Motyw przewodni życia

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
aporia
Pobudzony intro
Posty: 138
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:43
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Motyw przewodni życia

Post autor: aporia »

Bo tak.
Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Motyw przewodni życia

Post autor: Papaja »

wazz pisze:
Papaja pisze:od dluzszego czasu mam jeden motyw przewodni Być szczęśliwym człowiekm
Absolutnie nie podważam Twojego celu - natomiast stwierdzenie "być szczęśliwym człowiekiem" to dobry temat do dyskusji. Usnułam kiedyś teorię, że nie jest możliwe osiągnięcie pełnego szczęścia w naszej rzeczywistości. Zadowolenie, radość, uczucie spełnienia jak najbardziej, ale są to stany przemijające i oczywiście, czego wszystkim życzę, powracające co jakiś czas.
osiagniecie stanu pelnego szczescia jest trudne,moze nawet niemozliwe,ale jesli smakuje jak zadowolenie,marzenia,radosc i poczucie spelnienia to czemu do niego nie dazyc,tylko dlatego,ze jest trudne?? gdyby patrzec tak na wiele rzeczy moze nawet nigdy czlowiek nie polecialby samolotem, bo w koncu latanie tez jest trunde :)
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Motyw przewodni życia

Post autor: wazz »

Nie uważam, że osiągnięcie pełnego szczęścia jest trudne tylko niemożliwe :) a te przemijające składowe to już inna sprawa.
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Motyw przewodni życia

Post autor: nudny introwertyk »

Niektórzy mówią, że "szczęście to stan umysłu" - zgadzam się z tym, tyle, że wg. mnie chodzi tu głównie o jego stan fizjologiczny. W takim przypadku pełnię szczęścia (albo po prostu "uczucie szczęścia") można osiągnąć stosunkowo łatwo. Jeśli natomiast mówimy o tym bardziej abstrakcyjnym "szczęściu", no to faktycznie, to już trudniejsze do osiągnięcia ;)
Awatar użytkownika
Merigold
Rozkręcony intro
Posty: 324
Rejestracja: 11 lut 2016, 18:58
Płeć: kobieta

Re: Motyw przewodni życia

Post autor: Merigold »

"Staraj się czerpać radość ze wszystkiego, co robisz."
Awatar użytkownika
Haille
Intronek
Posty: 55
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:11
Płeć: kobieta
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Motyw przewodni życia

Post autor: Haille »

Only those who will risk going too far can possibly find out how far one can go.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Motyw przewodni życia

Post autor: highwind »

Nie przepadam za takimi mashupami. Naogląda się tego taki szaraczek, a potem się dołuje, że nie jest Boltem, Muskiem czy Skłodowską. Że w kosmos nie poleciał, że w sumie to nawet za granicą nie był. A prawda jest taka, że większości pisana jest przeciętność. Poniżej coś wg mnie bardziej sensownego:
Don't follow your passion
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Motyw przewodni życia

Post autor: Dant3s »

highwind pisze: Nie przepadam za takimi mashupami. Naogląda się tego taki szaraczek, a potem się dołuje, że nie jest Boltem, Muskiem czy Skłodowską. Że w kosmos nie poleciał, że w sumie to nawet za granicą nie był. A prawda jest taka, że większości pisana jest przeciętność.
Od Bolta tacy ludzie różnią się tym, że przeważnie nie robią nic by to co Bolt osiągnąć, inaczej masz rację, jeśli nie masz zamiaru działać to taki filmik może tylko zdołować.
Awatar użytkownika
Haille
Intronek
Posty: 55
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:11
Płeć: kobieta
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Motyw przewodni życia

Post autor: Haille »

No wszystko spoko ale wyraziłam mój motyw przewodni życia żeby się nie poddawać i dążyć do swoich marzeń nawet jeśli wszystko się sypie.I szczerze nie widzę tu niczego dołującego.
Only those who will risk going too far can possibly find out how far one can go.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Motyw przewodni życia

Post autor: highwind »

Jeśli ci to sprawia frajdę i daje kopa do działania to przecież ja do tego nic nie mam. A o tym, co MOŻE być w takim podejściu zgubnego, tłumaczy film ode mnie. Kilka spojrzeń, dobre, nie?
Awatar użytkownika
Saladin
Ekstrawertyk
Posty: 304
Rejestracja: 10 lut 2014, 23:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Motyw przewodni życia

Post autor: Saladin »

“You only live once, but if you work it right, once is enough.” – Greg Plitt

"Life is an adventure, it's not a package tour."- E. Tolle

"Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. " M. Twain
"The worst lies, are the lies you tell to yourself."

"Don't be sorry. Be better."

Mój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCBstmW ... LTis8vE-hA
Nestor

Re: Motyw przewodni życia

Post autor: Nestor »

Zachowaj we wszystkim umiar.
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Motyw przewodni życia

Post autor: Papaja »

jedna taka madrac gdzie wyczytalam,ktora tez brzmi troche jak motyw przewodni zycia
ciesz sie tym co masz.zacznij doceniac to co masz bo swiat zmusi cie bys docenil to co miales
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Motyw przewodni życia

Post autor: Dant3s »

Papaja pisze:jedna taka madrac gdzie wyczytalam,ktora tez brzmi troche jak motyw przewodni zycia
ciesz sie tym co masz.zacznij doceniac to co masz bo swiat zmusi cie bys docenil to co miales
Trochę w tym prawdy jest chociaż może to niektórych powstrzymywać przed próbami polepszenia warunków życiowych itp.
Dla mnie motywem przewodnim życia, od niedawna było by :jeśli się czegoś zrobić, zrób to.
Chodzi o takie rzeczy, które pomogą w rozwoju osobowości.
Nestor

Re: Motyw przewodni życia

Post autor: Nestor »

@up
Zabij nie pojmę, o co w ten sentencji chodzi.
ODPOWIEDZ