Introwertyzm, a poglądy polityczne

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
apohawk
Rozkręcony intro
Posty: 297
Rejestracja: 27 lis 2012, 18:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Introwertyzm, a poglądy polityczne

Post autor: apohawk »

Sorrow pisze:Kiedyś miałem poglądy skrajnie liberalne. Społeczny darwinizm, chciwość, pogarda dla ludzi którzy mają gorzej. (...)
Może czegoś nie rozumiem w tej wypowiedzi. Jeśli tak, wyjaśnij mi proszę. Nie podoba mi przyrównywanie poglądów liberalnych do chciwości i pogardy. Czy to, że chcę, aby państwo nie okradało mnie z moich uczciwie zarabianych pieniędzy to chciwość i pogarda? Czy to, że chcę, aby państwo nie zarzynało gospodarki podatkami i biurokracją, to chciwość i pogarda? Czy to, że chcę, aby państwo nie trawiła korupcja, której sprzyja nadregulacja gospodarki przez koncesje, itp. to chciwość i pogarda? Czy to, że chcę, aby państwo pozwalało obywatelom być naprawdę wolnymi, to chciwość i pogarda?
No good deed goes unpunished.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Introwertyzm, a poglądy polityczne

Post autor: highwind »

Sorrow pisze:Ostatnio sporo widziałem na innym forum marksistów debatujących z liberałami i widziałem jak ci pierwsi dominują poziomem wiedzy o historii, o skutkach polityk ekonomicznych, o przyczynach różnych przemian.
Mi się to wydaje zrozumiałe. Ci pierwsi to przeważnie politolodzy, europeiści, generalnie humaniści. Uczą się o tym. Ci drudzy to inżynierowie, przedsiębiorcy, umysły ścisłe - ludzie którzy obracają kapitałem.
Sorrow pisze:Rozważałem nad tym jak duża część tego co jest wokół mnie zostało utworzone przez socjalistów. (...) To są rzeczy dobre, wielkie, pro-życiowe za które jestem głęboko wdzięczny partii.
Przez socjalistów, a pieniądze wypreparowano z powietrza oczywiście.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2107
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertyzm, a poglądy polityczne

Post autor: Drim »

Mam w wersjach roboczych dłuższego posta, teraz tak krótko.

Pamiętajcie, że mówię o teorii. Teoria w praktyce to co innego.
@Highwind
Przez socjalistów, a pieniądze wypreparowano z powietrza oczywiście.
Z drukarni ? Gospodarka socjalistyczna (czysty socjalizm) zakłada, że każdy podmiot działający na rynku jest własnością państwa. Obywatel dostaje świadczenie za wykonaną pracę od pracodawcy (de facto Skarbu Państwa) i wydaje ją na dobra wyprodukowane przez inne firmy (de facto Skarb Państwa).

Państwo ma wgląd we wszystko więc może dowolnie przesuwać aktywa i pracowników pomiędzy firmami.

Centralnie ustalamy poziom pensji i ceny. Trzymamy się zasady równości która oznacza "dozorcy tyle co lekarzowi, wg potrzeb a nie wg umiejętności" i jedziemy czerwonym autobusem* ku lepszemu światu.

Jakie kto ma potrzeby oczywiście ustala władza pod postacią Partii.

Oto teoria pieniądza w czystym Socjalizmie.

Nie ma podatków. Jupi ! / Wszystko jest podatkiem. Jupi !

100% kontroli nad obiegiem pieniądza.

Co Polskiej Republice Ludowej o mały włos się nie udało.

O mały włos, bo czy to Socjalizm czy Kapitalizm w człowieku drzemie chciwość.
Zawsze drzemała, drzemie i będzie drzemać.

Kowalski stworzył w Socjalizmie czarny rynek. Poszło łatwo bo jakaś własność prywatna się ostała. Ten regularnie rozrastający się czarny rynek w końcu doprowadził PRL to ciężkiej choroby. W Korei Północnej czy na Kubie czarnego rynku praktycznie nie ma, w porównaniu do PRL jest on w szczątkowej formie.

Dewizy. No bo trzeba ten kauczuk za USD w Wietnamie na opony do Dużego Fiata kupić, albo inne dobra. Mamy 100% udziałów w rynku to możemy coś na eksport wyprodukować i sprzedać. PRL produkował maszyny, broń, statki, węgiel. Sprzedawaliśmy na cały świat.

No to tyle jeśli chodzi o czysty Socjalizm. 13 XII 1981 system ten został zastąpiony juntą wojskową, a po juncie przyszli neoliberałowie.

Mówiąc o tzw. "Świat Zachodu" w XXI wieku to raczej każdy jest zachwycony mariażem Socjalizmu z Kapitalizmem.

Wiem, wiem. Hayek się w grobie przewraca.

Doktryna Powszechnego Dochodu Gwarantowanego - "czy się stoi, czy się leży, tysiąc złotych się należy" - który wg założeń powinien wyrównać status życia w kaście ubogiej generalnie cierpi katusze z powodu... matematyki***.


Niestety, na horyzoncie wyłania się widmo Narodowców. Gdzie "Dobro Narodu ponad Interes Prywatny" leży dziwnie blisko przy haśle "Gospodarka Socjalistyczna".


...

*https://www.youtube.com/watch?v=yNdhbfFtH2c
** dlaczego kapitalista na w awatarze symbol grupy z pogranicza anty-kapitalizmu
***W Norwegii doktryna Basic - Income to fakt. Podatki ? Nie. Państwo jest właścicielem paliw kopalnych które sprzedaje, a powstały z tytułu sprzedaży przychód, pod odjęciu kosztów rozdziela wśród obywateli. Wydobyciem tyra się Gazprom i British Petroleum.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2107
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertyzm, a poglądy polityczne

Post autor: Drim »

Polska Republika Ludowa
Polska Rzeczpospolita Ludowa
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Introwertyzm, a poglądy polityczne

Post autor: highwind »

Obrazek
Korwin krul, Korwin krul!
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2107
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertyzm, a poglądy polityczne

Post autor: Drim »

Może ponowie pytanie... licząc naiwnie, że będzie jakaś odpowiedz.

Ciągle na ustach wolny rynek & Korwin a w awatarze symbol internetowej bojówki, stojącej w konflikcie z własnością prywatną głoszącej anty kapitalistyczne hasła, chociażby takie jak walka z gospodarką opartą na patentach i oddanie własności intelektualnej w ręce ludu.

a własność intelektualna i własność środków produkcji stoją niebezpiecznie blisko siebie

...

Why is that ? Is it a joke ? Or you just don't get economics well ?

W sumie, to się trzyma kupy. Korwin to żart którym nie warto się przejmować.
emfausto

Re: Introwertyzm, a poglądy polityczne

Post autor: emfausto »

@Drimlajner
najpierw trzeba by było spytać Higha, czy w ogóle utożsamia się z grupą "Anonymous" ?
Ostatnio zmieniony 05 lip 2014, 19:51 przez emfausto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2107
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertyzm, a poglądy polityczne

Post autor: Drim »

Założyłem, że jak ktoś ma w awatarze ich symbol to tak jest.

Założenie błędne ? Wystarczy powiedzieć.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertyzm, a poglądy polityczne

Post autor: Agon »

Ja to interpretuję tak:
Anonymous walczą o wolność, Korwin walczy o wolność (to że nawzajem się te dwie opcje gryzą nie ma znaczenia, znaczenie ma WOLNOŚĆ). Da się to połączyć? Da się. I w dodatku mamy fajną hipokryzję. Wielu gimbów w ten sposób funkcjonuje.

A tak na serio to wątpię, by highwinda to obchodziło, pewnie sobie wstawił taki avatar, bo mu się spodobał. Jest korwinistą, więc raczej z Anonkami się nie identyfikuje, ale najlepiej go po prostu spytać.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2107
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertyzm, a poglądy polityczne

Post autor: Drim »

Myślę, że całość to żart. Korwin & Anonki, tak introwertykom na złość i dla żartu.


Da się to połączyć? Da się.
Moim zdaniem nie da się, Anonki stoją zbyt blisko Karola Marksa a Korwin zbyt blisko Adama Smitha.

...

A tak na serio Panowie, mój post na który tak żywo zareagowaliście to nic innego jak powiedzenie...

SPRAWDZAM, karty na stół
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Introwertyzm, a poglądy polityczne

Post autor: highwind »

Podobał mi się ten obrazek, jako materiał na avatar. Przy zakładaniu konta poszukiwałem natchnienia co do wizualizacji stanu ducha, w którym się wtedy znajdowałem. I skojarzył mi się na tyle mocno, że postanowiłem go zagospodarować. Z animusami mam tyle wspólnego, że brałem udział w protestach przeciwko ACTA i kiedyś dużo na 4chana wchodziłem :P A maska Guya Fawkesa kojarzy mi się bardziej z V for Vendetta niż z anonimowymi - uwielbiam ten film. O anonimowych się nawet jakoś ostatnio nie słyszy.
Co do żartów - http://korwin-meme.tumblr.com/ Proszę, niektóre są przednie.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertyzm, a poglądy polityczne

Post autor: Agon »

Drimlajner pisze:Myślę, że całość to żart. Korwin & Anonki, tak introwertykom na złość i dla żartu.


Da się to połączyć? Da się.
W jaki sposób możemy połączyć definicję wolności by Adam Smith i definicję wolności by Karol Marks ? Ja takiego połączenia nie widzę.
Bo i tu i tu jest gadka o wolności i walce ze złym niewolniczym systemem, gimby to uwielbiają.
Drimlajner pisze:A tak na serio Panowie, mój post na który tak żywo zareagowaliście to nic innego jak powiedzenie...

SPRAWDZAM, karty na stół
Na jakim ja forum jestem? Dla introwertyków, czy dla INTERNETOWYCH TROLLI?!
highwind pisze:Z animusami mam tyle wspólnego, że brałem udział w protestach przeciwko ACTA i kiedyś dużo na 4chana wchodziłem :P
A walka z ACTA się nie gryzie z Korwinem, który chce wolnego rynku, a ACTA miała pilnować by przedsiębiorca nie był okradany z własności intelektualnej?
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2107
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertyzm, a poglądy polityczne

Post autor: Drim »

A nie mówiłem ? To wszystko to żart. Korwin i Anonki, nic czym można by się było przejmować czy o zgrozo, brać na poważnie :)
Na jakim ja forum jestem? Dla introwertyków, czy dla INTERNETOWYCH TROLLI?!
Nie wiem o co Ci chodzi ? Ja na prawdę chciałem wiedzieć czy High jest takim tru Korwinistą czy tylko robi sobie jajca, wyszło, że robi sobie jajca.

Kto pyta nie błądzi. Czy jakoś tak.
Bo i tu i tu jest gadka o wolności i walce ze złym niewolniczym systemem, gimby to uwielbiają.
Potrafisz Agonku znaleźć jakiś fragment z Smitha lub Marksa o walce ze złym niewolniczym systemem czy o ? Mięso rzucone na oślep ?
Ostatnio zmieniony 05 lip 2014, 20:40 przez Drim, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertyzm, a poglądy polityczne

Post autor: Agon »

W sumie highwind cały czas żartuje, bo z jednej wykorzystuje socjal by mieć darmo studia i tytuł, z drugiej głosi korwinizm, a z trzeciej walczy z ACTA. No troll jak nic xD
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2107
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertyzm, a poglądy polityczne

Post autor: Drim »

Te, Trollu Agonie !
Bo i tu i tu jest gadka o wolności i walce ze złym niewolniczym systemem, gimby to uwielbiają.
Potrafisz Agonku znaleźć jakiś fragment z Smitha lub Marksa o walce ze złym niewolniczym systemem czy o ? Mięso rzucone na oślep ?
ODPOWIEDZ