Starsza czy młodsza?

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Pomidor »

Wiek nie ma większego znaczenia. To jest tylko taki sztuczny ogranicznik wymyślony przez społeczeństwo. Podoba mi się druga osoba, ale co teraz zrezygnuję bo nie podoba się to innym? W życiu chyba nie chodzi o to by zadowalać wszystkich dookoła tylko nie samego siebie prawda?
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: highwind »

Pomidor pisze: 16 cze 2017, 9:36W życiu chyba nie chodzi o to by zadowalać wszystkich dookoła tylko nie samego siebie prawda?
Nie prawda. W życiu najlepiej znaleźć balans, pomiędzy zadowalaniem siebie, a zadowalaniem ludzi dookoła.
Pomidor pisze: 16 cze 2017, 9:36 Wiek nie ma większego znaczenia. To jest tylko taki sztuczny ogranicznik wymyślony przez społeczeństwo.
Creepy as fuck. Powinieneś napisać "wiek w pewnych granicach nie ma większego znaczenia". A tak - niesmak pozostanie :P

EDIT:
Awatar użytkownika
djaq
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 15 lut 2013, 23:52
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: djaq »

Hmm... Wiek ma znaczenie. Nie chciałbym dziewczyny starszej :D Sam jako mentalne dziecko, drugą połówkę chyba znalazłbym w przedszkolu :D Tak na serio, to mam granicę do 5 lat młodsza :D Póki co, żadna się nie znalazła i chyba nie znajdzie :/
5w4
INTJ
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Pomidor »

highwind pisze: 16 cze 2017, 10:07 Nie prawda. W życiu najlepiej znaleźć balans, pomiędzy zadowalaniem siebie, a zadowalaniem ludzi dookoła.
To w tym przypadku istnieje jakaś "prawda"?
highwind pisze: 16 cze 2017, 10:07 Creepy as fuck. Powinieneś napisać "wiek w pewnych granicach nie ma większego znaczenia". A tak - niesmak pozostanie :P
Taki tam skrót myślowy. Każdy się chyba domyśli, że nie chodzi to o dzieci.
Awatar użytkownika
Saladin
Ekstrawertyk
Posty: 304
Rejestracja: 10 lut 2014, 23:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Saladin »

Generalnie nie mam żadnych obiekcji odnośnie wieku, wiek to jest ostatnia rzecz na jaką zwracałbym uwagę podczas wyboru partnerki. Jeżeli na się dobrze rozmawia, mamy oboje poczucie że 'to jest to' ,to wiek jest sprawą drugorzędną. Chyba że ma 18 lat i mniej- wtedy pozostaje raczej friendzone. :v Nie czułbym się komfortowo, podwożąc rano dziewczynę do szkoły.
"The worst lies, are the lies you tell to yourself."

"Don't be sorry. Be better."

Mój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCBstmW ... LTis8vE-hA
Des
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:13
Płeć: nieokreślona

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Des »

Nie młodszy niż 19 lat i nie starszy niż 31. No w sumie z tym górnym wiekiem to też różnie bywa.. bo jak taki 30 latek wygląda staro..
łę, to było pytanie do facetów :s
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: highwind »

Des pisze: 16 cze 2017, 19:47 nie starszy niż 31. No w sumie z tym górnym wiekiem to też różnie bywa.. bo jak taki 30 latek wygląda staro..
Musiałem się przejść po pokoju. Bigosik by też się przydał...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Pomidor »

Des pisze: 16 cze 2017, 19:47 Nie młodszy niż 19 lat i nie starszy niż 31. No w sumie z tym górnym wiekiem to też różnie bywa.. bo jak taki 30 latek wygląda staro..
łę, to było pytanie do facetów :s
Jeszcze się łapie :) To co, może jakieś rendez-vous? ;)
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Nocnik »

U mnie to przedział od 20 do 45 lat i nie przeszkadza mi to , ważne by się dogadywać.
A czy wyjdzie czy nie to czas pokaże. Nic nie trwa wiecznie, więc można spędzić miło czas, nauczyć się czegoś od siebie a na końcu zamiast na siłę ciągnąć to gdy przyjdzie czas podziękować sobie za wspólne chwile.
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Coldman »

To jeśli wspominacie o swoich zakresach, to ja 18-22 :D
Des
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:13
Płeć: nieokreślona

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Des »

highwind pisze: 16 cze 2017, 23:31 Musiałem się przejść po pokoju. Bigosik by też się przydał...
Nie rozumiem. Ty póki co młodo wyglądasz. 8) Bigosik..bleh.
Pomidor pisze: 17 cze 2017, 9:58 Jeszcze się łapie :) To co, może jakieś rendez-vous? ;)
Mówisz,że jesteś jeszcze na tyle młody duchem,że jeszcze się łapiesz? 8)
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Pomidor »

Des pisze: 18 cze 2017, 13:50
highwind pisze: 16 cze 2017, 23:31 Musiałem się przejść po pokoju. Bigosik by też się przydał...
Nie rozumiem. Ty póki co młodo wyglądasz. 8) Bigosik..bleh.
Pomidor pisze: 17 cze 2017, 9:58 Jeszcze się łapie :) To co, może jakieś rendez-vous? ;)
Mówisz,że jesteś jeszcze na tyle młody duchem,że jeszcze się łapiesz? 8)
Duchem to na pewno :) W sumie na tyle dobrze się trzymam, że z wyglądu jestem o jakieś 10 lat młodszy niż faktycznie.
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: eddard »

Przedział 18-25, ze wskazaniem na pierwszą połowę tegoż. Ja sam dochodzę trzydziestki. Oczywiście gdyby trafiła się jakaś nieco starsza do której bym coś poczuł, to nie byłoby to raczej problemem, bo miłość ślepa jest jak wiadomo. Ostatnio jednak i tak powodzenie mam głównie u dużo młodszych, a u starszych w ogóle, co pewnie wynika z mojej mentalnej niedorosłości :D
Awatar użytkownika
Zour
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 10 lis 2012, 17:52
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: von Ohlau

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Zour »

32 dni to jeszcze nie odkopywanie?
A to spoko!
U mnie jest tak - szczerze to wolałbym młodsze, jednak po uwzględnieniu tego, że według większości osób wyglądam na wiek 20 + 3 do 9 lat, to wystarczy, że będzie wyglądać na młodszą ode mnie... jak jeszcze wygląda na młodszą niż na swój wiek to jest podwójnie dobrze! (pozdrawiam Czarnego Kota jeśli to czyta ;) )
Tak jeszcze wspomnę - dziewczyny! Jeśli chcecie wyglądać na młodsze niż na swój wiek - polecam unikać opalania się (tak postępowano w średniowieczu i nowożytności, tak postępuje się teraz na Dalekim Wschodzie). Promieniowanie UV-A (długość fali: 315–400 nm) przyspiesza starzenie się... a swoją drogą moda na mleczną skórę powoli powraca do łask!
Dlaczego pacjenci ma oddziale chirurgii są zawsze rozgadani?
Bo są otwarci.
Awatar użytkownika
Kirin
Intronek
Posty: 39
Rejestracja: 20 paź 2016, 10:25
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Kirin »

Mnie od zawsze pociągali starsi, nawet o 12 lat. Do młodszych jakoś mnie nie ciągnie, choć uważam, że wiek ma znaczenie drugorzędne.
ODPOWIEDZ