Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Awatar użytkownika
Εμπαθεων
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 18 lip 2014, 23:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Εμπαθεων »

Agon pisze:Ok, rób co chcesz. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Może znajdziesz sobie taką idealną kandydatkę, choć wydaje mi się to mało prawdopodobne. Ja nie mam wielkich wymagań jeśli chodzi o dziewczyny, bo staram się akceptować ludzi takimi jakimi są.
Nie szukam idealnej kandydatki, w sensie: człowieka doskonałego, bo takich nie ma. Nie mam też problemów z akceptowaniem cudzych wad, ba! - mogę z tego robić i swój atut. Ale absolutnym minimum jest znalezienie kogoś, kto postrzega miłość w ten sam sposób co ja. Jak widać, rasizm literkowy jednak może być w tym pomocny:

http://infjblog.com/2014/07/07/the-infj-soulmate/
http://www.personalitypage.com/html/INFJ_rel.html
Jedynie mam problem z akceptowaniem ludzi z klapkami na oczach, którzy chcą dopasować rzeczywistość do swoich wyidealizowanych wizji i teorii, a potem budzą się z ręką w nocniku.
Kiedy ja nie mam nic do rzeczywistości; zwyczajnie się do niej jakoś ustosunkowuję a wtedy dobra teoria nie jest zła.
PaniA pisze:Przeczytałam PRAWIE całość. Prawie,bo przestałam czytać część o testach osobowości. W poście jak widać autor opisał siebie w dość dokładny sposób i chwała mu za to. Jak ktoś wspomniał ochotniczka może się przerazić,ale jeśli się przestraszy to pewnie nie jest tą ,której on szuka,więc nic oboje nie tracą :P
Taa, tak to właśnie ma działać. ;)
- jeśli ten twój przyjaciel nie ma osobowości typu INFJ(z opisu zakładam, że to raczej ekstrawertyk), a chciałbyś mieć dziewczynę z którą równie dobrze byś się dogadywał, to dlaczego swojej wybrance stawiasz aż tak duże literkowe wymogi?
Przyjaciel, obstawiam jest ENFPem lub INFPem (najprawdopodobniej ambiwertycznym, emocjonalnym chaotykiem) i chociaż dobrze się bawimy, to jednak nie do końca się dogadujemy - przynajmniej nie do samego końca i zawsze miałem z tego powodu jakieś poczucie niedosytu. Nie wiem czy stawiam swojej wybrance duże literkowe wymogi - skoro sam takowe spełniam, to czy są one faktycznie tak bardzo wygórowane? A dlaczego stawiam - patrz wyżej.
Kilka spraw technicznych:
- umieść gdzieś w widocznym miejscu w tym swoim poście swój wiek
- napisz tam czym się interesujesz, bo rozpisałeś się o spowiedzi, swoich życzeniach, a konkretów mało (choć post gigant)
To co nazywasz konkretami jest właśnie zbędnymi, marginalnymi kwestiami, o jakich można pogadać na privie, poznając się lepiej.
Natomiast wedle klucza zainteresowań to ja już szukałem poprzednio i kiepsko skończyłem, poza tym to byłoby stawianie dodatkowych kryteriów i odciąganie uwagi od sedna sprawy [a miałem nie wybrzydzać przecie]. Podstawa jest taka, że szukam przede wszystkim kogoś o podobnych potrzebach emocjonalnych; rozkład samych pasji i zainteresowań nie jest najistotniejszy. Nie wykluczam, że mogą wypaść zupełnie zaskakująco - może dojść do zbliżenia dwóch różnych światów oraz dojść do wzajemnego inspirowania się z kimś, kogo zainteresowania byłyby na tyle odległe od moich, że świadomie nigdy bym nie pomyślał, aby tego kogoś zaczepić.
Można się doczepić do pytania? Zanim latarnia zgaśnie?
Jak najbardziej - przecież nawet z powodu takiego zastosowania ten wątek otwierałem...
  • Sam założony temat może przydać się innym introwertycznym romantyczkom i romantykom chcących się odnaleźć i posłużyć im jako punkt zbiorczy, więc nie zakładam go wyłącznie z myślą jedynie o swojej prywacie. Może przecieram szlak innym...
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Agon »

Εμπαθεων, spróbuj ten post wkleić na jakimś forum dla nieśmiałych. Tak mi się zdaje, że nieśmiałość jakoś koreluje z marzycielskością i bogatymi wewnętrznymi uczuciami.
herculeskrk
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2014, 10:57
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: herculeskrk »

A ja mimo wszystko podbijam. Jeśli są tu jakieś panie czujące się marzycielkami - bardzo prosimy się zgłosić ;)
Agon, nie wiem czy forum dla nieśmiałych to dobry pomysł (przynajmniej dla mnie). Wystarczy, że jako intro (i jako ja, po prostu) mam problemy z rozmową, jeśli jeszcze ona ma być nieśmiała to już w ogóle...
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Agon »

Wiecie dlaczego marzyciele-romantycy mają problemy ze znalezieniem drugiej połówki? Bo jak dziewczyna jest zbyt otwarta i wygadana, to wszystko na raz uzewnętrznia i staje się nudna. Jak jest nieśmiała to jest zagadką, ale kiedy po żmudnym procesie poznawania się i uzewnętrzniania taki marzyciel wszystko o niej wie, to ona też staje się dla niego nudna, a marzyciele interesują się tylko tym. Życie praktyczne jest dla nich nudne. Długotrwałe związki wymagają pewnego, że tak powiem "dojrzałego"(zwykle nie lubię używać tego słowa, bo kojarzy mi się z zakompleksionymi pracoholikami) sposobu myślenia i patrzenia na świat. Związek z drugą osobą nie może polegać na wzajemnym brandzlowaniu się swoimi uczuciami. Umiar we wszystkim jest najlepszy.
Awatar użytkownika
Demon Hunter
Pobudzony intro
Posty: 143
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ (?)
Lokalizacja: Poznań

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Demon Hunter »

Wiecie dlaczego marzyciele-romantycy mają problemy ze znalezieniem drugiej połówki?
Bo nie wiedzą jak trafić do monopolowego? :mrgreen: A tak serio - no kto poważny by chciał być z kompletnym życiowym nieogarem :mrgreen:
The future belongs to the mad
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Papaja »

Demon Hunter
A tak serio - no kto poważny by chciał być z kompletnym życiowym nieogarem :mrgreen:
prawda
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Agon »

Jeśli to forum odwiedzi jakaś potencjalna INFJ, to niech wie, że coś się dzieje. Według tego samce INTP pasują do samic INFJ. Mania literkowania obraca się przeciwko tobie Εμπαθεων. INTP zgarniają całą pulę :lol:
Awatar użytkownika
Εμπαθεων
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 18 lip 2014, 23:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Εμπαθεων »

Wedle tego samego źródła - porady dla INFJ:
  • If You Are the INFJ: Mystic Writer
    "Love is in your mind, heart, and soul."

    You Are Someone Who:

    Is intrigued by psycholoogy, philosophy, mysticism an spirituality.
    Is a great listener.
    Is deeply compassionate.
    Is usually quiet.
    May have streaks of extreme stubbornness.
    Loves reading and writing.

    If You Are Female, Your Best Matches Are:
    INFJs: Mystic Writers

    INTPs: Scholars
    INFPs: Idealistic Philosophers
    ESTPs: Wheeler-Dealers

    If You Are Male, Your Best Matches Are:
    INFJs: Mystic Writers
    INFPs: Idealistic Philosophers
Ciekawe, że facetom INFJ doradzają wyłącznie inne INFx. A paniom INFJ panowie INTPy są polecani dopiero w drugiej kolejności. Od jakiegoś czasu przelewam niezliczone literki, aby przekazać tę prostą prawdę, iż szukając soulmate'a szuka się "swoich" - ale nie wiem po co. Nie dociera, to trudno. Kto mnie będzie szukał, ten mnie kiedyś znajdzie i tyle.

Eugeniczne hodowle romantycznych INFJ trzeba założyć, bo jest nas za mało w społeczeństwie... :roll:
herculeskrk
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2014, 10:57
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: herculeskrk »

A kobieta żadna tu nawet nie zawitała...
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Agon »

Εμπαθεων jesteś 4w5, zobacz to.
Wykorzystując swoje olbrzymie pokłady wyobraźni potrafią stworzyć sobie wyidealizowany wizerunek partnera lub przyjaciela, przypisując mu niezwykły charakter i najpiękniejsze cechy. Przeżywają bolesne rozczarowanie, gdy odkrywają, że rzeczywistość jest inna, niż ich wyobrażenia.
Czwórki ogromnie pragną być wysłuchane i zrozumiane. Jeśli uda im się znaleźć „bratnią duszę”, która je wysłucha spędzą z nią całą noc, prowadząc monolog na temat swoich uczuć i problemów. Dlatego niekiedy postrzegane są jako samolubne i skoncentrowane na sobie.
Ten cytat pochodzi ze zbioru trudnych cech czwórek. Mniej więcej coś takiego widzę w tym co pisałeś w pierwszym poście.
Takie idealizowanie i ciągłe mówienie o swoich uczuciach może się źle skończyć.
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Papaja »

herculeskrk
A kobieta żadna tu nawet nie zawitała...
jestem i tak was przeczytam tylko kilka postow wyzej i zastanawiam sie czemu sprowadzacie wszystko do literek? relacje z innymi to nie tylko literki. na niektore rzeczy trzeba miec szersze poglada,jako intro powinniscie to wiedziec :P
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Agon »

Papaja pisze:jestem i tak was przeczytam tylko kilka postow wyzej i zastanawiam sie czemu sprowadzacie wszystko do literek? relacje z innymi to nie tylko literki. na niektore rzeczy trzeba miec szersze poglada,jako intro powinniscie to wiedziec :P
Zapytaj twórcę tego tematu. Ja po prostu prowadzę dyskusję w jego języku (literkowym) bo najwyraźniej lubi literki. A jak lubi literki, to pewnie też i cyferki.
Awatar użytkownika
Εμπαθεων
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 18 lip 2014, 23:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Εμπαθεων »

Agon pisze:Εμπαθεων jesteś 4w5, zobacz to.
Wykorzystując swoje olbrzymie pokłady wyobraźni potrafią stworzyć sobie wyidealizowany wizerunek partnera lub przyjaciela, przypisując mu niezwykły charakter i najpiękniejsze cechy. Przeżywają bolesne rozczarowanie, gdy odkrywają, że rzeczywistość jest inna, niż ich wyobrażenia.
Czwórki ogromnie pragną być wysłuchane i zrozumiane. Jeśli uda im się znaleźć „bratnią duszę”, która je wysłucha spędzą z nią całą noc, prowadząc monolog na temat swoich uczuć i problemów. Dlatego niekiedy postrzegane są jako samolubne i skoncentrowane na sobie.
Ten cytat pochodzi ze zbioru trudnych cech czwórek. Mniej więcej coś takiego widzę w tym co pisałeś w pierwszym poście.
Takie idealizowanie i ciągłe mówienie o swoich uczuciach może się źle skończyć.
Może - zwłaszcza z kimś kto nie przejawia podobnych tendencji, nie rozumie ich lub ich nie akceptuje, bo się ode mnie różni.

Zresztą częściowo wbrew temu co tu piszą, nie chodzi o to, że przypisuje się komuś cechy jakich nie ma, tylko raczej tworzy pewien etos postępowania, jakiemu ktoś powinien się podporządkować. Jeśli ten ktoś zbyt od niego odbiega, faktycznie staje się dla nas rozczarowujący i potrafimy dać mu to do zrozumienia. Jeśli zwrócenie uwagi nie skutkuje, to się go zostawia lub odrzuca - zwłaszcza jeśli nie przejawia nawet intencji, nie podejmuje prób dążenia do tego, co czwórkowe INFJ uznaje na wzorzec. Bo tych, którzy się starają, ale im nie wychodzi, tym bardziej się wspiera, o ile tylko dążą wytyczoną ścieżką. Reszta - brutalnie - bywa dla nas zbędna. Jesteśmy lojalni, ale przede wszystkim tym wyznawanym wartościom i idealizacjom, celom, a dopiero później ludziom. Jeżeli ludzie odwracają się od nich, przestają być godni lojalności, która nie jest bezwarunkowa i bezkrytyczna. Ugodzisz w nasze ideały - spuścimy Cię w klopie.

Z tego samego źródła bierze się infjowy perfekcjonizm. Czegokolwiek by się nie robiło, trzeba określić najbardziej optymalną ścieżkę podejścia, a gdy się już ją przyjmie, to później każde odstępstwo od niej jest boleśnie odczuwane. Zawsze gdy zabieram się za coś czego nigdy nie robiłem, w pierwszej kolejności robię rozeznanie, co jest istotą danej działalności, czemu ma służyć, co będzie w niej moją misją i dopiero gdy mam taki ogólny ogląd, pozwalający na wytworzenie wzoru, faktycznie wiem na czym stoję i mogę powiedzieć, że rozumiem daną materię.

I tak samo jest ze związkami - istnieje pewien wzór do jakiego obie strony powinny nieustannie się zbliżać. Jeśli te dążenia sobie w pewnym momencie odpuścicie, uznając iż zdobyliście już czwórkowe INFJ, więc nie trzeba się już starać, w tej samej chwili przegracie - bo i tak zostaniecie rozliczeni z takiej dezercji.

Oczywiście może zostać to uznane za trudną stronę charakteru, ale jak się nie podoba, tym bardziej nie warto sobie zawracać nami głowy. Kto nie jest gotowy podążać przez całe życie za niematerialną marchewką zawieszoną na niematerialnym kiju nad jego głową, zwyczajnie nie nadaje się do wspólnej wędrówki. Zadowolony z siebie odpuścisz i gdzieś osiądziesz, to nasze drogi się rozejdą, bo my zawsze jesteśmy w ruchu w stronę tego, co uznajemy za doskonałość. Zaintrygowana część może przejść z ciekawości z nami jakiś kawałek, ale my raczej szukamy piechurów idących z nami do samego końca.
beti

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: beti »

Znalazłeś już ją?
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Konradek »

beti pisze:Znalazłeś już ją?
Zapytaj się na PW.
ODPOWIEDZ