Jakie partie popierają introwertycy?

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.

Na jaką partię zagłosowałbyś?

PIS
6
8%
KORWiN
31
39%
PO
1
1%
Nowoczesna
5
6%
Kukiz '15
4
5%
PSL
1
1%
ZL
0
Brak głosów
Razem
10
13%
Inna/żadna z obecnych
21
27%
 
Liczba głosów: 79

Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Drim »

Jeden z użytkowników tego forum udzielający się w tym temacie chwalił się że uciekł z opodatkowaniem do Norwegii (czemu akurat tam ? Nie wiem, ale przenieść firmę na Cypr czy Azory to żaden problem). Kto wprowadził takie prawo ? Umożliwiające to że byle kerner pracujący w restauracji ma jednoosobową firmę w Burkina Faso (i w ramach tej afrykańskiej działalności gospodarczej świadczy usługi gastronomiczne w Warszawie i podsłuchuje rząd) ? No Platforma Obywatelska i ja nie jestem taki do końca pewien że to nie zostało wprowadzone nieumyślnie, bo pewnie ktoś czerpie z racji tego ogromne korzyści.
Awatar użytkownika
przybysz
Pobudzony intro
Posty: 140
Rejestracja: 01 paź 2010, 16:51
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: przybysz »

Faktem jest, że nie były to rządy w celu poprawienia losów zwykłych obywateli.

A co do podatków jeszcze, to faktem również jest to, że Polska ma jedne z niższych opodatkowań w Unii Europejskiej. A do tego bardzo źle wywarzone.
Awatar użytkownika
challenge_accepted
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 26 lis 2015, 10:10
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Chełm

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: challenge_accepted »

@przybysz nie wiem o jakiej klasie średniej mówisz ale w Polsce nie ma żadnej klasy średniej. Są tylko biedni, bogaci i obrzydliwie bogaci ;) Kwestia definicji ale z chęcią posłucham czym dla Ciebie jest klasa średnia, bo podejrzewam, że okaże się, że to taka rodzina co w innych krajach żyje w prawdziwie cywilizowany sposób. Nie trzeba wcale uciekać do innych krajów mimo, że jest swoboda kapitału. Wystarczą firmy fasadowe lub firmy wystawiające odpowiednie faktury VAT aby US nie sięgał do kieszeni przedsiębiorcy wykazując praktycznie zerowe dochody ;) No przynajmniej pod jednym kątem no ale to inna bajka :)

Nie uciekłem do Norwegii w celu "redukcji kosztów" DG. Norwegia nie jest krajem, który "umożliwia" tego typu zabiegi w łatwy sposób. Pomijam fakt, że względem podatków to stopa jest tam niemała. Założyłem tam, bo... po pierwsze tam mieszkałem, a po drugie miałem dość polskiego betonu urzędniczego. Inne motywacje opisałem w innym wątku. Dla moich kontrahentów nie robi różnicy gdzie mam działalność. Te parę tysięcy więcej jestem w stanie poświęcić chociażby po to aby wizerunkowo w oczach Norwegów lepiej wyglądać, a nie, że przyszedł kapitalista i wyzyskuje. Obecnie Cypr nie jest już aż tak atrakcyjny po tym jak wprowadzono dodatkowe przepisy i jak i tym co się stało z systemem bankowym.

Dla zainteresowanych tematem polecam na początek https://www.youtube.com/watch?v=gXhq3Zt5M6Q
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Drim »

Akurat tego że tam mieszkasz nie kupuję, ale to tylko moja opinia.

Pełno w internecie firm oferujących optymalizację podatkową w naprawdę różny sposób. Nie o to chodzi. Platforma Obywatelska zamiast przycisnąć ludzi którzy w jakiś sposób unikają płacenia chociażby ZUS, czy zmieniając ofertę dla zagranicznego kapitału (zwolnienia podatkowe, również z opłat ZUS) to podniosła wiek emerytalny. Korwin ! Po co likwidować ZUS ? Prędzej doprowadzić go do totalnego upadku, do sytuacji gdy nie będzie już jakichkolwiek wpływów do budżetu.
Awatar użytkownika
challenge_accepted
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 26 lis 2015, 10:10
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Chełm

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: challenge_accepted »

Bo aktualnie nie mieszkam... Mieszkałem przez ponad rok ale ze względu na sytuację rodzinną musiałem wrócić do Polski aby pomóc. Prawdopodobnie wyjeżdżam na przełomie kwietnia i maja. Muszę pozamykać trochę spraw i dokończyć projekt nad którym pracuję.

To jak ten żart z biurem rachunkowym szukającym pracownika. Kiedy szef pyta "ile to jest 2 + 2?" prawidłowa odpowiedź brzmi "a ile ma być szefie?", a jak ktoś odpowiada inaczej to koniec rozmowy :) Nie rozumiem Waszej rozkminy. Jeżeli prowadzicie DG w PL i jest Wam źle to przecież możecie założyć ją gdziekolwiek chcecie ze względu na swobodny przepływ kapitału w ramach UE. Najlepiej mają mieszkańcy południowej Polski gdzie blisko im do krajów czesko podobnych ;) Ehem nie wiem czy wiesz na jakiej zasadzie działa ZUS ale sam z siebie nie upadnie (trzeba mu pomóc), bo pieniądze pompowane są z budżetu stąd kraj musi stanąć się niewypłacalny. To ile tam teraz jest dziury? Kilka bilionów? Całkiem miło nie powiem. Perspektywa dostania może 30% tego co się wkłada przez x lat jest śmieszna. Już pomijam fakt, że hahaha jak umierasz to nie masz nic. Ile tam człowiek pracuje? Z 40 lat swojego życia? To z pół miliona lajtowo co? Jedno mieszkanie w dużym mieście co się wynajmuję za powiedzmy 2k i ojej... nagle jest emeryturka pasywna. A jakby coś się stało to można i sprzedać. A na dodatek przechodzi na następne pokolenie w spadku. Ale co tam... tak to jest jak się liczy na państwo zamiast na siebie.

Innym fajnym przykładem emerytury pasywnej jest mój sąsiad. Ma wokół blokowisk działkę i postawił tam garaże w ilości bodajże teraz ponad 30 sztuk. Za każdy chce 70 zł (dzierżawa). A ponieważ nie ma miejsca do parkowania wokół bloków to... na brak klientów nie narzeka i ciągle dostawia nowe. Wkrótce mu się skończy miejsce ale to detal jak to tylko dodatek do emerytury służbowej (były policjant).
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Drim »

Proponuję zacząć od pytania które rozpoczęło tą żywą dyskusję...
Temudżyn pisze:Czy wam też brakuje jakiejś dobrej liberalnej alternatywy dla Korwina?
Padła odpowiedz: Nie, Platforma Obywatelska jest taką alternatywą.

Korwin mówi o likwidacji ZUS, NFZ, spółek państwowych i państwowego górnictwa, i PO to realizuje, w swój nieudolny prostacki sposób ale realizuje. Smaczniejsze spółki pójdą poniżej wyceny rynkowej Kulczykowi, każdą inwestycję samorządu terytorialnego robimy z kapitału bankowego, szpitale pod młotek, developera niech buduje pod warszawą za 6000 / m2...

No i tyle w temacie.
Awatar użytkownika
challenge_accepted
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 26 lis 2015, 10:10
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Chełm

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: challenge_accepted »

Prawie Ci się udała ta próba manipulacji. Podstawowe pytanie jakie powinno paść jest takie czy partia, z którą sympatyzujesz daje Ci realne zyski? Drugim podstawowym pytaniem jest to skąd bierzesz wiedze o polityce? Media? Źle! Program wyborczy? Źle. Ze źródła? Tak, prawidłowa odpowiedź! Trzecim podstawowym pytaniem jest to czy znasz jakiegokolwiek polityka osobiście (podanie ręki na wiecu się nie liczy)? Nie znasz a wypowiadasz się o polityce? Ups... no to przykro mi bardzo ale jesteś zwykłą marionetką zwaną przez system jako pudełko rezonansowe. Podstawowa teoria kontrwywiadu się kłania. Jeżeli już tak interesujecie się polityką to śmiało wyróbcie sobie legitymacje partyjne, pójdźcie na spotkania wewnętrzne na szczeblu lokalnym, wojewódzkim lub krajowym i wyróbcie sobie opinię na litość boską. Ciekawe czy wtedy także będziecie mieli takie same poglądy co teraz :)

Z całym szacunkiem ale JKM jest tak zwanym buforem bezpieczeństwa dla niezadowolonego ludu. Przy ostatnich wyborach wypłynęło troszkę kwiatków jaki to on jest "samolubny".

Przy obecnym wpływie rządu na system bankowo-developerski nie prędko spadną ceny. Z resztą po to powstał ostatni projekt MDM. To PP odnośnie popytu i podaży, hello.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Drim »

Skoro tak mówisz to pewnie tak jest.
Awatar użytkownika
trewsky
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTJ

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: trewsky »

Razem i Nowoczesna. Partie te prezentują jako jedyne przyzwoity poziom zdrowego rozsądku. Zdziwiłem się, że tyle osób popiera Korwina czy Kukiza. Introwertyzm kojarzy mi się z głębokim, refleksyjnym myśleniem, które jest niestety obce tym politykom.
Awatar użytkownika
Tranquillo
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 26 lip 2015, 22:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ?

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Tranquillo »

Razem - komunistyczna bojówka realizująca postulaty marksistowskie
Nowoczesna- bękart PO, przygotowana politycznie alternatywa z potężnym zapleczem finansowym, która po przez manipulację w mediach uzyska w przyszłości zapewne drugi wynik w sondażach. Oczywiście maczał palce w tym interesie niejaki Pan Olechowski, jeden z uczestników grupy Bilderberga.

Niestety ale prawdziwa partia reprezentująca konserwatywno-liberalne poglądy nie dojdzie nigdy do władzy.
Awatar użytkownika
ainos
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:33
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFJ/ISTJ
Kontakt:

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: ainos »

A mnie dziwi, że tyle osób popiera Razem. Co do Nowoczesnej to takie wczesne PO, z resztą pewnie nie długo ich wchłonie :)
trewsky pisze:Introwertyzm kojarzy mi się z głębokim, refleksyjnym myśleniem, które jest niestety obce tym politykom.
No to dobrze Ci się kojarzy i właśnie dlatego moim zdaniem tyle osób popiera Korwina - myślą samodzielnie, a nie tak jak każe im TV, poza tym na tym forum jest dużo młodych osób, a jak wiadomo wyborcy Korwina to w większości osoby młode, więc tutaj akurat nie ma jakoś specjalnie zaskoczenia.
happiness only real when shared
Temudżyn
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 19 sie 2015, 7:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Temudżyn »

trewsky pisze:Razem i Nowoczesna. Partie te prezentują jako jedyne przyzwoity poziom zdrowego rozsądku.
Razem i Nowoczesna? Człowieku, ty masz wogóle jakieś poglądy?? Przecież te partie to zupełnie co innego!!

A Razem, to wbrew temu co możesz myśleć, KOMUNISTYCZNA partia. Wiesz dlaczego? Socjalizm, to wprowadzanie zmian dobrowolnie. To znaczy, właściciele firm sami się podzielą (większe pensje).
Komunizm, to z kolei rewolucyjne wprowadzanie tych zmian. Nie dobrowolne.

Razem, chcąc wprowadzić podatek 75% dla zarabiających, chyba 0,5 mln. zł rocznie, wprowadza te zmiany dobrowolnie? Rozumiem, gdyby zachęcali do tego. Ale nie. Oni chcą wprowadzić przymusowy podatek.

Więc jest to partia komunistyczna.
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego nad monstra owe, naturze przeciwne, wiedźminami zwane, bo są to płody plugawego czarostwa i diabelstwa. Są to łotry bez cnoty, sumienia i skrupułu, istne stwory piekielne, do zabrania jeno zdatne. Nie masz dla takich jak oni między ludźmi poczciwymi miejsca.
A owo Kaer Morhen, gdzie ci bezecni się gnieżdzą, gdzie ohydnych swych praktyk dokonują, starte być musi z powierzchni ziemi, a ślad po nim solą i saletrą posypany.

Anonim, Monstrum albo Wiedźmina opisanie
Awatar użytkownika
challenge_accepted
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 26 lis 2015, 10:10
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Chełm

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: challenge_accepted »

Jak grochem o ścianę... Wiecie dlaczego Tyle młodych osób popiera/sympatyzuję (te dwa pojęcia to nie to samo) ze środowiskiem związanym z JKM? Bo chcą normalności i zmian. Przynajmniej tak im się wydaje z racji wieku nie żebym coś sugerował. Jestem ciekaw czy jesteście w stanie wskazać kraje, w których liberalizm jest na w miarę wysokim poziomie w kwestii wpływu na państwo np. politycznie. I jeżeli tak to jak wygląda ten kraj? Starsze pokolenie podzieliłbym mniej więcej na dwa typy. Ten, który chce utrzymania przywilejów za wszelką cenę kosztem reszty społeczeństwa jak i zablokowania wszelakich zmian, bo "po co, na co". W końcu już niewiele do emerytury lub... są na niej więc nie jest im na rękę. Osoby zmanipulowane pomijam. Druga grupa jest w miarę sceptyczna względem zmian dlatego nie powiedzą "tak". Tak zwane "skoro teraz jest mi dobrze to po co to zmieniać, a inni mnie nie obchodzą".

Z tym jak wyciekły maile Petru nie ma złudzeń kto jest mocodawcą ;) Po za tym przypominam o jego "tłumach" w Poznaniu i tym jak to było przedstawiane w mediach z odpowiedniego kadru :D

Hm... przez tyle lat panował socjalizm i uważasz, ze to były dobrowolne zmiany, a nie narzucone chociażby przez lobbing? :) Dla biednych rzuci się jakieś ochłapy, a oni będą się cieszyć. Nie wiem co ma piernik do wiatraka ale takie zabiegi nic nie dają. Przykładem jest Francja. Zapamiętajcie sobie raz na zawsze, że bogaty nie płaci podatków :) Te ~40k miesięcznie ile osób dotknie? Promil społeczeństwa? :)
Temudżyn
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 19 sie 2015, 7:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Temudżyn »

Mimo tego, że jestem liberałem to popierałbym także utopijny socjalizm. Nie taki, jaki widzimy na codzień. Tylko taki, gdzie wszystko jest za darmo, każdy robi to, w czym jest najlepszy itp. Jedyną prywatną rzeczą byłoby mieszkanie. ALE. Takie coś jest NIEMOŻLIWE do zrealizowania, ponieważ zawsze znalazłby się ktoś, kto by to wykorzystywał i np. nie pracowałby. Chyba że mózgi by się takim przerobiło. :D
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego nad monstra owe, naturze przeciwne, wiedźminami zwane, bo są to płody plugawego czarostwa i diabelstwa. Są to łotry bez cnoty, sumienia i skrupułu, istne stwory piekielne, do zabrania jeno zdatne. Nie masz dla takich jak oni między ludźmi poczciwymi miejsca.
A owo Kaer Morhen, gdzie ci bezecni się gnieżdzą, gdzie ohydnych swych praktyk dokonują, starte być musi z powierzchni ziemi, a ślad po nim solą i saletrą posypany.

Anonim, Monstrum albo Wiedźmina opisanie
Kubala95
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 28 sty 2014, 19:55
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Kubala95 »

Razem i Nowoczesna. Partie te prezentują jako jedyne przyzwoity poziom zdrowego rozsądku. Zdziwiłem się, że tyle osób popiera Korwina czy Kukiza. Introwertyzm kojarzy mi się z głębokim, refleksyjnym myśleniem, które jest niestety obce tym politykom.
Pierwsi, najsprawiedliwsi społecznie chcą aby niektórzy zarabiali więcej na państwo niż na siebie, drudzy gang banksterów, faktycznie jest nad czym reflektować... Poza tym nie rozumiem Twojego zachwytu nad obydwiema partiami jednocześnie, bo przecież - przynajmniej wg oficjalnych programów - reprezentują one dwa zupełnie przeciwne światopoglądy, tylko mi nie mów, że masz poglądy po środku, bo jakby naprawdę tak było to nie byłbyś zainteresowany żadnym z tych ugrupowań.

Jeśli chodzi o moje przekonania, to uważam, że każdy człowiek powinien móc robić na swoim podwórku co chcę o ile nie jest to krzywdzące dla innych, bo chore jest dla mnie np. to, że trzeba odprowadzać opłaty za produkcję prądu elektrycznego z WŁASNEGO generatora i na WŁASNY albo tłumaczyć się z tego, że na trawniku przed domem urósł mak. Jakiś socjal jest konieczny, ale w rozumieniu solidaryzmu a nie socjalizmu (powinno to wynikać z miłosierdzia i mieć jakiś umiar, a nie z zaborczego "zrównywania" społeczeństwa i zawistnego zabierania "burżujom"). Jeśli chodzi o kwestie obyczajowe to nadawanie wzniosłego tonu zaburzeniom popędu seksualnego wygląda dla mnie jak kabaret, aczkolwiek te ich parady same w sobie mi nie przeszkadzają, no chyba, że ich uczestnicy są za bardzo roznegliżowani (bo niezależnie od orientacji człowiek jakieś poczucie wstydu powinien mieć). Ewentualnie można by pomyśleć o rozwiązaniach prawnych w kwestii informacji medycznej, pochówku czy dziedziczenia, ale to inna sprawa. W ostatnich wyborach głosowałem na kandydata z Ruchu Kukiza, ale przyznam, że na scenie politycznej nie widzę obecnie żadnej partii, która w sposób zdecydowany odpowiadałaby moim oczekiwaniom.
ODPOWIEDZ