Jaki macie znak zodiaku i ascendent?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Maladict
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2013, 21:25
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Jaki macie znak zodiaku i ascendent?

Post autor: Maladict »

Ciekaw jestem... - astrologia to moje najnowsze 'zainteresowanie'
Może ktoś też się tym interesował?

Jeśli o mnie chodzi to jestem koziorożcem z ascendentem w bliźniętach...
Np. w książce Leszka Szumana napisano, że 'Koziorożec jest introwertykiem'...
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: Jaki macie znak zodiaku i ascendent?

Post autor: lea »

Hear my roar.
Czyli Lew. Opisywany często jako zodiak ekstrawertyczny, spontaniczny, egocentryczny.
Mało w tym jednak 'prawdy', jak chociażby w tym fragmencie:

Osoby urodzone w znaku Lwa są bardzo towarzyskie i radosne, cieszą się życiem i są ogólnie lubiane. Są pewnymi siebie entuzjastami. Działają z zapałem, zdecydowanie i potrafią ożywić każde towarzystwo i przedsięwzięcie. (...) Ludzie w ich obecności dobrze się bawią. Uwielbiają być w centrum zainteresowania, nie potrafią pozostawać w cieniu innych.

Uważam jednak, że to z jakiego jesteśmy zodiaku, naprawdę ma na nas 'wpływ'. Tylko większość opisików w necie ( to było z genialnej gazety.pl ), pisana jest przez osoby... które średnio potrafią w ludziach pewne cechy... dostrzegać. Czytałam opisy z bardziej poważnych źródeł, które pasują i do Lwów intro, jak i extra.

MÓJ OPIS LWA

Jest osobą bardzo dumną może wręcz sprawiać wrażenie zarozumiałej, czy egoistycznej. Ma skłonności do przejmowania władzy, ponieważ nie lubi uległości i bycia 'poddanym'. Mocno wierzy w swoje zasady, nie chce ich łamać, więc pragnie przekonać do tych poglądów innych ludzi. Jeżeli jest liderem, to dlatego, że wie iż najlepiej nadaje się do tej roli, przez co zadanie zostanie wykonane możliwie najlepiej.
Lwy nie zawsze emanują pewnością siebie, ale znajdą odwagę by walczyć o siebie, bądź kogoś bronić - jeżeli zajdzie taka potrzeba. Empatyczne, lojalne, sprawiedliwe. Czasem zaborcze, bardzo emocjonalne, wręcz przewrażliwione i drażliwie. Dla ukochanych osób, mogą zrobić wszystko. "dla dobra sprawy' potrafią się poświęcić. Jeżeli mocno zranisz Lwa, lepiej go na przyszłość omijać łukiem. Prawdopodobnie ma wielką ochotę by w ramach rewanżu skrzywdzić i ciebie. Innych ludzi denerwuje to, że mają skłonność do wydawania im rozkazów. Co wcale nie oznacza, że uważają się za kogoś lepszego. Chcą być podziwiane za swoją prace, pragną docenienia. Lwy są godne zaufania i szczere. Krytyka innych nie jest dla nich ważna, jeżeli uprą się, że to co robią jest słuszne. Rzucając im obelgi, nie licz na to, iż widocznie się nimi przejmą - zazwyczaj na nie nawet nie odpowiedzą, ponieważ byłoby to "poniżej ich poziomu". Jeżeli mają jakąś pasję, to potrafi ich ona całkowicie 'pochłonąć' - bardzo się angażują i lubią widzieć efekty swojej pracy. Jak kogoś kocha, to całym sercem, lecz trzeba sobie na to uczucie zasłużyć.
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
Awatar użytkownika
Sundari
Introwertyk
Posty: 88
Rejestracja: 20 lut 2013, 11:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki macie znak zodiaku i ascendent?

Post autor: Sundari »

Jestem panną, a to coś - ascendent (pierwszy raz się z tym spotykam) - wyszło mi "skorpion".
Opis był taki (skorpion):
Główne cechy pozytywne: przenikliwość, zaangażowanie, wytrzymałość, determinacja, odwaga.
Główne cechy negatywne: podejrzliwość, zazdrość, manipulacja, obsesyjność, kontrolowanie innych.
W chwili Twojego urodzenia na horyzoncie wschodził znak Skorpiona. Przez to jesteś odbierany przez otoczenie jako osoba silna, ale w inny sposób niż np. osoby z ascendentem w Lwie czy Baranie. Jest to siła psychiczna, a przy tym duży magnetyzm i charyzma, która jednych fascynuje, innych może nieco przerażać. Przez to też wzbudzasz skrajne reakcje u innych – ludzie Cię albo bardzo lubią, albo bardzo nie lubią, rzadko jednak się zdarza, by ktoś był obojętny. Jesteś osobą niezwykle przenikliwą, potrafiącą przejrzeć motywy innych. Niezwykle ważna jest dla Ciebie prywatność i nie lubisz podawać innym osobistych szczegółów ze swojego życia, jak również źle odbierasz cudze zainteresowanie nimi. W partnerstwie szukasz osób stałych, oddanych i odpowiedzialnych.
Ten opis pasuje do mnie.

Co do mojego znaku (panna) - wg mnie wszystko się zgadza, ale osoby które celują jaki mam znak zawsze stawiają na lwa.

Generalnie średnio wierzę w horoskopy, choć czasem opis znaków pokrywa się z charakterem danej osoby.
„Samotność jest niezależnością, życzyłem jej sobie i zdobyłem ją po długich latach. Była ona zimna, o tak, ale była też cicha, prawdziwie cicha i wielka, podobnie jak zimne, ciche przestworza, po których wędrują gwiazdy.”
Hermann Hesse - Wilk stepowy


O mnie: INTJ | Jedynka ze skrzydłem dwa: 1w2 - "Adwokat" | Płciowo stypizowana "na krzyż":P
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jaki macie znak zodiaku i ascendent?

Post autor: Drim »

Może ktoś też się tym interesował?
Zastanawiasz się aktualnie nad czymś ? Możemy w sumie się zastanowić z tobą, ciekawie będzie.

Ja osobiście mam na raz wszystkie znaki zodiaku we wszystkich ascendentach.
Jak to możliwe ? Proste, wystarczy mieć głowę i pilnie słuchać na wykładzie "wstęp do marketingu".
Plus znać trochę kontekst historyczny.

Najogólniej rzecz ujmując, gościu który to wszystko wymyślił miał łeb nie od parady. Drugiego takiego produktu nie znajdziesz.

Ciekawa ciekawostka.
Niektórzy z was dziwili się gdy powiedziałem że w niektórych miejscach podczas rekrutacji sprawdzany jest...
... Profil na Facebooku.
To jeszcze nie jest masakra.
Podobno Napoleon szukając sobie doradców i dowódców wojskowych patrzył w CV na datę urodzenia i znak zodiaku.
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki macie znak zodiaku i ascendent?

Post autor: Difane »

Mój ascendent to waga...

Uwaga, czytam opis wagi:
"Jesteś osobą towarzyską..."

:shock:

:lol:

Dalej jest już tylko zabawniej :D .

Co za bullshit :P ...
Awatar użytkownika
Maksiu
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2012, 23:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Łódź, TM

Re: Jaki macie znak zodiaku i ascendent?

Post autor: Maksiu »

Ryby. Ascendent to koziorożec, przed chwilą obliczyłem.
Pierwszy fragment opisu:

" Capricorn

Your psychological nature is introverted..." :D

I tak nie wierzę w horoskopy. Traktuję to jako ciekawostke.
Obrazek
Awatar użytkownika
nika
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:14
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki macie znak zodiaku i ascendent?

Post autor: nika »

Twoje urodziny: 04.11.1983 Twój Znak zodiaku: Skorpion Twój Ascendent: Strzelec

Urodzeni w drugiej dekadzie skorpiona (3.XI - 12.XI)
Urodzeni w tej dekadzie są pod opieką Marsa i Urana.
W pozytywnym aspekcie Uran umacnia w swoich podopiecznych następujące cechy: niezależność, oryginalność, intuicję, tolerancję i innowacyjność. W negatywnym aspekcie sprzyja skłonności do zbytniego ekscentryzmu, irracjonalnego postępowania, braku odpowiedzialności, nieprzewidywalności i braku zorganizowania.
Trzeba jednak przyznać, że w tej dekadzie znaku przychodzą na świat osoby o wyjątkowych przymiotach i osobowościach. To zawołani bojownicy o lepszą sprawę, rewolucjoniści, osoby na wskroś nowatorskie. Potrafią zarazić wiarą w to co robią wielu innych, i na trwałe przekonać ich do swojej misji. Skorpiony drugiej dekady znaku są przeważnie niezwykle inteligentni, to oryginalne i niekonwencjonalne osobowości. Jeśli dodać do tego ich szeroką wiedzę, błyskotliwe poczucie humoru i umiejętność opowiadania anegdot, nie dziwi fakt, że są rozchwytywani w towarzystwie (w porównaniu do Zodiakalnych Skorpionów innych dekad). Osoby te są doskonałymi liderami, sprawdzają się na stanowiskach kierowniczych.
W przypadku kumulacji dominujących cech charaktery bywają trudni we współpracy.
Bywa, że (zazwyczaj w sferze prywatnej) zachowają się w sposób zupełnie nieprzewidywalny.
Mają więcej szczęścia w życiu miłosnym i małżeńskim, mimo, że wierność nie bywa ich najmocniejszą stroną.
W drugiej dekadzie Skorpiona urodzili się m. in.:
Ignacy Paderewski - muzyk, polityk
Maria Skłodowska-Curie - badacz-naukowiec
Rene Clair - reżyser
Grace Kelly - aktorka, księżna Monaco
Richard Burton - aktor
Awatar użytkownika
Vivre97
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 19 cze 2015, 12:16
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP

Re: Jaki macie znak zodiaku i ascendent?

Post autor: Vivre97 »

Znak zodiaku ryby, a ascendent w koziorożcu. Oblicz sobie jeszcze znak w księżycu i co masz w którym domu ;p
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Jaki macie znak zodiaku i ascendent?

Post autor: Agon »

Jak ktoś myśli, że Słońce i Księżyc nie wpływają na człowieka podczas narodzin, to się grubo myli. Te ciała niebieskie mogą działać na pogodę na Ziemi, oświetlenie itp. Pora roku też wpływa, inne stężenia hormonów ma matka o innych porach roku. Temperatura, wilgotność, wszystko ma wpływ.

Ezoterycy zakładają też, że i planety mogą jakoś oddziaływać na człowieka. Kto to wie, ale Jowisz dość mocno wpływa na ilość spadających na nas kosmicznych śmieci.
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Jaki macie znak zodiaku i ascendent?

Post autor: Dant3s »

Agon pisze:Kto to wie, ale Jowisz dość mocno wpływa na ilość spadających na nas kosmicznych śmieci.
A jak? Bo ściąga je na siebie swą grawitacją, nie bardzo widzę co to ma wspólnego z wyraźniejszym wpływem Słońca i Księżyca.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jaki macie znak zodiaku i ascendent?

Post autor: Coldman »

Maladict pisze: Jeśli o mnie chodzi to jestem koziorożcem z ascendentem w bliźniętach...
Np. w książce Leszka Szumana napisano, że 'Koziorożec jest introwertykiem'...
Ja też jestem koziorożcem , a mój Ascendent to bliźnięta
Mnie tam horoskop zbytnio nie jara, jak mi się nudzi to czasem się przeczyta
199111518
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 22 paź 2015, 19:40
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki macie znak zodiaku i ascendent?

Post autor: 199111518 »

Bardzo lubię kiedy ktoś pyta/mówi mi jaki ma znak zodiaku bo oznacza to, że uzależnia swój charakter od pozornego rozstawienia ciał niebieskich w przestrzeni kosmicznej, co znowu pozwala mi wyciągnąć wnioski na temat inteligencji danej osoby. Niezbyt pochlebne wnioski.
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki macie znak zodiaku i ascendent?

Post autor: Papaja »

jestem wypisz wymaluj zodiakalnym Koziorozcem z ascendentem w Pannie
199111518 pisze:Bardzo lubię kiedy ktoś pyta/mówi mi jaki ma znak zodiaku bo oznacza to, że uzależnia swój charakter od pozornego rozstawienia ciał niebieskich w przestrzeni kosmicznej, co znowu pozwala mi wyciągnąć wnioski na temat inteligencji danej osoby. Niezbyt pochlebne wnioski.
a co tyczy sie inteligencji i wiary w ezoteryke to jedno i drugie nie ma dla mnie zwiazku, dodam wiecej,ze tylko umysl bardzo zamkniety moze wierzyc, ze wszystko sprowadza sie tylko i wlacznie do nauki
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
sliferek2
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2014, 4:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFP

Re: Jaki macie znak zodiaku i ascendent?

Post autor: sliferek2 »

Twoje urodziny: 13.08.1990
Twój Znak zodiaku: Lew
Twój Ascendent: Strzelec (według informacji trochę nie pewnej o godzinie urodzin), ale bardziej mi do Skorpiona niż Strzelca na dzień dzisiejszy :)

Tylko czy te opisy mają jakiś sens skoro nie uwzględnia się doświadczeń życiowych, z dzieciństwa i innych, które kształtują nas ?
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jaki macie znak zodiaku i ascendent?

Post autor: Coldman »

Hahahahhhaha
Pozdrawiam tych którzy w to wierzyli.
NASA zmieniła cały horoskop
http://m.geekweek.pl/aktualnosci/27303/ ... ch-zodiaku
ODPOWIEDZ