Studiujecie?

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Studiujecie?

Post autor: enter enigma »

Studiuję dziennie. Na studiach lepiej dogaduję się z ludźmi niż w szkole, chociaż nasze relacje ograniczają się do zdawkowych rozmów na korytarzu - żadnych z tego wielkich znajomości nie ma. Ale nie studiuje się przecież dla znajomych, tylko dla siebie :roll:
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Studiujecie?

Post autor: Miszka »

Ponad dwa lata temu skończyłem studia dzienne na uniwerku, kierunek z kategorii przyrodniczo-technicznych. Przez to, że często łączyłem pracę ze studiami a ostatni rok pracowałem już w zawodzie, ostanie miesiące chciałem tylko dotrwać do obrony. Mimo to z czasem coraz bardziej zaczęło mi czegoś brakować. Przede wszystkim samego procesu nauki, ale też kontaktu z ludźmi (w pracy tego nie mam) oraz pewnej regularności.
W końcu wróciłem do studiowania, tym razem zaocznie, na polibudzie. Oczywiście przez pandemię wszystkie zajęcia są zdalnie, na żywo nikogo nie poznałem nie mówiąc już o życiu studenckim. Za to ciekawym doświadczeniem jest porównanie dwóch typów studiów, podejścia do nauki na różnych uczelniach, powrót do regularnego sprawdzania usosa ; ) Mimo że nie mam dużego parcia na ukończenie, to obecnie jest to dla mnie hobby dające sporo frajdy :)
ODPOWIEDZ