Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Agon »

Εμπαθεων pisze:emfausto, powinniście się cieszyć, że Wam tu jakichkolwiek NF-ów sprowadzam i koniunkturę na forum nakręcam. Jako brutalistyczny NT, powinieneś chociaż ten mechanizm docenić. Zresztą, jeśli znajdę już wybrankę, to przecież skończy to moje poszukiwania i temat będzie do zamknięcia. I co wtedy?

Wrażliwe niewiasty przestaną tu napływać i sami będziecie musieli je sobie organizować, bo ja już nie będę Waszą latarnią morską, sprowadzającą bezpiecznie piękne okręty. :wink:

Więc Wy się módlcie, aby mi się jeszcze długo to nie udało. :P

Z INFPami mogę faktycznie przeżywać przygody, coś świętować, od czasu do czasu poflirtować, ale związku z nimi się jednak obawiam i dziękuję emci, że moje fobie uszanowała.
Kolejny zaślepiony przez literki fanatyk 8)
Awatar użytkownika
Εμπαθεων
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 18 lip 2014, 23:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Εμπαθεων »

emcia pisze:Εμπαθεων jak tam? znalazłeś? :D z czystej ciekawości pytam.
Odpisałem na priva...
Rlip

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Rlip »

Czytam to co piszecie i tak się zastanawiam, czy wam naprawdę zależy na tym, aby poznawać ludzi tylko o danym profilu MBTI? Przecież to już na wstępie ogranicza szanse na to, że pierwsza osoba, która wyjdzie np. z akademika będzie tą jedyną do kilku %. Poza tym chyba każdy ma jakieś wymagania niezwiązane z profilem MBTI, np. wyznawane tych samych wartości, czy wspólne zainteresowania, co dalej ogranicza te szanse. Biorąc pod uwagę, że ta druga osoba też ma wymagania co do nas, to już chyba łatwiej wygrać w lotto (możne nie z 6, ale z 4 na pewno :D ). Moim zdaniem lepiej jest olać ten wskaźnik, a wybrać tylko naprawdę konieczne cechy drugiej osoby tak, żeby szanse na spełnienie swoich wzajemnych wymagań były na racjonalnym, odpowiednio wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Agon »

rlip pisze:Moim zdaniem lepiej jest olać ten wskaźnik, a wybrać tylko naprawdę konieczne cechy drugiej osoby tak, żeby szanse na spełnienie swoich wzajemnych wymagań były na racjonalnym, odpowiednio wysokim poziomie.
Święte słowa, ale fanatyków literkowania nie przekonasz. MBTI to już niemal religia dla niektórych na tym forum.
Awatar użytkownika
apohawk
Rozkręcony intro
Posty: 298
Rejestracja: 27 lis 2012, 18:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: apohawk »

rlip pisze:Czytam to co piszecie i tak się zastanawiam, czy wam naprawdę zależy na tym, aby poznawać ludzi tylko o danym profilu MBTI? Przecież to już na wstępie ogranicza szanse na to, że pierwsza osoba, która wyjdzie np. z akademika będzie tą jedyną do kilku %. Poza tym chyba każdy ma jakieś wymagania niezwiązane z profilem MBTI, np. wyznawane tych samych wartości, czy wspólne zainteresowania, co dalej ogranicza te szanse. Biorąc pod uwagę, że ta druga osoba też ma wymagania co do nas, to już chyba łatwiej wygrać w lotto (możne nie z 6, ale z 4 na pewno :D ). Moim zdaniem lepiej jest olać ten wskaźnik, a wybrać tylko naprawdę konieczne cechy drugiej osoby tak, żeby szanse na spełnienie swoich wzajemnych wymagań były na racjonalnym, odpowiednio wysokim poziomie.
Dla kogoś racjonalnie dobranymi, koniecznymi cechami mogą być wyznanie, typ urody, typ poczucia humoru, typ inteligencji, wykształcenie, nałogi i nawyki, formy spędzania wolnego czasu, zgodność charakteru, w tym typ charakteru, opisany np. poprzez MBTI.
Nikt cię nie zmusza do przyjmowania takich wyznaczników, nie zabraniaj więc innym takich przyjmować. Arogancją jest stwierdzanie, co jest dla kogoś dobre, szczególnie kompletnie tej osoby nie znając.
No good deed goes unpunished.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Agon »

apohawk pisze:Nikt cię nie zmusza do przyjmowania takich wyznaczników, nie zabraniaj więc innym takich przyjmować. Arogancją jest stwierdzanie, co jest dla kogoś dobre, szczególnie kompletnie tej osoby nie znając.
Użytkownik rlip nikogo do niczego nie zmusza w swoim poście. Arogancją jest zarzucanie komuś arogancji bez powodu. Też mógłbym walnąć kilkustronicowego posta o tym, że poszukuję np. smukłej, niebieskookiej blondynki, rasy białej, lubiącej sprzątać, umiejącej dobrze gotować, mającej takie a takie zainteresowania i atuty itp. itd. Tylko, że to wszystko głupie wymogi jakiegoś nawiedzonego idealisty. Ludzie, którzy szukają idealnego partnera są dla mnie śmieszni.
Awatar użytkownika
Εμπαθεων
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 18 lip 2014, 23:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Εμπαθεων »

rlip pisze:Moim zdaniem lepiej jest olać ten wskaźnik, a wybrać tylko naprawdę konieczne cechy drugiej osoby tak, żeby szanse na spełnienie swoich wzajemnych wymagań były na racjonalnym, odpowiednio wysokim poziomie.
Ale to właśnie ten wskaźnik pomaga odnaleźć te wybrane, konieczne cechy drugiej osoby i poniekąd stanowi gwarancję, że będą one autentyczne a nie przez nią imitowane, naśladowane lub wyuczone. Pozwala to również na uniknięcie kontaktu z ludźmi zdeterminowanymi do udawania kogoś, kim naprawdę nie są, tylko po to byśmy się nimi zainteresowali - oszczędza więc mnóstwo czasu. Owszem, i profile MBTI można preparować, ale taka mistyfikacja wymaga już większego samozaparcia i włożonego wysiłku.

Problemem jest mimo wszystko to, że większość ludzi nie kojarzy MBTI, natomiast nazwy samych cechy owszem, zatem komunikacyjnie i tak typologie są pomocami dość bezużytecznymi. Co nie zmienia faktu, że jeśli się wie, że odpowiednia dla nas osoba obdarzona takimi cechami będzie mieścić się w takim zbiorze, to jest to już coś.
Agon pisze:Tylko, że to wszystko głupie wymogi jakiegoś nawiedzonego idealisty. Ludzie, którzy szukają idealnego partnera są dla mnie śmieszni.
:) No i co z tego? Mają się z tego powodu przejąć? Nawiedzeni idealiści szukają nawiedzonych idealistek i nie mają dla Ciebie czasu, Agonie.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Agon »

Εμπαθεων pisze: :) No i co z tego? Mają się z tego powodu przejąć? Nawiedzeni idealiści szukają nawiedzonych idealistek i nie mają dla Ciebie czasu, Agonie.
Ok, rób co chcesz. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Może znajdziesz sobie taką idealną kandydatkę, choć wydaje mi się to mało prawdopodobne. Ja nie mam wielkich wymagań jeśli chodzi o dziewczyny, bo staram się akceptować ludzi takimi jakimi są. Jedynie mam problem z akceptowaniem ludzi z klapkami na oczach, którzy chcą dopasować rzeczywistość do swoich wyidealizowanych wizji i teorii, a potem budzą się z ręką w nocniku.
Awatar użytkownika
PaniA
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 19 sie 2014, 21:02
Płeć: kobieta

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: PaniA »

Przeczytałam PRAWIE całość. Prawie,bo przestałam czytać część o testach osobowości. W poście jak widać autor opisał siebie w dość dokładny sposób i chwała mu za to. Jak ktoś wspomniał ochotniczka może się przerazić,ale jeśli się przestraszy to pewnie nie jest tą ,której on szuka,więc nic oboje nie tracą :P
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Agon »

Kilka spraw technicznych:
- umieść gdzieś w widocznym miejscu w tym swoim poście swój wiek
- napisz tam czym się interesujesz, bo rozpisałeś się o spowiedzi, swoich życzeniach, a konkretów mało (choć post gigant)
- jeśli ten twój przyjaciel nie ma osobowości typu INFJ(z opisu zakładam, że to raczej ekstrawertyk), a chciałbyś mieć dziewczynę z którą równie dobrze byś się dogadywał, to dlaczego swojej wybrance stawiasz aż tak duże literkowe wymogi?
herculeskrk
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2014, 10:57
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: herculeskrk »

Można się doczepić do pytania? Zanim latarnia zgaśnie? Hehe. Szukam uczuciowej introwertyczki z głową w chmurach. Ale pisząc z głową w chmurach nie mam na mysli panny odrealnionej, która myśli o niebieskich migdałach. Chodzi mi o taką marzycielkę bardziej. Wrażliwą, która potrafi znaleźć dobro w drugim człowieku. Która wie jak gówniany jest świat a mimo tego ciągle wierzy w ludzi. Osoby wrażliwe na sztukę mile widziane. Nie wiem co mogę napisać o sobie... Mam 28lat, lubię podróżować, jeździć na rowerze i czytać pierdoły w internecie. Nie chcę, żeby to brzmiało jak ogłoszenie na portalu randkowym, chcę po prostu poznać kogoś wartościowego. Jeśli któraś z pań byłaby zainteresowana, niech pisze pw. pozdrawiam
szejk
Introwertyk
Posty: 81
Rejestracja: 25 lis 2007, 23:33
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: szejk »

Szukam uczuciowej introwertyczki z głową w chmurach. Ale pisząc z głową w chmurach nie mam na mysli panny odrealnionej, która myśli o niebieskich migdałach. Chodzi mi o taką marzycielkę bardziej. Wrażliwą, która potrafi znaleźć dobro w drugim człowieku. Która wie jak gówniany jest świat a mimo tego ciągle wierzy w ludzi (...)
No to jest nas dwóch :). Też od dawna szukam i jak narazie nic...
herculeskrk
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2014, 10:57
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: herculeskrk »

Halo halo, są tu jakieś kobiety w ogóle? Prosimy o odzew ;)
Awatar użytkownika
vragutinovic
Pobudzony intro
Posty: 169
Rejestracja: 18 lis 2012, 0:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: vragutinovic »

Nawet jeśli znajdziesz marzycielkę, to będziesz ją jeszcze musiał namówić do tego, by zeszła z chmur i żyła z Tobą na tym świecie, tu i teraz.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2138
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Drim »

@vragu
Nawet jeśli znajdziesz marzycielkę, to będziesz ją jeszcze musiał namówić do tego, by zeszła z chmur i żyła z Tobą na tym świecie, tu i teraz.
Nie psuj im marzeń !

Mi powiedzieli... parę stron temu...
...jak masz krytykować, to spadaj...
ODPOWIEDZ