Co Was nakręca ?

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Rlynx
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2018, 13:35
Płeć: mężczyzna

Co Was nakręca ?

Post autor: Rlynx »

Duże grono osób - jak nie wszyscy doświadczają co pewien czas jakiejś stagnacji w życiu. Wpadają w monotonię dnia codziennego która sprawia, że zaczyna brakować chęci do robienia czegokolwiek.Pewne stałe - obowiązkowe zajęcia czy czynności powodują, że jeszcze jakoś funkcjonujemy. Ale to wszystko. Coś jak u artystów niemoc twórcza, brak weny. Tak jakby sprężyna w naszym wewnętrznym zegarze była już całkiem luźna i nie pozwalała mu tykać. Czy istnieje dla was coś co pozwala nakręcić tą wewnętrzna sprężynę, coś co pozwala wstać rano z chęcią ? Coś co pomaga wyrwać się z takiego stanu i z energią zaczynać kolejny dzień czy okres życia ?. Może tworzenie jakichś planów, kupienie nowego przedmiot, ubrania, spotkanie z kimś, rozmowa, wyjazd w jakieś miejsce itp... ? A może nie przeżywacie takich stanów ?
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: highwind »

Nic mnie nie nakręca i nigdy nie nakręcało. Życie samo w sobie jest raczej wystarczająco ciekawe. W sumie to nie rozumiem powyższego posta :P Wykonywanie codziennych obowiązków przyrównujesz Rlynx do braku weny twórczej? Bo w sumie to tak w 90% wygląda moje życie i problemu ze wstawaniem bynajmniej nie mam.
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: Hazaks »

Nie mam niczego co mnie nakręca, bo chyba nie potrzebuje czegoś takiego. Czasem myślę, że moje życie jest trochę zbyt szare, ale nie jest to stan na tyle uciążliwy aby zajęcie się czymś nie odgoniło tego typu myśli. Problem ze wstawaniem będę miał zawsze, bo nieważne ile będę spał to i tak będzie za mało :P
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: Fangtasia »

Zazwyczaj mam dużo energii i nie brakuje mi weny do życia. Mogę jedynie wspomnieć o takich rzeczach, które dają mi super kopa, nadzwyczajną motywację:
1. Porażka (xD), jak widzę że coś mi nie wychodzi to dostaję szału i zabieram się za wszystko co mi wleci pod rękę. Wkurza mnie nie tyle bycie przeciętną ale bycie poniżej tego poziomu. Sukces za to mnie rozleniwia.
2. Przebywanie z jednym typem ludzi, najczęściej ich pasją są podróże, mają dużą wiedzę i bije z nich radość. Spotkałam taką osobę na studiach, ale nie poszła na mgr. Teraz wspominam ją z ciepłem na serduszku.
jestem narkomanem
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 28 gru 2017, 18:49
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: jestem narkomanem »

Domyślisz się po nicku.
martuella

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: martuella »

A mnie nakręca właśnie ta monotonia dnia codziennego. Zawsze wstaję z nadzieją, że to będzie spokojny dzień, zrobię to, co mam do zrobienia i pójdę spać.
Awatar użytkownika
Vuko
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2018, 11:48
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: Vuko »

Myślę że podróże , zwiedzanie i poznawanie historii danego regionu, uśmiech ludzi oraz możliwość poznania > dotknięcia czegoś nowego.
Tomek0
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 02 lip 2017, 14:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP-A

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: Tomek0 »

Mnie nakręca aktywność, jazda na rowerze, jakaś górska wędrówka, czy spacer do lasu, albo wizja pogrania w coś ze znajomymi ( tenis albo siatkówka ). Nie ważne co robiłem wcześniej, ile spałem. Gdy mam przed sobą wizję zrobienia czegoś z wyżej wymienionych ( lub podobnych ) od razu mija wszelkie zmęczenie, niewyspanie i wszystkie inne problemy ;)
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: So-ze »

Sesja
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: Pomidor »

Do życia nakręcają mnie inni ludzie. Świadomość, że są ludzie którzy lubią spędzać ze mną czas motywuje mnie do tego by przeżyć kolejny dzień.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: highwind »

So-ze pisze: 21 sty 2018, 12:59Sesja
A po studiach do piachu?
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: Pomidor »

highwind pisze: 21 sty 2018, 21:17
So-ze pisze: 21 sty 2018, 12:59Sesja
A po studiach do piachu?
Trzeba wiedzieć kiedy zejść ze "sceny" :D
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: Nocnik »

Węglowodany, białka i tłuszcze w odpowiednich proporcjach wraz z myślami przepływającymi przez głowę.
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: SCD »

Tylko to co czujesz mnie interesuje.
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: s1a3p1a1 »

Muzyka i nadzieje, niekoniecznie w tej samej kolejności.
ODPOWIEDZ