Nasze postanowienia

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
makaj
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:13
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp

Nasze postanowienia

Post autor: makaj »

Wątek eksperymentalny :twisted: Ponieważ duża część z nas ma cały worek dobrych chęci a trochę mniej motywacji czy energii do wdrażania pewnych postanowień, może warto zastosować pewną sztuczkę. Podobno jeżeli podzielimy się naszymi planami z drugą osobą, łatwiej jest się zabrać za ich realizację, bo czujemy coś w rodzaju kontroli, nie chcemy zawieść itd. Niech ten wątek będzie czymś w rodzaju grupy wsparcia i motywowania :) Chcesz zacząć regularnie ćwiczyć? A może zamierzasz uczyć się języków? Podziel się tym z nami, a już my Cię solidnie wychłoszczemy za ponowną porażkę :twisted: :wink:

1.Nie będzie oczywiście tak źle. Najpierw odetniemy Ci internet, przed lodówką wykopiemy dół najeżony kolcami, a łóżko odfrunie przez okno.
2. My - bo sukces ma wielu ojców.
dream is destiny
arbuz25
Pobudzony intro
Posty: 130
Rejestracja: 10 paź 2012, 20:48
Płeć: mężczyzna

Re: Nasze postanowienia

Post autor: arbuz25 »

makaj pisze:Podobno jeżeli podzielimy się naszymi planami z drugą osobą, łatwiej jest się zabrać za ich realizację, bo czujemy coś w rodzaju kontroli, nie chcemy zawieść itd.
Hmm, czy ja wiem... U mnie to chyba odwrotnie jest. Jak powiem komuś o swoich planach, to potem daje mi się we znaki prokrastynacja i nic z tego nie wychodzi, albo wychodzi bardzo późno.
Dla mnie najlepiej jest jak nic nikomu nie mówię, tylko sobie powoli realizuję moje plany, a potem mogę komuś zrobić niespodziankę czy tam się niespodziewanie pochwalić :D.
Chociaż czasami przydałby mi się ktoś, kto by ślęczał nade mną i mnie motywował :).
Awatar użytkownika
pustka
Stały bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 18 mar 2011, 16:08
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nasze postanowienia

Post autor: pustka »

Myślę, że to jest dobry pomysł. Na pewno komuś się przyda :)
Osobiście nie bardzo wierzę czy kogoś tutaj obchodzi to, czy zrobiłam dziś np. 6 weidera. Ale może skorzystam xD
makaj pisze: Podobno jeżeli podzielimy się naszymi planami z drugą osobą, łatwiej jest się zabrać za ich realizację, bo czujemy coś w rodzaju kontroli, nie chcemy zawieść itd. ]
też tak słyszałam.
Co jest, to jest. Co się zdarzy, to się zdarzy.
Awatar użytkownika
makaj
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:13
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp

Re: Nasze postanowienia

Post autor: makaj »

pustka pisze: Osobiście nie bardzo wierzę czy kogoś tutaj obchodzi to, czy zrobiłam dziś np. 6 weidera. Ale może skorzystam xD
No a zrobiłaś? ;) Bo ja to tygodnia nie przeszedłem ;)
dream is destiny
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Nasze postanowienia

Post autor: Sorrow »

pustka pisze:Myślę, że to jest dobry pomysł. Na pewno komuś się przyda :)
Osobiście nie bardzo wierzę czy kogoś tutaj obchodzi to, czy zrobiłam dziś np. 6 weidera. Ale może skorzystam xD .
A nie lepiej się zabrać za prawdziwy trening? Jak nie w siłowni to chociaż Skazanego Na Trening?

6 weidera jest okropna. Absurdalne ilości powtórzeń i bez czasu na regenerację i wzrost mięśni.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
pustka
Stały bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 18 mar 2011, 16:08
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nasze postanowienia

Post autor: pustka »

makaj pisze:No a zrobiłaś? ;) Bo ja to tygodnia nie przeszedłem ;)
Zrobiłam nawet dwukrotnie w swoim życiu :twisted: Fakt, ciężkie to jest, ja dosłownie jęłaczałam chwilami z bólu. Na razie więc mam dość :)
Sorrow pisze:A nie lepiej się zabrać za prawdziwy trening? Jak nie w siłowni to chociaż Skazanego Na Trening?

6 weidera jest okropna. Absurdalne ilości powtórzeń i bez czasu na regenerację i wzrost mięśni.
Hm, może i tak, nie znam się. Teraz z Ewą Chodakowską ćwiczę i widzę rezultaty.
Co jest, to jest. Co się zdarzy, to się zdarzy.
Awatar użytkownika
makaj
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:13
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp

Re: Nasze postanowienia

Post autor: makaj »

Ooo to gratuluję ;) Zatem motywowania raczej nie wymagasz :) Ja narazie chodzę na siłownię, więc nie jest źle. Wyjść jest jeszcze łatwo, do tego już opłacona,a na miejscu trzeba ćwiczyć, nie da się inaczej :D Przynajmniej jakoś zdecydowanie łatwiej utrzymać systematyczność, niż w domu.
dream is destiny
Awatar użytkownika
pustka
Stały bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 18 mar 2011, 16:08
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nasze postanowienia

Post autor: pustka »

Oooj, motywacja by się przydała... a dodatkowo samokontrola. Niestety od 3 dni - pewnie m.in. przez pogodę - nie ćwiczę.
Tak, opłacona siłownia na pewno bardziej motywuje :) Wiesz, że np. wtorki i piątki o 16 wychodzisz ćwiczyć i nie ma bata - trzeba :mrgreen:

Poza tym: założyłeś ten wątek - jeśli potrzebujesz żeby Ci skopać tyłek, to dawaj :mrgreen:
Co jest, to jest. Co się zdarzy, to się zdarzy.
Awatar użytkownika
Lukija
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:05
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze postanowienia

Post autor: Lukija »

Moje postanowienia:
1. Nigdy nie wypić ani odrobiny alkoholu.
2. Nigdy nie zapalić ani jednego papierosa.
3. Nigdy nie wziąć narkotyków.
4. Codziennie uczyć się do matury.
5. Zdać tę maturę.
Awatar użytkownika
makaj
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:13
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp

Re: Nasze postanowienia

Post autor: makaj »

pustka pisze:Oooj, motywacja by się przydała... a dodatkowo samokontrola. Niestety od 3 dni - pewnie m.in. przez pogodę - nie ćwiczę.
Już się zabrałaś czy mamy inaczej porozmawiać? :twisted:
pustka pisze:Poza tym: założyłeś ten wątek - jeśli potrzebujesz żeby Ci skopać tyłek, to dawaj :mrgreen:
Co jeżeli nie mam postanowień i potrzebuję, żeby mi skopać tyłek :mrgreen: W sumie bardzo by się to przydało.
Lukija pisze:Moje postanowienia:
1. Nigdy nie wypić ani odrobiny alkoholu.
2. Nigdy nie zapalić ani jednego papierosa.
3. Nigdy nie wziąć narkotyków.
4. Codziennie uczyć się do matury.
5. Zdać tę maturę.
Cele bardzo wartościowe. Od kiedy zaczynasz się uczyć do tej matury? Bo nie wiadomo, czy już można Cię rozliczać :wink:
dream is destiny
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Nasze postanowienia

Post autor: Akolita »

Nie mam żadnych postanowień. Nawet kiedyś chciałem sobie na siłę jakieś powymyślać, ale żadne nie wydały mi się atrakcyjne i potrzebne. Rzucić palenie? Po co? Jestem nihilistą, nie dbam o swoje zdrowie a na fajki pieniądze zawsze znajdę. Ćwiczyć? Jak wyżej: zdrowie mnie nie obchodzi a sylwetkę szczupłą mam już bez ćwiczeń.
Było jeszcze kilka pomysłów na postanowienia, które miały zmotywować mnie do wprowadzenia w życie odrobiny dyscypliny, lub zmiany, ale wszystkie wydały mi się zwykłym zawracaniem sobie samemu dupy. Może w tym temacie ktoś podsunie mi koncept wart rozważania. :roll:
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Xayan
Intronek
Posty: 54
Rejestracja: 22 wrz 2012, 18:42
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Nasze postanowienia

Post autor: Xayan »

A to ja dla kontrastu rzucę postanowieniem, że chcę w życiu spróbować przynajmniej po razie: marichuanen, LSD i grzybów. Alkoholu i papierosów natomiast nigdy, w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych są dużo bardziej szkodliwymi narkotykami, no i mają dużo większe właściwości uzależniające.

Poza tym to chcę zdać maturę (jakkolwiek, byleby zdać), pójść na studia informatyczne, skończyć je, a następnie wyjechać do Nowej Zelandii :)

Postanowienie zrzucenia zbędnych kilogramów też by się przydało... ale jest tyle rzeczy do zrobienia w internetach... :roll:
Awatar użytkownika
pustka
Stały bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 18 mar 2011, 16:08
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nasze postanowienia

Post autor: pustka »

makaj pisze:
pustka pisze:Oooj, motywacja by się przydała... a dodatkowo samokontrola. Niestety od 3 dni - pewnie m.in. przez pogodę - nie ćwiczę.
Już się zabrałaś czy mamy inaczej porozmawiać? :twisted:
Zaczynam od poniedziałku, ha! :mrgreen: Teraz jestem u rodziców w domu, więc nie za bardzo jest ochota i możliwość.
(http://i1.memy.pl/obrazki/b3e6355606_mo ... zialku.jpg)
makaj pisze:
pustka pisze:Poza tym: założyłeś ten wątek - jeśli potrzebujesz żeby Ci skopać tyłek, to dawaj :mrgreen:
Co jeżeli nie mam postanowień i potrzebuję, żeby mi skopać tyłek :mrgreen: W sumie bardzo by się to przydało.
<KOPIE TYŁEK makajowi>
poczułeś czy poprawić?
dlaczego tego potrzebujesz?
Lukija pisze:Moje postanowienia:
1. Nigdy nie wypić ani odrobiny alkoholu.
2. Nigdy nie zapalić ani jednego papierosa.
3. Nigdy nie wziąć narkotyków.
4. Codziennie uczyć się do matury.
5. Zdać tę maturę.
Mocne postanowienia. Ja bym się na takie nie zdobyła. Zdawaj relacje :wink:
Xayan pisze:A to ja dla kontrastu rzucę postanowieniem, że chcę w życiu spróbować przynajmniej po razie: marichuanen, LSD i grzybów.
ziółko trzeba spróbować :mrgreen:
Co jest, to jest. Co się zdarzy, to się zdarzy.
Awatar użytkownika
Czerwona
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Nasze postanowienia

Post autor: Czerwona »

Dobra, to ja też pochwalę się swoimi postanowieniami. Wprawdzie są tylko dwa, ale lepiej mieć ich mniej i przestrzegać ;)
1. Będę odkładać rzeczy na miejsce! [Bo mi się w końcu biurko i krzesło zawalą :roll: ]
2. Codziennie będę chodzić w spódniczce.
Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima deszczyk jest albo go ni ma.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Nasze postanowienia

Post autor: Drim »

Codziennie będę chodzić w spódniczce.
Najlepsze postanowienie, ever ! :D

Codziennie widzieć dziewczynę w spódniczce, o ! :D

Emmmm, skończyć w końcu robić ten profil na sympatię i poznać kogoś konkretnego. Dołączył (do introwertyzm.pl) akurat gdy zaczynał robić ten profil. No nic to.

Od 3 miesięcy nie palę, 6 lat palenia, wytrwać w tym. Łatwizna.

No i ten "trening na skazanego" mnie zaintrygował, czy tam "skazanego za trening".
ODPOWIEDZ