Studiujecie?

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Wednesday
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2016, 21:27
Płeć: kobieta

Studiujecie?

Post autor: Wednesday »

Czy są wśród was studenci? Co studiujecie ? I czy macie jakieś problemy z introwertyzmem na studiach?
Awatar użytkownika
Saladin
Ekstrawertyk
Posty: 304
Rejestracja: 10 lut 2014, 23:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Studiujecie?

Post autor: Saladin »

Ja studiuję Informatykę zaocznie, przedtem miałem roczną przygodę z kierunkiem informatyczno- ekonomicznym na studiach dziennych (wtedy byłem bardziej intro) i powiem szczerze że nie było problemów. Nie należałem do elity towarzyskiej, miałem jednego kumpla z którym się trzymałem i nie miałem problemu z dogadywaniem się z grupą. ;)
"The worst lies, are the lies you tell to yourself."

"Don't be sorry. Be better."

Mój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCBstmW ... LTis8vE-hA
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Studiujecie?

Post autor: Coldman »

Nie studiuje i nie zamierzam :)
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 277
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Studiujecie?

Post autor: Patrycjusz »

Saladin pisze:Nie należałem do elity towarzyskiej, miałem jednego kumpla z którym się trzymałem i nie miałem problemu z dogadywaniem się z grupą. ;)
O właśnie, ważna sprawa... Na teraźniejszym kierunie przez rok miałem obok siebie klona, potem rzucił i wyjechał. Rok wspólnej separacji od grupy (też z racji wiekowej) spowodował, że wtórna socjalizacja nie miała szans zaistnienia, nawet jeśli to ja próbowałem nawiązać kontakt. Koniec końców pozostała tolerancja, i myślę, że to dobrze. Więcej problemów związanych z introwertyzmem nie zauważyłem, bo nie jest problemem, że nie przyjaźnię się z kimś, z kim za cholerę nie dałbym rady tego zrobić. Okej, jedyny minus - sam na sam z materiałem.

Nie wiem jak na innych kierunkach, ale na moim wygląda to tak, że ludzie przyszli na akustykę chcąc uczyć się ciekawostek o dźwiękach, a zgrabnie ustalony plan studiów spowodował, że wylądowali jako spece od pracy z klientem + od najnowszych technologii, w ramach pracy protetyka słuchu. Koniec końców nikt tym protetykiem nie chce zostać, bo całe 1,5 roku studiowania tego, co ich (i mnie) nie interesuje, nie mogło przynieść innych efektów. Ciągną (jak ja) dla sławiennego "wyższe". Czyli podsumowując - standardowy schemat, propaganda (drzwi otwarte, rekrutacja) a potem z racji podjętego wysiłku, tworzenie nowej armii "sprzedawców".
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
Awatar użytkownika
beh
Intronek
Posty: 57
Rejestracja: 10 lis 2015, 23:01
Płeć: mężczyzna

Re: Studiujecie?

Post autor: beh »

Ja studiuje rachunkowość, poszedłem na to, bo bylem w techników ekonomicznym. Pomyślałem, że skoro zdałem egzamin na technika to nie będę zaczynał uczyć się czegoś nowego tylko to pociągnę. Problemów raczej nie ma, jest z kim pogadać, ale z większością raczej nie gadam, chyba, że coś zapytać.
Awatar użytkownika
wydra
Introwertyk
Posty: 91
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:04
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Studiujecie?

Post autor: wydra »

Ja nie mam problemów, to inni mają ze mną :twisted:
A tak na poważnie, to jeżeli nie zgrasz się z grupą albo przynajmniej jedną osobą, która będzie robiła za łącznik z resztą, to mogą być problemy natury technicznej (np. brak przepływu informacji o odwołaniu zajęć, materiałów do nauki itd).
Rene

Re: Studiujecie?

Post autor: Rene »

Moja łączniczka z rzeczywistością (uczelnianą i towarzyską) okazała się być zakochana we mnie po uszy, od lat, bez wzajemności. Kontakt się oczywiście urwał, a ja wróciłem do naturalnego stanu, czyli błogiego samotnictwa. Młode wilki, posłuchajcie rady starego wilka - przyjaźń między kobietą a mężczyzną istnieje głównie w książkach
hermilion
Intronek
Posty: 54
Rejestracja: 12 sty 2017, 16:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w3
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Studiujecie?

Post autor: hermilion »

Bez przerwy od 25 lat .. polecam coursera ;)
Awatar użytkownika
Visenna
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 19 kwie 2017, 9:20
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Studiujecie?

Post autor: Visenna »

Nie studiuję, może pójdę ale nic pewnego. Studiowałam pare miesięcy i mieszkałam w kawalerce, bo po całym dniu trzeba odpocząć od ludzi i mi to zdecydowanie wystarczało ;)
Awatar użytkownika
żyrafa
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 19 kwie 2017, 16:26
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ-T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studiujecie?

Post autor: żyrafa »

Studiuję już siódmy rok i wreszcie kończę ;) Aktualnie tłumaczenia specjalistyczne z rosyjskim.
Marzyło mi się zostać przysięgłym, ale wizja ustnego egzaminu i obowiązkowego stawiania się na wezwania sądu/ policji zniechęciła mnie do tego.
Na licencjacie studiowałam dziennie, byłam outsiderem, źle się z tym czułam.
Magisterkę robię zaocznie i jakoś nie przeszkadza mi już to, że często przerwy spędzam samotnie.
Nestor

Re: Studiujecie?

Post autor: Nestor »

Zamierzam pójść na dobrą politechnikę po uzbieraniu pieniędzy. Nie chcę znowu przez studia wydrenować portfel. Co prawda, mógłbym się zadłużyć albo pożyczyć, ale nie wierzę w zbawienną moc studiów aż tak. Utwierdziły mnie w tym przekonaniu dotychczasowe doświadczenia z nimi.
Awatar użytkownika
Kiriot_Onky
Intronek
Posty: 52
Rejestracja: 14 maja 2016, 22:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Gliwice

Re: Studiujecie?

Post autor: Kiriot_Onky »

Automatyka i robotyka na Politechnice Śląskiej, chociaż bardzo nie podoba mi się podejście prowadzących do studentów to jednak znalazłem kilka pracowników akademickich którzy pomagają mi rozwijać swoje zainteresowania - czyli świat maszyn, roboty, elektronika, sztuczna inteligencja.

Nie mam co robić ze życiem, nie mam dziewczyny, mało znajomych i brak celu we życiu więc ja to sobie tak wyobrażam że skończe te studia zapisze się na kolejne, potem na kolejne i tak dalej... Bo cóż innego mogę mieć do roboty ;)
"Każdy człowiek żyje wierząc w to co wie oraz to czego doznaje, sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata."
czarnadziurawelbie
Introwertyk
Posty: 108
Rejestracja: 10 maja 2015, 21:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: gdzieś nieopodal Piotrkowa
Kontakt:

Re: Studiujecie?

Post autor: czarnadziurawelbie »

Nie. Nie wykluczam jednak tego w bliższej lub dalszej przyszłości, o ile doznam olśnienia :D
Kaw
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 12 maja 2017, 19:49
Płeć: nieokreślona

Re: Studiujecie?

Post autor: Kaw »

Studiowałem elektronikę i telekomunikacje jednak życie tak się potoczyło, że musiałem rzucić studia. Teraz ciągle męczy mnie powrót, ale jakoś nie mogę się w sobie do końca zebrać.
Awatar użytkownika
serdeczności
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 07 lip 2017, 22:40
Płeć: kobieta

Re: Studiujecie?

Post autor: serdeczności »

Rok temu spróbowałam szczęścia na kierunku filologicznym, ale szybko mnie zniechęcił, stwierdziłam, że to nie dla mnie, a resztę roku spędziłam ciesząc się moim gap year, pracując i mykając po Polsce, zwiedzając różne rzeczy. Od października pójdę już na coś o wiele bardziej spójnego z zainteresowaniami, z projektowaniem. Mam nadzieję, że będzie tak dobrze, jak się spodziewam 😺
ODPOWIEDZ