Jakich facetów preferują introwertyczki?

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
martuella

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: martuella »

Coldman pisze:https://www.youtube.com/watch?v=3WGwGnUzOyo
I weź tu znajdź logikę :)
Ej, łobuz kocha najmocniej, tak? :D

A teraz na poważnie. To nie jest tak, że w związku z "dupkiem" jest więcej emocji, niż w związku z "miłym facetem". Tu nie rozchodzi się o ilość, tylko o jakość. Jedne kobiety lubią niepewność, zazdrość i strach, a inne cenią sobie poczucie bezpieczeństwa, spokój i pewność trwałości uczucia.
"Jak go usidlić, rozkochać, ZMIENIĆ (!)" - to dopiero jest dupkowate. I naiwne.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Coldman »

No to potrafię to drugie z dawką ekscentryzmu i indywidualizmu który by nie pozwolił się nudzić w związku :D
Taka Autoreklama hahahah
Awatar użytkownika
Avantbitch
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 03 maja 2016, 21:22
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Avantbitch »

Coldman pisze:https://www.youtube.com/watch?v=3WGwGnUzOyo
I weź tu znajdź logikę :)
16-letnie dziewczynki albo perwersyjne (z reguły sadomasochistyczne :P) kobiety tak mają, ale nie dojrzałe panie - żadna nie chce być źle traktowana...
Mała, słodka dziewczynka :mrgreen:

Książki wystrzelą cię w kosmos - Andrzej Stasiuk
psubrat
Intro-wyjadacz
Posty: 416
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:29
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: psubrat »

Avantbitch pisze:16-letnie dziewczynki albo perwersyjne (z reguły sadomasochistyczne :P) kobiety tak mają, ale nie dojrzałe panie - żadna nie chce być źle traktowana...
Nie chce być źle traktowana, ale też odrzuca ją od mężczyzn którzy nie są odważni - i to odrzuca instynktownie, niezależnie czy kobieta tego chce czy nie chce. A brak umiejętności postawienia na swoim, jest jednym z objawów braku odwagi.
Gdy ma wybór: odważnego chama, albo strachliwego poczciwego człowieka, to choćby rozsądek podpowiadał tego drugiego, emocje nie pozwolą.

Mam też swoją, mało popularną opinię, dlaczego w naszej kulturze praktycznie nie ma nikogo pośrodku: odważnego a poczciwego. Ci poczciwi, uprzejmi, jeśli nawet z natury są odważni, to tłumią w sobie tę odwagę, bo przekonano ich, że jest to zachowanie słuszne. Że każdy jeden objaw agresji jest zły, że wszystkie spory należy rozwiązywać przez rozmowę i kompromis - generalnie że nie można twardo czegoś postanowić, tylko w każdej sytuacji trzeba ulegać opinii innych.
Cham ma dokładnie gdzieś takie zalecenia... on sam daje sobie prawo być naturalny - odważny, stanowczy, czasami agresywny.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2016, 11:30 przez psubrat, łącznie zmieniany 1 raz.
Ożenić się, to jest poz­być się połowy swoich praw i pod­woić w za­mian swo­je obo­wiązki. (Schopenhauer)

Jeśli chodzi o wspólne, interesujące spędzanie wolnego czasu, to mężczyźni i kobiety pasują do siebie jak woda i olej.
Awatar użytkownika
krucha_babeczka
Introwertyk
Posty: 113
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: krucha_babeczka »

psubrat pisze: Mam też swoją, mało popularną opinię, dlaczego w naszej kulturze praktycznie nie ma nikogo pośrodku: odważnego a poczciwego. Ci poczciwi, uprzejmi, jeśli nawet z natury są odważni, to tłumią w sobie tę odwagę, bo przekonano ich, że jest to zachowanie słuszne. Że każdy jeden objaw agresji jest zły itp.

A kto ich do tego przekonał?
psubrat
Intro-wyjadacz
Posty: 416
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:29
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: psubrat »

krucha_babeczka pisze:
psubrat pisze: Mam też swoją, mało popularną opinię, dlaczego w naszej kulturze praktycznie nie ma nikogo pośrodku: odważnego a poczciwego. Ci poczciwi, uprzejmi, jeśli nawet z natury są odważni, to tłumią w sobie tę odwagę, bo przekonano ich, że jest to zachowanie słuszne. Że każdy jeden objaw agresji jest zły itp.

A kto ich do tego przekonał?
Na przykład szkoła.
Gdy dwóch chłopaków się pobije, jaka jest z tego afera wywoływana przez nauczycielki, panie psycholog szkolne itp.? Pomimo że bójka żadnemu z nich nie zrobiła krzywdy?

Oprócz tego media, potępiające np. tzw. ustawki kibiców.
Ożenić się, to jest poz­być się połowy swoich praw i pod­woić w za­mian swo­je obo­wiązki. (Schopenhauer)

Jeśli chodzi o wspólne, interesujące spędzanie wolnego czasu, to mężczyźni i kobiety pasują do siebie jak woda i olej.
Awatar użytkownika
krucha_babeczka
Introwertyk
Posty: 113
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: krucha_babeczka »

Trudno mi sobie wyobrazić człowieka "poczciwego" biorącego udział w czymś takim jak ustawka.
psubrat
Intro-wyjadacz
Posty: 416
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:29
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: psubrat »

krucha_babeczka pisze:Trudno mi sobie wyobrazić człowieka "poczciwego" biorącego udział w czymś takim jak ustawka.
Ponieważ jesteś kobietą.

I to jest właśnie element większego problemu: mierzenie kobiecą miarą zachowań męskich. Oczywiście, bardzo wielu mężczyzn, nawet tych odważnych, nie jest ani odrobinę zainteresowanych udziałem w ustawce. Ale fakt, że ktoś jest zainteresowany, nie świadczy o nim źle. Takie zachowanie mieści się w spektrum normalnych, męskich zachowań. (ja w ustawkach nie borę udziału - to tak dla ścisłości - nie bronię zachowania swojego, czy osób mi najbliższych).
Ożenić się, to jest poz­być się połowy swoich praw i pod­woić w za­mian swo­je obo­wiązki. (Schopenhauer)

Jeśli chodzi o wspólne, interesujące spędzanie wolnego czasu, to mężczyźni i kobiety pasują do siebie jak woda i olej.
martuella

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: martuella »

psubrat pisze:Mam też swoją, mało popularną opinię, dlaczego w naszej kulturze praktycznie nie ma nikogo pośrodku: odważnego a poczciwego. Ci poczciwi, uprzejmi, jeśli nawet z natury są odważni, to tłumią w sobie tę odwagę, bo przekonano ich, że jest to zachowanie słuszne. Że każdy jeden objaw agresji jest zły, że wszystkie spory należy rozwiązywać przez rozmowę i kompromis - generalnie że nie można twardo czegoś postanowić, tylko w każdej sytuacji trzeba ulegać opinii innych.
Agresja jest oznaką tchórzostwa, zachowaniem ludzi, którzy nie potrafią rozwiązywać sporów w cywilizowany sposób. Odważniejszym jest człowiek, który próbuje w grupie rozwścieczonych osób jakoś ten konflikt załagodzić. I nie wyklucza to twardego postawienia na swoim, ale to tylko moja "mało popularna opinia" ;)
Awatar użytkownika
krucha_babeczka
Introwertyk
Posty: 113
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: krucha_babeczka »

Też mi się wydaje, że psubrat błędnie interpretuje odwagę. Oczywiście każdy ma prawo do własnej definicji, ale skoro mówimy tutaj o damskich preferencjach w relacjach, to jednak słusznym wydaje się wzięcie pod uwagę puntu widzenia płci przeciwnej.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: highwind »

martuella pisze:Agresja jest oznaką tchórzostwa
Zdaje się, że spłycasz to zagadnienie. Agresja to pewna postawa - całkiem odrębne zjawisko, a czego jest oznaką - zależy od okoliczności. Agresywnym może być tchórz i agresywnym może być ktoś odważny. Agresywnym można być, zachowując spokój i koncentrację, a i można być agresywnym w afekcie. Choćby ten przykład z załagodzeniem konfliktu - można to przecież zrobić również na drodze agresji i demonstracji siły: jestem silniejszy, więc uspokójcie się wszyscy, albo będziecie mieli do czynienia ze mną. A która ścieżka jest lepsza - mediacji czy agresji? Tutaj już dany człowiek musi sam oszacować szanse na powodzenie w konkretnej sytuacji, a inteligentna osoba wybierze drogę efektywniejszą i potencjalnie mniej szkodliwą. Nawiązując do tematu - kobiety same nie wiedzą czego chcą.
psubrat pisze:I to jest właśnie element większego problemu: mierzenie kobiecą miarą zachowań męskich.
Facet powinien być z jednej strony zdeterminowany i osiągać cele, ale z drugiej strony powinien być łagodny i potulny :P
Awatar użytkownika
krucha_babeczka
Introwertyk
Posty: 113
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: krucha_babeczka »

highwind pisze:Nawiązując do tematu - kobiety same nie wiedzą czego chcą.
Jestem w stanie się zgodzić, tylko nie rozumiem po co w takim razie to roztrząsać? Skoro natura pań nie odpowiada panom, to czemu nie dać sobie z nimi spokoju? Czy ta walka z wiatrakami komukolwiek wychodzi na dobre?
highwind pisze:Agresywnym można być, zachowując spokój i koncentrację
A z tym nie potrafię się zgodzić. Agresja to jest odruch, reakcja. Człowiek spokojny nie jest reaktywny, lecz działa świadomie i z rozwagą. może być stanowczy ale nie agresywny.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: highwind »

krucha_babeczka pisze:to czemu nie dać sobie z nimi spokoju?
W sensie, że facet miałby sobie dać spokój z kobietami dlatego że są kobietami? Nawet nie wiem jak mam na to zareagować. Na resztę pytań retorycznych oczywiście odpowiedź znamy. Byłoby szkodliwym obrażanie się na kobiety za pewne charakterystyczne im atrybuty, co z resztą miało miejsce na tym forum w niektórych tematach. Pewne rzeczy trzeba zaakceptować i tyle. Chociaż teraz naszła mnie refleksja, że faceci są tu na straconej pozycji. Bo jako że to kobiety są tymi, które wybierają (jak jurorki w castingu), mają one większy wpływ na postawy płci przeciwnej (w naszej kulturze przynajmniej).
krucha_babeczka pisze:Agresja to jest odruch, reakcja.
A z tym to ja się nie mogę zgodzić. Agresja to dla mnie bardziej pewna postawa. Agresja może oczywiście bywać odruchem, ale nie można tu stawiać znaku równości, bo równie często wcale nim być nie musi. Odruch to dla mnie coś nieprzemyślanego, nagłego. To by miało sens, gdybyśmy mówili o "wybuchu" agresji, ale mi się wydawało, że koncentrujemy się w kontekście paru ostatnich postów na agresji jako pewnej cesze właściwej płci męskiej.
Des
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:13
Płeć: nieokreślona

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Des »

krucha_babeczka pisze:
A z tym nie potrafię się zgodzić. Agresja to jest odruch, reakcja. Człowiek spokojny nie jest reaktywny, lecz działa świadomie i z rozwagą. może być stanowczy ale nie agresywny.
Mam spokojne, łagodne usposobienie, ale potrafię być agresywna jeśli narusza się moją granicę.
martuella

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: martuella »

highwind pisze:Zdaje się, że spłycasz to zagadnienie.
Nope. Odniosłam się jedynie do agresywnych zachowań, o których pisał psubrat tj. ustawki, bójki. Ujmując to zagadnienie ogólnie, owszem zgodzę się z tym, że to postawa, nie odruch. Może być efektywna i nieszkodliwa, ale konfliktu nie załagodzi. Ofiara agresji po prostu się z tego konfliktu wycofa, bo się wystraszy, ale czy o to chodzi w rozwiązywaniu sporów?
Chociaż teraz naszła mnie refleksja, że faceci są tu na straconej pozycji.Bo jako że to kobiety są tymi, które wybierają (jak jurorki w castingu), mają one większy wpływ na postawy płci przeciwnej (w naszej kulturze przynajmniej).
Och, urocze. Faceci przecież tego nie robią, prawda? :D
ODPOWIEDZ