LGTB

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: LGTB

Post autor: Nocnik » 15 mar 2019, 4:58

Jak dla mnie to, dopóki ktoś nie narusza wolności drugiej osoby, to jest to w porządku. Problem zaczyna się gdy wymaga się akceptacji i specjalnych względów, a przecież każdy ma prawo kogoś/czegoś nie akceptować.
Zastanawia mnie tylko ile jest w tym wszystkim mody i walki dla samego buntu przeciw czemuś.
Ciekawe czy zoofile nie zaczną kiedyś walczyć o swoje prawa, a potem pedofile bo poczują się dyskryminowani, ze względu na swoją orientację.
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.

Awatar użytkownika
Drimlajner
Krypto-Extra
MBTI: Brak
Kontakt:

Re: LGTB

Post autor: Drimlajner » 15 mar 2019, 9:24

Nocnik pisze:
15 mar 2019, 4:58
Zastanawia mnie tylko ile jest w tym wszystkim mody i walki dla samego buntu przeciw czemuś.
Mam podobne odczucia.

Patrząc na deklaracje LGBT+ którą podpisał Trzaskowski. Ok, system edukacji podlega modom. Gdy kończyłem LO był nacisk na matematykę, a chwilę potem stronnictwo kościelne wymusiło wliczenie religii do średniej i nawet mówiło o maturze z religii. Dziś mamy lekcje o orientacjach seksualnych.

Ok, tylko to powinno się odbywać w ramach lekcji biologii albowiem przede wszystkim liczy się kontekst. Genetyka, czy homoseksualizm jest zapisany w genach? Różnice i występowanie w przyrodzie: homo / hetero i często pomijany biseksualizm. Jak przebiega rozwój psychoseksualny człowieka, jakie zaburzenia mogą powstać w trakcie (np. pedofilia). Płciowość w tym przebieg ciąży, metody zapobiegania ciąży, aborcja, bezpłodność ale również i zaburzenia identyfikacji z własną płcią. A wszystko to oparte o aktualną wiedzę medyczną i przedstawiane przez kogoś kto ma wykształcenie kierunkowe i pedagogiczne.

A tymczasem wydaje mi się że lekcje LGBT+ będą miały silne zabarwienie ideologiczne ergo: każdy może sobie wybrać płeć.
Nocnik pisze:
15 mar 2019, 4:58
Ciekawe czy zoofile nie zaczną kiedyś walczyć o swoje prawa, a potem pedofile bo poczują się dyskryminowani, ze względu na swoją orientację.
Na odwrót, w sensie pedofile pierwsi.
Ostatnia głośna sprawa: zablokowanie seksrobotów z wyglądem i oprogramowaniem imitującym zachowanie dzieci.
May the blessing of the Wright Brothers always be with thee.

ODPOWIEDZ