Państwo, a społeczeństwo

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pro-Life czy Pro-Choice?

Post autor: Drim »

Naród to nasi dziadowie, ojcowie, my sami i pokolenia, które przyjdą na ten świat.
Czyli zbiorowość ludzka (również taka na przestrzeni czasu) tworząca system społeczny.
Społeczeństwo.
Ten temat nie jest od tego aby kłócić się o znaczenie poszczególnych słów.
Wyobraź sobie, że państwo to w zasadzie organizacja, która na określonym terenie stanowi i sprawuje pieczę nad prawem i może prowadzić stosunki dyplomatyczne z innymi państwami. Siłą rzeczy musi mieć wojsko i policję, żeby spełniać swoją rolę. Ale ta rola się tu kończy, reszta to dodatki... systemowe.
Ergo wpieprzać się w życie obywatela.
Nie wiem jaka jest definicja państwa w PZPR i nie interesuje mnie to, podałem ci własną definicję. Państwo (nie ważnie czy minimum czy maksimum) jest organizacją której istotą funkcjonowania jest wpieprzanie się w życie obywatela.

Chcesz sytuacji w której państwo nie interesuje się twoim dzieckiem -> zlikwiduj państwo.

Jeśli uważasz że dyplomację prowadzi się w oderwaniu od społeczeństwa (nie wspominając o wojsku czy systemie prawnym)... :lol:
Odebrać władzę pierdołom i pozbyć się socjalizmu i demokracji.
Odebrać władzę, pozbyć się demokracji i wprowadzić własny jedyny słuszny socjalizm. Zakaz aborcji jest pomysłem socjalistycznym. Jest tylko jedno przeciwieństwo socjalistycznego rynku regulowanego... wolna amerykanka.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pro-Life czy Pro-Choice?

Post autor: Drim »

Gdzie to napisałem, cytuj
Napisałem "jeśli uważasz".

Dobra, przyznaje się do błędu.
Chodziło mi o rynek regulowany który jest bardziej kojarzony z ustrojami socjalistycznymi a nie kapitalizmem.
No, ale dobra jak pańskim zdaniem państwo minimum wpieprza się w życie obywatela, jak to niby wygląda? No jak?
Normalnie.
Działania podejmowane przez państwo zawsze mają wpływ na życie obywatela.
ODPOWIEDZ