Jakie partie popierają introwertycy?

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.

Na jaką partię zagłosowałbyś?

PIS
6
8%
KORWiN
31
39%
PO
1
1%
Nowoczesna
5
6%
Kukiz '15
4
5%
PSL
1
1%
ZL
0
Brak głosów
Razem
10
13%
Inna/żadna z obecnych
21
27%
 
Liczba głosów: 79

Des
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:13
Płeć: nieokreślona

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Des »

Ktoś mi wytłumaczy? Co takiego jest w Korwinie,że jest ulubieńcem tutejszej społeczności?
Awatar użytkownika
Coro
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Coro »

Des pisze:Ktoś mi wytłumaczy? Co takiego jest w Korwinie,że jest ulubieńcem tutejszej społeczności?
Nie tylko tutejszej, ale większości osób umiejących płynnie poruszać się po Internetach. PO, PiS, PSL (i SLD do niedawna) trzymają łapę na telewizji. Prawicy sprytnie udało się zagarnąć Internet.
martuella

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: martuella »

CoroDaNem pisze:
Des pisze:Ktoś mi wytłumaczy? Co takiego jest w Korwinie,że jest ulubieńcem tutejszej społeczności?
Nie tylko tutejszej, ale większości osób umiejących płynnie poruszać się po Internetach. PO, PiS, PSL (i SLD do niedawna) trzymają łapę na telewizji. Prawicy sprytnie udało się zagarnąć Internet.
I jak to się ma do bycia ulubieńcem, bo nie widzę związku?
Awatar użytkownika
Coro
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Coro »

martuella pisze:I jak to się ma do bycia ulubieńcem, bo nie widzę związku?
To bardzo proste. W Internecie, a dokładniej na YouTube, znajdziesz mnóstwo wypowiedzi Korwina z programów telewizyjnych oraz z różnych spotkań publicznych. W obecnej telewizji oraz mediach głównego nurtu masz dużo większą szansę usłyszeć, że to PO ma swojszą rację niż PiS i vice versa z możliwością podmiany nazw partii. Oczywiście, Korwin lub Wipler pojawiają się od czasu do czasu w TV, ale nie tak często jak partie rządzące w poprzedniej i obecnej kadencji.

Zakładam, że tutejsi Introsie częściej korzystają z Internetu niż z TV i stąd tak duże poparcie dla Korwina.
martuella

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: martuella »

Pozwolę sobie sparafrazować Twoją wypowiedź, może zrozumiesz, dlaczego Twoje załozenie jest błędne :D

To bardzo proste. W Internecie, a dokładniej na YouTube, znajdziesz mnóstwo rasistowskich komentarzy, filmików z poniżaniem i przemocą wobec czarnoskórych. W obecnej telewizji oraz mediach głównego nurtu masz dużo większą szansę usłyszeć, że rasizm jest zły i szacunek należy się każdemu, bez względu na kolor skóry. Oczywiście, rasistowskie komentarze pojawiają się od czasu do czasu w TV, ale nie tak często jak nawoływania o tolerancję.

Zakładam, że tutejsi Introsie częściej korzystają z Internetu niż z TV i stąd tak duże poparcie dla przemocy wobec czarnych.
Awatar użytkownika
Coro
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Coro »

martuella pisze:Pozwolę sobie sparafrazować Twoją wypowiedź, może zrozumiesz, dlaczego Twoje załozenie jest błędne :D

To bardzo proste. W Internecie, a dokładniej na YouTube, znajdziesz mnóstwo rasistowskich komentarzy, filmików z poniżaniem i przemocą wobec czarnoskórych. W obecnej telewizji oraz mediach głównego nurtu masz dużo większą szansę usłyszeć, że rasizm jest zły i szacunek należy się każdemu, bez względu na kolor skóry. Oczywiście, rasistowskie komentarze pojawiają się od czasu do czasu w TV, ale nie tak często jak nawoływania o tolerancję.

Zakładam, że tutejsi Introsie częściej korzystają z Internetu niż z TV i stąd tak duże poparcie dla przemocy wobec czarnych.
Już wpadliśmy w politykę, bo mamy odmienne zdania... Rozumiem co masz na myśli, ale potraktuję Twoją odpowiedź dosłownie. Po pierwsze, rasistowskie komentarze mają coś wspólnego z Korwinem, ale nie na omawianym poziomie. Odwoływanie się do przejawów rasizmu w internecie ma się nijak do poparcia jakiegokolwiek polityka. Można przeprowadzić test i sprawdzić czy Twoja teza jest prawdziwa, założy się temat pod tytułem "Czy introwertycy gardzą czarnymi?", a w nim sondę Tak/Nie.

Naturalnie, większość lub mniejszość decyzji (to zależy od człowieka) jest podejmowana przy pomocy własnego rozumu, rozum analizuje dostarczone mu informacje, z analizy wychodzą wnioski, a z wniosków wykluwa się wybór. Informacje są najważniejsze na drodze do podjęcia decyzji. W przypadku Korwina, te najmniej fałszywe znajdują się w necie, a nie w TV (tutaj można zrobić kolejną sondę na naszym forum, "Które media są Twoim głównym źródłem informacji?").

Na sam koniec, żeby było jasne. Ja nie mówię, że Krowin ma takie poparcie jakie ma, bo Internet. Ja odpowiadam na pytanie "Co takiego jest w Korwinie,że jest ulubieńcem tutejszej społeczności?". (tak, "tutejszej" jest pogrubione ;))
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 526
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: jubei »

@anubis
Chciałbym zauważyć że Korwin nie jest żadnym krulem, młodzi zapaleńcy powinni ochłonąć trochę. Byłem kiedyś na spotkaniu z Korwinem, jego program ekonomiczny wygląda następująco: "uwolnić wszystkie rynki, będzie trzy miesiace chaosu potem sytuacja się jakoś unormuje". Niestety, ekonomia to nie tylko matematyczne wyliczenia ale konkurencja, konkurencja innych państw, które po czymś takim nie pozwoliły Polsce już wstać. Tak więc Korwin OK, ale tylko max 15% w parlamencie.
Drugą kwestią jest ostatni melanż z ruskimi, jeździ na wschód udziela wywiady, mam nadzieję że jest na tyle mądry i zdaje sobie sprawę, że putin chce tak jak on zniszczenia unii.

Poza tym dlaczego lubię Korwina: jest ekscentrykiem, robi, mówi co chce, ma dystans do siebie, ma opcję kapitalistyczną, co w państwach gdzie kapitalizm wprowadzono wygrywa, jest sobą. Ma ponad 70 lat a trzyma się mocno, ciągle udziela wywiadów i podróżuje, sam bym chciał mieć taką formę o ile dożyję. Nie boi się wypowiadać w języku angielskim. To się ludziom młodym podoba, robią mu fejsa w kilku językach, ma ładne dziewczyny w partii w odróznieniu od innych partii gdzie lansują się trans, wyszydza wszystkie idiocyzm typu właśnie co anubis zapodał, wypowiedź homosia że mężczyźni też rodza dzieci.

Inna twórczość korwinisty https://www.youtube.com/watch?v=t5JhE5B6TsM w sumie materiał cały ciekawy. Taki przykładowy, można się pośmiać.
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2107
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Drim »

Des pisze: Ktoś mi wytłumaczy? Co takiego jest w Korwinie,że jest ulubieńcem tutejszej społeczności?
Hmmmm, jednym z oblicz introwertyzmu jest dążenie do samowystarczalności, sytuacji w której będziemy dostatecznie, w świetle własnych odczuć, wyemancypowani z otaczających nas norm i więzi społecznych, również ekonomicznych. Korwin podejmuje taką retorykę. Likwidacja świadczeń socjalnych, spółek państwowych, każdy kowalem własnego losu etc. To może się podobać, zwłaszcza wśród osób właśnie introwertycznych, samodzielnych, prezentujących zarówno mocny indywidualizm jak i egoizm. To wszystko.

Marcin Palade, socjolog, zajmuje się badaniem elektoratów różnych partii i tendencjami wyborczymi w naszym społeczeństwie. Bazę potencjalnych wyborców Korwina, osób właśnie świetnie radzących sobie w warunkach dzikiego kapitalizmu i oczekujących tego, określił na 1-2% w skali całego naszego społeczeństwa.

To chyba wyczerpuje temat.
apohawk pisze: Nie wiedziałem, że w Polsce mamy aż tak liczną "mniejszość niemiecką". Ponad 1/6? Jak uważacie, czy będą pracować dla polskiej racji stanu czy niemieckiej?
Jako osoba o rosyjskim nazwisku, jak mniemam również azjatyckiej mentalności, pozwolę sobie uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, że choćbyście stawali na rzęsach, nauczyli się szczekać jak psy, wraku nie dostaniecie. Nauczcie się pilnować swoich prezydentów. Takie to "polskie", wysyłać prezydenta do Tbilisi w 2008, a potem płakać że się wyłożył na prostej drodze.

Hmmm. Introwertyzm. KORWiN. 20 głosów. 36%. Korwin, Korwin... Korwin Mikke. Szwedy jedne ! Psia jucha ! Imigrantów chco nam tu sprowadzić ot co ! Tyle pisania na forum jakie to lewactwo złe, tyle wychwalania wolnego rynku i myśleliście że się nabierzemy ? Haha, przejrzeliśmy was ! :evil: :twisted:

Świat znów stał się taki prosty :D
Awatar użytkownika
Ceper
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2014, 0:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Ceper »

Drimlajner pisze:
Des pisze: Ktoś mi wytłumaczy? Co takiego jest w Korwinie,że jest ulubieńcem tutejszej społeczności?
Hmmmm, jednym z oblicz introwertyzmu jest dążenie do samowystarczalności, sytuacji w której będziemy dostatecznie, w świetle własnych odczuć, wyemancypowani z otaczających nas norm i więzi społecznych, również ekonomicznych. Korwin podejmuje taką retorykę. Likwidacja świadczeń socjalnych, spółek państwowych, każdy kowalem własnego losu etc. To może się podobać, zwłaszcza wśród osób właśnie introwertycznych, samodzielnych, prezentujących zarówno mocny indywidualizm jak i egoizm. To wszystko.

Marcin Palade, socjolog, zajmuje się badaniem elektoratów różnych partii i tendencjami wyborczymi w naszym społeczeństwie. Bazę potencjalnych wyborców Korwina, osób właśnie świetnie radzących sobie w warunkach dzikiego kapitalizmu i oczekujących tego, określił na 1-2% w skali całego naszego społeczeństwa.

To chyba wyczerpuje temat.

Hmmm. Introwertyzm. KORWiN. 20 głosów. 36%. Korwin, Korwin... Korwin Mikke. Szwedy jedne ! Psia jucha ! Imigrantów chco nam tu sprowadzić ot co ! Tyle pisania na forum jakie to lewactwo złe, tyle wychwalania wolnego rynku i myśleliście że się nabierzemy ? Haha, przejrzeliśmy was ! :evil: :twisted:

Świat znów stał się taki prosty :D
Na Korwina głosują nie tylko ludzie "świetnie radzący sobie w warunkach dzikiego kapitalizmu". Na Korwina jest obecnie po prostu moda. Jest prawdziwy, mówi co myśli prostu z mostu, nie owija w bawełnę jak większość polityków i dlatego jest atrakcyjny dla młodych. Jak się słucha tych wywiadów, jeden polityk tłumaczy to co inny chciał powiedzieć...i te ciągłe odwracanie kota ogonem. A Korwina się chce słuchać, mimo że strasznie sepleni. Nawet jak nie ma racji.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Coldman »

Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2107
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Drim »

Ceper pisze: Na Korwina głosują nie tylko ludzie "świetnie radzący sobie w warunkach dzikiego kapitalizmu". Na Korwina jest obecnie po prostu moda. Jest prawdziwy, mówi co myśli prostu z mostu, nie owija w bawełnę jak większość polityków i dlatego jest atrakcyjny dla młodych. Jak się słucha tych wywiadów, jeden polityk tłumaczy to co inny chciał powiedzieć...i te ciągłe odwracanie kota ogonem. A Korwina się chce słuchać, mimo że strasznie sepleni. Nawet jak nie ma racji.
Tak, oczywiście. Istnieniu "mód" w wyborach parlamentarnych, i w ogóle wyborach, nie zaprzeczam. Jednakże nie jestem pewien czy obecnie ta "moda" w tak dużym stopniu dotyczy właśnie partii KORWiN. Uważam, że obecnie, po skokach popularności liberalnego światopoglądowo Ruchu Palikota oraz liberalnej gospodarczo Platformy Obywatelskiej, wytworzyła się moda na partie konserwatywne zarówno światopoglądowo jak i gospodarczo. W świecie politycznym też w jakimś stopniu funkcjonuje zasada równowagi.

Wyniki KORWiNa oraz KNP można rozebrać na czynniki pierwsze. 150tyś w 2011, 500tyś w 2014, 700tyś w 2015. Cechą charakterystyczną "mody" jest skok popularności a potem zapomnienie, zobaczymy jak będzie z KORWiN w przyszłości, ale moim zdaniem mamy tu do czynienia z kampanią informacyjną, o normalnym natężeniu, która po prostu cyklicznie zwraca te +200tyś głosów w kolejnych wyborach. Oni po prostu aktywują swój żelazny i umiarkowany elektorat.

A młody jak to młody, pójdzie na wybory i wrzuci nieprzemyślany głos. Brakuje mu doświadczenia, znajomości konkretnych grup interesów obecnych w naszej polityce. W dodatku frekwencja wśród obywateli którzy dopiero co nabyli prawa wyborcze jest bardzo niska. To nie jest grupa na której warto budować swój potencjalny sukces wyborczy.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2107
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Drim »

Komentarz z YT.
Co to KOD ?
Komisja Obrony Deutschland'u
:lol:
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Fangtasia »

Żal mi się go zrobiło. :( Połowa ludzi nie ma pojęcia po co tam jest (ba, 90%), baby coś krzyczą, że lepsze to niż Kaczyński. A to nastawienie typu: ja mam 50 lat, ja wiem co to życie, a Ty masz 19 i gówno wiesz... Nie żyłeś za komuny to byś wiedział o co w życiu chodzi. Ludzie to są jednak najgłupsi w masie...
Awatar użytkownika
Motyla stopa
Introwertyk
Posty: 70
Rejestracja: 13 lis 2015, 20:13
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: Motyla stopa »

"Mądry jest człowiek, a głupi są ludzie"
Awatar użytkownika
trewsky
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTJ

Re: Jakie partie popierają introwertycy?

Post autor: trewsky »



Grupa najgłośniejszych kobiet to już wystarczająca ilość osób, która może reprezentować wszystkich uczestników manifestacji?
ODPOWIEDZ