Czy ja jestem nudny?

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Tofu
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 03 lip 2017, 10:34
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INFJ-A

Czy ja jestem nudny?

Post autor: Tofu »

Cześć wszystkim!
Dopiero niedawno odkryłem, że istnieje coś takiego jak introwertyzm. Całe życie wszyscy mówili mi, że powinienem być otwarty jak inni, wyluzować się, chodzić na imprezy, nie siedzieć tyle przed książkami i komputerem. No i taki starałem się być, ale nic z tego nie wychodziło. Tak więc jakiś rok temu zaakceptowałem jaki jestem. Wolę spędzać wolny czas sam. Gram w gry, oglądam seriale, programuję( a raczej uczę się samodzielnie), czytam książki( niestety już nie tyle co kiedyś), ale potrafię porozmawiać na każdy temat. Nie żebym był jakimś totalnym odludkiem, raz na jakiś czas wyjdę na piwo z najbliższymi znajomymi, ale nie znoszę imprez, nie potrafię tańczyć. Nie jestem jakimś kompletnym przegrywem jeśli chodzi o związki, ale od roku nie było nikogo. Nie jestem chyba jakiś brzydki ani niechlujny, ale nie cieszę się żadną uwagą ze strony płci przeciwnej.

No i tutaj pytanie raczej do żeńskiej części forum: Czy ja jestem po prostu nudny? Co takiego robią faceci, żeby zainteresować sobą introwertyczną dziewczynę.
Dodam, że mam 21 lat i studiuję.
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy ja jestem nudny?

Post autor: Fangtasia »

Mogę się wypowiedzieć, ale u mnie z tym introwertyzmem to nie jest tak głęboko. xD U mnie wystarczy odpowiedni humor, dopasowany do mojego, czyli zdecydowany brak kija w dupie (u mężczyzn rzadko występuje, chyba). Poza tym fajnie jak koleś ogarnia komputery, uważam to za atrakcyjne, no chyba że wyglądasz jak ten nerd z South Parku. Bo wygląd oczywiście ma znaczenie.
Odpowiadając na Twoje pytanie: opis za krótki żeby stwierdzić czy jesteś nudny, musiałabym z Tobą chwilę pogadać na żywo. :P
Dziewczyny lubią kiedy się na nie zwraca uwagę. Jak staniesz jak kołek obok takiej, zwłaszcza introwertycznej, no to nie licz, że będzie wokół Ciebie skakać. No chyba że pod wpływem. A co do Twojej urody to jednej przypasujesz, drugiej nie, ważne żeby czuć się pewnie w swojej skórze i dbać o siebie.
Awatar użytkownika
Uciekinierka
Ambiwertyk
Posty: 145
Rejestracja: 07 sty 2015, 2:28
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP

Re: Czy ja jestem nudny?

Post autor: Uciekinierka »

Chyba nikt nie jest "po prostu nudny". Pierwsze pytanie: czy Ty się kimś interesujesz? Moje spostrzeżenie jest takie, że wszyscy pragną uwagi, ale wiele osób nie potrafi być uważnymi wobec innych ludzi. Zwłaszcza wśród introwertyków spotykam się często ze stwierdzeniami, że ich ludzie nie obchodzą/nie interesują/są nudni/nieciekawi itd... Tymczasem to właśnie zainteresowanie drugim człowiekiem w pewien sposób przyciąga, bo stanowi naturalną odpowiedź na jego potrzeby. Jeżeli Twoje życie kręci się tylko wokół... Twojego życia, to trudno na tym budować relację. Warto czasem rozejrzeć się wokół.
"(...) są różne szkoły, ale jedna z nich mówi, że nigdy nie jest za późno. Mnie się podoba ta szkoła. Co mówi, że nigdy nie jest za późno."
Tofu
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 03 lip 2017, 10:34
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INFJ-A

Re: Czy ja jestem nudny?

Post autor: Tofu »

Na kija w dupie akurat narzekać nie mogę, bo lubię nawet czarny humor. Co do wyglądu, to żaden ze mnie Brad Pitt, ale do pryszczatego nerda też mi daleko. Babcia twierdzi że jestem przystojny kawaler, więc nie może być tak źle xD. Generalnie nie mam jakiś olbrzymich problemów z nieśmiałością i kontaktami z kobietami. Owszem poznałem ich przez ten rok trochę (w tym dwie którymi się bardziej zainteresowałem), ale nic z tego nie wyszło. Nie żeby się mnie brzydziły, po prostu mam wrażenie że widzą mnie wyłącznie jako kolegę. Z drugiej strony faktem jest też, że siłą rzeczy spotykam raczej mało introwertycznych, ale w miarę atrakcyjnych i miłych dziewczyn, a jak już to zazwyczaj "sorry, mam chłopaka" :/
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Czy ja jestem nudny?

Post autor: Pomidor »

Dziewczyny lubią bad boy'ów. Łobuz kocha najbardziej i nawet te inteligentne laski lecą na łobuzów. Facet powinien być męski, zdecydowany, agresywny, ma łamać zasady i to o niego ma się zabiegać. Jak facet jest miły dla dziewuchy, to ona się nudzi, nie ma żadnego wyzwania i woli się skupić na kimś innym. Prawdziwa romantyczna miłość to tylko w filmach. Ewentualnie dorób się kasy i sławy, to wtedy raczej z dziewuchami problemów mieć nie będziesz.
Tofu
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 03 lip 2017, 10:34
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INFJ-A

Re: Czy ja jestem nudny?

Post autor: Tofu »

Jeśli tak to ma wyglądać, to ja dziękuję. Ja nie proszę o zmienianie się dla mnie, ani nie zamierzam się dla nikogo zmieniać. A co mi z takiej co leciałaby na mnie bo jestem bogaty?
martuella

Re: Czy ja jestem nudny?

Post autor: martuella »

Pomidor pisze: 04 lip 2017, 16:43 Dziewczyny lubią bad boy'ów. Łobuz kocha najbardziej i nawet te inteligentne laski lecą na łobuzów. Facet powinien być męski, zdecydowany, agresywny, ma łamać zasady i to o niego ma się zabiegać. Jak facet jest miły dla dziewuchy, to ona się nudzi, nie ma żadnego wyzwania i woli się skupić na kimś innym. Prawdziwa romantyczna miłość to tylko w filmach. Ewentualnie dorób się kasy i sławy, to wtedy raczej z dziewuchami problemów mieć nie będziesz.
Tak, tak sobie wmawiaj.

@Tofu,

Fang i Uciekinierka napisały chyba o najważniejszych sprawach. Ja mogę dodać jeszcze, że pewność siebie (nie mylić z narcyzmem!) i umiejętność opowiadania z pasją o swoich zainteresowaniach zawsze robi dobre wrażenie.
psubrat
Intro-wyjadacz
Posty: 416
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:29
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ja jestem nudny?

Post autor: psubrat »

Tofu pisze: 04 lip 2017, 10:45Nie jestem chyba jakiś brzydki ani niechlujny, ale nie cieszę się żadną uwagą ze strony płci przeciwnej.
Większość mężczyzn nie cieszy się uwagą. Tak już jest, że tylko nieliczni są bardzo atrakcyjni, a odnośnie przeciętnie atrakcyjnych większość kobiet prezentuje postawę roszczeniową - że to mężczyzna ma za zadanie naśladować pawia, czy inne zwierze w którego naturze występują rozmaite odmiany tańców godowych, nadskakiwania...
Co takiego robią faceci, żeby zainteresować sobą introwertyczną dziewczynę.
Jeśli nie zaliczają się do tej garstki bardzo atrakcyjnych, to aby zainteresować kobiety zachowują się sztucznie, udają zainteresowania których w rzeczywistości nie mają itp. Chodzą na wydarzenia, jeżdżą na wycieczki, które ich nie interesują. Uczą się jakie cechy przyciągają kobiety i udają ich posiadanie.
Ożenić się, to jest poz­być się połowy swoich praw i pod­woić w za­mian swo­je obo­wiązki. (Schopenhauer)

Jeśli chodzi o wspólne, interesujące spędzanie wolnego czasu, to mężczyźni i kobiety pasują do siebie jak woda i olej.
Awatar użytkownika
Radek
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 27 gru 2016, 17:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Czy ja jestem nudny?

Post autor: Radek »

No właśnie, może jesteś zbyt spokojny, przygaszony... czyli nudny. Osoby emanujące entuzjazmem i energią są prawie zawsze odbierane dobrze a jeśli tego brak - jako kompletnie nieinteresujące mruki. No a pewności siebie to nie da się chyba niczym zastąpić, dobrze przynajmniej że z tym nie masz problemu.
P.S. Nie słuchaj babci ;)
I do not fear computers. I fear the lack of them. -- Isaac Asimov
Tofu
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 03 lip 2017, 10:34
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INFJ-A

Re: Czy ja jestem nudny?

Post autor: Tofu »

Na brak pewności siebie nie narzekam. Żaden ze mnie wariat, ale to nie znaczy że nie robie niczego spontanicznie. Po prostu wiem kiedy dziewczyna nie jest zainteresowana i daje jej spokój. A co do opowiadania o swoich pasjach to nie ma problemu, tylko ja nie interesuje się podróżami czy co tam jest uznawane za ciekawe. Nie spotkałem jeszcze dziewczyny która chciałaby słuchać o taktykach w grze, programowaniu, czy charakterystyce podgatunków metalu. Tu leży pies pogrzebany. No i jeszcze sprawa tego, że introwertyczną dziewczynę w ogóle trudno znaleźć, a co dopiero poznać i do siebie przekonać.
Awatar użytkownika
Uciekinierka
Ambiwertyk
Posty: 145
Rejestracja: 07 sty 2015, 2:28
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP

Re: Czy ja jestem nudny?

Post autor: Uciekinierka »

Tofu pisze: 04 lip 2017, 20:49 Nie spotkałem jeszcze dziewczyny która chciałaby słuchać o taktykach w grze, programowaniu, czy charakterystyce podgatunków metalu. Tu leży pies pogrzebany. No i jeszcze sprawa tego, że introwertyczną dziewczynę w ogóle trudno znaleźć, a co dopiero poznać i do siebie przekonać.
Ja znam co najmniej kilka takich dziewczyn. Gdzie warto zajrzeć: konwenty, polibuda, koncerty. Ewentualnie, jeśli bardzo nie odpowiadają Ci wymienione opcje, jest Internet, a w nim fora tematyczne tudzież gry online.
"(...) są różne szkoły, ale jedna z nich mówi, że nigdy nie jest za późno. Mnie się podoba ta szkoła. Co mówi, że nigdy nie jest za późno."
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy ja jestem nudny?

Post autor: Fangtasia »

Zawsze istnieje opcja przedstawiona przez pomidora, po prostu podbij oko jakiejś dziewczynie i ciesz się sławą i rosnącą liczbą loszek gotowych na Twoją ciężką rękę. True story.
Tofu
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 03 lip 2017, 10:34
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INFJ-A

Re: Czy ja jestem nudny?

Post autor: Tofu »

Cóż opcja pomidora ma pewną wadę. Byłbym otoczony przez loszki. Więcej niż jednej bym nie zniósł xD.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Czy ja jestem nudny?

Post autor: highwind »

Ilekroć pojawiał się cień ryzyka, że ktoś mógłby wziąć mnie za nudnego, tylekroć zdarzało mi się jakimś tekstem bądź zachowaniem tak dojebać do pieca, że dysonans poznawczy wywołany u obserwatora skutecznie wzbraniał go przed wydaniem pewnego osądu w tej kwestii. I tak to się jakoś powoli żyje na tej wsi... Ale patrząc na takie ogólne, społeczne standardy, wydaje mi się, że jestem nudny.
ann999
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2017, 14:40
Płeć: nieokreślona

Re: Czy ja jestem nudny?

Post autor: ann999 »

Ja również mam przekonanie, że jestem nudna. Ale gdy dłużej się zastanowię, mam wiele zainteresowań więc nie jest to do końca możliwe. I mam taką samą opinię o znalezieniu introwertycznego chłopaka. Nawet nie mam pojęcia gdzie poznać takich ludzi niekoniecznie w internecie, bo nie chcę by internet był jedyną możliwością.
ODPOWIEDZ