Ogólnie o Rzeczypospolitej

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
olender4
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 14 paź 2015, 18:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: olender4 »

W mojej ocenie urwie się im to jak, pieniądze się skończą... a skończą się na pewno...
Astra castra - numen lumen
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Introman24 »

olender4 pisze:Mnie nie przeraża przekonanie o czyś racjach... nawet część poglądów PiS jestem w stanie zaakceptować (nie jestem ich wyborcą), przeraża mnie jedynie polaryzacja w stylu "My mamy rację a Ci inni to ubecy, komuniści i należy ich rozstrzelać". Nie wierzycie... zobaczcie co FB... przecież to się w pale nie mieści...
Za to druga strona zachowuje umiar i klasę :) Wystarczy obejrzeć jakąś kodowską demonstrację, gdzie krzyczy się ,,precz z Kaczorem dyktatorem", ,,kaczafi", pod Wawelem krzyczano nawet na niego "bratobójca". Wielokrotnie obraża się nie tylko polityków PiS (chociażby można sobie poczytać twitter Tomasza Lisa), ale i ich wyborców - mowa o sekciarzach, faszystach, ciemniakach, moherach itp. Plus nawoływanie do siłowego obalenia władzy. Druga strona wcale nie jest lepsza i niejednokrotnie przebiła pisowców pod względem obelg. Zresztą, nie przypominam sobie, żeby PiS blokował mównicę w Sejmie. A opozycja w miniony piątek stoczyła się do poziomu Samoobrony, którą kiedyś to środowisko otwarcie potępiało.

Najlepszym dowodem na to, że demokracja ma się dobrze jest to, że od ponad roku nie było tak tęsknie wyczekiwanego przez wielbicieli KOD pałowania opozycji, która może organizować swoje pochody i dowolnie obrażać PiS i Kaczyńskiego. Który gdyby był dyktatorem, spowodowałby, że demonstracje opozycji wyglądałyby jak w Rosji, Turcji, Syrii na Białorusi czy Ukrainie przed Majdanem. Oczywiście, zdaniem niektórych sytuacja u nas jest gorsza niż w Aleppo w Syrii, gdzie niedawno miał miejsce krwawy finał trwającego przez lata dramatu. Niestety, działania opozycji powodują, że ludzie za granicą niestety zaczynają nas tak postrzegać, co kompletnie rozmija się z rzeczywistością.
Awatar użytkownika
olender4
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 14 paź 2015, 18:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: olender4 »

Introman24 pisze:
olender4 pisze:Najlepszym dowodem na to, że demokracja ma się dobrze jest to, że od ponad roku nie było tak tęsknie wyczekiwanego przez wielbicieli KOD pałowania opozycji, która może organizować swoje pochody i dowolnie obrażać PiS i Kaczyńskiego. Który gdyby był dyktatorem, spowodowałby, że demonstracje opozycji wyglądałyby jak w Rosji, Turcji, Syrii na Białorusi czy Ukrainie przed Majdanem. Oczywiście, zdaniem niektórych sytuacja u nas jest gorsza niż w Aleppo w Syrii, gdzie niedawno miał miejsce krwawy finał trwającego przez lata dramatu. Niestety, działania opozycji powodują, że ludzie za granicą niestety zaczynają nas tak postrzegać, co kompletnie rozmija się z rzeczywistością.
To że nie pałują opozycji to nie świadczy o tym, że "demokracja ma się dobrze"... Hitler też doszedł do władzy legalnymi środkami i też na samym początku nie pałował i nie wsadzał do obozów koncentracyjnych opozycji... Ewidentnie widać, że są łamane procedury i prawo w bezpardonowy sposób a efekty będziesz widziała za rok. Teraz co obserwujesz to jest przygotowanie prawne pod pałowanie... i wmawianie ludziom że Ci na ulicach to są SB-ecy, komuniści, pachołki Rosji i UE... Nie spodziewałem się, że pójdą tak mocno i tak agresywnie w przeciwników politycznych... Na razie ludzie tak naprawdę się temu przyglądają... dostali kasę +500, wyższe pensje, szybsze emerytury, OT ... ale już wiadomo, że deficyt będzie pogłębiony i trzeba będzie zaciągać dług publiczny... bo kasa Ci nie sfrunie a o super wzroście gospodarczym to raczej można zapomnieć... A jak się skończy "+500, wyższe pensje, szybsze emerytury, OT"... to ludzie wyjdą na ulicę... Bo ludzie lubią dostawać a oddawać to nie za bardzo... i po to się zmienia prawo

Wiesz... to są ważne rzeczy o których piszę... Sam prowadzę działalność i to co się dzieje w polityce i gospodarce się przeplata a dla mnie to są wytyczne do tego czy... mam brać leasing, czy mam w coś inwestować
Astra castra - numen lumen
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Introman24 »

Hitler też doszedł do władzy legalnymi środkami i też na samym początku nie pałował i nie wsadzał do obozów koncentracyjnych opozycji...
Hitler został kanclerzem w styczniu 1933 i od razu zaczął działać na rzecz władzy absolutnej. Pierwszy obóz koncentracyjny w Dachau powstał już dwa miesiące później, a w lipcu zdelegalizowano wszystkie partie poza NSDAP. Rok po objęciu władzy przez Hitlera w Niemczech panował już pełen totalitaryzm. W Polsce, w której Kaczyński rządzi od ponad roku, a prezydent Duda objął władzę ponad półtora roku temu nie zanosi się na delegalizację opozycji, nie zamyka się do więzień członków i zwolenników PO, Nowoczesnej i innych opozycjonistów, policja nie pałuje ludzi pod Sejmem, a opozycyjne media mogą relacjonować to, co się dzieje i jakoś policja nie wchodzi np. do TVN i nie zamyka stacji. Za to pamiętam jak ABW weszła do "Wprost" i próbowała zmusić dziennikarzy do złamania tajemnicy dziennikarskiej.
Nie spodziewałem się, że pójdą tak mocno i tak agresywnie w przeciwników politycznych..
A PO i inne partie opozycyjne nie były agresywne w stosunku do PiS. Przypomnę tylko, kto mówił o dożynaniu watach w czasie, kiedy dochodził do władzy i bynajmniej nie był to Kaczyński. Twitter Lisa to chyba najbardziej znany przykład miłości do PiS i zrozumienia dla racji przeciwnika. A i bym zapomniał - jak na razie to w biurze poselskim PiS polała się krew i sprawcą tego aktu terroru był przeciwnik PiS, być może zainspirował się niektórymi wypowiedziami znanych opozycjonistów. Palikot też chciał Kaczyńskiego zastrzelić i wypatroszyć:
https://www.youtube.com/watch?v=r-tFlRbX--s
Ostatnio zmieniony 19 gru 2016, 21:24 przez Introman24, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: highwind »

https://www.youtube.com/watch?v=Yh0qh8DNxjk
Kurwa. Dajcie sobie z minutę na przyswojenie tej informacji. Liroy. Jebany Scyzoryk z Kielc, co chciało mu się wiecznie jebać i jarać blanty. I ten człowiek na tle większości sejmowej bandy wypada aktualnie jakoś tak przyzwoicie...

xD
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Miszka »

Ewidentnie widać, że są łamane procedury i prawo w bezpardonowy sposób a efekty będziesz widziała za rok.
Pomijając kogo dotyczy to zdanie i na kogo głosuję mogę z całą pewnością stwierdzić że prawo nie będzie łamane. To władza (każda) tworzy/zmienia prawo, więc nie musi wcale go łamać. Ewentualnie odpowiednio interpretować - do tego jest wystarczająco zawiłe. Znam taki przykład: kilka lat temu grupa kibiców musiała zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych kary za transparent "precz z komuną". Powód - wzywanie do nienawiści. Z tego co wiem w tym kontekście prawo się nie zmieniło a mimo to teraz takie same zdanie można usłyszeć na oficjalnych debatach w telewizji. Pewnie takich przypadków, gdy te samo prawo funkcjonuje całkowicie inaczej jest mnóstwo.
Oglądając to, co dzieje się teraz w naszym kraju coraz częściej dziękuję, że mnie tam nie ma.
Dla mnie smutne jest to że toczące się spory dotyczą najczęściej rzeczy absurdalnych lub przynajmniej mniej ważnych od takich jak budżet czy podatki. Nie wiem jak to wygląda w głębi kraju, ale w mojej prowincji kolejne zmiany władzy nie zmieniają niczego. Decyzje są tak samo absurdalne jak były, spółki mające miliardowe zyski dalej doprowadza się celowo do bankructwa, przepisy przestawały spełniać swoje role jeszcze za poprzedniego ustroju nie mówiąc już o ostatnich 26 latach. Mimo to z roku na rok coraz bardziej podoba mi się ten kraj, to że tu trzeba działać samemu a nie czekać na pomoc państwa. Może to uczucie platoniczne, jak miłość do alkoholika albo narkomana, ale im gorzej dzieje się w polityce tym bardziej myślę o tym żeby stąd nie wyjeżdżać.
hermilion
Intronek
Posty: 54
Rejestracja: 12 sty 2017, 16:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w3
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: hermilion »

Są tu jacyś szlachetni wyborcy PiS-u? Może ktoś by chciał się odnieść do tego (fantastycznego moim zdaniem) tekstu?
Proszę bardzo - wyzwanie przyjęte.

Ad 1. To pytanie co jest lepsze - niedoświadczony czy złodziej. Odpowiedź brzmi - niedoświadczony .. ponieważ niesie nadzieję na przyszłość - iż nauczy się czegoś na własnych błędach, wyeliminuje słabości .. złodziej nie niesie tej szansy - jeśli pozwolisz mu - będzie cię dalej okradał i nie ma tu żadnego potencjału poprawy. Aha - nie bardzo rozumiem jak można managerowi działającemu wbrew interesowi akcjonariusza (relacja polityk-wyborca) przypisać pojęcie "profesjonalny" .. no chyba że "profesjonalny złodziej" .. bardziej pasuje tu pojęcie "medialny"

Jest tu też jeszcze jedna kwestia - po czym wnosi się że kadry PO są lepsze od PiS? Po tym co napisały o tym media? W rzeczywistości szeregowy wyborca nie ma żadnej możliwości oceny statystycznej kadr .. kieruje się jedynie propagandową papką medialną.

"Czy doniesienia o skoku na spółki skarbu państwa, o obsadzie stanowisk w urzędach państwowych, o zmianach kadrowych w instytucjach kultury, o czym wiem z MOICH gazet, tygodników i stacji telewizyjnych, są Twoim zdaniem wyssane z palca?"

Niczym się to nie różni od tego co robiła PO .. i zanim któryś z Was powie " ... ale - hipokryzja" - zwracam uwagę na jedno - z faktu że niczym się nie różnią wynika jeden wniosek: nie stanowi to przyczynku na podjęcie decyzji wyborczej (do czasu aż pojawi się partia, która nie będzie podejmowała takich działań). A że jest to marzenie ściętej głowy? Polecam artykuł (https://en.wikipedia.org/wiki/Spoils_system)

Ad 2. Dwie kwestie:

2A. Politycy kłamią - i jest tak odkąd istnieje ludzkość .. ważne jest co innego - czy kłamią w zakresie jaki jest dla mnie ważny .. to że obiecali że bliźniaki nie będą prezydentem/premierem a Macierewicz szefem MON? I co z tego? Jakie ma to przełożenie na konkretne decyzje dotykające mnie osobiście poza tym że to niesmaczne? Sorry - ale niesmak i inne uczucia milkna wobec ważniejszych kwestii (takich jak 40 kawałków jakie mi osobiście znacjonalizował z OFE Tusk)

2B. Decyzje MON .. mam mieszane uczucia - wygląda na to że wiele w tym co się dzieje w MON należało by poprawić i jest to główny i najważniejszy punkt gdzie zawodzę się na PiS - w tym również że miałem nadzieję że się nie będą cykać i przeznacza 4-5% PKB na armię nawet kosztem podwyższenia podatków .. Rosja naprawdę jest groźna (wyjątkiem jest Obrona Terytorialna - wiem na 100% że jest to organizowane prawidłowo od "insidera"). Pomyślne jest to, że w przyszłym budżecie rośnie % na MON .. ale za mało!

Ad 3. Polityka zagraniczna

Tak - uważam że PiS poprawnie i znacznie lepiej niż PO rozgrywa politykę zagraniczną .. kilka kwestii:
- podjęcie rozmów z Chinami - całkowicie zarzucone przez PO (działali tu w interesie Niemiec, usuwając się im z drogi jako konkurent do pozycji huba Jedwabnego Szlaku)
- odsunięcie się od Niemiec w zakresie wystarczającym do nie wpuszczenia muzułamnów (sam ten fakt wystarcza na to aby wybrać PiS zamiast PO) .. a zauważyłeś że niedługo przyjeżdża Merkel do Kaczyńskiego negocjować? I że pojawiły się pierwsze artykuły w mediach niemieckich typu "Może z Kaczyńskim trzeba żyć?" .. pokrzyczeli to pokrzyczeli - ale ważniejsze jest co innego - czy Kaczyński prawidłowo ocenił sytuację politycznę, iż może sobie pozwolić na lekceważenie Niemiec oraz - na zmianę z nimi układu (na bardziej dla Polski niezależny) .. czy to prawda i czy wygra tę grę? Nie wiem - historia pokaże,
- olanie Francji - nie mamy z nimi wspólnych interesów, co więcej interes Francji i USA jest sprzeczny a dla nas ważniejsze jest USA .. a jak zauważą się że możemy ich wystawić dupą do wiatru? To na drugi raz będą układniejsi.
- postawienie na USA w miejsce Niemiec .. przypominam że to USA maja armię .. a Niemcy akurat obecnie mają mniejszą nawet armię jak Polska.

A że w Niemczech i USA librałowie wrzeszczą że prawica rządzi .. bo do rządów jest predysponowana tylko libralna lewica .. szczerze mówiąc mam ich w nosie a jak przegrają wybory we własnych krajach (muzułamnie) to PiS lepiej się z nowymi władzami dogada jak PO - podobnie jak lepiej się dogada z Trumpem. Ktoś z Was zdaje sibie sprawę że rząd PiS jest jednym z niewielu, które traktują Trumpa w sposób spokojny (a nawet lekko entuzjastycznie) nie okazując mu pogardy? I że on o tym wie? Albo z tego co Trump powiedział na spotkaniu z Polonią? Albo z tego że Trump zdaje sobie sprawę że najprawdopodobniej wygraną w wyborach zawdzięcza Polonii (swing states w rust belt mają po 10% Polaków)? Jedno wam powiem - to jest człowiek który zarówno ceni sobie lojalność jak i jest .. mściwy.

Bardzo polecam wykłady geopolityczne takich osób jak J.Bartosiak, P.Zeihan, Friedman - youtube - potrafią one naprostować umysł przesiąknięty emocjami jak to nas nie lubią na rzecz myślenia "Gdzie leży interes Polski". W polityce zagranicznej nie liczy się czy nas lubią czy nie - liczy się tylko i wyłącznie siła (gospodarcza i militarna) .. stąd bardzo źle oceniam PO - za rozłożenie armii na łopatki jak również za zlekceważenie przez 8 lat zbrojeń Rosji.

I na koniec - polityki i negocjacji nie robi się poprzez zgadzanie się na wszystko i miłe rozmowy - czasami trzeba uderzyć ręką w stół - szczególnie jak drugiej stronie wydaje się że ma wszystkie atuty a my mamy sie podporządkować. Groźne, bo Rosja? A co pisałem o zaniedbaniach PO? I poza tym - ktoś z was naprawdę sądzi że Francja lub Niemcy przyjdą umierać za Polskę jak wjedzie tu Putin? Wolne żarty ...

" Ci się podoba deklaracja o zbliżeniu stanowisk z Białorusią i próba zacieśnienia stosunków z Wielką Brytanią na chwilę przed Brexitem"

Prawidłowo. Stosunki z Białorusią powinny się kierować interesem kraju a nie miłością do kołchoźnika - jeśli interes kraju będzie tego wymagał to polityk ma się całować z języczkiem z Łukaszenką, zapijając niesmak wódką. A w tym wypadku - interesem Polski jest odciągnąć Białoruś od Rosji - a co więcej najprawdopodobniej takie działanie kupuje niepodległość Białorusi bo Łukaszenka jest obecnie coraz bardziej stawiany pod ścianą przez Putina (ostatnie gry wojenne USA wskazały na prawdopodobny scenariusz - zamiast zająć państwa bałtycie Putin może zająć Białoruś a potem postawić wojsko na granicy Litwy, Łotwy, Estonii oraz *Polski*). Co o tym wiesz wyborco PO?

Wielka Brytania i Brexit oceniam jednoznacznie negatywnie - zarówno Orban jak i Kaczyński chcieli się temu przeciwstawić ale się nie udało .. i konsekwencje dla polityki zagranicznej Polski są bardzo negatywne.

"Jeśli dobrze pamiętam, podczas naszych rozmów ideę wystąpienia Polski z Unii Europejskiej uważałeś zawsze za idiotyczną i oburzałeś się na podejrzenie, że idea ta ma w Prawie i Sprawiedliwości wielu prominentnych entuzjastów."

Po każdej stronie politycznej głupców nie brakuje .. rozumiem dlaczego byli entuzjastyczni - sa to osoby o podejściu wolnościowym i obywatelskim i podobało im się że obywatele UK wybrali wolność .. niestety jest to wbrew interesowi Polski co powoli do nich dociera. A być w UE jest dla Polski pozytywne .. na razie - i pomimo negatywnych zjawisk takich jak emigracja młodego pokolenia do UK (tak wiem - dla nich dobrze - ale dla kraju - źle - to się nazywa sprzeczny interes)

4. Gimnazja: "Czy jeśli dziś podtrzymujesz tę opinię, uważasz, że można je „wygasić” w tym tempie, w jakim próbuje się to robić?"

Z ocenami się powstrzymam zanim nie zobaczę efektów .. nie mam zwyczaju oceniać efektów po tym co mi jeden jeleń z drugim histerykiem napiszą w gazecie. A PO miało swój czas i okazję na reformą - i ją spaprało koncertowo .. czy dlatego mam zakładać że PiS teraz się nie uda? Gdzie w tym logika?

5. "Czy w tej postaci, w jakiej się ona dziś wyłania, trafia Ci do przekonania"

Tak - polityka historyczna ma za zadanie reprezentować interes kraju

"Jaki masz stosunek do kwestionowania wyników śledztwa IPN w sprawie Jedwabnego? Czy zapoznałeś się z zapowiedziami zmian programowych w nauczaniu historii w szkole, a jeśli tak, to jak oceniasz taki sposób uczenia historii?"

Tak i tak - widziałeś aby Żydzi chwalili się tym co robią Palestynie albo Francuzi tym że posłali (własnoręcznie za pomocą władz Vichy) swoich Żydów do Oświęcimia? A USA i ich Indianie? Hiszpania i podbój Ameryki? Ukraina i Wołyń? Rosja i Katyń? Nie widziałeś? Być może dlatego że dbaja o dobre imię swojego kraju. Pora przestać nadstawiać obsesyjnie drugi policzek nawet jak nie proszą i przedstawiać fakty w pozytywnym dla siebie świetle. A wady? Mozę warto czasami po prostu własne wady przemilczeń zamiast nad nimi elaboraty pisać. Jeszcze jedno Jedwabne to było ile? 1000 ludzi? A jak się ma to w liczbach do innych narodów? Może by tak pisać o tym w sposób proporcjonalny do ilości zabitych? Tacy Rosjanie zabili 100.000.000 ludzi, Hiszpanie 200.000.000 Indian itd ..

Na rozmowie o pracę też podkreślasz tylko własne wady? Czy może wady przemilczasz a podkreślasz zalety?

6. Smoleńsk - temat mina którym pogrywa Rosja .. może zmienimy temat - bo akurat ciebie jako wyborcy PO mniej on dotyczy?

7. Aborcja .. przestań pogrywać na emocjach i przejmować się jak jakiś psychol każdą pierdołą (czyli co który polityk powiedział) .. troche stabilności emocjonalnej .. głęboko oddychaj .. politycy mówią co mówią aby się przypodobać swoim wyborcom .. a PiS ma wśród swoich wyborców mniej więcej 1/3 zwolenników tego zakazu - więc nie może opowiedzieć się wprost przeciwko próbom wprowadzenia zakazu.

Co nie zmienia faktu że PiS rozumie że 70% Polaków nie chce zmiany kompromisu aborcyjnego a więc po cichu ukręca łeb sprawie .. albo lepiej - używa jej do tego aby przykryć inne, gorsze problemy (np CETA)

Aborcja to temat dla emocjonalnych lemingów - pożywka aby się masy miały czym zająć. A politycznie - nie do ruszenia.

" Czy tak ma Twoim zdaniem wyglądać „demokracja z wartościami”? "

Głęboko w dupie mam demokrację z wartościami podobnie jak powinien mieć w dupie honor Beck. Wprowadził Polskę w beznadziejną wojnę z Hitlerem - a powinien zrobić to co zrobili Czesi albo Węgrzy ... niestety nie maił na to jaj. Pamiętasz jeszcze że przez jego honor zgineło 6.000.000 obywateli polskich (w tym 3.000.000 Żydów)?

8.Media .. mieliśmy propagandę jednostronną a teraz mamy dwustronną - jak dla mnie zysk, bo lemingi odczują wreszcie dysonans poznawczy i może niektóre zaczną samodzielnie myśleć.

"Oburzające" Mam w nosie co kogo oburza i czym się kto przejmuje - ważne jest czy decyzje polityczne są prawidłowe, tj. w interesie kraju .. zdaję sobie jednalk sprawę że jestem wśród wyborców zarówno PiS jak i PO w mniejszości .. ludzi z jakiegos powodu bardziej obchodzą uczucia jak prawda .. przypisuję to mojej osobowości (INTJ)

9. Nietolerancja "szerzenie nienawiści do grup etnicznych lub wyznaniowych wyklucza z towarzystwa ludzi, którym podaje się rękę."

Niestety pozostaje mi odwołać się do argumentu ad Hitlerum .. czy Polakom którzy nienawidzili nazistów (grupy wyznaniowo-etnicznej) też nie podasz ręki? NIenawiść i gniew mają swoje miejsce - pytanie tylko czy sa ukierowane na winnego czy może niewinnego.

Pora odkłamać agresję i użycie siły - agresja w obronie niewinnego JEST DOBRA. A hipokryzja lewicy o "pokoju na świecie" i "przemoc nic nie rozwiązuje" budzi u mnie odruch wymiotny

10." Czy naprawdę wierzysz, że zasadniczą rolę w dziejach pierwszej „Solidarności” odegrał Lech Kaczyński, a nie Lech Wałęsa? "

Nie. Ponieważ temat jest długi - polecam "Polactwo" Ziemkiewicza - dobrze opisuje mój stosunek do polityki i polityków 1989-1995

"Czy szczerze uważasz, że Bronisław Wildstein jest ciekawszym prozaikiem od Olgi Tokarczuk, a Wojciech Wencel lepszym poetą niż Czesław Miłosz?"

Nie obchodzą mnie oni i ich twórczość a na poziomie artyzmu się nie znam .. a Wildstein interesuje mnie jako działacz i popieram jego działalność polityczną - jedna z bardzo wartościowych postaci na polskiej scenie politycznej. A aktorzy podobnie jak księża - powinni zająć się tym na czym się znają - czyli *nie* polityką.

11. "Czy Twoim zdaniem stosunek obecnego rządu do Trybunału Konstytucyjnego i wyraźnie broniącej go Komisji Weneckiej wyjaśnia wystarczająco fakt, że także rząd PO nie zrealizował pewnej liczby postanowień Trybunału?"

Sprawa jest polityczna - zarówno w zakresie polityki wewnętrznej jak i zewnętrznej .. a że w tej sprawie politycznej wygrał Kaczyński a nie PO? Bo oboje chcieli na niej ugrać polityczne tematy? Jak dla mnie dobrze - jak dla Cibie źle .. ale przestań może reagować tak emocjonalnie i przyjmij że czasami się przegrywa. Naucz się przygrywać - wyborcy PiS przegrywali 8 lat i jakoś to znosili mimo ciągłych kpin ("Nie mamy z kim przegrać", "Jak se wygracie wybory to .."). TK i tak nigdy nie reprezentował wyroków w imieniu społeczeństwa - pamiętasz znacjonalizowane OFE i wyrok TK? No to po chłopsku "A h.. z nimi"

12. "Czy mianowicie wierzysz, że obecny rząd podda się za trzy lata demokratycznej weryfikacji w postaci wyborów bez zmieniania ordynacji wyborczej? "

Tak, co więcej wierzę że Kaczyński jest bardziej demokratyczny jak PO .. to PO ma ból dupy z przegranymi wyborami (oraz nawołuje do niedemokratycznego obalenia rządu PiS - zauważyłeś?) - a Kaczyński? Bardzo spokojnie oddał władzę w 2007.

--

Pytania jakich nie zadałeś:

Zastanawiasz się zapewne dlaczego zmieniłem polityczne z PO na PiS? Zawsze byłem konserwatywny i leberalny gospodarczo więc pierwszym symptomem było wycięcie konserwatystów i liberałów przez Tuska (JM Rokita, Zyta Gilowska) - to na nich głosowałem a nie na Tuska ..

A potem zobaczyłem te dwa wykresy w roku 2011:

http://www.sobieski.org.pl/wp-content/u ... kres42.jpg

http://magazynkontakt.pl/wp-content/upl ... B3stwo.jpg

I nałożyłem je na okresy rzadów PiS (2005-2007) oraz PO (2008-2011) - ocena była jednoznaczna - PiS potrafił rządzić lepiej jak PO - i od tego czasu głosuję na PiS

Na koniec: Drogi wyborco PO - bardzo Cię proszę - zamiast myśleć uczuciowo zacznij myśleć logicznie .. nawet jak jesteś xxFx to jednak w polityce - myślenie logiczne jest ważniejsze. I naucz sie co to jest Realpolitik, bo przez nieznajomość tego hasła I RP dostała historyczny wpierdol od Rosji, Austrii i Prus - a nasi przodkowie musieli przez 123 lata ginąć aby odzyskac niepodległość.
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: eddard »

Dzięki za odpowiedź. To było ciekawe. Zanotowałem sobie podczas lektury kilka uwag, ale nie czuj się zobowiązany odpowiadać.

> To pytanie co jest lepsze - niedoświadczony czy złodziej.

Obecny rząd robi takie same machloje jak poprzedni, więc to nie jest ta analogia. Ale z tego co piszesz dalej, wynika że w tym się zgadzamy.

> Politycy kłamią - i jest tak odkąd istnieje ludzkość

Nie rozumiem, jak można popierać kogoś, o kim wiadomo że kłamie, zamiast poszukać kogoś, kto nie. (Oczywiście nie mówię tutaj o PO).

> w tym również że miałem nadzieję że się nie będą cykać i przeznacza 4-5% PKB na armię nawet kosztem podwyższenia podatków

Zabawne, że burzysz się na jakieś odbieranie pieniędzy z ofe, które i tak nie ma żadnego znaczenia, a chciałbyś żeby pieniądze z podatków były przeznacza na zabawę w wojnę. Bo nie ma szans, żeby nasza armia kiedykolwiek miała jakiekolwiek realne znaczenie, więc to nic więcej tylko zabawa. W najlepszym przypadku...

> wyjątkiem jest Obrona Terytorialna

Naprawdę sądzisz, że jakaś niewyszkolona i słabo uzbrojona banda miałaby jakiekolwiek znaczenie, gdyby taka powiedzmy Rosja zechciała nas zaatakować? Nie rozumiem.

> USA jest sprzeczny a dla nas ważniejsze jest USA

Tylko że stosunki z USA też są teraz tragicznie słabe. Obama podczas wizyty tutaj prawił temu rządowi kazania. No ale tak, teraz mają kogoś na swoim poziomie, więc może to inaczej wyglądać.

> jak wjedzie tu Putin?

Dlaczego Putin miałby tu wjeżdżać?

> Wprowadził Polskę w beznadziejną wojnę z Hitlerem - a powinien zrobić to co zrobili Czesi albo Węgrzy ...

Nie rozumiem. Mówisz, że wtedy należało stawiać na pokojowe rozwiązania, a teraz marzy Ci się zwiększanie wydatków na armię i wojna z Rosją?

> Nie obchodzą mnie oni i ich twórczość

No tak, to wiele wyjaśnia (nie mogłem się powstrzymać).
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Introman24 »

Zabawne, że burzysz się na jakieś odbieranie pieniędzy z ofe, które i tak nie ma żadnego znaczenia, a chciałbyś żeby pieniądze z podatków były przeznacza na zabawę w wojnę. Bo nie ma szans, żeby nasza armia kiedykolwiek miała jakiekolwiek realne znaczenie, więc to nic więcej tylko zabawa. W najlepszym przypadku...
Wiadomo, że polska armia nie ma szans, by stać się globalną potęgą, ale odpowiednio liczna, nowoczesna i dobrze uzbrojona armia może skutecznie odstraszyć przeciwnika i Polska powinna taką posiadać. Wiadomo, że to wiąże się z wydatkami, ale wizja rozbrojenia się raczej nie jest zachęcająca. Nikt nie mówi o zdobywaniu Moskwy, ale np. taka Finlandia w 1940 albo Czeczenia w latach 90. mimo że o wiele mniejsze od Polski dały radę odeprzeć rosyjską agresję, więc skreślanie szans 38 milionowego narodu nie ma sensu. Że na liście rosyjskich celów jesteśmy raczej na odległym miejscu to prawda, ale czasy niestabilne i lepiej dmuchać na zimne.
Naprawdę sądzisz, że jakaś niewyszkolona i słabo uzbrojona banda miałaby jakiekolwiek znaczenie, gdyby taka powiedzmy Rosja zechciała nas zaatakować? Nie rozumiem.
Zależy jak będzie ona zorganizowana. Jeśli za szkolenie wezmą się odpowiedni profesjonaliści to z sił obrony terytorialnej można zrobić całkiem sprawną formację, jak chociażby Gwardia Narodowa USA. Wiele państw posiada formacje zbliżone do naszej obrony terytorialnej i jest to dobre uzupełnienie dla regularnej armii.
Tylko że stosunki z USA też są teraz tragicznie słabe. Obama podczas wizyty tutaj prawił temu rządowi kazania. No ale tak, teraz mają kogoś na swoim poziomie, więc może to inaczej wyglądać.
Tak słabe, że ostatnio przybyło tu kilka tysięcy amerykańskich żołnierzy. A prezydentura Trumpa może tutaj sporo zmienić, chociaż niekoniecznie na lepsze. Jednak teza o jakimś izolowaniu Polski na arenie międzynarodowej nie znajduje większego pokrycia w rzeczywistości.
Hiszpanie 200.000.000 Indian itd ..
Jakim cudem Hiszpanie zabili 200 milionów Indian, skoro według najbardziej wygórowanych szacunków Indian w Ameryce w momencie odkrycia było 100 milionów a przecież Hiszpanie nie podbili jej całej? :shock:
hermilion
Intronek
Posty: 54
Rejestracja: 12 sty 2017, 16:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w3
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: hermilion »

Nie mam nic przeciwko dyskusji
eddard pisze:> To pytanie co jest lepsze - niedoświadczony czy złodziej.
Obecny rząd robi takie same machloje jak poprzedni, więc to nie jest ta analogia. Ale z tego co piszesz dalej, wynika że w tym się zgadzamy.
Panuje przekonanie wyrazone w liście, że PO to oszuści a PiS to może uczciwi ale nie doświadczeni ewentualnie głupcy (lub jak wolisz - krótka ławka) - na to pytanie odpowiedziałem. Nie odniosłem sie do ewentualnych oszustw w PiS (ale jestem ciekaw jakie możesz argumenty przedstawić - jakieś konkretne afery za ich rządów? Coś dla prokuratury?

eddard pisze:> Politycy kłamią - i jest tak odkąd istnieje ludzkość
Nie rozumiem, jak można popierać kogoś, o kim wiadomo że kłamie, zamiast poszukać kogoś, kto nie. (Oczywiście nie mówię tutaj o PO).
A masz inny wybór? Polityka który nie kłamie? Zwracam uwagę na jeszcze jedną kwestię - polityk to oszust zatrudniony aby oszukiwać innych oszustów - czyli polityka zagraniczna się kłania - polityk który nie umie kłamać nie nadaje się do polityki w szczególności zagranicznej .. taka karma.
eddard pisze:> w tym również że miałem nadzieję że się nie będą cykać i przeznacza 4-5% PKB na armię nawet kosztem podwyższenia podatków

Zabawne, że burzysz się na jakieś odbieranie pieniędzy z ofe, które i tak nie ma żadnego znaczenia, a chciałbyś żeby pieniądze z podatków były przeznacza na zabawę w wojnę. Bo nie ma szans, żeby nasza armia kiedykolwiek miała jakiekolwiek realne znaczenie, więc to nic więcej tylko zabawa. W najlepszym przypadku...
Jeśli nie wyczuwasz subtelnej różnicy pomiędzy podniesieniem podatków a bezprawną nacjonalizacją jak za Bieruta to nie pomogę
eddard pisze:> wyjątkiem jest Obrona Terytorialna

Naprawdę sądzisz, że jakaś niewyszkolona i słabo uzbrojona banda miałaby jakiekolwiek znaczenie, gdyby taka powiedzmy Rosja zechciała nas zaatakować? Nie rozumiem.
Powiedzmy wprost - kto walczy na Ukrainie? Armia czy pospolite ruszenie z sfastykami na czole w batalionie Azow? A w tym wypadku chodzi o bardzo konkretny inny cel - organizację przyszłej partyzantki jeśli wkroczą na teren Polski.
eddard pisze:> USA jest sprzeczny a dla nas ważniejsze jest USA

Tylko że stosunki z USA też są teraz tragicznie słabe. Obama podczas wizyty tutaj prawił temu rządowi kazania. No ale tak, teraz mają kogoś na swoim poziomie, więc może to inaczej wyglądać.
I pewnie dlatego dzisiaj ogłoszono że Trump przyją zaproszenie Dudy?
eddard pisze:> jak wjedzie tu Putin?
Dlaczego Putin miałby tu wjeżdżać?
A dlaczego wjechał na Ukrainę? Bo takie miał kaprycho czy może bo tego potrzebował aby pobudzić poparcie wyborców oraz zbudować bufor? Polska to też bufor - polecam Bartosiaka
eddard pisze:> Wprowadził Polskę w beznadziejną wojnę z Hitlerem - a powinien zrobić to co zrobili Czesi albo Węgrzy ...

Nie rozumiem. Mówisz, że wtedy należało stawiać na pokojowe rozwiązania, a teraz marzy Ci się zwiększanie wydatków na armię i wojna z Rosją?
Nie zawsze jest jedno rozwiązanie w każdym przypadku - problemy to nie gwoździe aby je młotkiem napierdalać

eddard pisze:> Nie obchodzą mnie oni i ich twórczość

No tak, to wiele wyjaśnia (nie mogłem się powstrzymać).
Co konkretnie? Że mnie sztuka 'wyższa' nie pociąga? I co z tego? Uważam po prostu że sztuka obecna 'wyższa' w całości jest niestrawna.
hermilion
Intronek
Posty: 54
Rejestracja: 12 sty 2017, 16:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w3
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: hermilion »

Introman24 pisze:
Hiszpanie 200.000.000 Indian itd ..
Jakim cudem Hiszpanie zabili 200 milionów Indian, skoro według najbardziej wygórowanych szacunków Indian w Ameryce w momencie odkrycia było 100 milionów a przecież Hiszpanie nie podbili jej całej? :shock:
A bo trwało to kilkaset lat.
hermilion
Intronek
Posty: 54
Rejestracja: 12 sty 2017, 16:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w3
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: hermilion »

Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: wazz »

Jak co roku FOR wystawia rachunek od państwa - https://for.org.pl/pl/projekty/rachunek ... -za-2016-r.
Sprawdź na co wydajesz 20 tysięcy rocznie.
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
hermilion
Intronek
Posty: 54
Rejestracja: 12 sty 2017, 16:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w3
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: hermilion »

Szkoda że się jeszcze Excela nie nauczyli i wklejają pieprzony obrazek, którego nie można skopiować i porównać.

Ale nic to - ręczne porównanie do roku 2014 (ostatni pełny rok PO) mówi:
- zapłacimy 4% więcej niz w 2014, a ponieważ wzrost PKB wyniósł w 2015 i 2016 skumulowane 6,5% - wydatki rzeczywiste spadły o 2,5%
- koszt obsługi długu publicznego zmalał o 16,7%
- koszt administracji KRUS, ZUS, NFZ spadł o 15%
- składnik "Inne" zmalał o 58% !!!

Czy mówiłem juz że PiS potrafi lepiej rzadzic niż PO?

To szkoda jeszcze że w FOR nie potrafia własnej wiedzy zastosować, głupie ćwoki.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogólnie o Rzeczypospolitej

Post autor: Polan »

hermilion pisze:Szkoda że się jeszcze Excela nie nauczyli i wklejają pieprzony obrazek, którego nie można skopiować i porównać.

Ale nic to - ręczne porównanie do roku 2014 (ostatni pełny rok PO) mówi:
- zapłacimy 4% więcej niz w 2014, a ponieważ wzrost PKB wyniósł w 2015 i 2016 skumulowane 6,5% - wydatki rzeczywiste spadły o 2,5%
- koszt obsługi długu publicznego zmalał o 16,7%
- koszt administracji KRUS, ZUS, NFZ spadł o 15%
- składnik "Inne" zmalał o 58% !!!

Czy mówiłem juz że PiS potrafi lepiej rzadzic niż PO?

To szkoda jeszcze że w FOR nie potrafia własnej wiedzy zastosować, głupie ćwoki.
Podaj źródło tych danych, bo po tym jakie ustawy mi się obijają o uszy a które są ich dziełem to nie brzmi na takie spadki.
ODPOWIEDZ