Cholesterol

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
makaj
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:13
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp

Cholesterol

Post autor: makaj »

Wczoraj do mojego domu zawitał mały aparacik do mierzenia cholesterolu. Oczywiście badanie nie mogło mnie ominąć, jednakże w moim przypadku wyskoczył jakiś błąd. Od razu zostałem oskarżony, że za mało krwi oddałem i nie chcę się porządnie nakłuć :wink: (a kto by chciał :twisted: ). Niestety za drugim razem było podobnie, faktycznie krew słabo leciała i próbka nie była za duża. Łącznie podejść było pięć i zanim zrobiono ze mnie durszlak okazało się, że na wyświetlaczu ukazuje się nie L0, a Lo... czyli low... czyli wynik poniżej zakresu pomiarowego aparatu :shock:
No cóż, dużo się mówi o nadmiernym poziomie cholesterolu we krwi i jego zgubnym wpływie na nasz organizm, jednakże co z poziomem zbyt niskim? I tu przeżyłem prawdziwy szok. Otóż jego skutkami mogą być:

"Badania wykazały, że u osób z niedoborem cholesterolu we krwi wzrasta ryzyko samobójstwa, gwałtownych zachowań czy zaburzeń dwubiegunowych. Według jednej z teorii dotyczących wpływu cholesterolu na poziom serotoniny, czyli neuroprzekaźnika związanego z nastrojem, niedobór cholesterolu sprawia, iż serotonina nie może wiązać się z receptorami. Jej niedobór jest przyczyną różnorakich zachowań aspołecznych i depresyjnych."

No i proszę, pewnie zainteresuje to wiele osób na tym forum :P Zamiast się użalać lepiej zjeść golonkę :lol:
Młodzi ludzie raczej nie badają cholesterolu, nie leży to w zakresie standardowych badań krwi, a może lepiej to sprawdzić...
dream is destiny
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Cholesterol

Post autor: qb »

I jak tu nie wierzyć w powiedzenie 'jesteśmy tym co jemy' ;)

Ale ta informacja pochodzi z wiarygodnego źródła? Bo to bardzo ciekawe.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Cholesterol

Post autor: highwind »

I już jasne dlaczego wegetarianie są tacy emo :P
Awatar użytkownika
pustka
Stały bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 18 mar 2011, 16:08
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kalisz

Re: Cholesterol

Post autor: pustka »

Jeśli dobrze znalazłam to źródłem jest ta stronka http://zwalcz-cholesterol.pl/konsekwenc ... lesterolu/ jednak nie widzę aby ktoś się podpisał pod tymi słowami.
Ja też mam cholesterol poniżej normy, zarówno ten dobry jak i zły. Mój rodzinny lekarz (wegetarianka) powiedział, że to nie jest problem. W kwestiach zdrowia czasem trudno doszukać się prawdy.
Co jest, to jest. Co się zdarzy, to się zdarzy.
Awatar użytkownika
makaj
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:13
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp

Re: Cholesterol

Post autor: makaj »

Pod wszystkim podpisują się francuscy naukowcy ;)

http://www.charaktery.eu/wiesci-psychol ... -depresja/
dream is destiny
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cholesterol

Post autor: Difane »

Ja nie wiem jaki mam poziom cholesterolu, natomiast mięsem nie gardzę. Trochę aspołeczny co prawda jestem, no ale depresja to na pewno nie moja domena :mrgreen: .
Awatar użytkownika
makaj
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:13
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp

Re: Cholesterol

Post autor: makaj »

Hah, zależy jeszcze jakie mięsko jecie, może tylko chudy kurczaczek albo indyczek ;)

Właśnie niski poziom cholesterolu może być wywołany przez różne dysfunkcje, np. wątroby czy tarczycy, także sama dieta jeszcze o wszystkim nie świadczy (bo sam się solidaryzuję z mięsożercami ;)).
dream is destiny
ODPOWIEDZ