Uczucia 'wyższe'?

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
sagitar
Intronek
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2007, 18:23
Płeć: nieokreślona

Post autor: sagitar »

Ostatnio zmieniony 02 gru 2007, 23:53 przez sagitar, łącznie zmieniany 2 razy.
S

Post autor: S »

Mogę odesłać jedynie do źródeł literatury i polecić "Miłość i odpowiedzialność" Karola Wojtyły, czy choćby Jacka Prusaka "Nasz seks jest taki, jacy jesteśmy" lub inne jego pozycje. A wtedy być może trochę sie rozjaśni. :cry:
Najwyraźniej fora nie sprzyjają dyskusjom (enigma) :wink:
sagitar
Intronek
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2007, 18:23
Płeć: nieokreślona

Post autor: sagitar »

Ostatnio zmieniony 02 gru 2007, 23:53 przez sagitar, łącznie zmieniany 1 raz.
S

Post autor: S »

Trochę to dla mnie "maślane" i tak też odpowiem, "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia".
I pewnie trzeba zakończyć ten temacik, bo i cel daleko, a i fale pewnie nie te same :wink:
Awatar użytkownika
Ekwiwalencja
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 16 lis 2007, 18:40
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z własnej krainy

Post autor: Ekwiwalencja »

Ja tam się chyba boję miłości i przyjaźni, bo dla mnie to dwa znaczące słowa.
Niby mam jeszcze czas na związki, ale czasem gdy mam gorszy dzień irytują mnie pary, wszechobecne nastolatki całujące się tu i tam. I jakoś nie potrzebuję bliskości, nie mówiąc już o seksie - może za młoda jestem nie wiem...
Awatar użytkownika
Kaziol
Introwertyk
Posty: 97
Rejestracja: 12 paź 2007, 15:57
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uczucia 'wyższe'?

Post autor: Kaziol »

Yhm... to coś niesamowitego gdy osoba z tej najważniejszej staje się dla nas obojętną :mrgreen:
Nie zwracaj uwagi na moje posty, nabijam do 100
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Uczucia 'wyższe'?

Post autor: MetalMan »

wg mnie trzeba sobie znaleźć/pokochać osobę o podobnym charakterze, czyli introwertyka/czkę, a wtedy dużo problemów z niezrozumieniem zniknie. Poza tym polecam przeczytać http://www.malinski.pl/?inc=biblioteka&id=9 , szczególnie pierwszy z trzech rozdziałów, zmienia nieco sposób patrzenia na miłość.
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: Uczucia 'wyższe'?

Post autor: kosmita »

Podziękowałem po przeczytaniu dwóch pierwszych zdań
rozdział Samotność pisze:Mówi o niej już Stary Testament przy stworzeniu człowieka. Gdy - jak autor Księgi Rodzaju pisze - powiedział Bóg: "niedobrze być człowiekowi samemu".
szukam
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Uczucia 'wyższe'?

Post autor: Kamil »

Cóż, ale czy całkowita samotność nie jest... straszna?.. Dobrze mieć co najmniej jedną osobę do rozmów... albo do pracy!

Można ewentualnie wysnuć wniosek, że intro nie są ludźmi...
Hmm
Homo sapiens sapiens introverticus , albo jeszcze jedno sapiens po środku...
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Uczucia 'wyższe'?

Post autor: MetalMan »

zarat pisze:Podziękowałem po przeczytaniu dwóch pierwszych zdań
rozdział Samotność pisze:Mówi o niej już Stary Testament przy stworzeniu człowieka. Gdy - jak autor Księgi Rodzaju pisze - powiedział Bóg: "niedobrze być człowiekowi samemu".
Jak chcesz, ja tylko zasugerowałem. Co prawda gość stara się w niektórych fragmentach na silę wplatać motywy religijne, ale nie wiedzę przeszkód żeby przeczytał to ateista, bo ogólny sens pozostaje podobny.
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: Uczucia 'wyższe'?

Post autor: kosmita »

MetalMan pisze:Jak chcesz, ja tylko zasugerowałem. Co prawda gość stara się w niektórych fragmentach na silę wplatać motywy religijne, ale nie wiedzę przeszkód żeby przeczytał to ateista, bo ogólny sens pozostaje podobny.
Wcale nie chodzi mi o mój ateizm, tylko o założenie, że "niedobrze być człowiekowi samemu" to najświętsza, niepodważalna prawda wypowiedziana przez jakiegośtam boga.
szukam
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Uczucia 'wyższe'?

Post autor: qb »

Zarat, ale wydaje mi się, ze to nie odnosi się do przebywania przez większość czasu we własnym towarzystwie tylko o samotności z powodu nieposiadania nikogo do towarzystwa więc poniekąd jest to prawda.
Człowiek jest zwierzęciem stadnym, co ty dużo mówić. Ale nikt Ci od razu nie każe iść i się spełniać towarzysko przecież.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
air
Pobudzony intro
Posty: 156
Rejestracja: 06 gru 2009, 20:09
Płeć: nieokreślona

Re: Uczucia 'wyższe'?

Post autor: air »

Alighieri pisze:Czasami mam wrażenie, że jestem niezdolna do uczuć wyższych.
Myślę, że jestem zdolna do uczuc wyższych - nawet na pewno. Nie umiem ich może pokazać na zewnątrz, ale takie uczucie we mnie mogą zaistnieć. Nie sadzę, aby były czymś uboższym w porównaniu do uczuc człowieka, który ciągle trzyma swoją wybrankę, czy wybrańca w ramionach i obsypuje ją/jego komplementami.
marc

Re: Uczucia 'wyższe'?

Post autor: marc »

qb pisze:Człowiek jest zwierzęciem stadnym, co ty dużo mówić.
Wiekszosc ludzi powtarza to stwierdzenie bezrefleksyjnie i nie zastanawia sie nawet co ono oznacza i czy tak naprawde jest. Rownie absurdalne sa stwierdzenia w stylu: "Polska to kraj o tradycji chrzescijanskiej", czy "... i kazal czynic sobie ziemie poddana". To, ze cos jest odpowiednia ilosc razy powtarzane, czy nawet drukowane na kartach historii nie oznacza jeszcze, ze odnosi sie do rzeczywistosci w sposob bezapelacyjny.
Czasem odnosze wrazenie, ze dzisiejszemu czlowiekowi brakuje odrobiny krytycyzmu i samodzielnosci w mysleniu ...
Kori
Pobudzony intro
Posty: 141
Rejestracja: 19 sty 2009, 22:38
Płeć: nieokreślona

Re: Uczucia 'wyższe'?

Post autor: Kori »

Och, zacne to słowa, mistrzu. Z przyjemnością posłucham jeszcze innych twoich nauk.
ODPOWIEDZ