LGBTQIA

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Awatar użytkownika
Ertix
Rozkręcony intro
Enneagram: 5w5
MBTI: INFP/ISFP

LGBTQIA

Post autor: Ertix » 06 lip 2017, 19:09

Jaka jest według Was zależność ''bycia''/''zostania'' LGBTQIA+ w zależności od osobowości? Czy introwertykom częściej się to przydarza, czy może jest to bez znaczenia?
Są na forum jacyś zadeklarowani homo/bi/transseksualiści? Jak czujecie się ze swą orientacją? Co inni sądzą na ten temat?
Ostatnio zmieniony 06 lip 2017, 20:51 przez Ertix, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo najważniejsze to jest doceniać to, co się ma, i miało.
Wspomnienia są najcenniejszym darem od życia.

Awatar użytkownika
+qa
Zagubiona dusza
Enneagram: 5w4

Re: Homoseksualizm

Post autor: +qa » 06 lip 2017, 20:11

Uważam, że to zupełnie bez znaczenia czy ktoś jest intro czy ekstra w temacie homoseksualizmu. Ale żadnych badań na ten temat nie znam. Za to znam osoby z obu grup, które są innej orientacji, nie widzę tu żadnej zależności.
Chociaż wydaje mi się, że osobom introwertycznym ciężej się z tym afiszować, biorąc pod uwagę ich częstą chęć skrycia się w tłumie, niewyróżniania.
Ja jestem takim przykładem, od jakichś dwóch lat zdaję sobie sprawę, że jestem biseksualna, wcześniej byłam także, ale jako młoda i głupia nie byłam tego w pełni świadoma, nie używałam tego słowa. Teraz wie o tym tylko parę osób, w tym mój chłopak. Nie czuję potrzeby opowiadania o tym wszem i wobec, chociaż nie wstydzę się tego i powiedziałabym raczej każdemu, gdyby tylko wypłynął taki temat, byłaby dogodna okazja. Na pewno nie ukrywałabym i nie omijała tego tematu. Czuję się dobrze z moją orientacją, aczkolwiek jest to dla mnie wciąż coś trochę nowego, taka świadomość i do jakiegoś czasu myślałam o tym w kategorii "to zdarza się innym, nie mnie".
Mojemu chłopakowi to nie przeszkadza, przyjaciółce (również bi) tym bardziej, a w rodzinie wiedzą tylko te najbardziej według mnie otwarte osoby, bo reszta mogłaby mieć z tym problem, są konserwatywni. Ale kiedyś pewnie się dowiedzą.

Awatar użytkownika
Ertix
Rozkręcony intro

Post autor: Ertix » 06 lip 2017, 20:49

Z ciekawości - ile masz lat? Wybacz za pytanie, nie chcesz, nie pisz.
Zna ktoś może inne tego typu osoby?

Tofu
Intronek
Enneagram: 5w6
MBTI: INFJ-A

Re: LGBTQIA

Post autor: Tofu » 06 lip 2017, 22:01

Po pierwsze to LGBTQWERTY się nie zostaje, tylko jest się od urodzenia. I nie ma to związku z typem osobowości. A co do posta +qa, pewnie polecą hejty, ale z tego co widzę, to z 80% kobiet jest bi. Po prostu niektóre nie przyznają się przed nimi samymi.

Awatar użytkownika
Ertix
Rozkręcony intro

Post autor: Ertix » 06 lip 2017, 22:08

LGBTQWERTY rozwaliło system. xDD
No niby nie jest zależne od typu osobowości, ale jednak skądś stereotypy o gejach-wrażliwcach się wzięły, dlatego byłem ciekaw tematu.

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Post autor: Coldman » 06 lip 2017, 22:14

Wrażliwość na poziomie charakteru też nie ma za dużo wspólnego z ekstrawertyzmem. Bardziej HSP.
To jest bez znaczenia.
Czuje się z moją orientacją dobrze, rozwijam się prawidłowo xD
Biegnij teraz jak łagodny zwierz. Biegnij by dowiedzieć się, o sobie samym i o świecie co zimny jest jak lód.

Tofu
Intronek

Post autor: Tofu » 06 lip 2017, 22:15

W tym przypadku trzeba posłuchać naukowców. Generalnie geje są gejami bo między innymi mają mało testosteronu. Dlatego też są uczuciowi. Dlatego też takie prawdziwe lesbijki są bardziej męskie. Ale to oczywiście wyniki badań wyczytane gdzieś w internetach.

Awatar użytkownika
Ertix
Rozkręcony intro

Post autor: Ertix » 06 lip 2017, 22:21

Coldman? Wat? o.O Nie wiedziałem, że jesteś nie-hetero.
Tofu, no ja bym nie powiedział, że geje mają mało testo i na tej podstawie tak śmiało wyciągał wnioski. Od poziomu testo to nie zależy jak sam pewnie dobrze wiesz, no ale, wygodniej jest wrzucać w szufladki, prawda? Tyle, że to przeczy teorii naukowców, a nawet jeśli oni tak uważają, są w dużym błędzie.

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Post autor: Coldman » 06 lip 2017, 22:55

Ertix ja napisałem to w tonie mojej średniej tolerancji. Jestem hetero i nawet nie myślę, że mogło by być inaczej.
Jak widzę to teraz ty wrzucasz do szufladki, odpowiedziałeś mu tym samym co on :D
Biegnij teraz jak łagodny zwierz. Biegnij by dowiedzieć się, o sobie samym i o świecie co zimny jest jak lód.

Tofu
Intronek

Post autor: Tofu » 06 lip 2017, 23:00

Ja sam niczego nie badałem, więc przytaczam tylko wyniki badań. A one generalnie świadczą o tym, że większość gejów ma niski testosteron. Wiadomo że pewnie znajdzie się niej eden wyjątek, ale jakaś zależność jest.

Awatar użytkownika
Ertix
Rozkręcony intro

Post autor: Ertix » 06 lip 2017, 23:09

Aha, Coldman, ok, spoko.
Tofu, no ja się zupełnie nie zgodzę. Skoro mówisz, że się z tym człowiek rodzi, to już samo to świadczy o tym, że poziom testo nie ma nic do rzeczy. A biseksy to co? Lub transi? Mamy kategoryzować kogoś na podstawie ile ma testo/estro? No, sory, raczej nie.

Tofu
Intronek

Post autor: Tofu » 06 lip 2017, 23:24

Nie o to mi chodziło. Testosteron jest warunkowany genetycznie. Jesli osobnik ma go malo to może być gejem. Jeśli bardzo bardzo mało, to może prowadzić do zaburzeń psychicznych, na przykład twierdzenia że jest kobietą. Trzeba by zrobić badania, ale wydaje mi się że bardzo duża część społeczeństwa jest nie tyle bi, co kręci ich seks z tą samą płcią, ale nie wyobrażają sobie takiego związku, bo po prostu mało kto ma idealną proporcje testosteronu. A jak już, to wychodzą przypakowani navy seals albo delikatne panienki.

Awatar użytkownika
+qa
Zagubiona dusza
Enneagram: 5w4

Post autor: +qa » 07 lip 2017, 2:16

Ertix pisze:
06 lip 2017, 20:49
Z ciekawości - ile masz lat? Wybacz za pytanie, nie chcesz, nie pisz.
Zna ktoś może inne tego typu osoby?
20
Tofu pisze:
06 lip 2017, 22:01
A co do posta +qa, pewnie polecą hejty, ale z tego co widzę, to z 80% kobiet jest bi. Po prostu niektóre nie przyznają się przed nimi samymi.
Odkąd przeczytałam coś podobnego kiedyś w autobiografii M. Mansona to doszłam do wniosku, że tak faktycznie jest. Zaczęłam się rozglądać i pytać wśród znajomych i wiele, naprawdę wiele dziewczyn mówi, że mogłoby robić to z kobietą. I tu właśnie powstaje pytanie na ile można je nazwać biseksualnymi. To w sumie tylko definicje wymyślone przez człowieka, a natura sama rządzi się własnymi prawami. Dzielenie w sztywne ramki wydaje mi się ciut głupie.

Awatar użytkownika
Ertix
Rozkręcony intro

Post autor: Ertix » 07 lip 2017, 8:07

Ale jaki związek jest pomiędzy posiadaniem danej ilości testo, a bycia gejem? To bez sensu, biorąc pod uwagę, że dany osobnik już od zawsze taki był, a testo zawsze sobie może podwyższyć. Sory, ale zbyt stereotypowo to przedstawiasz moim zdaniem. To nie od tego zależy. Znam mnóstwo osób hetero które mają też małą porcję testo, i jakoś to z nich gejów nie czyni.

Tofu
Intronek

Post autor: Tofu » 07 lip 2017, 20:05

Ertix pisze:
07 lip 2017, 8:07
Ale jaki związek jest pomiędzy posiadaniem danej ilości testo, a bycia gejem? To bez sensu, biorąc pod uwagę, że dany osobnik już od zawsze taki był, a testo zawsze sobie może podwyższyć. Sory, ale zbyt stereotypowo to przedstawiasz moim zdaniem. To nie od tego zależy. Znam mnóstwo osób hetero które mają też małą porcję testo, i jakoś to z nich gejów nie czyni.
Ja tylko cytowałem wyniki badań które gdzieś tam, kiedyś tam czytałem. Nie twierdzę że są nieomylne, sam własnego zdania nie mam, bo żadnych badań nie robiłem, więc nie mogę twierdzić że coś na ten temat wiem.
+qa pisze:
07 lip 2017, 2:16
Odkąd przeczytałam coś podobnego kiedyś w autobiografii M. Mansona to doszłam do wniosku, że tak faktycznie jest. Zaczęłam się rozglądać i pytać wśród znajomych i wiele, naprawdę wiele dziewczyn mówi, że mogłoby robić to z kobietą. I tu właśnie powstaje pytanie na ile można je nazwać biseksualnymi. To w sumie tylko definicje wymyślone przez człowieka, a natura sama rządzi się własnymi prawami. Dzielenie w sztywne ramki wydaje mi się ciut głupie.
Myślę że niektóre osoby mają większe predyspozycje do oddzielania seksu i związków. Jeśli chodzi o sam seks, kręci je próbowanie niecodziennych rzeczy, ale jeśli chodzi o związanie się z kimś, to jednak oczekują jakiejś konkretnej osoby. Znam nawet dziewczyny które określają się jako hetero, ale nie mają żadnych oporów przed całowaniem się z innymi dziewczynami. W sumie nie zdziwiłbym się gdyby wielu facetów też chciało tego spróbować, ale nie przyznają się przed nikim bo gejoza xD.

ODPOWIEDZ