Interesujące artykuły

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Interesujące artykuły

Post autor: kosmita »

Jakąż zaskakującą odpowiedź udzieliły media na pytanie "co z nas wyewoluuje?". Urodził się chłopiec z 24 palcami - po 6 palców u każdej z kończyn: http://www.tvn24.pl/0,1584629,0,1,urodz ... omosc.html .
szukam
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Re: Interesujące artykuły

Post autor: Ausencia »

Biedactwo...
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: Interesujące artykuły

Post autor: kosmita »

Rodzi się coraz więcej ludzi posiadających 6 palców u którejś z kończyn. Coraz mniej przestaje to dziwić, coraz bardziej do tego się przyzwyczajamy. Dlaczego chłopiec miałby być "biedactwem"?
szukam
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Interesujące artykuły

Post autor: qb »

zarat pisze:Rodzi się coraz więcej ludzi posiadających 6 palców u którejś z kończyn. Coraz mniej przestaje to dziwić, coraz bardziej do tego się przyzwyczajamy. Dlaczego chłopiec miałby być "biedactwem"?
Przestaje dziwić? Dla mnie to jest coś niecodziennego więc nie może tu być mowy o tym, że się bardziej przyzwyczajam, z resztą podobnie pewnie jak większość ludzi.
Dla naukowców to może być cudowne, ale patrząc z perspektywy dziecka to już trochę mniej kolorów będzie to miało moim zdaniem.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Re: Interesujące artykuły

Post autor: Ausencia »

Być moze rodzi sie coraz wiecej dzieci o 6 palcach, choc ja po raz pierwszy dowiaduję się o czyms takim. Jedno jest pewne, wciąz nie maleje liczba ludzi, ktorzy nie potrafią nalezycie ustosunkowac się do wyjątkow natury. Mowiac po prostu: to dziecko jest inne, a to wystarczy, zeby grupa pretensjonalnych idiotow przez cale zycie drwiła sobie z niego. No, prawie po prostu, staralam się ; p.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interesujące artykuły

Post autor: Inno »

Jak się okaże, że mały jest jeszcze introwertykiem i gejem, to w ogóle będzie miał przesrane. :P

zarat pisze:Jakąż zaskakującą odpowiedź udzieliły media na pytanie "co z nas wyewoluuje?".
Takie pytanie w artykule nie padło.
Obrazek
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: Interesujące artykuły

Post autor: kosmita »

Ausencia pisze:Być moze rodzi sie coraz wiecej dzieci o 6 palcach, choc ja po raz pierwszy dowiaduję się o czyms takim. Jedno jest pewne, wciąz nie maleje liczba ludzi, ktorzy nie potrafią nalezycie ustosunkowac się do wyjątkow natury. Mowiac po prostu: to dziecko jest inne, a to wystarczy, zeby grupa pretensjonalnych idiotow przez cale zycie drwiła sobie z niego. No, prawie po prostu, staralam się ; p.
Tak, dziecko na pewno nie będzie miało łatwo. Wyjątki nie są lubiane, zarówno te lepsze jak i te gorsze. (Hm, powtarzam się, w jakimś temacie już biadoliłem na ten temat.)
Inno pisze:
zarat pisze:Jakąż zaskakującą odpowiedź udzieliły media na pytanie "co z nas wyewoluuje?".
Takie pytanie w artykule nie padło.
Nieee, pierwotnie ten post leżał w temacie z wierszami. Był tam też mój wiersz, który kończył się wersem: "cóż ze mnie pojutrze wyewoluuje?!" i do niego piłem w pierwszym zdaniu. Jednak Akolita uznała to za offtopik (poniekąd słusznie ;) ) i utworzyła z tego posta nowy wątek.
szukam
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Interesujące artykuły

Post autor: Akolita »

zarat pisze: Nieee, pierwotnie ten post leżał w temacie z wierszami. Był tam też mój wiersz, który kończył się wersem: "cóż ze mnie pojutrze wyewoluuje?!" i do niego piłem w pierwszym zdaniu. Jednak Akolita uznała to za offtopik (poniekąd słusznie ;) ) i utworzyła z tego posta nowy wątek.
Bo ja stawiam, że pisząc ten wers nie miałeś na myśli, że wyrosną Ci dodatkowe paluchy u kończyn. :twisted: :twisted: :twisted:
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: Interesujące artykuły

Post autor: kosmita »

Akolita pisze:Bo ja stawiam, że pisząc ten wers nie miałeś na myśli, że wyrosną Ci dodatkowe paluchy u kończyn. :twisted: :twisted: :twisted:
Pisząc "mnie" miałem na myśli "ludzkość", a pisząc "pojutrze" miałem na myśli "za kilka milionów lat" :P.
szukam
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Interesujące artykuły

Post autor: Akolita »

Że to była metafora to się domyśliłam. Interpretowałam ją jednak bardzie w kierunku ewolucji duchowej (inna moralność, kultura, system wartości), niż w stronę ewolucji fizycznej. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, by Twoje dzieła interpretować po swojemu? :D
Jeśli jednak link w tym temacie miał być z założenia odautorskim komentarzem do wiersza - daj znać, podepnę go do posta z utworem. ;)
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: Interesujące artykuły

Post autor: kosmita »

Jasne, bardzo się cieszę, że ktoś interpretuje element mojej twórczości (interpretować po swojemu = myśleć, zatrzymać się na chwilę, a ja do myślenia skłonić przede wszystkim chcę). Choć nie będę krył, że jako osoba żywo zainteresowana biologią, pisałem w sporej części także o ewolucji fizycznej.

A podpinać nie trzeba. W sumie to dobrze, że powstał nowy temat o interesujących artykułach.
szukam
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: Interesujące artykuły

Post autor: kosmita »

http://www.asimo.pl/modele/robot-plesn.php

Podwójne :shock:

Sześcionożny robot sterowany przez żywy organizm, uciekający przed światłem :shock:
A tym żywym organizmem jest ni roślina, ni zwierzę, niż grzyb, tylko jednokomórkowa, inteligentna pleśń :shock:
szukam
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Interesujące artykuły

Post autor: qb »

Czytałem o tym niedawno. Pleśń potrafi sobie znaleźć najkrótszą drogę wszędzie praktycznie więc nie dziwię się (mimo to, ze jest to pleśc ;p), że ktoś wpadł na pomysł użycia jej w taki sposób.

"Na razie jest to jednak tylko teoria, ale angielscy naukowcy spekulują, że w przyszłości ich “robot” może być wykorzystywany w ludzkim ciele, na przykład po to, aby dostarczać leki w ściśle określone miejsca w naszym organizmie."

To jest mało zachęcające perspektywa na dzień dzisiejszy dla mnie ;p

Źródło: http://gadzetomania.pl/2009/09/01/juz-j ... y-sie-bac/
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Interesujące artykuły

Post autor: qb »

Teraz każdy może mieć taka rękę jak Luck Skywalker! :P :P

http://www.engadget.com/2009/10/24/pros ... lings-too/
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: Interesujące artykuły

Post autor: higsa »

Fajne. Poczytała bym , ale angielski jest dla mnie obcy :cry: (może komuś będzie się chciało przetłumaczyć sens ogólny :roll: )
Ja dodam od siebie, już po polsku: dzieworództwo (partenogeneza) wśród ssaków staje się faktem :lol:
http://www.laboratoria.net/pl/modules.p ... le&sid=115
ODPOWIEDZ