Jakich facetów preferują introwertyczki?

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Agon »

Prawdopodobnie powinien być troskliwy i uczuciowy wobec kobiety, ale jednocześnie twardy i zaradny, tak by mógł utrzymać i chronić rodzinę. Poza tym jeśli kobieta uważa się za inteligentną, to też chciałaby mieć inteligentnego faceta. Nie piszę tego ot tak z dupy, po prostu wielokrotnie słyszałem takie opinie od kobiet, gdy rozmowa przenosiła się na takie tematy.
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Faramuszka »

Jednak tu jeszcze raz naskrobię ^^
A cechy typowe dla melancholika (no może poza tymi skłonnościami do depresji..) czyli wrażliwość, wierność, troskliwość, uczuciowość względem partnerki są przez was jakoś cenione, mają znaczenie?
Jakieś znaczenie mają. Jednak sprzeczałabym się z tym, że są to "cechy typowe dla melancholika". Może przychodzi im łatwiej okazywanie uczuć, ale to nie znaczy, że np. flegmatycy nie są troskliwi, po prostu okazują to inaczej.
Ale u takiego właśnie introwertyka jak opisałem w pierwszym poście. Bo z reguły widzę że są rzadko spotykane u ekstrawertyków w takim stopniu. Bo jeśli traktować nietowarzyskość czy nieśmiałość jako wady, to te melancholiczne cechy są w takim razie jedynymi mocnymi stronami które mogą go jakoś wyróżniać na plus.
Przeczytałam ten opis jeszcze raz. Jeśli uważasz się za melancholika, to oczywiście z mojej perspektywy "u takiego właśnie introsia" te cechy nie będą cenione, gdyż uważam, że akurat z typowymi melancholikami mi wybitnie nie po drodze. Co do "spędzania czasu we dwójkę" itd. to sprawę zostawiłabym otwartą, bo o ile to rozumiem i akceptuję, to o ile nie oznacza to "życia na uwięzi" typu "jak ja nie wychodzę to Ty też", to ok. "Bardzo się przywiązuję" - jeśli to oznacza bycie zaborczym, to na nie.

Jednak nie przejmuj się, na świecie jest trochę nieśmiałych kobit marzycielek romantyczek melancholiczek, nie wiem czy to wprawdzie dobre połączenie dla was, ale są.
Awatar użytkownika
Irracjonalny
Pobudzony intro
Posty: 159
Rejestracja: 14 wrz 2014, 21:12
Płeć: mężczyzna

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Irracjonalny »

Według mnie nie ma określonego schematu mężczyzny preferowanego przez kobiety, czy to introwertyczki czy nie. Ideał bądź preferowany typ jest relatywny, zależny od potrzeb danej kobiety. Kilka cech pożądanych może być wspólnych, ale większość będzie się różniła, zależnie od niewiasty. :P
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Papaja »

Irracjonalny

Według mnie nie ma określonego schematu mężczyzny preferowanego przez kobiety, czy to introwertyczki czy nie. Ideał bądź preferowany typ jest relatywny, zależny od potrzeb danej kobiety. Kilka cech pożądanych może być wspólnych, ale większość będzie się różniła, zależnie od niewiasty. :P
Racja.
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
mamami
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2014, 14:58
Płeć: kobieta

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: mamami »

A ja myślę, że to nie jest do końca, że swój ciągnie do swego :) ja jestem bardziej zdania, że przeciwieństwa się przyciągają i ta reguła w moim przypadku bardzo dobrze się sprawdza :) mój narzeczony czasem mnie nie rozumie ale myślę, że ogólnie faceci nie zawsze do końca rozumieją kobiety więc to może być również przyczyną takiego stanu rzeczy :) lubię jak ktoś mnie rozwesela, zagaduje, a taki właśnie jest mój partner. Dzięki temu wychodzenia "na zewnątrz" nie jest dla mnie aż tak stresujące, moja nieśmiałość przy nim delikatnie maleje i jestem nieco pewniejsza siebie :) wiem, że dzięki niemu w towarzystwie nie zginę bo jest on obok mnie. niesamowicie silne wsparcie, polecam Wam to dziewczyny!
bluejeans
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2014, 15:45
Płeć: kobieta

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: bluejeans »

No nie wiem, w sumie ja sama nie powinnam się w tej kwestii wypowiadać ( chyba z braku doświadczenia) jednak patrząc na najbliższych mi - czyli moich rodziców- widzę, że przeciwieństwa mimo, ze się przyciągają to wcale nie współgrają ze sobą. Moja mama to typowa introwertyczka, a tato to silny ekstrawertyk, gada, gada, gada, gada i jeszcze raz gada. Ja wariuję gdy muszę przebywać z nim dłuższy czas, zresztą moja rodzicielka też ma go często dość. On niestety nie rozumie, że nie każdy zawsze ma ochotę na rozmowę i towarzystwo innych osób. Nawet nie chcę sobie wyobrażać żeby być z kimś tak ekstrawertycznie usposobionym i wolałabym kogoś podobnego do mnie. Oczywiście nie ma co generalizować, bo przecież zestaw cech charakteru każdego z nas jest tak rożny, ze ciężko powiedzieć: ten do tej, a ta do tego.
Awatar użytkownika
Cytrynka46
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2014, 18:18
Płeć: kobieta

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Cytrynka46 »

bluejeans pisze:No nie wiem, w sumie ja sama nie powinnam się w tej kwestii wypowiadać ( chyba z braku doświadczenia) jednak patrząc na najbliższych mi - czyli moich rodziców
Mogłabym zacząć tak samo ;) Z tym że ja widzę na postawie relacji rodziców, że związek introwertyk-ekstrawertyk wcale nie musi być nieudany, wprost przeciwnie. Moim zdaniem kluczowe jest zrozumienie i akceptacja obydwu stron, ale jeżeli z irytującym zachowaniem drugiej osoby nie można nic zrobić to rzeczywiście chyba nie jest to najlepszy wybór. Ja osobiście nie wykluczam możliwości związku z ekstra, ale myślę że prostszy i bardziej naturalny byłby związek z kimś bardziej do mnie podobnym.
Seledynowy pisze:Czy facet który jest uczuciowy i oddany, który woli spędzać czas we dwoje (niekoniecznie w domu) zamiast iść na imprezę czy do znajomych ma jakieś szanse na dziewczynę o podobnych upodobaniach?
Dla wielu osób to właśnie ideał ;)
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Dant3s »

Cytrynka46 pisze: Mogłabym zacząć tak samo ;) Z tym że ja widzę na postawie relacji rodziców, że związek introwertyk-ekstrawertyk wcale nie musi być nieudany, wprost przeciwnie. Moim zdaniem kluczowe jest zrozumienie i akceptacja obydwu stron, ale jeżeli z irytującym zachowaniem drugiej osoby nie można nic zrobić to rzeczywiście chyba nie jest to najlepszy wybór. Ja osobiście nie wykluczam możliwości związku z ekstra, ale myślę że prostszy i bardziej naturalny byłby związek z kimś bardziej do mnie podobnym.
Wydaje mi się, że łatwiej o udany związek, w którym on jest ekstra a ona intro niż na odwrót.
Dla wielu osób to właśnie ideał ;)
Możliwe ale w tym przypadku ma bardziej ograniczone szanse na znalezienie "połowki"
seagull

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: seagull »

Jak dla mnie to introwertyk byłby idealny. Sama jestem introwertyczką i w towarzystwie osób podobnych do mnie czuję się bardziej swobodnie. Także jeśli o mnie chodzi to tylko introwertyk - spokojny, opanowany, lekko melancholijny :)
Awatar użytkownika
Tyśka
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 22 paź 2014, 17:01
Płeć: kobieta

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Tyśka »

Irracjonalny pisze:Według mnie nie ma określonego schematu mężczyzny preferowanego przez kobiety, czy to introwertyczki czy nie. Ideał bądź preferowany typ jest relatywny, zależny od potrzeb danej kobiety. Kilka cech pożądanych może być wspólnych, ale większość będzie się różniła, zależnie od niewiasty. :P
Święte słowa :)
thali
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 02 lut 2013, 5:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: thali »

Irracjonalny
Według mnie nie ma określonego schematu mężczyzny preferowanego przez kobiety, czy to introwertyczki czy nie. Ideał bądź preferowany typ jest relatywny, zależny od potrzeb danej kobiety. Kilka cech pożądanych może być wspólnych, ale większość będzie się różniła, zależnie od niewiasty. :P
Ja bym powiedziala, ze to moze byc nawet bardziej skomplikowane... Faceci, z ktorymi bylam lub ktorzy mi sie podobali byli bardzo rozni i mieli niewiele wspolnego ze soba (w kwestii wygladu, cech charakteru czy temperamentu), wiec nawet moj ideal byl rozny w zaleznosci od... hmmm... humoru czy etapu zycia? A moze nie mam idealu i po prostu musi cos zagrac miedzy mna a chlopakiem?
INFJ z silnie rozwinietym T
saizou

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: saizou »

Z własnego doświadczenia, byłam zarówno z intro jak i ekstrawertykiem ... Na pewno cenię w mężczyznach poczucie humoru, inteligencję, empatię oraz "to coś" nie do końca przeze mnie sprecyzowanego. Ale tak sobie myślę, że pomimo "od linijki" wypunktowanych preferowanych cech, życie jest przewrotne i dopóki nie poznam 100% siebie dopóty nie poznam odpowiedniego faceta :idea:
Awatar użytkownika
koszka matreszka
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 11 lut 2015, 20:56
Płeć: kobieta
Enneagram: 6w5
MBTI: ENFJ

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: koszka matreszka »

Jestem raczej amibiwertyczna dziś, z nawet lekkką przewagą ekstrawersji, choć kiedyś byłam bardzo inrowertyczna, momentami wręcz skrajnie - może mogę napisać więc coś od siebie w tym temacie? ;)

Na mnie największe wrażenie robią szerokie horyzonty i odwaga. Marzę o poznaniu kogoś, kto pokaże mi nowe rzeczy na świecie o których wcześniej nie miałam pojęcia, nowe, nieznane mi wcześniej aspekty świata, i gdy razem będziemy mogli się wzajemnie fascynować. Także kogoś przebojowego, i nie zapatrzonego w siebie, męskiego, ale z dystansem do świata i norm kulturowych, więc dalekiego od teatralności i udawania, a z autentyczna osobowością; i z silnymi zasadami etycznymi.

Kiedyś kogoś takiego poznałam ale nic nie wyszło między nami, szkoda, ale sama nie chciałam się angażować. Może kiedyś, przy innej okazji, ktoś inny taki się pojawi.
Jeszcze czarne pod kopalniami
hałdy i widma domostw.
Przyszłość przed nami!
Byt określa świadomość!
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Konradek »

koszka matreszka pisze:Jestem raczej amibiwertyczna dziś, z nawet lekkką przewagą ekstrawersji, choć kiedyś byłam bardzo inrowertyczna, momentami wręcz skrajnie - może mogę napisać więc coś od siebie w tym temacie? ;)

Na mnie największe wrażenie robią szerokie horyzonty i odwaga. Marzę o poznaniu kogoś, kto pokaże mi nowe rzeczy na świecie o których wcześniej nie miałam pojęcia, nowe, nieznane mi wcześniej aspekty świata, i gdy razem będziemy mogli się wzajemnie fascynować. Także kogoś przebojowego, i nie zapatrzonego w siebie, męskiego, ale z dystansem do świata i norm kulturowych, więc dalekiego od teatralności i udawania, a z autentyczna osobowością; i z silnymi zasadami etycznymi.

Kiedyś kogoś takiego poznałam ale nic nie wyszło między nami, szkoda, ale sama nie chciałam się angażować. Może kiedyś, przy innej okazji, ktoś inny taki się pojawi.

A jak się nie pojawi, to zostaniesz starą panną. W wieku 50 lat, siedząc z kotami, zrozumiesz, że mogłaś nie co odpuść.
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Fangtasia »

Konradek pisze:A jak się nie pojawi, to zostaniesz starą panną. W wieku 50 lat, siedząc z kotami, zrozumiesz, że mogłaś nie co odpuść.
Czyli rada od Konradka - brać to co się napatoczy. :D
Radzę inaczej, faktycznie czekaj na tego wyjątkowego, który by Cię w ten upragniony sposób uszczęśliwiał. Jaki jest sens brania kogokolwiek, byle nie zostać samą?
Żeby coś dodać od siebie do tematu powiem, że mnie interesują mężczyźni odważni i potrafiący otwarcie pokazać swoje zainteresowanie mną. Nieśmiałość bardzo mnie odrzuca, w ogóle nie wiem jak rozmawiać z kimś nieśmiałym. Ktoś, kto wydobyłby ze mnie wspaniałość, której ja jeszcze sama nie dostrzegam. Ważne, żebym przy kimś takim czuła się seksowna i potrzebna. Bardzo podnieca mnie szczerość i zdecydowanie faceta.
ODPOWIEDZ