LGTB

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: LGTB

Post autor: Nocnik »

Jak dla mnie to, dopóki ktoś nie narusza wolności drugiej osoby, to jest to w porządku. Problem zaczyna się gdy wymaga się akceptacji i specjalnych względów, a przecież każdy ma prawo kogoś/czegoś nie akceptować.
Zastanawia mnie tylko ile jest w tym wszystkim mody i walki dla samego buntu przeciw czemuś.
Ciekawe czy zoofile nie zaczną kiedyś walczyć o swoje prawa, a potem pedofile bo poczują się dyskryminowani, ze względu na swoją orientację.
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: LGTB

Post autor: Drim »

Nocnik pisze: 15 mar 2019, 4:58 Zastanawia mnie tylko ile jest w tym wszystkim mody i walki dla samego buntu przeciw czemuś.
Mam podobne odczucia.

Patrząc na deklaracje LGBT+ którą podpisał Trzaskowski. Ok, system edukacji podlega modom. Gdy kończyłem LO był nacisk na matematykę, a chwilę potem stronnictwo kościelne wymusiło wliczenie religii do średniej i nawet mówiło o maturze z religii. Dziś mamy lekcje o orientacjach seksualnych.

Ok, tylko to powinno się odbywać w ramach lekcji biologii albowiem przede wszystkim liczy się kontekst. Genetyka, czy homoseksualizm jest zapisany w genach? Różnice i występowanie w przyrodzie: homo / hetero i często pomijany biseksualizm. Jak przebiega rozwój psychoseksualny człowieka, jakie zaburzenia mogą powstać w trakcie (np. pedofilia). Płciowość w tym przebieg ciąży, metody zapobiegania ciąży, aborcja, bezpłodność ale również i zaburzenia identyfikacji z własną płcią. A wszystko to oparte o aktualną wiedzę medyczną i przedstawiane przez kogoś kto ma wykształcenie kierunkowe i pedagogiczne.

A tymczasem wydaje mi się że lekcje LGBT+ będą miały silne zabarwienie ideologiczne ergo: każdy może sobie wybrać płeć.
Nocnik pisze: 15 mar 2019, 4:58 Ciekawe czy zoofile nie zaczną kiedyś walczyć o swoje prawa, a potem pedofile bo poczują się dyskryminowani, ze względu na swoją orientację.
Na odwrót, w sensie pedofile pierwsi.
Ostatnia głośna sprawa: zablokowanie seksrobotów z wyglądem i oprogramowaniem imitującym zachowanie dzieci.
Awatar użytkownika
Alphekka
Pobudzony intro
Posty: 150
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ziemia

Re: LGTB

Post autor: Alphekka »

Nocnik pisze: 15 mar 2019, 4:58 Jak dla mnie to, dopóki ktoś nie narusza wolności drugiej osoby, to jest to w porządku. Problem zaczyna się gdy wymaga się akceptacji i specjalnych względów, a przecież każdy ma prawo kogoś/czegoś nie akceptować.
Zastanawia mnie tylko ile jest w tym wszystkim mody i walki dla samego buntu przeciw czemuś.
Ciekawe czy zoofile nie zaczną kiedyś walczyć o swoje prawa, a potem pedofile bo poczują się dyskryminowani, ze względu na swoją orientację.
Jakiś czas temu czytałam, że w Niemczech już walczą o swoje prawa właśnie pedofilie i zoofile. Zdaje się nawet, że zoofilia została w pełni zaakceptowana?
Dwa razy dwa równa się siedem i pół, minus trzy i jeszcze trochę więcej. G. I. Gurdżijew
Awatar użytkownika
Alphekka
Pobudzony intro
Posty: 150
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ziemia

Re: LGTB

Post autor: Alphekka »

Ogólnie uważam, że zboczenia seksualne wynikają z niewłaściwego rozwoju psycho-społecznego człowieka. Jest wiele materiałów na ten temat, które dobrze wyjaśniają w jaki sposób dochodzi do tego typu zaburzeń. Niestety trzeba się trochę wysilić, bo silne lobby LGBT blokuje takie treści i propaguje swoje fałszywe dane :/ Internet to ogromne szambo, do którego czasem wpadnie perła.
O, chyba warto zaznaczyć, że nie uważam takich osób za gorsze, podobnie jak osób np. z depresją.
Jak to się mówi "nikomu do sypialni z butami nie wchodzę". Stanowczo sprzeciwiam się jednak uznania takie pary za małżeństwo, ponieważ to przyzwala im na adopcję dzieci, a statystyki mówią same za siebie... Ponad 65% gejów ma skłonności pedofilskie.
I tym bardziej nie ma też potrzeby nauczania o tym w szkole. Na biologii uczymy się jak powstaje człowiek i to wystarczy, żeby młodzież była świadoma. Reszta powinna zależeć od rodziców. Szkoła nie może przejmować wychowawczej roli rodziców i nigdy temu nie podoła.
Dwa razy dwa równa się siedem i pół, minus trzy i jeszcze trochę więcej. G. I. Gurdżijew
świnia_z_marsa

Re: LGTB

Post autor: świnia_z_marsa »

Alphekka pisze: 12 kwie 2019, 23:33 Ponad 65% gejów ma skłonności pedofilskie.
Alphekka, czy mogłabym poprosić o źródło tych statystyk ?
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: LGTB

Post autor: highwind »

Chyba się koleżance odwróciło. Raczej to 65% pedofilów ma skłonności homoseksualne.
Awatar użytkownika
Alphekka
Pobudzony intro
Posty: 150
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ziemia

Re: LGTB

Post autor: Alphekka »

świnia_z_marsa pisze: 13 kwie 2019, 0:24
Alphekka pisze: 12 kwie 2019, 23:33 Ponad 65% gejów ma skłonności pedofilskie.
Alphekka, czy mogłabym poprosić o źródło tych statystyk ?
Jasne, postaram się odszukać te artykuły, ale ostrzegam, że odkopanie ich może zająć mi trochę czasu.
Dwa razy dwa równa się siedem i pół, minus trzy i jeszcze trochę więcej. G. I. Gurdżijew
świnia_z_marsa

Re: LGTB

Post autor: świnia_z_marsa »

Alphekka pisze: 16 kwie 2019, 18:31
Jasne, postaram się odszukać te artykuły, ale ostrzegam, że odkopanie ich może zająć mi trochę czasu.
Ok, nie ma sprawy. Jak coś, może być na priv.
Awatar użytkownika
Alphekka
Pobudzony intro
Posty: 150
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ziemia

Re: LGTB

Post autor: Alphekka »

świnia_z_marsa pisze: 16 kwie 2019, 20:59
Alphekka pisze: 16 kwie 2019, 18:31
Jasne, postaram się odszukać te artykuły, ale ostrzegam, że odkopanie ich może zająć mi trochę czasu.
Ok, nie ma sprawy. Jak coś, może być na priv.
Nie mogę już odkopać tamtego diagramu, ale mam to:
https://www.familyresearchinst.org/2019/02/homosexuality-is-indeed-a-large-risk-factor-for-sexual-abuse-of-children-a-response-to-plante/#more-1361
Dwa razy dwa równa się siedem i pół, minus trzy i jeszcze trochę więcej. G. I. Gurdżijew
ODPOWIEDZ