Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
Krukus
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 20 lut 2015, 0:42
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: Krukus »

W związku z tym że jestem libertarianinem ideowym, a realistycznie liberałem to oczywiście i od lewicy i prawicy czyta się czasami niezłe, a czasami śmieszne hejty. Uważam, że powinien istnieć pełny wolny rynek(już hejty od lewicy), ale jednak też i z umiarkowanym socjalem(kuce). W sprawach światopoglądowych jestem za pełną wolnością wyboru i wyrazu, a z drugiej strony jestem patriotą i walę poprawność polityczną. Jestem deistą, a jednocześnie nie atakuję wierzących i kleru. Uważam, że należy pozwolić mi dać żyć swobodnie i dać żyć swobodnie innym, co pewnie dla chcącej kontrolować moralność prawicy czy gospodarkę lewicy jest abstrakcyjne, ale tak to wygląda :mrgreen:
Awatar użytkownika
koszka matreszka
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 11 lut 2015, 20:56
Płeć: kobieta
Enneagram: 6w5
MBTI: ENFJ

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: koszka matreszka »

@Krukus
Widzę już że pewnie w wielu kwestiach dogadalibyśmy się, ale słowo 'libertarianizm' zaczęło nabierać takiego wydźwięku ostanimi czasy że kojarzy się ze wszystkim co najgorsze. Może dlatego ludzie tak reagują na wygłaszany przez ciebie światopogląd. Sama zwykle staram się nie uczestniczyć w politycznych wymianach zdań bo to jałowa strata energii i czasu, a każdy czytelnik i tak pomyśli sam.

Ale przyznam z pewną doza nieśmiałości że ostatnio bardziej bawię się promując komunizm bo to daje mi więcej zabawy. :P

BTW Gdy czytam ten temat i to co ludzie piszą o 'lewicy' to wyglądam tak:

Obrazek

Zastanawiać mnie zaczęło bardziej nie dyskutowanie o przekonaniach, tylko to, skąd ludzie swoje przekonania biorą (inb4 Korwin), jak do nich doszli, jakie zdarzenia w życiu i fakty społeczne ich uksztąłtowały. To myślę że byłoby bardzo ciekawe poczytac. :)
Jeszcze czarne pod kopalniami
hałdy i widma domostw.
Przyszłość przed nami!
Byt określa świadomość!
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: highwind »

Druga strona barykady odnosi to samo wrażenie czytając lewackie brednie. I tak to się kręci.
VampirLestat

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: VampirLestat »

Patrzę na to z niesmakiem, ale w sumie są mi obojętni. Jeżeli się kochają itp, to niech ta będzie, ja nikomu nie przeszkadzam. Uważam tylko, że nie powinni adoptować dzieci i stawiać tęczy przed kościołem, który sobie tego nie życzy. Popieram, że gdy dwie osoby się kochają i bez ślubu dadzą radę i nie będą narzekać. Po co ciągle drzeć się i wyzywać wszystkich od rasistów, parodiować tradycję kościoła? I mówię to obiektywnie.... Bo w końcu nikt ich za poglądy nie bije, nie poniża, są normalnymi obywatelami i niech zachowują się normalnie.
PabloKK
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2015, 19:53
Płeć: mężczyzna

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach inny

Post autor: PabloKK »

Taaa... Przez to ,że wybieram Korwina Mikke ,zostałem nazwany faszystą :D
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: Coldman »

Szperałem po necie i znalazłem fajną historyjkę na temat systemów, nie chciałem tworzyć nowego wątku myślę że ten się na da
Nestor pisze::)
Paczaj Nestor

Otóż wyobraź sobie, że dwóch kolegów - Janek i Andrzej pojechali na wakacje zbierać arbuzy. Janek pracował u Wujka Kapitalizm, a Andrzej - u Ciotki Komunizm.

Janek usłyszał od Kapitalizma: "Słuchaj, tu jest pole arbuzów. Masz o nie dbać, podlewać i pielić je. Będziesz je także zrywał i przynosił do mnie. Za każde trzy zerwane arbuzy, dostaniesz jednego. Nie interesuje mnie, czy będziesz to robił sam, czy nie. Chcę widzieć efekty i za nie będziesz nagradzany"

Ciotka Komunizm zaś powiedziała Andrzejowi: "Praca jest najważniejsza! Zapewnię Ci ją więc wraz z godziwym bytem. Chcę, żebyś dzielnie pracował na moim polu arbuzów i dbał o nie. Codziennie wieczorem dostaniesz ode mnie 10 arbuzów."

Oboje wzięli się do pracy. Janek kombinował, wymyślał nowe sposoby nawożenia arbuzów, unowocześniał irygacje. Wiedział, że od tego, ile arbuzów zbierze, zależy ile ich otrzyma. Czasem było ciężko - a to szarańcza, a to powódź - i nieraz zbierał niewiele, niewiele dostając. Ale rozwijał poletko jak tylko mógł wiedząc, że od tego zależą jego zyski. Z czasem jego pole (a właściwie wujka Kapitalizma) stało się wielką, nowoczesną farmą, na której Janek w zasadzie tylko klikał myszką, a posłuszne roboty oraz najemni pracownicy sami zbierali arbuzy.

Andrzej początkowo też się starał. Ale bez względu na to, ile zebrał, zawsze dostawał wieczorem 10 - wedle umowy z Ciotką. Doszedł więc szybko do wniosku, że nie warto się przemęczać i jak Ciotka nie widziała, wylegiwał się w słońcu albo grał na PSP. Z czasem - jego pole stawało się coraz bardziej zapuszczone i rodziło coraz mniej i coraz gorszej jakości arbuzy. Ale on się nie przejmował. "Co z tego" - myślał - "Że Janek dostał dziś 60 arbuzów? Nigdy nie jest pewnym, czy zbiory się udadzą i nie zawsze ma pewność, że będzie miał co jeść. Ten jego wujek Kapitalizm jest bez serca!" I Andrzej pracował tyle o ile - jak ciotka patrzyła. Pewnego jednak razu ciotka Komunizm wezwała Andrzejka do siebie i powiedziała: "Słuchaj, głupia sprawa, ale w mojej piwniczce nie ma już arbuzów. Od dawna nic nie przynosisz, więc nie mogę Ci nic dzisiaj dać." Andrzejek zeźlił się okropnie, zastrajkował i zostawił ciotkę i zrujnowane pole arbuzów. Chcąc, nie chcąc, musiał iść pracować do wujka Kapitalizma.

I czasem tylko smutno spoglądał w przeszłość, tęskniąc za pracą u ciotki Komunizm. "Było jak było, ale arbuzy zawsze wieczorem miałem zapewnione. Byt też miałem godziwy i nie musiałem martwić się o jutro."
Awatar użytkownika
challenge_accepted
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 26 lis 2015, 10:10
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Chełm

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: challenge_accepted »

@Coldman fajna historia :) Szybko w mojej głowie pojawia się nawiązanie do krowy, a ustrój polityczny. Powiadają Wasz cyrk, Wasze małpy...
Dawno, dawno temu, w pewnej wiosce w Indiach pewien mężczyzna obwieścił, że będzie kupował małpy, płacąc po 10 dolarów za sztukę. Wieśniacy widząc, że małp jest pod dostatkiem, wyruszyli do lasu, aby je łapać. Mężczyzna kupił tysiące małp po 10 dolarów, ale kiedy ich populacja zaczęła się zmniejszać, wieśniacy zaprzestali starań. Mężczyzna zatem ogłosił, że zapłaci za małpę po 20 dolarów. To sprawiło, że wieśniacy wzmogli starania i znowu zaczęli łapać małpy. Jednak wkrótce populacja spadła jeszcze bardziej i ludzie zaczęli wracać do swych gospodarstw. Stawka została podniesiona do 25 dolarów, ale małp zrobiło się tak mało, że problemem było w ogóle zobaczyć jakąś małpę, a co dopiero ją złapać. Mężczyzna zatem ogłosił, że kupi małpy po 50 dolarów za sztukę!
Ponieważ jednak musiał udać się do miasta w ważnych interesach, jego asystent pozostał w wiosce, aby prowadzić skup w jego imieniu.
Pod jego nieobecność asystent zaproponował wieśniakom:
- Popatrzcie na tę ogromną klatkę i te wszystkie małpy, które skupił. Sprzedam je wam po 25 dolarów, a gdy mężczyzna wróci z miasta, odsprzedacie mu je po 50 dolarów.
Wieśniacy wydobyli swoje oszczędności i wykupili wszystkie małpy. I nigdy więcej nie zobaczyli już ani owego mężczyzny, ani jego asystenta - tylko same małpy.
Nestor

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: Nestor »

Obrazek
Dwóch żebraków siedzi obok siebie na ulicy w Rzymie. Jeden ma przed sobą krzyż, drugi natomiast Gwiazdę Dawida.
Wielu ludzi przechodzi obok nich, ale wrzucają pieniądze tylko do czapki żebraka siedzącego z krzyżem.
Pojawia się ksiądz, zatrzymuje się i przygląda się tłumom ludzi dającym pieniądze żebrakowi z krzyżem.
Jednak nikt nie daje temu z Gwiazdą Dawida. Wreszcie, ksiądz podchodzi do tego z Gwiazdą Dawida i mówi:
"Mój biedny człowieku, czy nie rozumiesz? To kraj katolicki, to miasto jest siedzibą chrześcijaństwa.
Ludzie nie dadzą ci żadnych pieniędzy, zwłaszcza, jeśli siedzisz obok żebraka który ma krzyż.
Tak naprawdę, z czystej złośliwości dadzą jemu zamiast tobie." Żebrak z Gwiazdą Dawida wysłuchał księdza, zwrócił się do żebraka z krzyżem i powiedział:
"Mosze, spójrz kto próbuje uczyć braci Goldstein o marketingu".
A znacie o cwaniaku, który chciał wykiwać lekarza mającego lek na wszystko?
Awatar użytkownika
challenge_accepted
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 26 lis 2015, 10:10
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Chełm

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: challenge_accepted »

Na tym obrazku brakuje tylko gwiazdeczki. Dofinansowania udzieli im UP :)
LaVolpe
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 29 lis 2015, 1:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: LaVolpe »

Szczerze mówiąc kiedy w dyskusji zaczyna się szafować argumentami typu "jesteś głupi i zaraz Cię naprostuję", to kończę rozmowę bo w moim odczuciu to nie o to chodzi w wymianie poglądów, ale jednocześnie nie obrażam się. A nazywają mnie różnie i skrajnie typu lewaku/prawaku, pedałolub/homofob i w totalnie nie pasującym kontekście, więc jakże mam się gniewac za głupotę innych którzy nie zauważają wyróżnionej przeze mnie sytuacji.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 377
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: patha »

Zarejestrowałem się tylko dlatego, że OP przywrócił mi wiarę w ludzi :D

Jeżeli ktoś używa słów, których znaczenia nie rozumie (zwłaszcza jako inwektyw) to dla mnie jest idiotą.
spy
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 25 lip 2015, 19:18
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Kraków

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: spy »

ja krótko: wolność wyboru to najpiękniejszy aspekt bycia człowiekiem, coś, co odróżnia nas od zwierząt, według chrześcijan także dar od Stwórcy. Dlatego nie rozumiem, jak można wymagać od innych, żeby dostosowywali się do naszych własnych poglądów i przekonań, narzucać im swój pomysł na życie i obierać wolność wyboru. Nigdy nikogo nie przezywałam, "faszystów" i "homofobów" zostawmy tym prymitywniejszym osobnikom, którzy lubią przezywać ludzi, ale jeśli jakiś człowiek zechce ograniczać czyjąś wolność w imię poczucia wyższości jego poglądów nad cudzymi, w moich oczach nie zasługuje na jakiekolwiek zainteresowanie.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 377
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: patha »

spy pisze:ja krótko: wolność wyboru to najpiękniejszy aspekt bycia człowiekiem, coś, co odróżnia nas od zwierząt, według chrześcijan także dar od Stwórcy. Dlatego nie rozumiem, jak można wymagać od innych, żeby dostosowywali się do naszych własnych poglądów i przekonań, narzucać im swój pomysł na życie i obierać wolność wyboru. Nigdy nikogo nie przezywałam, "faszystów" i "homofobów" zostawmy tym prymitywniejszym osobnikom, którzy lubią przezywać ludzi, ale jeśli jakiś człowiek zechce ograniczać czyjąś wolność w imię poczucia wyższości jego poglądów nad cudzymi, w moich oczach nie zasługuje na jakiekolwiek zainteresowanie.
A jak precyzyjnie określić granicę czyjejś wolności w świecie, w którym istnieją miriady połączeń ?
np.
Czy sąsiad robiący grilla, wpuszczający śmierdzący spalenizną dym w moje okno narusza moją wolność?
Czy fabryka, której działalność doprowadziła do obniżenia poziomu wód gruntowych w okolicy, przez co dziadek z Koziej Wólki nie ma wody w studni naruszyła jego wolność czy nie?

Liberałowie twierdzą, że "wolność mojej pięści mieści się tam, gdzie zaczyna się wolność Twojego nosa". Czyli gdy zamachnę się i zatrzymam moją pięść tuż przed nosem liberała to nie naruszę jego wolności? :) To strasznie prymitywna definicja.

Niestety w naszych bezmózgich czasach złożoność całego zagadnienia została zredukowana do jakiś bzdurnych spraw światopoglądowych i seksualnych, które ekscytują gawiedź.
wolność wyboru to najpiękniejszy aspekt bycia człowiekiem, coś, co odróżnia nas od zwierząt, według chrześcijan także dar od Stwórcy.
"Wolność wyboru" jako wartość jest postrzegana jedynie w krajach zachodnich i wyrosłych z katolickiego rdzenia (zatem także protestanckich, ale już nie prawosławnych). W pozostałych cywilizacjach nawet się nad tym nie zastanawiano.
Nestor

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: Nestor »

patha pisze:Niestety w naszych bezmózgich czasach złożoność całego zagadnienia została zredukowana do jakiś bzdurnych spraw światopoglądowych i seksualnych, które ekscytują gawiedź.
Zwykły zjadacz chleba nie będzie miał takich rozterek o wolności, póki nie zamkną go w więzieniu, bo on intuicyjnie wyczuwa, o co w tym wszystkim chodzi, a szczegółami niech się martwią filozofowie. I to jest piękne. :)

Nauczyciel od historii powiedział mi, że moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna innych. Zniewalamy się wzajemnie. :) Ktoś z tym pohandluje?
ODPOWIEDZ