Intj - szukam kogoś ciekawego

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Joanna
Zagubiona dusza
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 2016, 22:02
Płeć: kobieta
MBTI: INTJ

Intj - szukam kogoś ciekawego

Post autor: Joanna »

Cześć!
Mam 21 lat, jestem INTJ, jestem z Krakowa i -jak to zaznaczyłam w formularzu- "rzygam samotnością". Moi znajomi nie odpowiadają moim standardom a spotkanie kogoś ciekawego w "realu" od tak sobie graniczy z cudem. Jestem być może zbyt apatyczna co do ludzi i zbyt introwertyczna, żeby poświęcać czas na poznawanie ich - zresztą prawie każdy, którego poznaję okazuje się dość szybko nieciekawy i przewidywalny. Na ogół nie ufam nawiązywaniu znajomości przez internet, ale to podobno czasami działa, więc postanowiłam spróbować. Skoro wszyscy jesteśmy introwertykami nie będę od razu wyskakiwać ze spotkaniem, ale gdyby ktoś chciał popisać - zapraszam!
Szczególnie interesują mnie typy: INTJ, INTP, INFP, ISTJ (również ENTJ, ale nie sądzę żeby jakiś się tu znalazł)
Aoirith
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:26
Płeć: mężczyzna

Re: Intj - szukam kogoś ciekawego

Post autor: Aoirith »

Myślę, że mogę Cię mile zaskoczyć.
Aoirith
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:26
Płeć: mężczyzna

Re: Intj - szukam kogoś ciekawego

Post autor: Aoirith »

Szybko wyciągasz wnioski.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Intj - szukam kogoś ciekawego

Post autor: jubei »

Może nieco niekomfortowe pytanie, ale co oznacza dla Ciebie "że znajomi nie odpowiadają twoim standardom"? :) Nie musisz odpowiadać, ale może przyda sie innym ;)
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Intj - szukam kogoś ciekawego

Post autor: Polan »

jubei pisze:Może nieco niekomfortowe pytanie, ale co oznacza dla Ciebie "że znajomi nie odpowiadają twoim standardom"? :) Nie musisz odpowiadać, ale może przyda sie innym ;)
Nie jestem Joanną (chyba), no ale, INTJ-oty to megalomani którzy dążą do władzy nad światem. Osoba poza standardami to taka która nie jest w stanie przysłużyć się temu celowi, z własnej woli lub tez po manipulacji bądź konkurencja z którą dalej nie można już współpracować (etap przejęcia świata lokalnego dla obu osobników).
limonka
Introwertyk
Posty: 70
Rejestracja: 30 kwie 2012, 22:55
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Intj - szukam kogoś ciekawego

Post autor: limonka »

@Joanna, czasem warto poświęcić ludziom trochę więcej czasu i uwagi. Może się okazać, że z pozoru nieciekawa osoba jest naprawdę kimś wartościowym, ale po prostu nie uzewnętrznia się za bardzo, bo ją życie skopało albo ceni sobie prywatność. Najlepsi znajomi jakich mam/miałam (niektóre drogi się niestety rozeszły) to są właśnie ludzie, po których bym się tego najmniej spodziewała. Zbyt wysokim wymaganiom nie sprosta żadna, nawet internetowa znajomość, a taka postawa może innych co najwyżej odstraszyć lub wywołać w drugiej stronie równie krytyczną postawę wobec Ciebie.
Polan pisze:INTJ-oty to megalomani którzy dążą do władzy nad światem.
A to ciekawe, bo według MBTI jestem właśnie INTJ, a ww cech u siebie nie obserwuję. Ale w sumie testy dawno robione, może pora powtórzyć :P Z resztą od czasów liceum, gdy test predyspozycji zawodowych wywróżył mi karierę rybaka oceanicznego, podchodzę do tego wszystkiego z dużo większym dystansem :D
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Intj - szukam kogoś ciekawego

Post autor: Coldman »

Skąd ty wziąłeś ten 0.8 procenta ?

Wiem, że forum to niewielka społeczność, ale INTJ wśród kobiet tu przeważa.
W sumie może gdzieś w tych statystykach tak jest, ale wydaje mi się że żaden typ nie powinien mieć tak mało
Nestor

Re: Intj - szukam kogoś ciekawego

Post autor: Nestor »

Zawsze lepszy XNTJ, który nie ma (jeszcze) ambicji zapanowania nad światem, dla chcącego INTJ niż inni.

A ja nie ukrywam - mam taką potrzebę. Od małego jakby mimowolnie interesowałem się kierowaniem wojskiem i z kijkiem podbijałem place, budynki, drzewa.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Intj - szukam kogoś ciekawego

Post autor: Drim »

Phi, intj, dla odpowiedniego mundurka to nawet mógłbym zostać magistrem inżynierem podwójnie habilitowanym arcyprofesorem ekstrawertyzmu !

W szkole jakiejś wykładać.

Wykład pierwszy: "opowiadanie historii swojego życia przypadkowym osobom". Widzicie ? Proste.

...prawdziwej miłości nic nie przeszkodzi.
limonka pisze:wywróżył mi karierę rybaka oceanicznego
So close, eh :(
Nestor

Re: Intj - szukam kogoś ciekawego

Post autor: Nestor »

Teka ministra to dla INTJ szczyt marzeń. Rządzi za plecami.
Awatar użytkownika
Kiriot_Onky
Intronek
Posty: 52
Rejestracja: 14 maja 2016, 22:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Gliwice

Re: Intj - szukam kogoś ciekawego

Post autor: Kiriot_Onky »

Obrazek
"Każdy człowiek żyje wierząc w to co wie oraz to czego doznaje, sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata."
Awatar użytkownika
Canis Latrans
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 17 gru 2017, 16:00
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: Intj - szukam kogoś ciekawego

Post autor: Canis Latrans »

W sumie to mam trochę podobnie. Nie odpowiadają mi ludzie bez zainteresowań, bez jakichś przemyśleń na temat świata czy życia. Chodzi mi o takich typowy lemingowy plebs. Biorą co dadzą, jak się potoczy tak będzie. Takie osoby są dla mnie nie ciekawe a że mam w okolicy praktycznie tylko takich nie mam zbyt wielu znajomych. Czasem dawałem takim szansę ale tak jak myślałem okazywali się drugim wcieleniem Judasza.
Awatar użytkownika
Domel
Ekstrawertyk
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2018, 22:53
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 8w7
MBTI: ENTJ
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Intj - szukam kogoś ciekawego

Post autor: Domel »

Joanna pisze: 01 sty 2016, 22:31 (również ENTJ, ale nie sądzę żeby jakiś się tu znalazł)
Dzień dobry :)
To w który weekend kawa w Krakowie? :) :) :)
Uważaj na swoje myśli, stają się słowami.
Uważaj na swoje słowa, stają się czynami.
Uważaj na swoje czyny, stają się nawykami.
Uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem.
Uważaj na swój charakter, staje się twoim przeznaczeniem.
ODPOWIEDZ