Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: Miszka »

Ok, dzięki za wyjaśnienie, choć sam inaczej bym zdefiniował prawicę/lewicę.

Wracając do Twojej sondy; Faszyści sami nie uważali się ani za prawicę ani za lewicę więc raczej skrajną prawicą nie byli, choć promowali ideały kojarzone częściej z prawicą.
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: MetalMan »

Mówiąc o ideałach prawicy masz na myśli upaństwowienie przemysłu czy zupełne podporządkowanie sobie jednostki? A może bariery celne i dążenie do autarkii? :D
Przecież faszyzm to typowy ustrój socjalistyczny, Niemcy się nawet z tym nie kryli[Nazizm - Narodowy Socjalizm]. Taka komuna o lekkim zabarwieniu nacjonalistycznym :D
Socjalizm zawsze potrzebuje czegoś co jednoczy tłuszczę: raz próbują z masą robotniczo-chłopską, innym razem wykorzystują żołnierzy, weteranów i inwalidów wojennych, czasami też religię lub nastroje patriotyczne. A ostatnio najczęściej gromadzą swój elektorat niszcząc pojęcie tolerancji i szacunku. Znakiem naszych czasów jest to, że 'tolerancyjna' osoba 'popierająca' związki homoseksualne nie ma oporów, by wyszydzić katola czy gościa, który założy skarpety do sandałów. :)
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
arbuz25
Pobudzony intro
Posty: 130
Rejestracja: 10 paź 2012, 20:48
Płeć: mężczyzna

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: arbuz25 »

MetalMan pisze:Znakiem naszych czasów jest to, że 'tolerancyjna' osoba 'popierająca' związki homoseksualne nie ma oporów, by wyszydzić katola czy gościa, który założy skarpety do sandałów. :)
Dokładnie. Wg nich chodzenie z gołą dupa po ulicy jest ok, ale jak ktoś ubierze skarpety do sandałów, to trzeba go zlinczować.
Everything

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: Everything »

Oo.. Też byłem nazywany jako “homofobik“.
Coś jest w tym złego, że nie popieram tejże innej orientacji ?. Nikogo za to nie biję, z siekierą nie ganiam.. więc ?, jestem homofobem ?.
To, że często nie piszę z takimi ludźmi (internetowo..), bo mnie to w pewien sposób obrzydza, jest ohydne.. oznacza to, że jestem homofobem.. ?.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 526
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: jubei »

Coraz bardziej mam wrażenie, że dalej żyjemy w kołchozie. Tylko tym razem nie jest to sowiecki kołchoz ZSRR a Eurokołchoz. Propaganda w TV i wymuszanie tolerancji. Tylko jak to ma się do wolności słowa. Skoro ktoś ma inne zdanie to nie może o tym powiedzieć? Za kilka lat pewnie Komisja Europejska albo sąd w Strassburgu będzie nakładał jakieś bezprecedensowe kary na "nietolerancyjnych" czyli nie idących w linii partii.
Wiele pisałem na tym forum że nic do Homoseskualistów nie mam, tylko że to się nie trzyma kupy, ta cała ideologia jaką nam się sprzedaje.
Choćby ta debata, https://www.youtube.com/watch?v=Zbn2vvNB7ls mam wrażenie że jest robiona trochę pod opcję antyhomoseksualizmu, ale i tak opcja przeciwna się sama ośmiesza. W związkach homoseksualnych "mogą się rodzić dzieci", a kasa z UE płynie...
"Life is so unnecessary"
lukasamd

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: lukasamd »

Za kilka lat Europą będzie rządziło prawo szariatu.. na własne życzenie.
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: So-ze »

Everything pisze:Oo.. Też byłem nazywany jako “homofobik“.
Coś jest w tym złego, że nie popieram tejże innej orientacji ?. Nikogo za to nie biję, z siekierą nie ganiam.. więc ?, jestem homofobem ?.
To, że często nie piszę z takimi ludźmi (internetowo..), bo mnie to w pewien sposób obrzydza, jest ohydne.. oznacza to, że jestem homofobem.. ?.

Jest coś o czym nie wiem, czy coś jednak zmieniło się w polskiej interpunkcji? Te kropki i przecinki po pytajnikach w każdym Twoim poście rażą w oczy. Jeśli to zabieg dla podkreślenia swojej odmienności to trochę nietrafiony.

To dosyć długi post ale mam nadzieję, że skłoni do myślenia.

@lukasmd @jubei Cóż, ja zjawiska "Eurokołchozu" jakoś nie zauważyłem. W poprzednie wakacje byłem w Belgii (przy okazji w Holandii) na prawie miesiąc, chyba jednym z najbardziej tolerancyjnych i kontrowersyjnych państw w Europie Skandynawii nie licząc. Mieszkałem w zamieszkanej kompletnie przez Arabów dzielnicy, mając blisko siebie dzielnicę uchodźców z Konga i Żydów. Swoją drogą pół miasta należy do Żydów ale antysemitą nie jestem, czepiać się nie będę. Na polskich portalach natknąłem się na nienawiść i niezrozumienie co do belgijskiego społeczeństwa. Bo jak tak można tolerować "ciapatych".

I tak tworzą się trzy obozowiska. Pierwsze to media i celebryci. Bycie tolerancyjnym jest fajne, cool i tak dalej, najlepiej kup jeszcze Coca-Colę i podziel się nią z nigeryjskim bratem czy Arabem. Drugie, to osoby, którzy możliwe, że widzieli kiedyś Egipcjanina lub Turka w budce z kebabem, lecz nie mieli żadnej bliższej styczności. Dopóki nie pojechałem do Belgii, w sumie nie miałem własnego zdania. Starałem się rozkminić kiedyś ten cały konflikt aż zgłębiłem się do podziałów muzułmanów na różne odłamy, czy wydarzeń z lat 70. na Bliskim Wschodzie. I zrozumiałem dlaczego ludzie, którzy tam mieszkają mogą być źli na Zachód. W sumie, mają prawo. Od około 14 lato od czasu WTC (jestem zbyt młody by pamiętać poprzednie wydarzenia) cały czas USA serwuje nam zarzuty wobec Wschodu. Że źli, że terroryści, że walka z islamem jest potrzebna. Tyle, że jak za pewne wiecie zawsze chodzi o ropę.

Może nie jest to głębokie, ale kiedyś ktoś powiedział (lub napisał - już nie pamiętam), że nie ma czegoś takiego jak wojna z przyczyn religijnych. Oczywiście można pokazać jakiś wsioków z afgańskiego zadupia, którzy np. zabili np. szyitów czy katolików ale wyobraźmy sobie teraz inną sytuację. Muzułmanie to najbardziej rozwinięta cywilizacyjnie religia świata. Załóżmy, że najpotężniejszym krajem na świecie jest Iran. Jest w nim siedziba odpowiedników serwisów Google, YouTube, największe media itd. W Polsce życie toczy się tak jak teraz. I załóżmy jest program w takiej arabskiej telewizji o katolikach w Polsce. I co można by pokazać? Dobrego ojca, który spalił całą rodzinę? Matkę, która uderzała swoim dzieckiem lub wyrzuciła je do śmietnika? Zakopała w ogródku? Do tego można by przypisać etykietkę "zły katolicki Zachód" i voila. I co sobie pomyślą widzowie takiej telewizji? Że Zachód to chore miejsce. Nie bronię morderców i gwałcicieli ze Wschodu. Ale też nie uważam, że jesteśmy dużo od nich lepsi.

Taka drobna dygresja. Wracając do Belgii. Pierwszy raz w życiu spotkałem muzułmankę, na oko dwadzieścia parę lat w szpilkach, umalowana, z pomalowanymi paznokciami, w legginsach, kurtce i... huście. Byłem w szoku. Uroda definitywnie semicka, więc o europejskich korzeniach raczej nie ma mowy. Tak czy inaczej, na jakimś irańskim zadupiu na pewno ciepali by w Nią kamieniami. Kiedyś słyszałem, że muzułmanka może odkrywać twarz tylko przed mężczyzną. A na ulicy dziewczyn bez chust było całkiem sporo. Chodziłem na kebaba do pewnej syryjskiej rodziny, mili ludzie (żona z chustą), już trochę wiekowi, chcący dożyć swą starość w spokojnym kraju, ale znowu odbiegam od tego co chciałem napisać :D To był drugi dzień mojego pobytu, do pomocy na kuchni przyszła ich córka (bar z kebabem był na parterze ich domu). Może nieco starsza ode mnie. Patrzyłem na Nią, była bez chusty, nawet ładna, parę razy zerknęła czy się uśmiechnęła... a ja trochę się bałem bo zastanawiałem się, czy ją zaraz ojciec zdzieli jak to zobaczy. I nic.

Zdarzyło się raz czy dwa, że wracałem około 2 w nocy z pubu czy po spacerze. A że droga wiodła przez całą dzielnicę trzeba było jakoś przejść. No i żyję. Siedzieli młodzi i starsi Arabowie tu i ówdzie, mijałem ich nawet z odległości pół metra i nic. Żyję. Nikt mnie nie zaczepiał, nie obrażał, nie opluł, nie pobił. Wiem, że to pojedyncze przypadki ale wydaje mi się, że nikt nie stara się ich pokazać od tej strony cywilizowanej. Przecież nie wszyscy muzułmanie ślepo wierzą w Koran. Tak samo nie każdy Europejczyk czyta Biblię. Sam jestem ateistą.

Jeszcze nawiązując do tego co napisał @lukasmd. Aztekowie i Inkowie też zostali wyparci. Gdyby nie to zamiast obecnych Stanów Zjednoczonych mielibyśmy do czynienia z krajem zbliżonym do Australii. Jeśli taka jest kolej rzeczy i islam wyprze chrześcijaństwo w Europie... cóż... niech tak będzie. Nie mam na to wpływu, że jakaś kobieta po paru tekstach jakiegoś Egipcjanina typu "Aj low ju" czy jakimś kaleczonym "Kofam dziem" będzie chciała ślubu i dzieci. Oczywiście na warunkach ojca.

A to, że w Belgii, Francji i Holandii są pieniądze na socjal i za każde dziecko Arab dostaje 800-900€ (potwierdzone). Na Islandii też jest dobry socjal i ponoć Polki mnożą się tam jak króliki. A u nas w kraju za niski przyrost. Według mnie to obrzydliwe mieć dzieci dla pieniędzy. Tyle, że u Arabów wynika to z kultury i wierzeń, że im więcej dzieci tym spokojniejsza starość a u nas to chyba z polskiej chciwości. Dziękuję za uwagę.
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: Miszka »

Według mnie to obrzydliwe mieć dzieci dla pieniędzy. Tyle, że u Arabów wynika to z kultury i wierzeń, że im więcej dzieci tym spokojniejsza starość a u nas to chyba z polskiej chciwości. Dziękuję za uwagę.
Nie powiedziałbym że Polki są specjalnie chciwe. Znam dużo kobiet (choćby moje siostry) które chciałby by mieć wiele dzieci ale ich na to nie stać. Pewnie jakby w Polsce był lepszy socjal to też by u nas pojawiło się więcej rodzin wielodzietnych, niekoniecznie nastawionych na zysk.
Za kilka lat Europą będzie rządziło prawo szariatu.. na własne życzenie.
Przetrwają najsilniejsi, jeśli jesteśmy słabi to nas problem jak by to pewnie ujął Karol Darwin ;)

A tak poważnie to to że ludzie się mieszają/emigrują jest normalne. My też tu nie jesteśmy pierwsi i pewnie nie ostatni. Nawet tereny naszego państwa jeszcze jakieś 100lat temu zamieszkiwały oprócz nas inne narody, to że znowu jakieś inne się pojawią nie będzie niczym niezwykłym.

Bośniacy są muzułmanami, a jakoś podróże po tym kraju wspominam baardzo miło, chyba tylko w Rumunii spotkałem tak samo życzliwych ludzi. Oczywiście fanatycy pewnie też są, ale czy w innych religiach/narodach nie brakuje idiotów?

Oj, sam nie wiem jak się odnieść do tego z czego próbuje się teraz zrobić główne problemy świata. Szczerze mówiąc imigranci specjalnie mi nie przeszkadzają, bardziej denerwuje mnie to niektórzy mogą żyć dobrze z zasiłku, inni znowu starają się pracować i płacić podatki a i tak mają pod górkę. Ale to nie problem tych co wykorzystują prawo tylko tych co je tworzą. Analogicznie to nie wina cyganów że mogą żyć z zasiłków tylko nas że im te zasiłki dajemy itd.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 526
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: jubei »

@So-Ze
Fajnie napisane, kilka celnych uwag bym rozwinął, jak o wojnie o ropę, o życiu wspólnie różnych nacji obok siebie, że nie ma wojny z przyczyny religii, ale dużo by pisać. Wytłumaczę się tylko z eurokołchozu, bo generalnie mamy wprowadzać w całej unii takie samy zasady i przepisy, to gdzie jest miejsce na tę różnorodność. To że jest wiele nacji i że jest różnorodnie nie wynika z samej istoty pochwały róznorodności a tylko z tego że inni przyjeżdżają za chlebem, pasuje aby mieli się dostosować i pracować i tolerować siebie nawzajem a nie ganiać po ulicach. My żyjemy we własnym kraju, to rządźmy tak jak chcemy, a nie centralnie planowany system z Brukseli z budżetami na 7 lat jak w sowieckim sojuzie i dajemy się rządzić przez innych. Niech i do nas też przyjeżdzają kolorowi, tylko jak chcą zostać to niech się dostosują, to ich wybór. Jak nie chcą to mogą nie być tolerowani a to mogą jechać dalej. A co do tego że jedne mułzumanki sie malują i chodzą odkryte (może to tylko hinduski?) a inne nie to też nie obczajam dlaczego.
"Life is so unnecessary"
Everything

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: Everything »

So-ze pisze:
Everything pisze:Oo.. Też byłem nazywany jako “homofobik“.
Coś jest w tym złego, że nie popieram tejże innej orientacji ?. Nikogo za to nie biję, z siekierą nie ganiam.. więc ?, jestem homofobem ?.
To, że często nie piszę z takimi ludźmi (internetowo..), bo mnie to w pewien sposób obrzydza, jest ohydne.. oznacza to, że jestem homofobem.. ?.
Jest coś o czym nie wiem, czy coś jednak zmieniło się w polskiej interpunkcji? Te kropki i przecinki po pytajnikach w każdym Twoim poście rażą w oczy. Jeśli to zabieg dla podkreślenia swojej odmienności to trochę nietrafiony.
Masz z tym jakiś problem ?, drobny błąd ;] i tyle. W każdym moim poście ? Proponuję Ci zakup okularów ;).
Awatar użytkownika
MichalLodz
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 12 kwie 2014, 21:42
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Łódź

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: MichalLodz »

Jestem tolerancyjny odnośnie seksualności innych. Jesli zaś chodzi o LGBT, parady dewiacji i tym podobne to zbiera mi się na wymioty. Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym po co to wszystko? Po co LGBT, islamizacja europy itp? Otóż polecam zobaczyć prelekcję z byłym decydentem radzieckiego KGB Jurijem Bezmienowem pt. "Jak zniszczyć państwo". Nie daje to co prawda całej odpowiedzi na to jakie siły za tymi procesami stoją i tym kierują, ale pozwala zrozumieć trochę więcej świata, że to tak ujmę.

https://www.youtube.com/watch?v=ZMEtzlbpELA

PS. "Materiał pochodzi z czasów zimnej wojny, ale jest przerażająco aktualny"
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: Miszka »

Trochę śmierdzi mi to teoriami spiskowymi. Dobrobyt zawsze sprzyjał demoralizacji - jak choćby w starożytnym Rzymie - i nie szukałbym tu wrogich mocy.
Europa staje się coraz islamska - też bym nie panikował. Narody i religie zawsze się mieszały. Kiedyś byli żydzi teraz są muzułmanie, co z tego wyniknie się okaże. Jeśli islam wyprze chrześcijaństwo to problem chrześcijaństwa; widocznie ono już nie jest tak silną religią jak kiedyś. Walka o byt przegrana jakby to powiedział Darwin.
arbuz25
Pobudzony intro
Posty: 130
Rejestracja: 10 paź 2012, 20:48
Płeć: mężczyzna

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: arbuz25 »

Miszka pisze: Europa staje się coraz islamska - też bym nie panikował. Narody i religie zawsze się mieszały. Kiedyś byli żydzi teraz są muzułmanie, co z tego wyniknie się okaże. Jeśli islam wyprze chrześcijaństwo to problem chrześcijaństwa; widocznie ono już nie jest tak silną religią jak kiedyś.
A co z ateistami? Też ich wyprą?
Snake
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 16 lip 2013, 16:18
Płeć: nieokreślona

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: Snake »

Nazwano mnie homofobem i faszystą jednocześnie :D
Mnie nie obchodzi kto jaki jest, dopóki nie wtrąci się do mojego życia, mam 2 znajomych homoseksualistów, normalni ludzie, nie obchodzi mnie jacy są, normalnie się z nimi dogaduję, kiedyś byłem bardzo konserwatywny, teraz czuję jasność umysłu, kiedy nie identyfikuję się z niczym. :D
Jeśli jednak miałbym w rękach władzę to bez żadnych skrupułów wykurzyłbym ludzi, którzy mi po prostu nie odpowiadają. :)
Awatar użytkownika
Corpseone
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 02 lip 2014, 11:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: Corpseone »

Nie jestem fanem poprawności politycznej, aczkolwiek sam nie lubię używać ostrych wyrażeń, po prostu nie lubię obrażać kogokolwiek i nawet jak krytykuję kogoś, to robię to w sposób wyważony. Nie podoba mi się, że narzucona poprawność polityczna przez lewicę i tzw. salon jest niekonsekwentna: można mieć uwagi do Rosjan, Amerykanów, Serbów, Brazylijczyków, a nie można mieć krytycznego zdania o Żydach - naród, jak naród - nie oni jedyni w historii ludzkości przeżyli narodowe tragedie. Z tego powodu należy im się specjalne traktowanie? Podobnie nie wolno powiedzieć niczego negatywnego o homoseksualistach i innych przedstawicielach niestandardowych preferencji seksualnych - i to uważam za chorobę naszych czasów, chorobę, która będzie się wkradać coraz mocniej z dyskusji uczelnianych do codzienności. Uważam, że formułowanie opinii generalizowanych nie jest dobre, bo w każdej nacji są ludzie porządni, jak i nieporządni. Raczej jestem człowiekiem tolerancyjnym, ale podkreślam - tolerancyjnym w słownikowym znaczeniu słowa "tolerancja" - czyli "z trudem znoszę coś, co wydaje mi się niesłuszne". Dzisiaj tolerancja jest pomylona z akceptacją, a nawet i afirmacją.
ODPOWIEDZ