Różnica wieku w związku

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Różnica wieku w związku

Post autor: higsa »

Co myślicie na temat związku w którym kobieta jest starsza o kilka lat od faceta?
Takie coś ma prawo istniej? Czy raczej zostanie zniszczone przez otoczenstwo? :wink:
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: wiek

Post autor: MetalMan »

hiksa pisze:Co myślicie na temat związku w którym kobieta jest starsza o kilka lat od faceta?
Takie coś ma prawo istniej? Czy raczej zostanie zniszczone przez otoczenstwo? :wink:
Dla mnie to nie jest to nic dziwnego, jeśli dwoje ludzi się kocha, to nieważne ile mają lat, wzrostu czy czego tam jeszcze. Ważniejsze wg mnie jest to, aby nie był to problem dla ich obojga. Poza tym musieliby mieć duży dystans do otoczenia, które pewnie miałoby problemy z zaakceptowaniem tego, tak jak każdego innego odchylenia od normy.
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
silgar
Introwertyk
Posty: 124
Rejestracja: 06 paź 2009, 0:10
Płeć: nieokreślona

Re: Różnica wieku w związku

Post autor: silgar »

Znam taki. Parę lat już istnieje...
Bleck
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 03 paź 2009, 15:21
Płeć: nieokreślona

Re: Różnica wieku w związku

Post autor: Bleck »

Niejeden związek rówieśników (równolatków) też nie jest akceptowany przez otoczenie, dlatego zdanie otoczenia nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Poza tym z biegiem lat ta kilkuletnia różnica wydaje się odgrywać dla społeczeństwa coraz mniejsze znaczenie. Inaczej jest postrzegana para 18+26, a inaczej 40+48. Ważne żeby ludzie byli na tyle dojrzali psychicznie by wiedzieli czy to co czują to prawdziwa miłość, czy zwykłe zauroczenie.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Różnica wieku w związku

Post autor: Akolita »

Jestem od chłopaka starsza o niecałe trzy lata, to pewnie dość mało, ale na etapie, gdy on miał nadal 19 lat a ja już 22 wielu naszych znajomych dziwiło się, podobno przepaść pomiędzy dojrzałością psychiczną kobiet i mężczyzn w tym wieku jest dość znacząca. Nie wiem, mnie to zupełnie nie przeszkadzało i nie przeszkadza nadal.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
makaj
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:13
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp

Re: Różnica wieku w związku

Post autor: makaj »

Wg mnie to nie ma przyszłość. Jak mężczyzna w wieku średnim poczuje się znów młodo, a tu dosłownie stara żona :P Wiele małżeństw się w tym okresie rozpada. Nie mówię, że każdy będzie patrzeć za młodszymi, ale takie zjawisko występuje.
Kolejna sprawa to zwykle kobiety szukają w mężczyźnie oparcia, opieki, pomocy, rady... W takim modelu związku kto niby ma być tą ostoją? Czy kobieta nie będzie bardziej matczyć? Jeśli faceci to duże dzieci, tutaj będzie można obserwować nasilenie tego zjawiska. Można sobie tak dywagować, wszystko i tak zależy od ludzi i na pewno nie ma jasnej reguły.
Tutaj chodzi o zwykłe relacje między ludźmi i nie wydaje mi się, żeby otoczenie miało jakiś ogromny wpływ... jak już to może robić problem na początku, ale nie, żeby miało coś niszczyć.
dream is destiny
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: Różnica wieku w związku

Post autor: iksigrekzet »

Moja dziewczyna jest starsza ode mnie o 4 lata (21-25) i dogadujemy się zajebongo ^__^
Sułtan.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różnica wieku w związku

Post autor: Inno »

Ważniejszy jest wiek psychiczny od metrykalnego.
Obrazek
ODPOWIEDZ