Jakich facetów preferują introwertyczki?

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 280
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Patrycjusz »

wazz pisze:Preferuję facetów, którzy nie generalizują :D
Napisała fanka Georga Carline'a. </3
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: wazz »

Taki żart sytuacyjny ;p
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
Mefiboszet

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Mefiboszet »

Nestor pisze:Do olender4:

Nie przesadzasz?

Demonizujesz ekstrawertyków. Introwertycy najczęściej są skupieni na sobie, na swoim wnętrzu, ich inni ludzie nie obchodzą - wolą się izolować. Społecznikami najczęściej są czyści ekstrawertycy jak np. Piotr Ikonowicz.

Niech inni się też wypowiedzą.
Mieszacie etykę z cechami osobowościowymi ( przy założeniu, że te outro i intro konstrukty osobowości faktycznie istnieją), a w tej kwestii więcej wspólnego ma wychowanie, poglądy religijne i filozoficzne oraz indywidualne aspiracje i wnioski gromadzone podczas życia, a nie wrodzony sposób przetwarzania informacji i ekspresji emocji.
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 280
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Patrycjusz »

@Up
Right, do tego dodałbym, że może i ekstrawertycy mają tendencję to bycia społecznikami w sensie aktywistów, natomiast chyba oczywistym jest, że introwertycy są "społecznikami" wydając większość książek, które prezentują jakieś postawy. Najpierw życie, potem literatura, potem reszta. Literatura więc jako forma sztuki jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o "tworzenie" idei, które potem szargają światem, nawet jeśli społeczeństwo jako tako ideami się nie kieruje (a to tylko złudzenie, bo kieruje się nieświadomie) - a ponownie oczywistością jest, że pisarz = introwertyk. Tak, wiem są wyjątki. I potwierdzają regułę.
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Coldman »

Highwind coś powiedział, a wy nadal nie rozumiecie.
Mogłem już napisać to co chciałem i skończyć rozmowę na zawsze, ale się powstrzymałem. To wy też to lepiej zróbcie.

Obrazek
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: So-ze »

Mam tylko psa, no i czasami dobre maniery. Ale te drugie to akurat psie.
Trochę brakuje do tego ideału :(
Awatar użytkownika
Aga91
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2016, 23:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Aga91 »

A pies koniecznie rasy border collie. To tłumaczy, dlaczego jeszcze nie spotkałam ideału. Żaden nie miał fioletowej koszuli, żaden.
Mefiboszet

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Mefiboszet »

Aga91 pisze:A pies koniecznie rasy border collie.


A kobieta koniecznie rasy borderline :D
Awatar użytkownika
Aga91
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2016, 23:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Aga91 »

Byłoby zbyt idealnie
Awatar użytkownika
Uciekinierka
Ambiwertyk
Posty: 145
Rejestracja: 07 sty 2015, 2:28
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Uciekinierka »

Aga91 pisze:A pies koniecznie rasy border collie. To tłumaczy, dlaczego jeszcze nie spotkałam ideału. Żaden nie miał fioletowej koszuli, żaden.
Twój post pięknie się zgrał z Twoim podpisem :D

No właśnie to pytanie to typowy offtop
"(...) są różne szkoły, ale jedna z nich mówi, że nigdy nie jest za późno. Mnie się podoba ta szkoła. Co mówi, że nigdy nie jest za późno."
Awatar użytkownika
olender4
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 14 paź 2015, 18:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: olender4 »

Fioletowa koszula jest w modzie... masakra ;)
Astra castra - numen lumen
Awatar użytkownika
Ayan0
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 19 kwie 2017, 21:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFJ

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Ayan0 »

Czy będzie intro czy ekstra, wszystko jedno, bo i tak najważniejsza jest umiejętność zrozumienia drugiej osoby oraz akceptacji; otwartość umysłu i taki dystans do siebie i świata, przy tym szczerość. W sumie na tym mogłabym skończyć, bo osoba posiadająca te cechy już wpada mi w oko i mam ochotę się z nią zaprzyjaźnić. A nuż byłoby z tego coś więcej :P. A tak jeszcze bardziej fantazjując, fajnie jakby ta osoba była inteligentna, lubiła się wspólnie pośmiać czy podepresić, nie była obrażalska (nieco by mnie to irytowało), nie miała nic przeciwko żeby czasem pomilczeć albo pobyć osobno, lubiła się przytulać (bo ja to taka przytulanka jestem), pogadać o pierdołach jakichś niestworzonych teoriach spiskowych czy ogólnie o życiu świecie, żebyśmy mieli jakichś parę wspólnych punktów zaczepienia, nieco wrażliwości.
"The comfort — the inexpressible comfort of feeling safe with a person — having neither to weigh thoughts nor measure words, but pouring them all right out, just as they are, chaff and grain together; certain that a faithful hand will take and sift them, keep what is worth keeping, and then with the breath of kindness blow the rest away."
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Coldman »

Ayan0 pisze: lubiła się wspólnie pośmiać czy podepresić,
Takie określenia to jeszcze nie słyszałem. Podepresić :D
Myślę, że o to by nie było trudno, chociaż zależy do jakiego stopnia, bo ludzie nie mają granic.

Ja tam lubię inteligentne rozmowy o smutku.
Awatar użytkownika
Ayan0
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 19 kwie 2017, 21:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFJ

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Ayan0 »

Coldman pisze:inteligentne rozmowy o smutku.
Myślę, że 'podepresić' się do tego zalicza, choć brzmi dość niepoważnie i sama nazwa może ujmować temu znaczeniu :P. Wszystko zależy od osoby, z którą się przebywa; na ile można sobie pozwolić i w jaki sposób to przekazać.
"The comfort — the inexpressible comfort of feeling safe with a person — having neither to weigh thoughts nor measure words, but pouring them all right out, just as they are, chaff and grain together; certain that a faithful hand will take and sift them, keep what is worth keeping, and then with the breath of kindness blow the rest away."
Awatar użytkownika
Halszqa
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 04 maja 2017, 23:41
Płeć: kobieta

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Halszqa »

Wskrzeszę określenie depreszenia. Depreszenie w dobrym znaczeniu jest potrzebne, nocne, smutne rozkminy nad światem to kwintesencja
Ty przychodzisz jak noc majowa, biała noc skąpana w jaśminie...
ODPOWIEDZ