Jakie kobiety preferują introwertycy?

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jakie kobiety preferują introwertycy?

Post autor: Coldman »

Może napisze jeszcze odnośnie tematu, taką moją 1 przygodę, też o wyborze partnerek.

Byłem na imprezie z przyjacielem, takie tam na sali, zorganizowali nie daleko mnie. Namówił mnie i poszedłem. Przyjechało dużo nieznajomych dziewczyn. W pewnym momencie przyjaciel namówił mnie na taniec i oczywiście miałem iść pierwszy. No dobra kit, pójdę. Stały 2 dziewczyny, jedna, naprawdę bardzo ładna, druga takie 5/10. Która wybrałem? Tą 2, ponieważ stwierdziłem, że z ta pierwsza nie będzie zadowolona, że ze mną tańczy, wolałem ją zostawić dla ładniejszego przyjaciela. Z 2 się mi się jakoś tańczyło, parę kawałków i koniec ,a przyjaciel zdobył od tamtej dane i długo pisali ze sobą. Przyjaciel mnie później spytał, dlaczego nie wziąłeś ładniejszej, a ja mu odparłem, tak po prostu (Zlałem go, jak zwykle xD) No i tyle z tego preferowania.
Awatar użytkownika
Ceper
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2014, 0:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie kobiety preferują introwertycy?

Post autor: Ceper »

Hmm jest to cicha, subtelna i wrażliwa introwertyczka. Kochająca przyrodę. Niepaląca. Może być nieśmiała i zamknięta w sobie. Ooo i też "przytulaśna" ;)
Tajga
Introwertyk
Posty: 119
Rejestracja: 01 lut 2016, 18:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: infj
Lokalizacja: Dawna stolica :D

Re: Jakie kobiety preferują introwertycy?

Post autor: Tajga »

Coldman pisze:Może napisze jeszcze odnośnie tematu, taką moją 1 przygodę, też o wyborze partnerek.

Byłem na imprezie z przyjacielem, takie tam na sali, zorganizowali nie daleko mnie. Namówił mnie i poszedłem. Przyjechało dużo nieznajomych dziewczyn. W pewnym momencie przyjaciel namówił mnie na taniec i oczywiście miałem iść pierwszy. No dobra kit, pójdę. Stały 2 dziewczyny, jedna, naprawdę bardzo ładna, druga takie 5/10. Która wybrałem? Tą 2, ponieważ stwierdziłem, że z ta pierwsza nie będzie zadowolona, że ze mną tańczy, wolałem ją zostawić dla ładniejszego przyjaciela. Z 2 się mi się jakoś tańczyło, parę kawałków i koniec ,a przyjaciel zdobył od tamtej dane i długo pisali ze sobą. Przyjaciel mnie później spytał, dlaczego nie wziąłeś ładniejszej, a ja mu odparłem, tak po prostu (Zlałem go, jak zwykle xD) No i tyle z tego preferowania.
Omg. Wiem, że to nie jest wątek z poradami... Ale Coldman - wybieraj zawsze tą, która Tobie się podoba a nie zostawiaj przyjacielowi. A potem takie "ładne" dziewczyny się zastanawiają dlaczego nikt z nimi nie tańczy. Eh... Najwyżej powie nie. Jeszcze nikogo to nie zabiło. A zresztą jeśli będzie znała taneczną etykietę - to nie odmówi. Nie odmawia się mężczyźnie, jeśli prosi do tańca (chyba, że jej pijany lub zbyt przytulaśny a dziewczynie to nie pasuje, ale wtedy też trzeba się postarać odmówić z klasą).
Skąd wiesz, moze to Ty jej wpadłeś w oko? Jakbyś poprosił to byś sie przekonał.
:)
"Umiemy się tylko
kłócić albo kochać, ale nie umiemy się
różnić pięknie i mocno” C.K.N.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jakie kobiety preferują introwertycy?

Post autor: Coldman »

Tajga pisze:
Coldman pisze:Może napisze jeszcze odnośnie tematu, taką moją 1 przygodę, też o wyborze partnerek.

Byłem na imprezie z przyjacielem, takie tam na sali, zorganizowali nie daleko mnie. Namówił mnie i poszedłem. Przyjechało dużo nieznajomych dziewczyn. W pewnym momencie przyjaciel namówił mnie na taniec i oczywiście miałem iść pierwszy. No dobra kit, pójdę. Stały 2 dziewczyny, jedna, naprawdę bardzo ładna, druga takie 5/10. Która wybrałem? Tą 2, ponieważ stwierdziłem, że z ta pierwsza nie będzie zadowolona, że ze mną tańczy, wolałem ją zostawić dla ładniejszego przyjaciela. Z 2 się mi się jakoś tańczyło, parę kawałków i koniec ,a przyjaciel zdobył od tamtej dane i długo pisali ze sobą. Przyjaciel mnie później spytał, dlaczego nie wziąłeś ładniejszej, a ja mu odparłem, tak po prostu (Zlałem go, jak zwykle xD) No i tyle z tego preferowania.
Skąd wiesz, moze to Ty jej wpadłeś w oko? Jakbyś poprosił to byś sie przekonał.
:)
Dzielę kobiety na te, które są ładne i te którymi mógłbym być. To od razu wyczuwam. Prześwietlam ludzi obserwacją. No i w tym wypadku nie myliłem się, ekstrawertyczka/imprezowiczka itp. :) Ja się nie męczyłem, a przyjaciel był zadowolony. Przy moich umiejętnościach społecznych, nawet nie wyobrażam sobie mnie przy jakieś dobrej lasce :)
Awatar użytkownika
Hija_de_la_luna
Intronek
Posty: 39
Rejestracja: 17 gru 2015, 22:07
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w2
MBTI: INTJ
Lokalizacja: GDN

Re: Jakie kobiety preferują introwertycy?

Post autor: Hija_de_la_luna »

Coldman pisze:Przy moich umiejętnościach społecznych, nawet nie wyobrażam sobie mnie przy jakieś dobrej lasce :)
Oby to nie był Twój tekst na podryw :lol:
Я не говорю по-человечьи
Tajga
Introwertyk
Posty: 119
Rejestracja: 01 lut 2016, 18:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: infj
Lokalizacja: Dawna stolica :D

Re: Jakie kobiety preferują introwertycy?

Post autor: Tajga »

Coldman pisze:
Tajga pisze:
Coldman pisze:
:)
Dzielę kobiety na te, które są ładne i te którymi mógłbym być. To od razu wyczuwam. Prześwietlam ludzi obserwacją. No i w tym wypadku nie myliłem się, ekstrawertyczka/imprezowiczka itp. :) Ja się nie męczyłem, a przyjaciel był zadowolony. Przy moich umiejętnościach społecznych, nawet nie wyobrażam sobie mnie przy jakieś dobrej lasce :)
Oj Coldman ;) jesli chcesz tak myśleć - ok, nic mi do tego :) ale może zechcesz rozważyć inny podział kobiet: Na te, które ci się podobają i te, które ci się nie podobają :D myślę, że w tej pierwszej grupie znalazłoby sie kilka ładnych (wg twoich gustów), które zawiesiłyby na tobie oko :D w każdym razie - powodzenia :D

P.S. Bylo tu kilka wypowiedzi, które mnie osobiście sie spodobały :)
"Umiemy się tylko
kłócić albo kochać, ale nie umiemy się
różnić pięknie i mocno” C.K.N.
Awatar użytkownika
Bonsai
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwie 2016, 13:52
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISFJ-T

Re: Jakie kobiety preferują introwertycy?

Post autor: Bonsai »

Preferuję kobiety, zdecydowanie podobne do mojej osoby. Pod względem osobowości przede wszystkim. O ile przysłowie, że przeciwieństwa się przyciągają mają pewnie szerokie zastosowanie w życiu wielu ludzi, a uściślając wielu par, to jednak do mnie to przysłowie w żaden sposób nie przemawia i jest kompletnie nie trafione. Ja lubię szczere; wierne; radosne, ale chwilami też refleksyjne, wszystko w umiarze ;) ; wyrozumiałe i potrafiące słuchać - ja się odwdzięczam tym samym :-P ; czułe; nie lubiące intryg i plotek; głośnych i tłocznych imprez; chwilami "szalone". A także taką, która potrafi uszanować od czasu do czasu mój czas dla siebie, czyli taki mały mój świat. Oczywiście to samo ja jestem w stanie dać jej ;) . Szalenie cenie sobie proporcje i uważam, że po równo należy tworzyć związek 50% do 50%. Nie chce się czuć ani wyróżnionym w związku, ani tym gorszym. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny to przede wszystkim szczupła, ładna i nie wyższa ode mnie. Myślałem, że będzie tego mniej, ale tak wyszło ;) , te cechy są tymi pożądanymi przez moją osobę :-) . Są jeszcze inne cechy, których nie wymieniłem - celowo, bo są może mniej ważne, niż te priorytetowe wymienione wyżej. Ale podsumowując, to musi być po prostu ktoś odczuwający i myślący podobnie jak ja - to chyba najprostsze ujęcie. Miałem to szczęście poznać taką osobę, z którą wspólnie tworzymy związek, oparty na "naszych" zasadach, a nie na tym co wyznacza nam świat. Kiedyś myślałem, że to niemożliwie poznać kogoś takiego i to jeszcze z moimi skłonnościami do unikania ludzi, a jednak się udało, mimo, że nawet nie szukałem. Przestroga dla innych, że wszystko jest możliwe, kwestia tylko odpowiednich okoliczności, miejsca, czasu no i szczęścia.
"Gdyby Natura chciała, żebyśmy mówili więcej, niż słuchali, dałaby nam dwoje ust i jedno ucho."

M.O.Laney, Introwertyzm to zaleta, Wyd. Rebis, Poznań 2014, s. 52.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Jakie kobiety preferują introwertycy?

Post autor: Sorrow »

highwind pisze:A to ja się wypowiem, bo parę rzeczy mi tak na szybko przychodzi do głowy.
Póki co byłem z samymi ekstrawertyczkami, więc głupio by było gdybym napisał że preferuję introwertyczki. Bo po prostu tego nie wiem :P W każdym razie, intro czy ekstra, przydałaby mi się baba, która mogłaby wyciągnąć mnie z domu od czasu do czasu, więc wypadałoby żeby miała jakieś zainteresowania, które można by próbować realizować na zewnątrz. Absolutny must-have to jest brak kija w dupie, dystans do siebie i skłonność do heheszkowania. Bez tego prędzej czy później moje poczucie humoru doprowadza panie o nieco bardziej "księżniczkowatym" usposobieniu do strzelania fochem. A. Ja. Kurewsko. Nie. Znoszę. Fochów. Poza tym przy takich kobietach nie zachowuję się jak prawdziwy ja. Zakładam maskę konwenansów i nudzi mnie to na dłuższą metę. Z nieco bardziej praktycznych aspektów - ze wszystkimi kobietami, z którymi mi się udało, od razu łapałem dobry kontakt i jadaczka nam się nie zamykała, co było szybko weryfikowane podczas pierwszych godzin rozmowy. Czyli - musi mi się z nią dać swobodnie rozmawiać, a to wcale nie jest takie łatwe i w sumie sprowadza się do tego co już napisałem wcześniej - wyluzowanie. Czasem tak sobie myślę, że w sumie to chciałbym mieć kumpla, tyle że w ciele kobiety, który psychicznie od czasu do czasu transformował by się w coś bardziej wrażliwego, co mógłbym przytulić i otoczyć opieką. Ale nacisk jest położony na to "od czasu do czasu". Nadmierna wrażliwość kojarzy mi się z rozchwianiem, a ja po inżyniersku preferuję stabilne konstrukcje. Co tam jeszcze. Aha. To temat o męskich preferencjach, więc raczej tego tu nie może zabraknąć i nie będę kłamał pisząc, że liczy się przede wszystkim wnętrze. Ma być pełen pakiet :P Także musi być ładna. Musi. Choćby nie wiem jak wspaniałe miała poczucie humoru i jak genialnie by mi się z nią nie rozmawiało, nie ma szans na coś więcej bez atrybutu urody. Mam się budzić przy niej rano i czuć satysfakcję, że udało mi się wyrwać taką apetyczną sarenkę. Jest tego więcej, ale na razie chyba starczy. Dziękuję za uwagę.
To pewnie jakieś ESTP?
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Jakie kobiety preferują introwertycy?

Post autor: Sorrow »

Ertix pisze:A bo jest już temat o tym jakich facetów preferują introwertyczki, to żeby równouprawnieniu stało się zadość postanowiłem sobie stworzyć ten temat (najwyżej ktoś go usunie, trudno). :P
Ja? Miłych, zaradnych, nie oczekujących Bóg wie czego po swoim facecie opierając się na stereotypach i na ogólnych doktrynach, potrafiących wspomóc w trudnej sytuacji. Ktoś może tutaj powiedzieć, że jest to tzw. odwrócenie się ról płciowych, ale ja po prostu poszukuję kobiety i dominującej (pod względem intelektu i pieniędzy, ale nie żeby była przemądrzała), i jednocześnie wrażliwej, ceniącej u faceta to, że na przykład lubi z nią spędzać czas, nie wstydzi się mówić jej o swoich odczuciach, a tym bardziej tego przy niej pokazywać. Nie wiem czy to ogólnie tak jest, czy to tylko pojedyńcze jednostki, ale dzisiaj chyba mało jest kobiet które cenią u facetów [nad]wrażliwość i delikatność/subtelność (i bynajmniej nie mam tu na myśli facetów w stylu latyno-amerykanów :P).
Być może wynika to z moich kompleksów z racji mojej niepełnosprawności, oraz dlatego, bo jestem bardzo, bardzo nieśmiały (fobiczny wręcz) i po prostu...., no, boję się. Typowo męskich cech raczej nie posiadam bo ja stronię od agresji i takiego ''racjonalnego''/''technicznego'' podejścia do wszystkiego (pod tym względem mam dosyć feministyczne poglądy). Bardziej wolę gadać o takich kobiecych sprawach niż o męskich które mnie po prostu nużą. :P
Jestem bardziej flegmatykiem, ale będę próbował coś z tym zrobić.
Dobrze by było gdyby druga połówka miała podobny światopogląd i zainteresowania do moich. Jestem osobą bardziej marzycielską niż dominującą.
Jeśli chodzi o wygląd to brunetka/szatynka najbardziej, no, ale tu chyba nie o to chodzi by brać człowieka tylko za wygląd, bo przecież liczy się wnętrze (choć wygląd opakowania też jest ważny).
To pewnie jakieś EXFJ?
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Jakie kobiety preferują introwertycy?

Post autor: highwind »

Sorrow pisze: To pewnie jakieś ESTP?
Co do jednej wiem, że była ExTJ. S/N wszyło jej po równo w teście.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Jakie kobiety preferują introwertycy?

Post autor: Sorrow »

Wymienię inspirujące się pary typów:
INFJ-ENFP
ENFJ-INFP
INTJ-ENTP
ENTJ-INTP
ISFJ-ESFP
ESFJ-ISFP
ISTJ-ESTP
ESTJ-ISTP
highwind pisze:
Sorrow pisze: To pewnie jakieś ESTP?
Co do jednej wiem, że była ExTJ. S/N wszyło jej po równo w teście.
Tak czy siak jeśli naprawdę jesteś ISTJ, powinna najlepiej pasować ESTP. Przypuszczam że też ma wymienione cechy.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
krucha_babeczka
Introwertyk
Posty: 113
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie kobiety preferują introwertycy?

Post autor: krucha_babeczka »

Zawsze jak czytam tego typu listy wymagań, czuję się tak niewydarzoną pomyłką natury, że mam ochotę zapaść się pod ziemię.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2016, 12:11 przez krucha_babeczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie kobiety preferują introwertycy?

Post autor: wazz »

Noo fakt, wishlisty powalające :D
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Jakie kobiety preferują introwertycy?

Post autor: SCD »

Ale wymagania to wy macie Panowie z kosmosu, no nie powiem. (to tylko preferencje wiem)
INFJ-ENFP przyznaję, to idealny związek który stwarza mnóstwo możliwości, szkoda tylko że takich osób jest niewiele. c;
żeby nie offtopować, moje typy (jestem zbyt leniwy by pisać i żal mi obnażać własne myśli, a kto widział dane postacie ten zna ich osobowość)

Charakteryzacja Angeliny Jolie z filmu Turysta
Elise Clifton-Ward

Charakteryzacja Lary Pulver z serialu Sherlock Holmes BBC
Irene Adler

(Czysto fizycznie, dziewczyna jest po prostu stworzona do stylu Goth a to mnie robi) Alternative Model- Dayana Crunk
Tylko to co czujesz mnie interesuje.
Awatar użytkownika
Haille
Intronek
Posty: 55
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:11
Płeć: kobieta
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie kobiety preferują introwertycy?

Post autor: Haille »

Z całym szacunkiem do osobistych preferencji ale bawią mnie takie wishlisty " włosy obowiązkowo rozpuszczone do ramion" a co jak tego dnia kiedy się spotkacie zepnie je akurat w koka? Miłość zycia przejdzie ci koło nosa xD
Only those who will risk going too far can possibly find out how far one can go.
ODPOWIEDZ