. Niespecjalnie mi zależy żeby dożyć setki, skoro ostatnie czterdzieści lat będę stara...
Toć nie żartowałem, emotka była asekuracyjna, żeby nikt się nie obraził i nie posądził MM o zimnokrwistość.
Życie w stanie kiedy wszystko wysiada raczej nie jest fajne, każda czynność sprawia trudności. Czasami myślę, że jedyne co bym wtedy robił to grał na kompie, o ile będzie mnie to wtedy interesować.
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
midnight_rider
Intronek
Posty: 50
Rejestracja: 09 paź 2012, 16:28
Płeć: nieokreślona

Re: Chcecie mieć dzieci?

Post autor: midnight_rider »

MetalMan pisze:
midnight_rider pisze:Nie, żeby coś, ale naprawdę mnie to pociesza. Niespecjalnie mi zależy żeby dożyć setki, skoro ostatnie czterdzieści lat będę stara...
Toć nie żartowałem, emotka była asekuracyjna, żeby nikt się nie obraził i nie posądził MM o zimnokrwistość.
Życie w stanie kiedy wszystko wysiada raczej nie jest fajne, każda czynność sprawia trudności. Czasami myślę, że jedyne co bym wtedy robił to grał na kompie, o ile będzie mnie to wtedy interesować.

Można też być mądrym i światłym i wyżywać się na małolatach, i mówić "ja w Twoim wieku...." i "za moich czasów....", kraść udając zaskoczonego, niewinnego staruszka, straszyć dzieci...
A wszystko to jest
identycznie trwałe
jak numer telefonu
na pudełku zapałek
ODPOWIEDZ