Poczynania polskiego rządu

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Poczynania polskiego rządu

Post autor: MetalMan »

Rabbi, zauważ proszę, że nikt Cie nie zmusza, żebyś ją nosił :)
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
introintro
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 11 lut 2011, 12:25
Płeć: nieokreślona

Re: Poczynania polskiego rządu

Post autor: introintro »

MetalMan pisze:Rabbi, zauważ proszę, że nikt Cie nie zmusza, żebyś ją nosił :)
W społeczeństwie nie brakuje z pozoru normalnych ludzi, którzy gdyby mieli okazję to zrobiliby niezły sajgon swoim "wrogom". Polacy potrzebują terapeutów, nie broni palnej. Tym bardziej, że od urodzenia "rodzima" religia wpaja młodym ludziom idee grzechu pierworodnego, dobra i zła, itd. Spowiedź nie jest dobrą terapią.
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Poczynania polskiego rządu

Post autor: MetalMan »

introintro pisze:W społeczeństwie nie brakuje z pozoru normalnych ludzi, którzy gdyby mieli okazję to zrobiliby niezły sajgon swoim "wrogom".
Jakby chcieli to zrobić, to zrobiliby to nożem/kuszą/maczetą, w ostateczności zdobyliby pozwolenie na broń, to nie jest trudne dla z-pozoru-normalnego-ludzia. :roll:
Zresztą, taki sajgon kończyłby się na 1, góra 2 osobach, po czym taki gość byłby już trupkiem- w końcu ludzie mieli by wygodne narzędzie do obrony :P
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
introintro
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 11 lut 2011, 12:25
Płeć: nieokreślona

Re: Poczynania polskiego rządu

Post autor: introintro »

Jakby chcieli to zrobić, to zrobiliby to nożem/kuszą/maczetą, w ostateczności zdobyliby pozwolenie na broń, to nie jest trudne dla z-pozoru-normalnego-ludzia.

Nie bez powodu napisałem z "pozoru". Wątpię by szaleniec potrafił przejść pozytywnie testy psychologiczne by uzyskać pozwolenie na broń.
po czym taki gość byłby już trupkiem- w końcu ludzie mieli by wygodne narzędzie do obrony :P
A nie mają? Sam wspomniałeś, że zdobycie pozwolenia na broń nie jest problemem dla "normalnego" człowieka :P
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Poczynania polskiego rządu

Post autor: Padre »

MetalMan pisze: P.S. Z ostatniej chwili: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wlochy- ... omosc.html
Tak rozwiązuje się problem napadu, kiedy broń jest zalegalizowana.[tak, wiem ze tutaj to tylko zbieg okolicznosci]
Bzzzzzzzt, too many movies with Bruce Willis detected :-P
Słowa kluczowe to: karabinier (== policjant) i ochroniarz. Obydwaj szkoleni w posługiwaniu się bronią i z doświadczeniem w jej używaniu. Normalny, nie wyszkolony człowiek ma opór przed zaatakowaniem drugiego człowieka. To normalny odruch i całkiem łatwo go zresztą stłumić (vide żołnierze), ale, powtarzam, mówimy o zwykłym przechodniu. Zanim zbierze się wewnętrznie do pociągnięcia za spust, bandzior wypali. On to w sobie przełamał już dawno temu.
Druga rzecz, celność. Tylko w filmach gieroj wyciąga pistolca i wali z rozrzutem centymetrowym na 100 metrów. Strzelałeś kiedyś z pistoletu? Choćby i pneumatycznego; jeśli nie to nie wiesz jaki toto ma rozrzut na zaledwie kilku metrach. A teraz wyobraź sobie, że tam stoisz. Przed tym drugim, też uzbrojonym. Adrenalina paruje Ci z uszu, gwarantuję że rączki Ci też latają tak, że nawlókłbyś nitkę w maszynie do szycia bez jej zatrzymywania :-P I jak myślisz, w co trafiasz cisnąc na spust jak szalony, panie snajper?
Ci dwaj dali radę, bo całe życie byli na takie wypadki szkoleni, odruchy mają wbite w podświadomość. Ty, i 99% ludzkości, nie.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Poczynania polskiego rządu

Post autor: MetalMan »

Padre pisze:Bzzzzzzzt, too...ludzkości, nie.
Tym razem sobie daruję powtarzanie tego samego co drugi post. Niestety nie dociera. Może przekona was sytuacja Szwajcarii.[ciekawym, czego teraz sie uczepicie :D ]
http://www.wykop.pl/link/271059/szwajca ... obywatele/
Słyszeliście o jakiejś wojnie domowej w Szwajcarii? W koncu wg was kazdy kto posiada bron od razu jej uzywa do wyrównania rachunków :P
No, żeby nie było tak fajnie, czerwoniutkie partie już chciały się dobrać do broni szwajcarów, ale w referendum opowiedzieli się przeciw. :roll:

Ktoś mądry kiedyś powiedział: "Kto poświęca wolność w imię bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich". [zadanie domowe: przemyśleć :wink: ]
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
introintro
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 11 lut 2011, 12:25
Płeć: nieokreślona

Re: Poczynania polskiego rządu

Post autor: introintro »

Szwajcaria to nie Polska :P
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Poczynania polskiego rządu

Post autor: Padre »

MetalMan pisze:Tym razem sobie daruję powtarzanie tego samego co drugi post. Niestety nie dociera.
Ech, czytanie ze zrozumieniem ma przyszłość, wiesz? Odniosłem się do Twojej karkołomnej tezy o dzielnych "zwykłych Giovannich" pokonujących napastników a Ty wyjeżdżasz teraz ze Szwajcarami i jakąś wojną domową. Stary, chodziło mi o to, że niewyszkolony obywatel, choćby i Vulcana pod pachą targał, bez odpowiedniego szkolenia ma przyzerowe szanse poradzić sobie z bandytą.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Poczynania polskiego rządu

Post autor: MetalMan »

Padre pisze: Ech, czytanie ze zrozumieniem ma przyszłość, wiesz? Odniosłem się do Twojej karkołomnej tezy o dzielnych "zwykłych Giovannich" pokonujących napastników a Ty wyjeżdżasz teraz ze Szwajcarami i jakąś wojną domową. Stary, chodziło mi o to, że niewyszkolony obywatel, choćby i Vulcana pod pachą targał, bez odpowiedniego szkolenia ma przyzerowe szanse poradzić sobie z bandytą.
Spokojnie Mistrzu. Postaram się przezwyciężyć lenia. A więc tak:
Padre pisze:Słowa kluczowe to: karabinier (== policjant) i ochroniarz. Obydwaj szkoleni w posługiwaniu się bronią i z doświadczeniem w jej używaniu. Normalny, nie wyszkolony człowiek ma opór przed zaatakowaniem drugiego człowieka.
Wg Ciebie. Wg mnie jeśli ktoś nas napada, to staramy się bronić.
Padre pisze:To normalny odruch i całkiem łatwo go zresztą stłumić (vide żołnierze), ale, powtarzam, mówimy o zwykłym przechodniu. Zanim zbierze się wewnętrznie do pociągnięcia za spust, bandzior wypali. On to w sobie przełamał już dawno temu.
Tak, badyta obserwuje na raz 50 osób :)
Znasz idiotę, który napadałby na supermarket pełen potencjalnie[słowo klucz] uzbrojonych ludzi? A teraz rozważmy niepusty zbiór ludzi w supermarkecie. Z 50 osób, połowa ma broń. Jakie jest prawdopodobieństwo, że co najmniej jedna z nich potrafi strzelać? ;)
Padre pisze:Druga rzecz, celność. Tylko w filmach gieroj wyciąga pistolca i wali z rozrzutem centymetrowym na 100 metrów.
No tak, bo strzelać będą tylko z dwóch końców sklepu. Mniej westernów. ;)
Padre pisze:Stary, chodziło mi o to, że niewyszkolony obywatel, choćby i Vulcana pod pachą targał, bez odpowiedniego szkolenia ma przyzerowe szanse poradzić sobie z bandytą.
A mi chodziło o to, że bandyta będzie się bał napadać w ciemno na potencjalnie uzbrojone osoby. Musiałby być samobójcą[tutaj, w razie gdyby waćpan sugerował jakąś supermarketową rzeź, odsyłam do Szwajcarii. Jeszcze o czymś takim nie słyszałem: "napad na sklep w Szwajcarii/USA, klienci wystrzelali sie nawzajem" :lol: Jak znajdziesz, to zapodaj linka z potwierdzeniem swoich apokaliptycznych wizji ;) ]. Przepraszam, że nie napisałem, myślałem że się domyślisz ;)
Padre pisze:a Ty wyjeżdżasz teraz ze Szwajcarami i jakąś wojną domową
Przepraszam Mistrzu. Po prostu chciałem przy okazji podać przykład koledze introintro. :roll:
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Poczynania polskiego rządu

Post autor: Padre »

MetalMan pisze: Spokojnie Mistrzu. Postaram się przezwyciężyć lenia. A więc tak:
Szpoko, jestem spokojny, jeno sarkastyczny. Tak się już przez lata we zwojach wypaliło, a w zwiazku z ich wapnieniem małe szanse, że się zmieni ;-) A przezwyciężenie lenia doceniam. Serio.
MetalMan pisze: Wg Ciebie. Wg mnie jeśli ktoś nas napada, to staramy się bronić.
Stosuję Middle-Class-Fu. Ta starożytna sztuka walki polega na cyklicznym przykładaniu siły do podłoża za pomocą naprzemiennie pięt i palców z częstotliwością kilkunastu herców :-D Nieźle działa w połączeniu z rzutem komórką. W ramach przezwyciężania lenia przewertowałem kieszenie, mój stary htc oraz portwel nie są warte śmierci lub miesięcy rekonwalescencji.
MetalMan pisze: Znasz idiotę, który napadałby na supermarket pełen potencjalnie[słowo klucz] uzbrojonych ludzi?
Bo jak powszechnie wiadomo, kodeks Gildii Złodziei, Prawników i Zawodów Pokrewnych pozwala na napady na supermarkety wyłącznie w godzinach szczytu :mrgreen:
MetalMan pisze: No tak, bo strzelać będą tylko z dwóch końców sklepu. Mniej westernów. ;)
Z przyłożenia? Fakt, ciężko nie trafić. Zważ jednak, że sytuacja prawie zawsze jest asymetryczna. On już wyciągnął i ma wycelowaną w Ciebie, Twoja jest w portkach/kaburze/kurtce/samochodzie ;-) Zanim wyciągniesz, odbezpieczysz, wycelujesz, to gość ma bardzo duże szanse na przewentylowanie Cię kiedy tylko zaczniesz grzebać za pazuchą.
MetalMan pisze: Jeszcze o czymś takim nie słyszałem: "napad na sklep w Szwajcarii/USA, klienci wystrzelali sie nawzajem" :lol: Jak znajdziesz, to zapodaj linka z potwierdzeniem swoich apokaliptycznych wizji ;) ]. Przepraszam, że nie napisałem, myślałem że się domyślisz ;)
Zanim sobotni leń skopał mnie i powalił na ziemię szybki gugiel wyrzucił następujące dane (źródło: nationmaster.com)
Murders with firearms, dane z 2002:
- Szwajcaria: 68; 0,005 per capita
- USA: 9 369; 0,027 p.c.
Dla porównania UK, znane ze swej niechęci do broni: 14 (0,001 p.c.)

Chciałbym, żebyśmy się rozumieli. Jestem jak najbardziej za prawem do obrony. Jestem za tym, że jeśli ktoś wejdzie mi do domu bez mojej wiedzy to mam prawo wytrzaskać mu mordę kandelabrem i spuścić ze schodów; a jeśli się będzie skarżył to usłyszy od sądu "a po cóż-żeś tam lazł?". Chcę Ci tylko uświadomić, że sprawa nie jest taka prosta, jak ją przedstawiasz.

ATSD, chodziłbyś z giwerą wyrzucić śmieci czy do sklepu? :shock:
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
ODPOWIEDZ