W jaki sposób myślicie?

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
Anthrax91
Introwertyk
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ

Re: W jaki sposób myślicie?

Post autor: Anthrax91 » 08 sty 2017, 12:22

To można myśleć TYLKO słowami, albo TYLKO obrazami? Wydaje mi się to zupełnie nierealne dla zdrowego człowieka, zwłaszcza że nasz mózg "myśli" cały czas...nawet podczas snu do końca się nie wyłącza. Cały czas przetwarzamy zarówno słowa jak i obrazy.

Awatar użytkownika
wydra
Intronek
Kontakt:

Re: W jaki sposób myślicie?

Post autor: wydra » 21 mar 2017, 18:53

Głównie słowami, obrazów używam tylko do wymyślania "scenek", aczkolwiek one też zawierają często dialogi.
Jeżeli wyobrażam sobie obrazy, to bardzo się wtedy zamyślam i "nie widzę" otoczenia, poruszam się automatycznie, mogę na coś wpaść albo przegapić. Jestem ciekawa jak mają osoby, które preferują ten sposób myślenia, czy nie jest to utrudnienie?

Swego czasu zrobiłam eksperyment i poprosiłam kilku znajomych, aby wyobrazili sobie zielony ostrosłup, po czym zapytałam, gdzie on się znajduje w ich wyobrażeniu. Nie pamiętam wszystkich odpowiedzi, niektórzy mówili, że nakładają jego obraz na rzeczywistość i unosi się on w powietrzu przed nimi. Jedna osoba (czym mnie zaskoczyła) twierdziła, że obraca się nad jej głową, próbowałam wyśledzić w jaki sposób go tam widzi, ale odpowiadała tylko, że wie, że tam jest (nie patrzyła w górę ani nic). Ja widzę go w czarnej przestrzeni, i widzę albo rzeczywistość, albo to wyobrażenie.

ODPOWIEDZ