Zwariuję

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Zwariuję

Post autor: highwind »

Jeśli on ci mówi, że wszystko jest ok, to możesz spokojnie założyć że nie ściemnia i że podoba mu się taki sposób waszej interakcji. Mu. Ale nie wam. Tyle że on sobie może nie zdawać sprawy nawet jakie to dla ciebie nienaturalne. Ja nie miałem problemu, żeby przegadać z byłymi ekstrawertycznymi dziewczynami całą dobę, ale i tak nie uniknąłem takiego podejścia - tzn. klapki na oczach i skoro dla mnie jest idealnie, to przecież dla niej nie może być wiele gorzej. Aż tu nagle się okazywało, że związek się chyli ku upadkowi, bo tak bardzo się od siebie oddaliliśmy. W każdym razie - introwertyk nie ma problemu z rozmawianiem, a już zwłaszcza z bliską, zaufaną osobą. Po prostu trafił ci się taki mało gadatliwy typ. Zauważyłaś może jak mu się rozmawia z innymi?
Pozdro.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zwariuję

Post autor: Coldman »

To, że nie szuka bliskości ani rozmowy z bliską osobą, to raczej ma mało wspólnego z introwertyzmem.
Introwertycy w sytuacjach 1vs1 są dobrymi rozmówcami. Twój partner jest w domu, czyli w swojej strefie komfortu, więc nie widzę powodów dla których by miał się czegoś obawiać.
Jak spędzacie czas oprócz leniuchowania w domu ? Wychodzicie na spacery, chodzicie do kina ?
A ty kim jesteś ? Ekstrawertyczka ?
Jeśli nie macie wspólnych zainteresowań, ani jak mówisz poziomu intelektualnego, to jak między Wami się to wszystko zrodziło? Pomyśl może jak było kiedyś. Czy coś się zmieniło ?
ODPOWIEDZ