Ponuractwo

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
air
Pobudzony intro
Posty: 156
Rejestracja: 06 gru 2009, 20:09
Płeć: nieokreślona

Ponuractwo

Post autor: air »

Strangeve pisze:Czego byś chciała:
Aby ludzie bardziej się szanowali,bylui bardziej wobec siebie przyjaźni i żeby nie byli takimi ponurakami !!!!!!!!!1 :d
Ponurak? Co kryje się pod tym słowem? :roll:
Strangeve
Pobudzony intro
Posty: 155
Rejestracja: 08 paź 2010, 20:32
Płeć: nieokreślona

Re: Ile masz lat? Kim jesteś? Czego byś chciał/a?

Post autor: Strangeve »

Branie wszystkiego na serio,brak poczucia humoru i narzekanie na rzeczy które tak naprawdę nie mają znaczenia (np. że pada deszcz. Czasem sama sobie ponarzekam,no ale kurcze,nie ciągle) plus chodzenie non stop z grobową miną,brak uśmiechu i brak umiejętności śmiania się z siebie i czasami dziwnych sytuacjii w które się czasem wpada (np. utknięcie samochodem w głębokim błocie i konieczność odkopywania go).
nikya
Pobudzony intro
Posty: 128
Rejestracja: 09 lut 2010, 23:21
Płeć: nieokreślona

Re: Ile masz lat? Kim jesteś? Czego byś chciał/a?

Post autor: nikya »

Strangeve, widziałaś może film Mike'a Leigh "Happy go Lucky"? Postawa głównej bohaterki powinna Ci się spodobać.
Awatar użytkownika
air
Pobudzony intro
Posty: 156
Rejestracja: 06 gru 2009, 20:09
Płeć: nieokreślona

Re: Ile masz lat? Kim jesteś? Czego byś chciał/a?

Post autor: air »

Ja nie narzekam na pogodę, ani wyciąganie pojazdu z "błocka". Prawie nigdy się nie uśmiecham - przynajmniej nie widać tego na zewnątrz. Do siebie owszem podchodzę z dystansem, a dziwne sytuacje analizuję, więc należę chyba do rodzaju ponuraków. W mojej miejscowości mówią o mnie - kobieta o mentalności oficera pruskiego. Co nie specjalnie mi przeszkadza. Jak cię widzą - tak cię piszą.

Chciałabym być pilotem śmigłowca - Pumy lub Sokoła.
Strangeve
Pobudzony intro
Posty: 155
Rejestracja: 08 paź 2010, 20:32
Płeć: nieokreślona

Re: Ile masz lat? Kim jesteś? Czego byś chciał/a?

Post autor: Strangeve »

Air- ja miałam na myśli kogoś takiego skrajnie pesymistycznego,widzącego tylko czarne scenariusze. Nie miałam zamiaru Cie skrytykować.A sama też czasami analizuję różne sytuacje :). A co do uśmiechu- można się nie uśmiechać mimiką ale po oczach zawsze widać zadowolenie :]

Nikya- Widziałam ten film,podoba mi się :D
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Ile masz lat? Kim jesteś? Czego byś chciał/a?

Post autor: Padre »

Strangeve pisze:Branie wszystkiego na serio,brak poczucia humoru i narzekanie na rzeczy które tak naprawdę nie mają znaczenia (np. że pada deszcz. Czasem sama sobie ponarzekam,no ale kurcze,nie ciągle) plus chodzenie non stop z grobową miną,brak uśmiechu i brak umiejętności śmiania się z siebie i czasami dziwnych sytuacjii w które się czasem wpada (np. utknięcie samochodem w głębokim błocie i konieczność odkopywania go).
Ale masz cos na poparcie tej tezy, ze tutejsze towarzystwo to ponuracy, czy tylko tak trollujesz? Na pewnym forum fantastycznym, na ktorym regularnie lurkuje, watek "co nas wk..." jest prawie dwa razy dluzszy od watku "co nas cieszy". Wniosek? Milosnicy fantastyki to ponuracy!
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile masz lat? Kim jesteś? Czego byś chciał/a?

Post autor: Inno »

Padre pisze:Ale masz cos na poparcie tej tezy, ze tutejsze towarzystwo to ponuracy, czy tylko tak trollujesz?
Przecież Strangeve nie pisała o tutejszych użytkownikach tylko przedstawiła definicję ponuraka na prośbę air. A wspomniała o ponuractwie w kontekście tego, co jej się nie podoba ogólnie na świecie a nie w (tutejszych) introwertykach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jat
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 20 wrz 2010, 15:24
Płeć: nieokreślona

Re: Ponuractwo

Post autor: Jat »

Szczęście to przecież pojęcie względne. Dla jednego wyjście na imprezę jest dobrą rozrywką, dla innego męczarnią. Nie widzę tu za bardzo pola do polemiki. Jeśli komuś pasuje postawa "ponuraka", to innym nic do tego.
I never found the companion that was so companionable as solitude.
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Ile masz lat? Kim jesteś? Czego byś chciał/a?

Post autor: Padre »

Inno pisze:
Padre pisze:Ale masz cos na poparcie tej tezy, ze tutejsze towarzystwo to ponuracy, czy tylko tak trollujesz?
Przecież Strangeve nie pisała o tutejszych użytkownikach tylko przedstawiła definicję ponuraka na prośbę air. A wspomniała o ponuractwie w kontekście tego, co jej się nie podoba ogólnie na świecie a nie w (tutejszych) introwertykach.
Rzeczywiscie, zle zrozumialem. Przepraszam, Strangeve.

@Jat
To klasyczne projekcje, "nie lubi tego co ja, to na pewno jest [czymstam]".
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Strangeve
Pobudzony intro
Posty: 155
Rejestracja: 08 paź 2010, 20:32
Płeć: nieokreślona

Re: Ponuractwo

Post autor: Strangeve »

Padre-Spoko,nie ma sprawy. Czasami wyrażam się dość zawile,jak nie wiem jak napisać o co mi chodzi xd

Nie trzeba chodzić na imprezy,żeby być szczęśliwym :]
Szanuję to,że ktoś nie chodzi na nie bo nie czuje się na nich dobrze.Nie ma to nic wspólnego z ponuractwem. Mogę Wam nawet zdradzić,że ostatnio zostałam zaproszona na urodziny koleżanki do klubu (18,toż to ważna rocznica !) ale uciekłam bo : było za dużo ludzi(Coś nas łączy,intro-kompanio :)) ! Ale to nie znaczy,że cały czas mam wisielczy humor.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ponuractwo

Post autor: Inno »

Strangeve pisze:zostałam zaproszona na urodziny koleżanki do klubu (18,toż to ważna rocznica)
Heh, ja swojej nawet nie wyprawiłam w żaden sposób, bo mnie wzdrygało na samą myśl. :P
Obrazek
Awatar użytkownika
air
Pobudzony intro
Posty: 156
Rejestracja: 06 gru 2009, 20:09
Płeć: nieokreślona

Re: Ponuractwo

Post autor: air »

Ale to nie znaczy,że cały czas mam wisielczy humor.
Zaciekawiasz mnie i zaskakujesz :shock:
Czy znaczy to, że introwertyzm kojarzy Ci się z wisielczym humorem?
Strangeve
Pobudzony intro
Posty: 155
Rejestracja: 08 paź 2010, 20:32
Płeć: nieokreślona

Re: Ponuractwo

Post autor: Strangeve »

Nie napisałam że introwertyzm to wisielczy humor. Przecież dlatego napisałam,że jak ktoś nie lubi chodzić na imprezy (w tym też intro) to nie znaczy,że mają wisielczy humor.
Weźmy na przykład taką Amelię. Bardzo mocny introwertyzm( "Amelia nic się nie zmieniła,nadal ucieka w samotność") ale dziewczyna była przeszczęśliwa kiedy mogła komuś poprawić humor. To nie zawsze idzie w parze. czasami tak ale nie zawsze. Każdy ma czasem doła. Różnica jest taka że jedni mają od czasu do czasu a inni non stop (w obu typach).
Awatar użytkownika
air
Pobudzony intro
Posty: 156
Rejestracja: 06 gru 2009, 20:09
Płeć: nieokreślona

Re: Ponuractwo

Post autor: air »

To dobrze, że tak to widzisz.
Strangeve
Pobudzony intro
Posty: 155
Rejestracja: 08 paź 2010, 20:32
Płeć: nieokreślona

Re: Ponuractwo

Post autor: Strangeve »

Dzięki ;p

czasami trochę trudno mi się pisze bo nie wiem jak wyrazić swoje myśli,żeby Was nie urazić.
ODPOWIEDZ