Czy Jezus byl introwertykiem?

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
diablo

Czy Jezus byl introwertykiem?

Post autor: diablo »

w wobec panujacej atmosfery(Wielki Piatek,Wielkanoc)
taka mysl strzelila mi do glowy,bo w koncu zyl on na ziemi i sila rzeczy
jakims charakterem musial sie cechowac.

imo wiele by wskazywalo ze byl intro :D :

-z relacji wynika ze mowil malo,ale bardzo tresciwie,mowil o tzw"madrych rzeczach"

-nic nie ma o tym ze lubil sobie pogadac o" pogodzie"

byl bardzo wrazliwy( np.potrafil wczuc sie w sytuacje prostytutki,podczas gdy nawet jego uczniowie ludzie dobrzy ,widzieli to w kategoriach dobrt-zly,czyli morderca -zabic,dziwka- ukamieniowac)

-nadzwyczaj skromny(podzczas cudow ktorych dokonywal,cala zasluge przypisywal swemu Ojcu)

-lubil byc sam ze swymi myslami(slynny 40 dniowy post)

-uwazany za spokojnego dziwaka,zamiast butnego rewolucjoniste(opinia on nim wladz rzymskich)

-obdarzony byl duza pokora wobec zycia(co wyoslil Pilatowi,cos w stylu nic co posiadasz nie jest twoja zasluga)

czesto niemogl "dotrzec" do najblizszego otoczenia(bylo niezrozumialym to co mowil)

-nie zabiegal o poklask,nie byl gwiazdorem(doskonale wiedziel,ze tlum ktory dzisl sle mu droge galazkami palm,jutro bedzie mu pluc w twarz)

-nie bardzo umiel sie bronic(podczas sadu nad nim,wypowiadal zdawkowe,ale zarazem bardzo madre i trafne zdania-niestety ktory nie dzialaly na jego korzysc)

-pomimo otaczajacych go tlumow nie mial bliskich przyjaciol,bal sie smierci ale nie mial z kim o tym "pogadac"

-byl bardzo racjonalny(nie namawial do buntow,wrecz "byl"za placeniem podatkow)

-nie byl tez jakim zamknietem socjopatom(zamiana wody w wino,rozumial potrzebe "zabawy")


-choc umieral za wszystkich ludzi,jakos malo to kogo obchodzilo


-i w koncu to wszystko czego dokonal zostalo po jego smierci czesto wykorzystane,w taki "malo introwertyczny sposob" :evil:
Awatar użytkownika
Cliodne
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 28 lis 2007, 15:33
Płeć: nieokreślona

Post autor: Cliodne »

nie przeginaj z tymi tematami dobra??
Dark Maiden taking hold of my hand
Lead me away from hibernation
Strong and unafraid
Never a question why
diablo

Post autor: diablo »

moja wypowiedz nie ma charakteru obrazliwego
do postaci Jezusa zawsze odnosilem sie z wielkim szacunkiem
nie rozumiem powodow dla ktorych,by nie mozna bylo poruszyc takich tematow
bo to jakies mistyczne tabu?,bo Jezus tak, ale ten plastikowy z grobu ks.Jankowskiego?
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Hmm...
Dość trafne spostrzeżenia :) .

A potem wmieszali się do tego extrawertycy, materialiści, itd. i bywało dziwnie ;) .
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Orest Reinn

Post autor: Orest Reinn »

-z relacji wynika ze mowil malo,ale bardzo tresciwie,mowil o tzw"madrych rzeczach"
Co to ma do introwersji?
-nic nie ma o tym ze lubil sobie pogadac o" pogodzie"
Nie wiemy o czym lubił gadać.
byl bardzo wrazliwy( np.potrafil wczuc sie w sytuacje prostytutki,podczas gdy nawet jego uczniowie ludzie dobrzy ,widzieli to w kategoriach dobrt-zly,czyli morderca -zabic,dziwka- ukamieniowac)
Co to ma do introwersji?
-nadzwyczaj skromny(podzczas cudow ktorych dokonywal,cala zasluge przypisywal swemu Ojcu)
Ogłaszając się przy okazji bogiem.
-lubil byc sam ze swymi myslami(slynny 40 dniowy post)
Przez większą część swojej kariery otaczał się swymi uczniami. W Getsemani nawet wyrzucał im, że nie z nim nie czuwali.
-uwazany za spokojnego dziwaka,zamiast butnego rewolucjoniste(opinia on nim wladz rzymskich)
Niezbyt trafna. Spokojny dziwak wzbudzający tyle kontrowersji? Sam zresztą starał się te kontrowersje wywoływać.
-obdarzony byl duza pokora wobec zycia(co wyoslil Pilatowi,cos w stylu nic co posiadasz nie jest twoja zasluga)
Jeszcze raz - co to ma do introwersji? Nie był pragmatykiem, to wszystko.
czesto niemogl "dotrzec" do najblizszego otoczenia(bylo niezrozumialym to co mowil)
Nie implikuje to w żaden sposób introwersji.
-nie zabiegal o poklask,nie byl gwiazdorem(doskonale wiedziel,ze tlum ktory dzisl sle mu droge galazkami palm,jutro bedzie mu pluc w twarz)
Wręcz przeciwnie, uwielbiał wprowadzać wokół siebie zamieszanie. Lubił wzbudzać emocje, nieważne czy negatywne czy pozytywne. Typowe dla enneagramowej dwójki, która to jest ekstrawertycznym typem.
-nie bardzo umiel sie bronic(podczas sadu nad nim,wypowiadal zdawkowe,ale zarazem bardzo madre i trafne zdania-niestety ktory nie dzialaly na jego korzysc)
nie był pragmatykiem. Nie działał też racjonalnie. Zamiast tego wolał dalej uprawiać teatrzyk, pomimo straszliwych konsekwencji. Typowy ENFj.
-pomimo otaczajacych go tlumow nie mial bliskich przyjaciol,bal sie smierci ale nie mial z kim o tym "pogadac"
Introwetryk ma zwykle jednego-dwóch bardzo bliskich przyjaciół. Ekstrawertyk tłumy znajomych.
-byl bardzo racjonalny(nie namawial do buntow,wrecz "byl"za placeniem podatkow)
Nie nazwałbym racjonalnym człowieka, który dobrowolnie idzie na męczeńską śmierć. A pozatym - co to ma do introwersji?
-nie byl tez jakim zamknietem socjopatom(zamiana wody w wino,rozumial potrzebe "zabawy")
Eee?
-choc umieral za wszystkich ludzi,jakos malo to kogo obchodzilo
A co to ma do rzeczy?


Z niektórych twoich argumentów wyłania się obraz ekstrawertyka - tępego karierowicza szukającego poklasku :roll:
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Post autor: Piotrek K. »

Przypomniał mi się pewien artykuł o kontrowersjach dotyczących pochodzenia Jezusa Chrystusa. Polecam podejść do niego z rezerwą osobom wierzącym. LINK
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Post autor: Pałer_Frytas »

Nonsesopedia fajna rzecz ;p
A temat. Pierdoły z których nic nie wynika.
5w4
INTP
ABASCUS!
Awatar użytkownika
Cliodne
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 28 lis 2007, 15:33
Płeć: nieokreślona

Post autor: Cliodne »

Z niektórych twoich argumentów wyłania się obraz ekstrawertyka - tępego karierowicza szukającego poklasku
hehe
żałosne
Dark Maiden taking hold of my hand
Lead me away from hibernation
Strong and unafraid
Never a question why
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Post autor: Piotrek K. »

Nie wiem, Cliodne, co się tak uczepiłaś diabla. Jakby sama próba przypisania konkretnego temperamentu Jezusowi była obraźliwa. A pomyłki zdarzają się każdemu. Nie można od razu stwierdzać, że to żałosne.
Awatar użytkownika
eve616
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 18 sty 2008, 17:21
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: eve616 »

Jak_wrak pisze:Przypomniał mi się pewien artykuł o kontrowersjach dotyczących pochodzenia Jezusa Chrystusa. Polecam podejść do niego z rezerwą osobom wierzącym. LINK
z rezerwą tzn? Jeśli ktoś mocno wierzy to "to" nie ma znaczenia :?
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Jak_wrak pisze:Nie wiem, Cliodne, co się tak uczepiłaś diabla. Jakby sama próba przypisania konkretnego temperamentu Jezusowi była obraźliwa. A pomyłki zdarzają się każdemu. Nie można od razu stwierdzać, że to żałosne.
To nie był diablo.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Post autor: Pałer_Frytas »

Równie dobrze mogę tu dywagować że Napoleon był ekstrawertykiem a Hitler intro, a Genghis chan Neurotykiem. Nie znasz człowieka osobiście to co o nim wiesz? Znasz tylko subiektywne relacje fragmentów jego życia. A poza tym psychika może ulec zmianie. Jak to było w pewnej książce to wygląda jak na patrzenie na ogromny obraz przez dziurkę od klucza, widzisz tylko mały fragment. A w taki mały fragment nie musi być reprezentatywnym. I takie dyskusje do niczego nie prowadzą.
5w4
INTP
ABASCUS!
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Post autor: Piotrek K. »

Sorrow pisze:To nie był diablo.
A kto założył wątek?
eve616 pisze:z rezerwą tzn? Jeśli ktoś mocno wierzy to "to" nie ma znaczenia Confused
Nie rozumiem.
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Post autor: Rilla »

Hmmm... diablo, diablo, chyba jaki diablo Cię pokusił do takiego tematu ;) Temat może i ciekawy, ale argumenty... marne. Wychodzi na to, że albo nie masz pomysłu na argumentację swojej tezy, albo nie wiesz czym jest introwertyzm i czym różni się od ekstrawertyzmu. Jeśli prawdą jest to drugie to ręce opadają...

Nie chce mi się negować wszystkich Twoich argumentów, więc napiszę tak:
Ogólnie biorąc, to zgadzam się z Orestem: co ma to wszystko do introwersji??
INFp, gr. B
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Jak_wrak pisze:
Sorrow pisze:To nie był diablo.
A kto założył wątek?
Jeśli dobrze zrozumiałem, to wypowiedź Cliodne odnosiła się do nazwania Jezusa Chrystusa tępym karierowiczem szukającym potrzasku.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
ODPOWIEDZ