Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Polan »

Niestety jedyna osoba którą mogę określić jako INFJ to facet. I teraz sobie widzę że on chyba prowadzi podobne poszukiwania co ty. Zdaje się że próbuje dotrzeć do wybranek wierszami, a szuka chyba głównie na jakichś zlotach historycznych (po zainteresowaniach?) ale głowy nie dam.
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Faramuszka »

Czuję się wywołana publicznie do tablicy, z własnej głupoty ^^ ale nie mogę przebrnąć przez wstępnego posta.
Lipa.
Dobra, znam osobiście 3 infj w wersji xy, więc może coś...

Zdaje się, że ten Twój odpowiednik w wersji XX nie byłby najgorszą opcją, bo może spotkałbyś istotę, która jednocześnie chciałaby zdrady swych sekretów i jednośnie byłaby wobec swoich bardzo egoistyczna. Miałam Ci napisać i piszę, że w sumie ISFJ nie byłoby głupie, ale domyślam się, że brakowałoby w tym tego neicznego romantyzmu, łeh.
Dobra, z tej całej trójki, tylko jeden ma dziewoję, dużo młodszą i nie neiczną, ale to udany związek, bo... na odległość. W sumie uważam was za mistrzów związków na odległość, bo mam wrażenie, że poczucie tęsknoty cementuje wam związek.

EDIT: Taka oczywista oczywistość. Szukaj po zainteresowaniach. Jakieś kąciki dla poetów, teatr, musical... zdaje się, że w internetach to jakieś fora poświęcone nieśmiałości(a dużo takich wrażliwych istot jest nieśmiałe, a nie wie, że jest introsiowe tyż) i iiii fora muzyczne odnośnie "romantycznej muzyki", wszystko związane z tą całą otoczką związaną ze sztuką zwykle są wypełnione wrażliwymi duszami, więc może jakaś tam Twoja przesiaduje.
twarda intro
Introwertyk
Posty: 123
Rejestracja: 10 wrz 2013, 20:04
Płeć: nieokreślona
MBTI: 100% ekstrawertyk

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: twarda intro »

i ludzie się dziwią jak mówię po prostu fakty naukowe, że faceci genetycznie mają większą skłonność do bycia zrytymi psychicznie :P
co widać właśnie na portalach typu sympatia, gdzie kolesie albo szukają na seks (zero normalnych relacji) albo piszą takie opisy swojego życia na parę stron i dziwią się że nikt nie odpisuje (zero normalnych relacji, autor szuka osoby identycznej jak on sam, nie będzie w stanie zaakceptować jak ktoś będzie się od niego różnił)
Awatar użytkownika
elektryk
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 17 lip 2014, 11:43
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: elektryk »

twarda intro pisze:i ludzie się dziwią jak mówię po prostu fakty naukowe, że faceci genetycznie mają większą skłonność do bycia zrytymi psychicznie :P
Fakty naukowe? ^^ To poproszę źródła tych faktów co do skłonności bycia zrytym :D

Umawianie się na seks ok, można to różnie oceniać ale przecież faceci umawiają się na niego z kobietami ;) Poza tym czego dorośli ludzie szukają nie powinno nikogo interesować, chyba że ktoś jest nachalnym zbokiem.
Partnera seksualnego coraz częściej poszukujemy w internecie i to nie jest już marginalne zjawisko – uważa prof. Zbigniew Izdebski. Z jego badań wynika, że do seksu z dopiero co poznaną w sieci osobą przyznaje się 30 proc. mężczyzn i 27 proc. kobiet. Dane te pokazują, że w sieci coraz bardziej aktywne są kobiety.
Źródło: http://www.tvp.info/15942657/prawie-co- ... na-w-sieci

A to, że ktoś pisze książkę o sobie i wrzuca na taki portal no to cóż... Moim zdaniem on nie szuka osoby takiej samej jak on, tylko osoby, która go całkowicie zaakceptuje takiego jaki jest ze wszystkimi zaletami i wadami. Gdy ludzie spotykają się po raz pierwszy zakładają 'maski', czasami nawet mimowolnie i udają w jakiejś części kogoś kim nie są. I to trwa bardzo długo, zwykle do momentu gdy zamieszkają ze sobą ;) Może boi się, że ktoś go zostawi gdy później wyjdzie jaki jest naprawdę, dlatego woli się zabezpieczyć, albo decydujesz się na mnie od razu wiedząc jaki jestem albo nie po co tracić czas na poznawanie jak możesz mnie zostawić. ;)
Awatar użytkownika
Εμπαθεων
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 18 lip 2014, 23:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Εμπαθεων »

UnderPressure pisze:Frytki do tego?
Z sałatką. Grecką...
Polan pisze:Niestety jedyna osoba którą mogę określić jako INFJ to facet. I teraz sobie widzę że on chyba prowadzi podobne poszukiwania co ty. Zdaje się że próbuje dotrzeć do wybranek wierszami, a szuka chyba głównie na jakichś zlotach historycznych (po zainteresowaniach?) ale głowy nie dam.
Też szukałem po (swoich) zainteresowaniach, ale bezowocnie. Z wierszami to może być w sumie niezły trop. Co prawda poezja to raczej nie moja działka, ale przychodzi mi na myśl, że podobne potrzeby były przecież w niej wyrażane.

Może trzeba poszukać wśród fanek, na przykład Sylvii Plath? (http://lubimyczytac.pl/dyskusja/69/8102 ... konfesyjna)
Faramuszka pisze:Zdaje się, że ten Twój odpowiednik w wersji XX nie byłby najgorszą opcją, bo może spotkałbyś istotę, która jednocześnie chciałaby zdrady swych sekretów i jednośnie byłaby wobec swoich bardzo egoistyczna.
Według socjoniki i jakichś tam badań, najtrwalsze, udane związki powstają w pierwszej kolejności wśród duali, a drugą pod względem liczności są właśnie identikale, inne kombinacje to raczej jakaś drobnica, więc to nie tylko moje subiektywne odczucia na receptę na szczęście, bo ma to przełożenie na rzeczywistość i faktycznie jest sensowne.
EDIT: Taka oczywista oczywistość. Szukaj po zainteresowaniach. Jakieś kąciki dla poetów, teatr, musical... zdaje się, że w internetach to jakieś fora poświęcone nieśmiałości(a dużo takich wrażliwych istot jest nieśmiałe, a nie wie, że jest introsiowe tyż) i iiii fora muzyczne odnośnie "romantycznej muzyki", wszystko związane z tą całą otoczką związaną ze sztuką zwykle są wypełnione wrażliwymi duszami, więc może jakaś tam Twoja przesiaduje.
Kombinowałem raczej z organizacjami charytatywnymi, wolontariatem, schroniskami dla zwierząt i innymi takimi sprawami, które miałem kiedyś sam ochotę zrobić, ale odpuściłem i zająłem się czymś innym. Jednak, tak masz rację, dzięki.
twarda intro pisze:i ludzie się dziwią jak mówię po prostu fakty naukowe, że faceci genetycznie mają większą skłonność do bycia zrytymi psychicznie :P
co widać właśnie na portalach typu sympatia, gdzie kolesie albo szukają na seks (zero normalnych relacji) albo piszą takie opisy swojego życia na parę stron i dziwią się że nikt nie odpisuje (zero normalnych relacji, autor szuka osoby identycznej jak on sam, nie będzie w stanie zaakceptować jak ktoś będzie się od niego różnił)
Teraz awansowałem na zrytego psychicznie? Hahaha. :mrgreen:
elektryk pisze:Fakty naukowe? ^^ To poproszę źródła tych faktów co do skłonności bycia zrytym :D
Może twardej intro chodzi o coś zbliżonego do rozkładu inteligencji u płci obojga, gdzie wśród mężczyzn jest więcej reprezentantów przy ekstremach - zarówno niepełnosprawnych intelektualnie jak i geniuszy, podczas gdy kobiety są jako całość bardziej wyrównane i mniej jest ponadprzeciętnych, ale i niedorównujących przeciętnej.
Moim zdaniem on nie szuka osoby takiej samej jak on, tylko osoby, która go całkowicie zaakceptuje takiego jaki jest ze wszystkimi zaletami i wadami. Gdy ludzie spotykają się po raz pierwszy zakładają 'maski', czasami nawet mimowolnie i udają w jakiejś części kogoś kim nie są. I to trwa bardzo długo, zwykle do momentu gdy zamieszkają ze sobą ;) Może boi się, że ktoś go zostawi gdy później wyjdzie jaki jest naprawdę, dlatego woli się zabezpieczyć, albo decydujesz się na mnie od razu wiedząc jaki jestem albo nie po co tracić czas na poznawanie jak możesz mnie zostawić. ;)
Oczywiscie prościej o tę akceptację ze strony kogoś obarczonego zbliżonymi zaletami i wadami. Ale tak, zgadza się, ogólnie rzecz biorąc masz rację - to jest dla mnie zupełna podstawa.
emcia

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: emcia »

No to chyba znalazłeś. Zajęło Ci to, hmm... kilkanaście dni. Haha :)
Awatar użytkownika
Whtt
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFP
Lokalizacja: Kraków - Szczecin
Kontakt:

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Whtt »

hahaha polecam Panią wyżej ! :) Nie znam bardziej kochanej od niej rybki :)
"Kolejna noc, znów łączę się z Tobą myśli cienką nitką
By uciec z mego świata głupiego tak jak sitkom
Gdzie śmiechu brzytwą równa się wszystko do wzorców
Bez ciebie jest tu szaro i brzydko jak na dworcu "
emcia

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: emcia »

Co z tego, jak ten Pan chyba jednak nie chce znaleźć :D Cóż, fail. Może są tu jeszcze jacyś marzyciele? ;-)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: highwind »

Lol, jakie szybkie zniechęcenie. Jak to trolling, to posypią się bany.
Awatar użytkownika
ross
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 31 lip 2014, 3:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 8w7
MBTI: INTP
Lokalizacja: Żory, Śląsk
Kontakt:

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: ross »

Groźnie :twisted:
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: So-ze »

A może tak bitwa na raperskie dissy z emcia?
emcia

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: emcia »

Jaki trolling? Ludzie, wyluzujcie. Gość napisał, że szuka no to się odezwałam. Ale chyba jednak nie do końca mu pasuje bo - cóż - nie jestem INFJ lecz niestety "tylko" INFP, pff.

No nic, życzę mu, żeby jednak w końcu znalazł. :)

Jest tu jakiś INFP? Kaman, na pewno gdzieś się czai.
emfausto

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: emfausto »

nie jestem INFJ lecz niestety "tylko" INFP, pff.
jaki rasizm literkowy :lol:

greku wybredny :)
Awatar użytkownika
Εμπαθεων
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 18 lip 2014, 23:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: Εμπαθεων »

emfausto, powinniście się cieszyć, że Wam tu jakichkolwiek NF-ów sprowadzam i koniunkturę na forum nakręcam. Jako brutalistyczny NT, powinieneś chociaż ten mechanizm docenić. Zresztą, jeśli znajdę już wybrankę, to przecież skończy to moje poszukiwania i temat będzie do zamknięcia. I co wtedy?

Wrażliwe niewiasty przestaną tu napływać i sami będziecie musieli je sobie organizować, bo ja już nie będę Waszą latarnią morską, sprowadzającą bezpiecznie piękne okręty. :wink:

Więc Wy się módlcie, aby mi się jeszcze długo to nie udało. :P

Z INFPami mogę faktycznie przeżywać przygody, coś świętować, od czasu do czasu poflirtować, ale związku z nimi się jednak obawiam i dziękuję emci, że moje fobie uszanowała.
emcia

Re: Poszukiwana introwertyczna, marzycielska romantyczka

Post autor: emcia »

Εμπαθεων jak tam? znalazłeś? :D z czystej ciekawości pytam.
ODPOWIEDZ