Tony Parsons, The Open Secret, Nonduality

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
suicide_sheepp
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2017, 3:00
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP-T

Tony Parsons, The Open Secret, Nonduality

Post autor: suicide_sheepp »

Jako, że nie ma takiego tematu, a jest to coś mi bardzo bliskiego, chciałbym podzielić się z osobami zainteresowanymi, pewnym punktem widzenia, który może wiele zmienić w światopoglądzie ludzi zajmujących się rozwojem duchowym. Dobrej zabawy :)

https://m.youtube.com/watch?v=O0TrQzipFks
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto.
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 277
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Tony Parsons, The Open Secret, Nonduality

Post autor: Patrycjusz »

Miło, że ktoś interesuje się tym zagadnieniem. Tony Parsons trochę leje wodę, według mnie najlepszym specem od zagadnienia iluzoryczności ja jest Thomas Metzinger. Tutaj jeden z jego występów z polskimi napisami: Thomas Metzinger - Tunel Ego. Z tego kanału na yt, który podlinkowałeś, warto obejrzeć fragmenty wywiadów z U.G. Krishnamurti. No i idąc za cytatem guru Thomasa Ligottiego, "nobody is anybody", ale to chyba za ciężkie nazwisko na to forum.
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
suicide_sheepp
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2017, 3:00
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP-T

Re: Tony Parsons, The Open Secret, Nonduality

Post autor: suicide_sheepp »

Patrycjusz pisze: Tony Parsons trochę leje wodę
Gdybyś napisal: " Według mnie, Tony Parsons trochę leje wodę", odbiór Twojej wiadomości przeze mnie byłby zupełnie inny.

Nie będę udzielał się w temacie, zostawiam to każdemu do indywidualnej analizy.
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto.
Awatar użytkownika
deenty
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 01 kwie 2017, 11:05
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Tricity

Re: Tony Parsons, The Open Secret, Nonduality

Post autor: deenty »

suicide_sheepp pisze:
Patrycjusz pisze: Tony Parsons trochę leje wodę
Gdybyś napisal: " Według mnie, Tony Parsons trochę leje wodę", odbiór Twojej wiadomości przeze mnie byłby zupełnie inny.

Nie będę udzielał się w temacie, zostawiam to każdemu do indywidualnej analizy.
Foch z przytupem? Ktoś wyraził swoje zdanie czym obraził Twojego idola i z tego powodu przestaniesz się odzywać w temacie który sam stworzyłeś aby znaleźć i porozmawiać z osobami, które może mają podobne podejście do życia? Brawa dla Ciebie.
Wrzuć na luz człowieku, trochę tolerancji do świata.
Dzień dobry.
suicide_sheepp
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2017, 3:00
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP-T

Re: Tony Parsons, The Open Secret, Nonduality

Post autor: suicide_sheepp »

deenty pisze:
suicide_sheepp pisze:
Patrycjusz pisze: Tony Parsons trochę leje wodę
Gdybyś napisal: " Według mnie, Tony Parsons trochę leje wodę", odbiór Twojej wiadomości przeze mnie byłby zupełnie inny.

Nie będę udzielał się w temacie, zostawiam to każdemu do indywidualnej analizy.
Foch z przytupem? Ktoś wyraził swoje zdanie czym obraził Twojego idola i z tego powodu przestaniesz się odzywać w temacie który sam stworzyłeś aby znaleźć i porozmawiać z osobami, które może mają podobne podejście do życia? Brawa dla Ciebie.
Wrzuć na luz człowieku, trochę tolerancji do świata.
Zanim wyrazi się swoją opinię co do czyichś pobudek, dobrze byłoby je pierwsze poznać. Nic z tych rzeczy które wymieniłeś, i absolutnie nie mam żadnych idoli. Mimo wszystko pozdrawiam i życzę mniejszej ilości powierzchownych ocen.
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto.
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 277
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Tony Parsons, The Open Secret, Nonduality

Post autor: Patrycjusz »

suicide_sheepp pisze:
Patrycjusz pisze: Tony Parsons trochę leje wodę
Gdybyś napisal: " Według mnie, Tony Parsons trochę leje wodę", odbiór Twojej wiadomości przeze mnie byłby zupełnie inny.
Przestaw "według mnie" przed Metzingerem, w miejsce przed Tonym Parsonsem i będziesz kontent.

Co do "indywidualnej analizy" to zastanowiła mnie kwestia, jaka część ludzi jest w ogóle gotowa na tego typu tezy. Z doświadczenia wiem, że nikt, włącznie ze mną - jest to absolutnie niepraktyczne. :wink:
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
ODPOWIEDZ