Ja intro, on ekstra

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Nirali
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2020, 19:42
Płeć: nieokreślona

Ja intro, on ekstra

Post autor: Nirali »

Witajcie
czy jest tu więcej osób w związku gdzie jesteście intro a Wasz partner/partnerka ekstra?
Powiedzcie proszę jak to u Was wygląda.

Mój narzeczony z którym mieszkam jest właśnie ekstrawertykiem, który lubi kontakt z ludźmi - czasem wręcz szuka wymówki do wyjścia z bloku żeby spotkać kolegów i pogadać. Często też chcę się umawiać z nimi itd. Ja jestem bardziej introwertyczna i męczy mnie to czasami gdy nie ma go tak często. Zdarza się również, że idziemy do znajomych razem ale mi wystarczą 2/3 godziny i mam dość. Czasami zwijam się pierwsza, a on zostaje. Zdaje sobie sprawę, że każdy z nas musi mieć swoją przestrzeń i uwzględniać w jakimś stopniu osobowość drugiej osoby. Dzisiaj mam trochę słabszy dzień kiedy on po długim czasie niewychodzenia poszedł do kolegów i nie ma go i nie ma... Chciałabym wiedzieć tylko jak to jest u Was?
Pustoszyciel
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2020, 22:39
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: Ja intro, on ekstra

Post autor: Pustoszyciel »

Cześć,
Ja właśnie jestem w związku w którym dziewczyna jest ekstrawertyczką. Z tym że nasz związek jest na odległość, więc nasza sytuacja jest bardziej złożona niż by się to mogło wydawać. Ona właśnie woli gdzieś wyjść, zagrać z koleżankami/kolegami, spotkać się, wyjść na kawę itd. Nie widzę nic w tym złego, ale na dłuższą metę robi się z tego dosyć dziwna relacja. Personalnie lubię spotkać się z dobrymi znajomymi, ale robię to dosyć sporadycznie, z umiarem. Ona zaś szuka ciągłego kontaktu itd. Podczas pandemii zaobserwowałem, że dusi się brakiem życia towarzyskiego, gdy ja czuję się całkiem dobrze, może to wynika z tego że mam jakieś inne hobby, zainteresowania i inne formy spędzania wolnego czasu, niż spotykanie się ze znajomymi. Pozdrawiam ;)
k91kasia
Zagubiona dusza
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2020, 12:01
Płeć: kobieta

Re: Ja intro, on ekstra

Post autor: k91kasia »

Hej,
Mam podobną relacje. Ja jestem introwertyczką, mój chłopak ekstrawertykiem. On często mówi mi że potrzebuję więcej kontaktu z ludźmi. Ja lubię kiedy jesteśmy tylko on i ja. Dodatkowym problemem jest fakt, ze przeprowadziłam się
do niego, a moja rodzina i przyjaciele są bardzo daleko wiec czuje się dość samotna. Rozumiem, ze on potrzebuje kontaktu z innymi ludźmi ale mimo wszystko ciężko mi to zaakceptować. Znalezienie nowych znajomych nie jest łatwe. Generalnie mamy przez to dużo nieporozumień.

Pozdrawiam 😊
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Ja intro, on ekstra

Post autor: highwind »

Nirali pisze: 01 sie 2020, 21:16 Dzisiaj mam trochę słabszy dzień kiedy on po długim czasie niewychodzenia poszedł do kolegów i nie ma go i nie ma...
Piszesz tak, jakby nie było go od tygodnia. W czym problem?
Awatar użytkownika
Domel
Ekstrawertyk
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2018, 22:53
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 8w7
MBTI: ENTJ
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ja intro, on ekstra

Post autor: Domel »

To wszystko zależy, ja jestem ekstrawertykiem, ale nie lubię takich posiadówek bez celu, żeby tylko siedzieć i sobie gadać.
Bardzo pozytywnie wspominam związki z introwertyczkami, najlepiej oczwywiście z INTJ, ale ciężko je znaleźć, chowają się ;)
Czyli nie zawsze E + I musi wiązać się z trudnościami z mojego doświadczenia.
Uważaj na swoje myśli, stają się słowami.
Uważaj na swoje słowa, stają się czynami.
Uważaj na swoje czyny, stają się nawykami.
Uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem.
Uważaj na swój charakter, staje się twoim przeznaczeniem.
ODPOWIEDZ