Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
teoriapogardy
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2016, 0:31
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: teoriapogardy »

I tak można rozkładać każde pytanie, każde słowo. No bo wyobrażenia wolności także się różnią. Na przykład w moim przypadku, nie sądzę, że coś takiego jak całkowita wolność w ogóle istnieje.
Awatar użytkownika
Artmedia9
Introwertyk
Posty: 86
Rejestracja: 26 kwie 2013, 1:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: Artmedia9 »

Ostatecznie każde rozstrzygnięcie o naruszeniu danej wolności lub nie sprowadza się do orzeknięcia, czy miało się taki zamiar.
Awatar użytkownika
Alice
Introwertyk
Posty: 82
Rejestracja: 30 lis 2016, 21:10
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: Alice »

Ależ tu się gorąca dyskusja wywiązała z jednego niewinnego pytania :D

Odpowiadając na pytanie w pierwszym poście - homofobką nie, ale często nazywano mnie rasistką, a czasem nawet faszystką albo małym Hitlerem :D Jednak o ile dwa ostatnie określenia były przesadzone/żartobliwe, to pierwsze w jakimś stopniu może być prawdziwe.
"Zapytasz ją, gdzie jest sens
Wśród szarych dni szarego przemijania
Ona - Alicja to wie
Szczęśliwa jest, choć żyje całkiem sama.."
Awatar użytkownika
Artmedia9
Introwertyk
Posty: 86
Rejestracja: 26 kwie 2013, 1:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: Artmedia9 »

Odkopując - nikt nigdy nie miał powodu, żeby mnie nazwać faszystą, ale gdyby to zrobił, spytałbym go, czy jego zdaniem jestem bardziej nazistą, klasycznym faszystą, frankistą, mosleyowcem, a może raczej strzałokrzyżowcem? Jestem w stanie sobie nawet wyobrazić taki test w brukowcach: Sprawdź, jakim typem faszysty jesteś :D
Awatar użytkownika
Kuqi
Introwertyk
Posty: 94
Rejestracja: 22 paź 2017, 18:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: Kuqi »

Nie jestem żadnym "fobem", ale moje poczucie humoru (czasami bardzo czarne), zdanie na niektóre tematy (np. nie zgadzam się na adopcję dzieci przez pary homoseksualne) mogą niektórym dawać złudne poczucie, że jestem rasistą/homofobem/islamofobem, etc.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 526
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: jubei »

"Life is so unnecessary"
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: s1a3p1a1 »

Dziecinada. Obrzucanie się różnymi wyzwiskami nie jest niczym nowym - jesteśmy do tego przyzwyczajani siłą, od początku. Oceniać innych zawsze będzie łatwo i niesprawiedliwie. Uważam, że lepiej jest zachować ocenę dla siebie, najlepiej taką milczącą. Wolność istnieje, dopóty jeden trzyma ręce na wodzy i nie narusza wolności drugiego.
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: Hazaks »

Moje poglądy w ocenianu innych są bardzo proste, dopóki nie jesteś niebezpieczny i nie naruszasz podstawowych zasad życia w społeczeństwie to rób co chcesz. Co mnie to obchodzi? Staram się unikać konfliktów i do ludzi podchodzić z szacunkiem jeżeli tylko oni podchodzą z szacunkiem do mnie.
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
Awatar użytkownika
Kafaziel
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2019, 22:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: Kafaziel »

Nasz czas dobiega końca
Zamiast wyrwać chwast to jest on podlewany i pielęgnowany. Homoseksualizm to choroba . Nadanie praw małżeństwa i adopcji.To jest obłęd. Co następne legalizacja pedofilii i innych dewiacji
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: Arsen »

Ja uważam że nie ma nic w tym złego. Jestem całkowicie tolerancyjny i po prostu oceniam człowieka całościowo a nie jakie ma preferencje. Każdy ma prawo kochać kogo chce i nie można mu tego zabronić. Nie uważam że adopcja przez tego typu pary jest czymś czego trzeba zabronić. Po prostu ludzie muszą zmienić myślenie i podejście. Oczywiście też jest druga strona że jeśli wybiega to poza normalne egzystowanie w społeczeństwie to powinna taka osoba być negatywnym przykładem jednak nie powinno się oceniać wszystkich po jednym osobniku.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
Kafaziel
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2019, 22:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: Kafaziel »

Preferencje NORMALNE:
Ktoś lubi blondynki inny brunetki, wysokie niskie,szczupłe grube. Tak zostaliśmy stworzeni kobieta i mężczyzna, + i -. To nie jest normalne. To jest choroba anomalia. Jak nie da się tego wyleczyć to nie nadawajemy temu praw. Co ma powiedzieć dziecko które nie doświadczy normalnych rodziców (mama tata) a nie dwóch ojców. Każdy pomija problem bo ma swoje życie i nie interesuje się przyszłymi pokoleniami
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: Arsen »

Kafaziel pisze: 09 mar 2019, 16:05 Preferencje NORMALNE:
Ktoś lubi blondynki inny brunetki, wysokie niskie,szczupłe grube. Tak zostaliśmy stworzeni kobieta i mężczyzna, + i -. To nie jest normalne. To jest choroba anomalia. Jak nie da się tego wyleczyć to nie nadawajemy temu praw. Co ma powiedzieć dziecko które nie doświadczy normalnych rodziców (mama tata) a nie dwóch ojców. Każdy pomija problem bo ma swoje życie i nie interesuje się przyszłymi pokoleniami
Nie jest normalne bo co? Kłóci się z twoimi poglądami lub fikcyjnymi prawami bo "tak zostaliśmy stworzeni"? To że kocham panów i czuje do nich pociąg to znaczy że jestem chory? Trzeba mnie pozbawić praw? Jestem od razu kimś gorszym? A może ja też chce żyć w tym świecie i być sobą, dlaczego ktoś lub coś ma mi tego zabraniać skoro nie robię nikomu krzywdy?
Skoro dziecko będzie kochane i traktowane w normalny sposób to jaka krzywda niby mu się dzieje? Dwójka ojców czy matek to jakieś ucięcie ręki jest?
Każdy powinien szanować drugą osobę od tak z bomby dopóki sobie tego sama nie zepsuje. A to kto jakich ma rodziców czy preferencje to ja mam to gdzieś.
Dla mnie to nie jest problem. Problemem jest to że ludzi poglądowo mocno odstają i nie akceptują tego czego nie rozumieją.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
Kafaziel
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2019, 22:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: Kafaziel »

Jeśli nie widzisz tej destrukcji i dewiacji to masz problem młody człowieku. Według Ciebie reszta dewiacji jest dyskryminowana. Tacy się urodzili to lubią ale na to im nie pozwalają . Ale zaraz znając życie odpiszesz że mam coś z głową itp... Ale prawda jest jedna .
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: Arsen »

Każdy może być sobą i nie powinno mu się tego zabraniać o ile nie przeszkadza innym, nie rani innych, nie jest zły. Mówiąc bardzo ogólnikowo.
Twoje podejście ja odczytuje w ten sposób że ktoś jest dobrą osobą, szanuje innych, zachowuje się w normalny sposób lecz pociąga go jego własna płeć a nie przeciwna to dla ciebie z automatu jest już gorszą osobą, na stos z nim! Dla mnie to jest nielogiczne jak można oceniać ludzi w ten sposób.
Zgadzam się z tobą w przypadku kiedy ktoś afiszuje się tym lub wygłasza publicznie że on jest lepszy a reszta go dyskryminuje bo go nie rozumie, ja jestem sobą a wy to debile! Lecz dla mnie to dalej nie kwestia homoseksualizmu a tego że ktoś jest kretynem.

Osoby odstające że tak powiem od normy są dyskryminowane i piętnowane i to fakty akurat. Nie powinno tak być. Nikt nie powinien ustalać kto może kochać kogo czy jaki być czy jak się ubierać. Nie popieram żadnego pedofilstwa czy bóg wie czego ale ty pakujesz to wszystko do jednego wora i wyrzucasz na śmietnik kiedy ja to segreguje.

Nie wiem czy masz coś z głową, nie znam cię. Po prostu się nie zgadzam z twoim zdaniem więc napisze to. Ile jest prawd to nie wiem, podobno jest jedna, podobno czasem pośrodku, moim zdaniem jednak ty jej nie masz i jesteś zamknięty w szablonie uprzedzenia i atakowania tego czego nie rozumiesz. Albo nie chcesz zrozumieć.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Homofob! Faszysta! Oł Jeee! Wasze poglądy w ocenach innych.

Post autor: s1a3p1a1 »

Jej! Przyuważyłem post, który nawet zachęcił mnie do ponownego logowania.
Zamiast wyrwać chwast to jest on podlewany i pielęgnowany.
- jako hodowca roślin muszę przyznać, że nie wiesz o czym mówisz ;). Nie masz definicji. Nie wiesz co to jest "chwast" - bo gdybyś wiedział, nie mówiłbyś w tonie rozdmuchanej tuby Adolfa Hitlera, czy byłego Imperium niezachodzącego słońca. Kolejny fanatyk "czystości" rasy ;D. Oczywiście trzeba było także się powołać na interes pewnych grup i przyszłych pokoleń. Aż przypomniał mi się ten filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=v8IgqhAQB4g

Kiedy ludziska zdadzą sobie sprawę, że liniowość jest słabością w ujęciu genetycznym? Oczywiście, że istnieją w obrębie zjawiska przykłady ekstremalne, ale gdzie ich nie ma?...
ODPOWIEDZ