Jakich facetów preferują introwertyczki?

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Tchachina
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 02 kwie 2015, 22:38
Płeć: kobieta
MBTI: INTP/INTJ

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Tchachina »

highwind pisze:Myślę do jakich hardkorowych, kusicielskich zagrań zdolne są introwertyczki i wymyśliłem, że dałaś mu zaczepkę na fejsie?
Haha, problem w tym że on nawet fejsa nie miał. Nie wiem czy opisywać tutaj szczegóły... powiedzmy tak, nasze drogi w pewnym niespodziewanym momencie się rozeszły, a nie miałam ani numeru telefonu ani nic. Po kilku miesiącach faceta sama odnalazłam na jego uczelni, wtedy więc nie mogłam już zbytnio owijać w bawełnę, a nawet nie chciałam. :)
Awatar użytkownika
agness
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:25
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: agness »

Ja też przyłączam się do grona zagorzałych introwertyczek i także nie wyobrażam sobie związku z ekstrawertykiem. Już nie. Może i przeciwieństwa się przyciągają, ale na krótką metę. Chwilowa fascynacja, pewnego rodzaju ,,nadzieja", że rozrywkowy ekstrawertyk wyciągnie nas z sideł samotności i podpowie jak w aktywny sposób cieszyć się życiem... ale po pewnym czasie to mija, uświadamiamy sobie, że osobowości nie da się zmienić. Najgorsza jest pewnego rodzaju złość, zarówno na siebie i swoje wycofanie, jak i na ekstrawertyka, za to że chce bywać, otacza się ludźmi; ciągła zazdrość o każdą inną kobietę i strach, że nasza ,,inność" przestanie mu się podobać. Może ma to też związek z samooceną, ale tak czy inaczej introwertyczka powinna szukać szczęścia u boku introwertyka. Introwertycy inaczej patrzą na świat, inaczej budują relacje, potrzebują wiele cierpliwości i zrozumienia, a nie każdy ekstrawertyk potrafi temu sprostać. Mam wrażenie, że tylko introwertykowi potrafiłabym zaufać. Związek intro to według mnie najlepsza opcja, choć trudna do realizacji, bo facet-intro to na początku znajomości też nie lada wyzwanie... ale to już inny problem :)
loricifera
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 09 cze 2015, 13:24
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: loricifera »

agness, dzięki za twego posta:) Otwarł mi oczy na parę spraw - m.in. kwestię zazdrości. Znajomy mnóstwo czasu wciskał mi, że wg MBTI (i innych pierdołowatych "horoskopów") idealnym partnerem dla INFJ jest ENFP. Znałam paru ENFP i tak, są fajni, ale na dłuższą metę na 100% by mnie męczyli - a ja męczyłabym ich. Świetnie to skwitowałaś w swoim poście. Tak się składa, że jestem w związku z introwertykiem i nie wyobrażam sobie, że miałoby być inaczej. Chociaż mnie ciągnie do ludzi bardziej niż jego - i tu pojawia się problem, bo na imprezę (która się zdarza od wielkiego dzwonu), wakacje/koncerty idę zawsze sama... Bardzo tego nie lubię, ledwo co wyszłam z depresji i wciąż panicznie się boję samotności.
Awatar użytkownika
agness
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:25
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: agness »

Cieszę się, że mamy podobne odczucia. Ty jednak znalazłaś swojego introwertyka i strach przed samotnością może tylko w jakiś sposób umocnić wasz związek. Ja niestety nie miałam jeszcze na tyle szczęścia, żeby natknąć się przypadkiem na tego jedynego... bo liczę tylko na przypadek. Podobno introwertyków jest wielu, bardzo możliwe, ale gdzie oni się ukrywają? Pewnie w domach, podobnie jak my ;) Gdzie i w jakich okolicznościach w takim razie można się poznać? Ekstrawertyka można spotkać na każdym kroku, podejdzie, zagada; z intro nie jest już tak łatwo :(
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Papaja »

intro facet ma tak samo wady i zalety jak ekstrawertyczny gosciu. zalezy co jestesmy w stanie zaakceptowac u danej osoby i na ile daleko jestesmy w stanie isc na kompromis. przerabiajac relacje i z takim i z takim typem, przy okazji poznajac tez siebie na chwile obecna wiem, ze i tak i taka relacja ma szanse wytrwac lub nie. a jeszcze rok temu na mysl o zwiazku z ekstra skora mi cierpla. jednak pewne sprawy otworzyly mi oczy i nie mozna generalizowac ze intro do into pasuje idealnie a ekstra z inro sie nie dogada :)
ale i tak najlepszy jest Keanu Reeves :D
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: highwind »

Papaja pisze:ale i tak najlepszy jest Keanu Reeves
Z brodą ala John Wick, czy gładki ala Neo?
Awatar użytkownika
inhale
Intronek
Posty: 50
Rejestracja: 22 maja 2015, 11:44
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: o.O
Kontakt:

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: inhale »

ja lubię takich opiekuńczych ^^ i zabawnych i trochę niegrzecznych, ale ogólnie dobrych chłopaków. no i większych ode mnie, ale zdrowych.
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Papaja »

highwind pisze:
Papaja pisze:ale i tak najlepszy jest Keanu Reeves
Z brodą ala John Wick, czy gładki ala Neo?
i w tej wersji i w tej jest boski :mrgreen:
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
Ceper
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2014, 0:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Ceper »

agness pisze:Gdzie i w jakich okolicznościach w takim razie można się poznać?
Też się nad tym zastanawiałem i przychodzi mi do głowy jedynie TO FORUM. Wszelkie kluby podróżnicze i inne odpadają..po pierwszym spotkaniu/ wyjściu grupowym miałem dosyć. Ewentualnie na tatrzańskim szlaku można ludzi zagadywać, wielu chodzi samotnie. Ja byłem sam w górach w zeszłym roku i te krótkie pogawędki + jedna telefoniczna wystarczyły mi na 2 tygodnie samotności w górach ;)
Awatar użytkownika
agness
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:25
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: agness »

Hmmm, czyli realnie zostają mi tylko góry :) Ewentualnie zabłądzenie na prostej drodze do sklepu w swoim mieście i niewinne pytanie o drogę kogoś z przechodzących... ale taka historia nie zakończy się raczej happy endem. Wszystko ma swój czas, może kiedyś do każdego samotnego intro uśmiechnie się szczęście. :)
Awatar użytkownika
Ceper
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2014, 0:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Ceper »

Jeśli liczysz na tradycyjną "strzałę amora" no to zawsze jest kwestia szczęścia..ale żeby jeszcze dwóch intro trafiło na siebie w tym samym miejscu, w tym samym czasie, ponadto oboje musieliby być spragnieni kontaktów z ludźmi i wyjątkowo tego dnia otwarci i rozmowni, nie mówiąc już o zbliżonych charakterach, zainteresowaniach i mitycznym "tym czymś" :P no to cóż szczęście potrójne
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Miszka »

Gdzie i w jakich okolicznościach w takim razie można się poznać?
Myślę że poznać introwertyka nie jest wcale tak trudno. W końcu część z nich studiuje a do szkoły chodził każdy. Poza uczelnią/pracą może trudniej, ale też pewnie się da. Jest oczywiście forum (ja tak kilka osób poznałem, choć nie w celach matrymonialnych), ale gdybym sam szukał partnerki/partnera to zaczął bym od miejsc gdzie jest szansa na spotkanie ludzi o podobnych zainteresowaniach; mi się zdarzyło poznać kilka ciekawych osób w kole naukowym na uczelni, kilka na zajęciach z domu kultury a najwięcej w górach. O to mam szczególnie łatwo bo w wakacje często jestem opiekunem studenckiej bazy namiotowej, a w weekendy czasem pewnej chatki studenckiej więc turyści (i turystki ;) ) sami do mnie przychodzą.
ale żeby jeszcze dwóch intro trafiło na siebie w tym samym miejscu, w tym samym czasie, ponadto oboje musieliby być spragnieni kontaktów z ludźmi i wyjątkowo tego dnia otwarci i rozmowni, nie mówiąc już o zbliżonych charakterach, zainteresowaniach i mitycznym "tym czymś
No nie do końca uważałbym za potrzebne jest aż takie szczęście. Kto mówi że od początku nasza hipotetyczna parka musi czuć motylki w brzuchu? Czasem tak miałem że dopiero po roku czy kilku latach powierzchownej znajomości naraz okazało się że z kimś mnie wiele łączy i stajemy się sobie bliscy. Czasem tą bliskość sobie uświadamiałem dopiero jak kogoś widziałem po długiej rozłące.
Awatar użytkownika
agness
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:25
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: agness »

Też wydaje mi się, że aż tak wielkie szczęście nie jest potrzebne. Co prawda zakochać się nie jest łatwo, nie tylko introwertykowi, i każdemu przydaje się w życiu odrobina szczęścia w każdej dziedzinie, ale nie należy się z góry nastawiać na niepowodzenie. Ahh no w moim przypadku jest to jednak trudne, biorąc pod uwagę fakt ograniczonej towarzyskości i wąskich zainteresowań, które niekoniecznie mogłyby zawładnąć także męską duszą. Co do poczucia bliskości to u mnie pojawia się ono z czasem; na początku pojawia się bliżej nieokreślona ,,iskra", którą łatwo pomylić ze zwykłą sympatią, czy po prostu ,,radością", że ktoś w ogóle ma ochotę utrzymywać bliższy kontakt z ,,dziwnym intro". Z czasem pojawia się pewnego rodzaju przywiązanie i poczucie bliskości. Nie wiem czy potrafiłabym komuś zaufać i oddać dużą część siebie na podstawie pierwszych symptomów zauroczenia. A może po prostu nie spotkałam jeszcze swojej drugiej połówki i wszystko przede mną. Czas pokaże :)
Awatar użytkownika
Ceper
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2014, 0:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Ceper »

No nie, przesadzam :D ..ale pewnie tak bym właśnie pomyślał jakbym wypatrzył dziewczynę intro w tłumie. Przede wszystkim czy ma ochotę na towarzystwo. A zastanawiałbym się dlatego, że sam na ogół nie lubię jak mnie ktoś zaczepia. No i może to jest pewnego rodzaju błędne koło. Ale z drugiej strony znając siebie, można przewidzieć w jakich sytuacjach i w jakich miejscach kogoś nam najczęściej brakuje i tam szukać podobnych do nas. To chyba lepsze niż czekanie na zwykły przypadek :) Właśnie w górach byłem ostatnio "wyjątkowo otwarty i rozmowny" :roll: ale to było rok temu i chyba się wyszalałem, bo od tamtego czasu straszny mruk ze mnie się zrobił...
Wałbrzyszanin

Re: Jakich facetów preferują introwertyczki?

Post autor: Wałbrzyszanin »

Trochę dziwne pytanie. Przecież kobiety same nie wiedzą czego chcą...
ODPOWIEDZ