Co Was nakręca ?

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: Coldman »

Wychodzenie z rutyny i przeżywanie teraźniejszej chwili. Kiedy robię coś co zapadnie długo w mojej pamięci.
coil

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: coil »

Muzyka, racjonalizm, natura.
Awatar użytkownika
itari
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 09 maja 2018, 11:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w7
MBTI: INTP-T
Lokalizacja: BB

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: itari »

Mnie nakręcają głównie sukcesy i rywalizacja.
Pobudza muzyka i zmiany albo poznanie czegoś nowego, interesującego.
Awatar użytkownika
Lucyfer
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2018, 18:51
Płeć: nieokreślona
MBTI: INFP

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: Lucyfer »

adrenalina, lucyfer i przeznaczenie
poligametria
Zagubiona dusza
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2018, 22:32
Płeć: kobieta

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: poligametria »

nakręcają mnie tak prozaiczne drobne rzeczy, że nie sposób o nich nie wspomnieć
muzyka- coś, co gdy tylko usłyszę musze zrozumieć, być nim nawet przez kilka dni
mogą to być też odkrycia nieznanych mi pisarzy i chęć założenia mini biografi na jego temat, zapisania najbardziej bliskich cytatów czy stwierdzeń
świerze spojrzenie na rzeczy codzienne zupełnie nowym okiem
ewentualnie zobaczenie się w lustrze po całym dniu gnicia- można tak wyglądać? -
Calla

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: Calla »

Z wazniejszych to moi rodzice i moje zwierzaczki, a z tych mniej waznych to fora, muzyka, jedzonko, gry, czasem cos do obejrzenia :)
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: bartek93 »

Muzyka, książki, pozytywnie ludzie i ekscytujące wydarzenia, które mają nadejść :wink:
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
mindlessness

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: mindlessness »

Muzyka, inspiruję, nakręca do działania
dobry film ( często o nie ciężko, z góry nie wiadomo co się wybiera i na co można liczyć ze strony filmu), ale nie ma lepszego uczucia jak obejrzeć naprawdę świetny, przemyślany, wartościowy film dający do myślenia.
Ludzie i spotkania z nimi, poznawanie nowych osób.
Robienie nowych rzeczy.
Wychodzenie z rutyny , robienie rzeczy "na opak"
Aktywność fizyczna też na plus
Najważniejsze jest wyjście z rutyny, by nie czuć monotoni, sprawienie, by dni jednak różniły się od siebie, wypełnienie czasu, przeżywanie go w inny, nietypowy, dziwny, szalony sposób i nie zamykanie się na świat trochę - ludzie jednak są dla ludzi i ludzie inspirują i mogą przekazać pozytywne uczucia. I warto zmienić podejście.
Awatar użytkownika
santiago
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 13 sty 2019, 12:57
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: santiago »

Sport, muzyka, wyjątkowi ludzie, których spotkałem w życiu, może to być inspirująca książka, film. Niekiedy wystarczy, wschód czy zachód słońca, piękny widok, albo wypicie kawy i chwila spokoju po pracy;)
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda."

~Albert Einstein
Awatar użytkownika
romanka
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 30 lis 2019, 22:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: romanka »

Góry. W górach mam tyle energii, ile w normalny dzień trudno mi z siebie wykrzesać. Wprawiają mnie też w dobry nastój, co nie zawsze ma miejsce gdy jestem w mieście.
Rene

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: Rene »

Rozumienie rzeczy, których wczoraj się nie rozumiało i poszerzanie zakresu umiejętności. W tym właśnie duchu - gra na gitarze, bo w bardzo wymierny sposób odwdzięcza się za czas, który spędza się na nauce. Kręcą mnie też te okresy, gdy to ja kopię życiu w tyłek, zamiast życie mi, niech ich będzie więcej. Oprócz tego nakręca mnie perspektywa czytania książek przy kawusi, na ganku, w małym domku przy lesie i zbierania grzybów w tejże sielankowej okolicy na starość, gdy już cały świat się ode mnie odpieprzy i pozwoli mi robić to, co lubię (fingers crossed oh god let it be)
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: Arsen »

Muzyka, to na pewno, dobra nutka sprawia że mam chęci na wszystko niemal. Poznawanie nowych rzeczy mimo tego że jestem strasznie czasem negatywnie nastawiony do czegoś czego nie znam. Może dlatego to tak działa, czuje jakbym progres robił. Trochę szczęścia też nieźle potrafi podkręcić mną, jak tak z rzędu dwa, trzy razy się coś uda to od razu lepiej, to może być błaha i nawet mało istotna sprawa a jakoś tak lepiej od razu :D
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
aporia
Pobudzony intro
Posty: 138
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:43
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: aporia »

nic
Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
nietota
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 02 sie 2018, 21:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: nietota »

No właśnie, czasem jest cholernie trudno. Cieszy tylko obieg materii i myśl, że zasilę drzewa i kwiatki. Jedyna możliwa odpowiedź na "po co?".
Rene pisze: 19 sty 2020, 16:03 Oprócz tego nakręca mnie perspektywa czytania książek przy kawusi, na ganku, w małym domku przy lesie i zbierania grzybów w tejże sielankowej okolicy na starość, gdy już cały świat się ode mnie odpieprzy i pozwoli mi robić to, co lubię (fingers crossed oh god let it be)
Ach, jakiś czas temu intensywnie wątpiono w przetrwanie książek, ale dziś stały się częścią snobistycznej samomizianki i budowania wizerunku, całkiem dobrze się mają. Tak czy inaczej mam nadzieję, że jesteś już mocno wiekowy, bo czy za kilkadziesiąt lat będą jeszcze lasy? Czy grzybnia będzie miała ochotę wypluwać na świat swoje guzy? Skąd pewność? Spiesz się!
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: Fairytaled »

Ja bym się tak lasami nie przejmował; nie będzie lasów, nie będzie ludzi, a planeta sobie poradzi. Skoro w domyśle mamy tak mało czasu, to można dojść do przekonania, że mimo wszystko ma on jakąś wartość.

Najbardziej rozpowszechnione ludzkie przekleństwo polega na tym, że nie doceniamy zupełnie oczywistych rzeczy, ponieważ człowiek się przyzwyczaja. Trudno znaleźć coś nowego, kiedy tyle informacji zostało już przemielonych, że trafia się wciąż na to, co już wcześniej zostało poznane.

Ja nie wiem ''po co?''. Może ciekawszym pytaniem byłoby ''Dlaczego nie?''. Ot, człowieku; będziesz żył zupełnie normalnie, co stanie się do tego stopnia nie do zniesienia, że postanowisz temu zaprzeczyć. Warto od czasu do czasu zrobić coś dziwnego. Ja będę się zastanawiał w jaki sposób ożywić apatycznego ludzkiego golema XXI wieku.

A jeśli ktoś jest zdania, że z absurdem i tak wygrać nie można, to zawsze pozostaje tworzenie wyjątkowo sarkastycznych memów.

''Byłem, oddychałem, mogłem oddychać oszczędniej, o tym nie pomyślałem, KONIEC'' - Zróbcie to lepiej, ja nie jestem w tym dobry :P
ODPOWIEDZ