Związki - ogólnie

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.

Czy byłes/byłas/jesteś w jakimś związku z innym człowiekiem?

Tak
58
60%
Nie
38
40%
 
Liczba głosów: 96

Mati ubo
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 09 paź 2016, 14:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 456

Re: Związki - ogólnie

Post autor: Mati ubo »

Fakt brakuje jej zastosowania w moich wypowiedziach.
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Związki - ogólnie

Post autor: Arsen »

Jestem obecnie w związku a poza nim byłem wcześniej w jednym jeszcze. Reszta to tam jakieś coś aaa nic w sumie to nie było.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Związki - ogólnie

Post autor: Coldman »

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Związki - ogólnie

Post autor: Coldman »

"Nic nie jest nam dane raz na zawsze, partner też. Warto dbać o związek, o intymność w związku- nie ogranicza się ona tylko do sfery seksu, ale oznacza też wzajemne wspieranie się i zaufanie. Ważne jest znalezienie wspólnego obszaru, który sprawia partnerom przyjemność. Posłużę się własnym przykładem. Skończyliśmy z mężem kurs tańca i od tego czasu wykorzystujemy każdą okazję, aby potańczyć. Nie sposób, żeby partnerzy mieli wyłącznie wspólny świat. Ważne jest także uwzględnianie potrzeb odrębności każdego z osobna. Wszyscy mamy okresy (nawet w ciągu jednego dnia), kiedy chcemy pobyć sami, bez wzroku i słów innych, a także mieć swoich znajomych, przyjaciół, realizować własne zainteresowania i hobby. Zacytuję tu słowa Zofii Milskiej-Wrzosińskiej: „Pozwól partnerowi odchodzić na chwilę, aby nie odszedł a zawsze”. Pamiętajmy, że nie ma idealnych związków. Każdy z nas ma jakieś ograniczenia, które wnosi do relacji z innymi. Ważne jest, żeby partnerzy rozmawiali ze sobą i o trudnościach, i o pozytywnych stronach swojego związku."
Małgorzata Łukasiewicz
Cherry
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 18 sie 2018, 23:43
Płeć: nieokreślona

Re: Związki - ogólnie

Post autor: Cherry »

Cold, brzmi znajomo, fb :-D?
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Związki - ogólnie

Post autor: Coldman »

Tak, pewien wartościowy fanpage
kasiekowa
Introwertyk
Posty: 61
Rejestracja: 09 lip 2019, 12:29
Płeć: kobieta
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Opole

Re: Związki - ogólnie

Post autor: kasiekowa »

Jestem po związku (czteroletnim) z typowym ekstrawertykiem. Myślałam, że właśnie takiego kogoś potrzebowałam, kto mnie wyciągnie z tej "skorupy". Wiedział od samego początku z kim ma do czynienia, że trzeba mnie trochę rozruszać. Myślałam, że mu to nie przeszkadza ale chyba i jemu zaczęło to ciążyć. Niestety był za bardzo nerwowy co do mnie. I po długich rozmowach i kłótniach postanowiłam to zakończyć, żeby się ze mną nie męczył. Do tej pory wiem, że to była dobra decyzja. Tylko tyle, że sama pewnie nie dałabym rady bo trzymanie w sobie tego nie skutkowało żadnymi decyzjami. Po prostu komuś się wygadałam... i to nie nawet mojej najbliższej koleżance... komuś kto dał mi powiedzieć na głos to co czuję i przeżywam bez oceniania czy robię dobrze czy źle. Chyba właśnie o to mi chodziło.
"Lubię sobie posiedzieć. W ogóle lubię po prostu sobie być. W tym sensie, że nie od razu robić jakieś zamieszanie wokół siebie. Nie zacieszać. Nie otaczać się na siłę ludźmi tylko po to, żeby mieć takie poczucie szumu, który sprawi, że będę czuła, że żyję. Potrafię czuć, że żyję, kiedy siedzę po cichu" - K. Nosowska
Awatar użytkownika
santiago
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 13 sty 2019, 12:57
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Związki - ogólnie

Post autor: santiago »

kasiekowa pisze: 14 lip 2019, 22:58 Jestem po związku (czteroletnim) z typowym ekstrawertykiem.
Też to przerabiałem zakończyło się podobnie. Czasami są to różnice, których nie jesteśmy wstanie przeskoczyć. Wiele też zależy od świadomości partnerów i wzajemnego szacunku. Można pracować nad wadami, ale osobowości zmienić się nie da i dobrze jak dwoje ludzi ma tego świadomość.
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda."

~Albert Einstein
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Związki - ogólnie

Post autor: Coldman »

W ogóle co spojrzę w ten temat, to mnie ta ankieta przeraża xD
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 21 lip 2018, 21:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: Związki - ogólnie

Post autor: Czerwonekredki »

Coldman pisze: 16 lip 2019, 11:49 W ogóle co spojrzę w ten temat, to mnie ta ankieta przeraża xD
Dlaczego?
This is how i met Marla Singer.
Marla's philosophy of life is that she might die at any moment.
The tragedy, she said, was that she didn't.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Związki - ogólnie

Post autor: Drim »

Nieaktualne dane. Wiele osób które zaznaczyło pierwotnie opcję: "nie"; zdążyło z czasem zmienić ten stan rzeczy, ten temat w końcu istnieje 10 lat, a odpowiedź jakiej udzielili na początku została taka jaka była.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Związki - ogólnie

Post autor: Coldman »

No dobra, no to lecimy od nowa :D
Oczywiście anonimowo


PS: coś czuję, że to kwestia czasu aż znowu się wyrobi przewaga nie xDD
kasiekowa
Introwertyk
Posty: 61
Rejestracja: 09 lip 2019, 12:29
Płeć: kobieta
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Opole

Re: Związki - ogólnie

Post autor: kasiekowa »

santiago pisze: 16 lip 2019, 8:43
kasiekowa pisze: 14 lip 2019, 22:58 Jestem po związku (czteroletnim) z typowym ekstrawertykiem.
Też to przerabiałem zakończyło się podobnie. Czasami są to różnice, których nie jesteśmy wstanie przeskoczyć. Wiele też zależy od świadomości partnerów i wzajemnego szacunku. Można pracować nad wadami, ale osobowości zmienić się nie da i dobrze jak dwoje ludzi ma tego świadomość.
Wtedy tego nie wiedziałam. Bo fajnie było, że w ogóle ktoś się mną zainteresował. Miłość miłością ale jednak tego szacunku brakło. Zresztą... w miłość przestaję wierzyć, to takie przereklamowane.
"Lubię sobie posiedzieć. W ogóle lubię po prostu sobie być. W tym sensie, że nie od razu robić jakieś zamieszanie wokół siebie. Nie zacieszać. Nie otaczać się na siłę ludźmi tylko po to, żeby mieć takie poczucie szumu, który sprawi, że będę czuła, że żyję. Potrafię czuć, że żyję, kiedy siedzę po cichu" - K. Nosowska
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Związki - ogólnie

Post autor: Drim »

Coldman pisze: 16 lip 2019, 19:45 PS: coś czuję, że to kwestia czasu aż znowu się wyrobi przewaga nie xDD
Oj, ale teraz będzie można powiedzieć: po prostu nie trafili na swoją drugą połówkę a że są romantykami, peszek.
Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Związki - ogólnie

Post autor: Skryty »

Coldman pisze: 16 lip 2019, 19:45 PS: coś czuję, że to kwestia czasu aż znowu się wyrobi przewaga nie xDD
już tak jest
ODPOWIEDZ