Szukam fajnego INFJ-ta!

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
ENTP female 33
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2015, 23:18
Płeć: kobieta
MBTI: ENTP

Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: ENTP female 33 »

Witaj,
Szukam szukam, a może po prostu chcę dać się znaleźć? Nie narzekam na brak zainteresowania w realu, ale idą nie Ci, którzy pasują. Także jeśli jesteś zainteresowany- pisz! :)
Przy okazji serdecznie pozdrawiam wszystkich introwertyków i cieszę się, że taki portal instnieje. :D :D
ENTP, 33, Wawa
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: jubei »

Ja tam w psychozabawy słabo wierzę ale kiedyś wyszedł mi intj http://www.mypersonality.info/danio/ tak więc jak ulał :)
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: highwind »

Ale Pani inFj- ta szuka...
ENTP female 33
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2015, 23:18
Płeć: kobieta
MBTI: ENTP

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: ENTP female 33 »

Highwind- trafna uwaga. Jubei chyba jednak coś czytał na temat doboru, bo INTJ to druga najlepsza opcja :) heheh
Póki co moge powiedzieć, że bycie z ISFJ- totalna katastrofa. Mogłabym już chyba książkę napisać o tym jak osobowość wpływa na dobór.
To nie są psychozabawy, ale rzeczywistość, czasem niełatwa, jeśli pasuje do nas 1% populacji.
Można się starać za trzech, ale jeśli osobowości nie pasują to nic nie wyjdzie. Moje ulubione pytanie, jakie otrzymałam będąc z ISFJ-tem (które świetnie demonstruje różnice w osobowościach) brzmiało: Dlaczego tak myślisz? Czy nie możesz myśleć inaczej? :)

Jak się łatwo domyśleć: nie mogę. Jestem ENTP. NIe wiem dlaczego akurat tak myślę, ale myślę tak, nie inaczej :) Nom, ale nie ma co się złościć na siebie. Ja jestem innowatorem, a ISFJ należy do typu tradycjonalistów. Im też życzę szczęścia. Z innymi "S" ami :)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: So-ze »

A mógłby ktoś wyjaśnić, co takiego jest w ISFJ, że nie pasuje do ENTP?
alicjaa
Intronek
Posty: 25
Rejestracja: 28 wrz 2014, 18:55
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: alicjaa »

ENTP female 33 pisze:Witaj,
Szukam szukam, a może po prostu chcę dać się znaleźć? Nie narzekam na brak zainteresowania w realu, ale idą nie Ci, którzy pasują. Także jeśli jesteś zainteresowany- pisz! :)
Przy okazji serdecznie pozdrawiam wszystkich introwertyków i cieszę się, że taki portal instnieje. :D :D
ENTP, 33, Wawa
Może rozszerz opcje i szukaj pośród wszystkich NF i NT :wink:
dlaczego tylko i wyłacznie INFJ :lol: ?
a taka mała rada chociaż jestem młodsza od Ciebie hehe : Kobieta thinking naprawdę powinna szukać wśród facetów thinking, więc najlepiej ogranicz się do NT facet feeling będzie Cie uważał za zdzirowatą zimną zołzę, oczywiście nie musi koniecznie tak być, ale wiem co mówię.
Ostatnio zauważyłam, że ISTJ-ty też są całkiem w porządku, możesz też ich włączyć do repertuaru :P
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: jubei »

@highwind
"Dziękuję" ci że rozwiałeś Pani wszelkie wątpliwości...

@female
Oprócz tego co powiedziano wyżej że NT są fajni, :mrgreen: zastanawia mnie jak można wybrać wg jakiegoś schematu swojego partnera.. Fakt że z tego co wiem to większość związków rozpada sie bo jest "niedopasowanie charakterów", ale żeby dopasowywać wg jakiegoś wzorca, to już jak inżynieria społeczna. Jest przecież wygląd, zachowanie, zapach, sposób mówienia, poruszanie się itp. :p Nie to żebym był przeciwko tylko czy ktoś kiedyś próbował tego na serio ;) Fakt faktem ja lubie słuchać, extra może lubić dużo gadać i być słuchanym heheh
"Life is so unnecessary"
ENTP female 33
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2015, 23:18
Płeć: kobieta
MBTI: ENTP

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: ENTP female 33 »

So-ze , ISFJ jak napisałam jest tradycjonalistą.Wszystko z nim ok, ale jakikolwiek "N" będzie budzić w nim poczucie zagrożenia. Każde nowatorskie podejście, zmiana zachowania (co u Nów naturalne) rodzi w nim niepokój. ISFJ pragnie stałości, przewidywalności zachowań, reakcji. Wszakże to typ Opiekuna. A jest mu cięzko "opiekować" się kimś, kto notorycznie wykracza poza jego granice poznawcze i nie pozwala ogarnąć się w kilku zdaniach. "N" chce ulepszać świat. ISFJ pyta "po co?" i zaczyna mieć obawy.
"N"porozumiewa się językiem astracji: pojęć, zjawisk; dużo teoretyzuje. Dla "S"a jest to świat bardzo obcy i odbierany jako niepotrzebny. ENTP uwielbia dyskusje dla dyskusji, rozważanie, za i przeciw, często zmienia zdanie, zmienia poglądy. ISFJ uważa to za niepotrzebne i nie rozumiem dyskusji bez celu, dla samej przyjemności dyskutowania.
Alicjaa: dziękuję za radę. Jest w niej trochę prawdy. Jednocześnie mam kilka koleżanek INFJów i świetnie się z nimi dogaduj, dosłownie bez słów nawet. "F" łągodzi" T". Dwie osoby z "T" to dyskusja, z której często niewiele wynika i za chwile dwie osoby są zmęczone.
Jubei: ja bym powiedziala najpierw dopasowanie MBTI a na to nalezy nalozyc jeszcze wyglady, zapachy etc :) Wartosci juz niekoniecznie, gdyz mysle, ze dopasowanie w MBTI powoduje, ze wartosci naturalnie beda zblizone.

Pozdrawiam!
Racter

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: Racter »

Dwie osoby z "T" to dyskusja, z której często niewiele wynika i za chwile dwie osoby są zmęczone.
Obrazek

Dwie osoby z "T" to dyskusja bardzo ożywiająca dla umysłu, tak przynajmniej wynika z moich osobistych doświadczeń.
A poza tym, chyba trochę za bardzo generalizujesz... i pokładasz bardzo dużo wiary w test, który sprawdza się (w sensie trafności oceny typu) w bardzo niewielu przypadkach. Poza tym, INFJ INFJowi nie równy, jak jednemu wyszedł wynik na feeling w wysokości 55% i judging 75%, a drugiemu feeling 75% judging na 55%, to z którym lepiej się dogadasz? W skali I-E można mówić o wartościach pośrednich (ambiwersja szeroko pojmowana), ale co z resztą?
ENTP female 33
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2015, 23:18
Płeć: kobieta
MBTI: ENTP

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: ENTP female 33 »

Racter:zgadzam się z %. Można mieć każdą cechę na 100% i 0% na przeciwnej, a można mieć prawie 50/50. Jednak cecha dominująca jest najważniejsza. Ja mam dobrze rozwinięte F. Co z tego jeśli w podejmowaniu najważniejszych decyzji zawsze kieruję się rozumem?
Jeśli chodzi o trafność testu uważam, że jest wysoka i że dobre wykonany nie ulega zmianie na przestrzeni życia. Także jest czymś, co jest bardziej "nasze" niż imię.
Zwrócę jednak uwagę na to, że jeśli pasuje do Ciebie co 5-ta osoba w populacji(a tak się zdarza) naprawdę tego typu testy mogą wydać Ci się bezzasadne, a teorie parowania na podstawie MBTI niepotrzebe.
Co do dwóch "T"- to zależy czy mówimy o "T" dominujących czy nie. Bo jeśli moją cechą dominującą jest T to oczywiście z innym T, u którego jest to też cecha dominująca będzie mi najlepiej (podstawowa zasada parowania). Ja miałam na myśli sytuację np ENTP (dominujące ekstrwertyczne N) i ISTJ (dominujące introwertyczne S) etc. W tym wypadku lepsze jest połaczenie ENTP i INFJ niż ENTP i INTJ.
Racter

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: Racter »

ENTP female 33 pisze:Ja mam dobrze rozwinięte F.
Co konkretnie rozumiesz przez dobrze (lub słabo) rozwinięte F (czy jakąkolwiek inną literkę)?
ENTP female 33 pisze:Jeśli chodzi o trafność testu uważam, że jest wysoka i że dobre wykonany nie ulega zmianie na przestrzeni życia. Także jest czymś, co jest bardziej "nasze" niż imię. Zwrócę jednak uwagę na to, że jeśli pasuje do Ciebie co 5-ta osoba w populacji(a tak się zdarza) naprawdę tego typu testy mogą wydać Ci się bezzasadne, a teorie parowania na podstawie MBTI niepotrzebe.
Moim podstawowym zastrzeżeniem wobec MBTI jest absolutna skala, w której nie wyróżnia się wartości pośrednich (o czym już wspominałem z tymi %). Uważam, że teoria sama w sobie jest ciekawa (choć miejscami dziurawa i ad hoc), ale też ciężko ułożyć do niej dobry kwestionariusz. We wszystkich, jakie robiłem można było się łatwo domyślić, jaką 'literkę' sprawdza dane pytanie.

Nie wiem, czy do mnie pasuje jakakolwiek osoba w populacji :P. Przesiew kandydatów na podstawie MBTI uważam za mało racjonalny, bo sprowadza człowieka do jakiejś abstrakcyjnej etykiety (która może do niego pasować w bardzo niewielkim stopniu). Ograniczając się do konkretnego 'zestawu literek' można sobie tylko utrudnić życie (szczególnie, jak ktoś szuka tylko faceta INFJ lub kobiety INTJ), a jak niedajboże takiego się spotka i okaże się, że w ogóle nie ma chemii, to co wtedy (nie mówiąc już, że ktoś zwyczajnie może Cię okłamać :P)? MBTI nie powie Ci nic o wartościach (zarówno Ghandi jak i Hitler są typowani na INFJ), podejściu do życia, stopniu dojrzałości emocjonalnej, zainteresowaniach danego człowieka. Możesz tylko próbować domniemywać, ale po co, skoro lepiej zapytać i dowiedzieć się bezpośrednio.

Ogólnie rozumiem zainteresowanie typem INFJ, bo i sam uważam takie osoby za potencjalnie całkiem interesujące postacie. Także życzę powodzenia w poszukiwaniach, ale jednocześnie zalecam, by nie podążać za literkami bezrefleksyjnie i spróbować dać szansę INTJotom albo INTPom na przykład, z tymi na forum nie ma problemu :P
Awatar użytkownika
Laz Michał
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 03 sie 2015, 10:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Małopolskie, śląskie

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: Laz Michał »

A jakbym mieszkał w Wawie i miał INFP? :P
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: Agon »

Przypomniał mi się ten temat. INFJ mają branie :lol:
ENTP female 33
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2015, 23:18
Płeć: kobieta
MBTI: ENTP

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: ENTP female 33 »

Dziękuję za link do wcześniejszego wątku. Co powiem na INFP? To zazwyczaj moi dobrzy znajomi. Jak bym miała zrobić ranking na kandydata do związku to wyglądałby następująco: 1. INFJ 2. INTJ 3. INTP/ISFP 4. INFP/ENFJ/ENFP/ISTP/ESTP/ENTJ (wszystkie wymienione typy to moi "dobrzy znajomi", z którymi czuję, że dobrze się dogaduję i jestem rozumiana). A już w rzeczywistości to najbardziej przyciągam chyba ISFJ, a i ISTJ jest wokół mnie- tylko to takie relacje "bez duszy" i głębszego zrozumienia jak dla mnie.
199111518
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 22 paź 2015, 19:40
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: 199111518 »

A nie przesadzacie czasem wszyscy z tym przywiązywaniem wagi do wyników tego czy innych testów osobowościowych? Nie łatwiej jest napisać np. "szukam kobiety/mężczyzny który/a ma poukładane w głowie, jest w stanie się zaangażować etc." zamiast na starcie ograniczać się do tego co wyszło wg Briggsa i Myersa? Ja wiem, że to pomaga, i zgadzam się, że STATYSTYCZNIE prawdopodobieństwo przetrwania jakiegoś sensownego związku takich a takich typów osobowościowych może być większe ale patrząc zdroworozsądkowo - myślę, że w każdej z tych grup są osoby bardzo wartościowe i nazwijmy to rokujące jak i osoby z kompletnym mętlikiem w życiu, które tylko czekają żeby przenieść sporą część owego mętliku na Was...

A autorce oczywiście życzę powodzenia :)
ODPOWIEDZ